דרוש מידע אתם אומרים תודה כשאתם מקבלים מתנה?

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
תראה את האשכולות הפורחים על חלוקת תווי מזון ותבין את ההבדל בין הישראלים לבין האמריקאים שגם הנצרכים שמקבלים תווים מתביישים בזה ולא כמו הישראלים שמנסים להילחם כדי לעמוד בקריטריונים.
זה לא נכון, מרגישה מבוכה מי שמשלמת במזומן או בארשאי בסופרים האלה כשמסביב כולם עם תווים.

H. Clin

משתמש מקצוען
זה לא נכון, מרגישה מבוכה מי שמשלמת במזומן או בארשאי בסופרים האלה כשמסביב כולם עם תווים.

כי את ישראלית !!!
באמריקה זו בושה להזדקק לאחרים ובישראל זו בושה לא להזדקק.
שוב, זה תלוי באיזה קהילה. יש קהילות שזה זועק לכולם שאתה עני וזה מביך, ובקהילות אחרות זה רק אומר שאתה חכם ויש בזה גאווה.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מזדהה מאד עם אלו שכתבו שמעדיפים לא לקבל מתנה מאשר לעמוד בחובת הכרת הטוב.
אישית, כשאני מקבלת מתנה מאד קשה לי עם הרשמיות הזו שהבן אדם השני מצפה
ומחכה לשיחת תודה.
הרבה יותר זורם לי לדבר עם האנשים האלה על 1000 דברים אחרים מאשר להתקשר כי הביאו מתנה ומצפים לתשלום שלי: שיחת תודה.
כמובן שחברות זה משהו אחר, הכי כיף בעולם זה לומר להם איזה מתנה מושלמת ובדיוק מה שחלמתי , מדברת יותר על האנשים הכבדים האלה שיושבים ליד הטלפון ומחכים לתורה שלי, מבטיחה שכיף לי לקבל, אבל המון פעמים רוצה לוותר על התודה ועל החובה...

פ.נ

משתמש מקצוען
אני ממש חושבת שזה ענין של חינוך. חמותי היקרה שתחי', מתקשרת להודות על כל קשקוש שמקבלת מאיתנו.
על כל דבר קטן. אין מצב שהיא קיבלה מאיתנו משהו ולא הודתה. ממנה למדתי, להרים טלפון ולהודות!
גם שאני מקבלת משהו מבני המשפחה, היא תמיד תשאל אותי: "התקשרת להגיד לה תודה? אמרת לה תודה?"
בהתחלה זה היה חופר ממש, אבל תכל'ס בזכותה למדתי להודות!
חלק חשוב בתקשורת בין אישית.

כמורה, אני מקפידה תמיד לשלוח פתק תודה להורים. נראה לי מתבקש ובסיסי.
לילדות שלי יש גננת, שבכל פעם ששולחים לה משהו קטן, היא כותבת כבר באותו יום מכתב תודה.
היא לא דוחה את זה ואז לא שוכחת. (כנראה נותנת לסייעת זמן לעשות את זה במקום)
ראוי להערכה.
זה גם עניין של חינוך
אבל יש לציין שישראלים פחות מתורבתים בפרט קטע הזה
לא רק שדדורשים אלא גם לא אומרים תודה(לא כולם)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בלי קשר לתודה וכו'
ערב ר"ה יש מקומות שזה כבר ממש נורמה להביא משהו לצוות
שנה שעברה זה היה מביך מאוד **שלא** הבאתי משהו לר"ה...... (גם השנה לא הבאתי, אבל לא הייתי מופתעת שהרוב הוחלט הביאו)

s.y

משתמש מקצוען
אני לא חושבת שבישראל זה בושה לא להזדקק
משפחה שיש לה כסף לקנות דברים אין לה שום סיבה סתם לקבל תווים
זה לא עניין של ארץ זה עניין של משפחות
יש אנשים שלא אוהבים לקבל עזרה ולהרגיש "נזקקים"

efrats

משתמש צעיר
אני ישראלית
וגם שאני מביאה או מביאים לי תמיד מתקשרים להגיד תודה!!
אני לא רואה קשר בין תרבויות שונות אנחנו בנ"א משהו חשב עלינו/ אנחנו חשבנו על משהו
אז לפחות להרים טלפון להגיד תודה מתבקש לא??!

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מזדהה מאד עם אלו שכתבו שמעדיפים לא לקבל מתנה מאשר לעמוד בחובת הכרת הטוב.
אישית, כשאני מקבלת מתנה מאד קשה לי עם הרשמיות הזו שהבן אדם השני מצפה
ומחכה לשיחת תודה.
הרבה יותר זורם לי לדבר עם האנשים האלה על 1000 דברים אחרים מאשר להתקשר כי הביאו מתנה ומצפים לתשלום שלי: שיחת תודה.
כמובן שחברות זה משהו אחר, הכי כיף בעולם זה לומר להם איזה מתנה מושלמת ובדיוק מה שחלמתי , מדברת יותר על האנשים הכבדים האלה שיושבים ליד הטלפון ומחכים לתורה שלי, מבטיחה שכיף לי לקבל, אבל המון פעמים רוצה לוותר על התודה ועל החובה...
מתקנת את המשפט האחרון
התכוונתי לכתוב: מוותרת על המתנה ועל החובה.

ואולי לא מספיק היה מובן שם, אני תמיד מתקשרת להודות.
אבל שונאת את השיחות האלה.
כמובן שנפגשים פנים מול פנים אני מודה שוב ומחמיאה שוב...

שולי איטח

משתמש מקצוען
יכול להיות שהמקרה פה שונה כי זה אחד על אחד
אבל אני מביאה למטפלות למורות ורבנים וכו
ולא מצפה בכלל שיתקשרו להגיד תודה
מספיק לי מה שכתוב בדף הכללי

ולמה?
כי אני לא מתקשרת על:(לפעמים כן אבל לא תמיד)
מבחן מיוחד שהרב החמיא לבן באופן פרטני
מורה שנתנה לבת יחס אישי
מטפלת שעשתה מלאכה מיוחדת
גננת שהשקיעה בתחפושת
מורה שהשקיעה במסיבה /בהצגה

תחשבו כמה הצוות משקיע בילדים שלנו
המורה/גננת/רבה הלכו לחפש מבצע מלאכה רעיון או כל דבר שיאחד שישפיע שייתן

אולי גם הם חושבים שמגיע הכרת תודה
אז נכון מגיע מאוד
אבל תחשבו שאתקשר לכל איש חינוך על כל דבר כזה לא אגמור
לכן בפגישה או אסיפת הורים או הזדמנות מיוחדת אנחנו מודים (ולא זוכרים הרבה פרטים)
אבל האם 30-40 הורים מתקשרים לגיד תוגה על תחפושת מיוחדת בפורים
האם 30-40 הורים מתקשרים אחרי סיום לילד להגיד תודה

לכן גם ברור לי שאיש חינוך לא אמור להתקשר להגי ל 30-40 הורים על מתנה

וראש השנה זה לא זמן מיוחד נהיה מאוד מקובל היום להביא

בטוחה שהם מעריכים את ההשקעה, כמו שאני מקוה שהם בטוחים שההרים מעריכים את ההשקעה שלהם בכל פרט

ולמי ששואל אין לי/לבעלי/לילדים שום קשר לשום עובדה או תפקיד חינוכי .

מתנות באופן כללי כמו לשמחה אירוע וכד ברור שמצופה ומתבקש להגיד תודה מכובדת ויפה

ולא זוכרת מי רשמה שם למשל על משלוח מנות
את הכנת וציפית לתודה, אולי השכנה קנתה בכסף ומרגישה שהיא השקיעה ממון ומחשבה עיצוב/צבע
את כן החמאת ? הודית?
אם כן והשכנות לא זה מוזר
אם את לא אז הגיוני שגם הם לא:) כי זה הדדי כולנו שולחות
ומי שמנטש זוכר להחמיא ולפרט על מוכן ועל קנוי
ומי שלא זה פשוט נבלע כי זה חובה כזו ולא רק מתנה כל אחד שולח לכל אחד

paoawaear

משתמש פעיל
אבל האם 30-40 הורים מתקשרים לגיד תוגה על תחפושת מיוחדת בפורים
האם 30-40 הורים מתקשרים אחרי סיום לילד להגיד תודה
משא"כ באמריקה הכיתות הם לא עם 40 תלמידים!! אז אפשר לצפות לתודה

לא שאני מסנגר על הישראליים ח"ו :)

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בלת"ק
גם אני לא הייתי אומרת תודה-נראה לי מהסיבה שחשבתי שזה מובן מאליו..
עד שיום אחד משהי התקשרה במיוחד לומר לי תודה על מתנה והרגשתי כ"כ נפלא..
ואז הבנתי כמה זה כפיות טובה מצידי לא לומר תודה. ומאז אני ממש משתדלת.

אין שמות מקוריים...

משתמש פעיל
צילום מקצועי
בתור גננת אני יכולה להגיד לך שאני מאד משתדלת להגיד לכל אמא ששלחה לי משהו תודה. אבל קורה שאני לא זוכרת, או שהאמא נכנסת שאני באמצע עם הילדים ואני לא שמה לב באותו רגע להודות לך. נכון שזה לא יפה כל כך אבל זה לא אומר שאני לא מעריכה. אני מאד מעריכה ומודה, אבל לא תמיד זוכרת להגיד לכל אחת תודה על מה שהיא הביאה.
להתקשר אני בטח לא- אין לי זמן להתקשר לכל אמא ששלחה משהו.
אני מעריכה מאד, אבל אין לי זמן להתקשר, ולא תמיד זוכרת שאני רואה, ואני מצטערת על זה.

ואולי לפני שטוענים על הצוות שלא מתקשר אולי קודם שההורים יתקשרו על מה ששולחים להם? כל דבר קטן שאתם רואים זה עבודה כפול 30. חשבתם על זה פעם?

פעם אחת התקשרתי- שאמא באמת שלחה לי משהו רציני וזה היה סוף שנה וידעתי שאני לא יראה אותה

משה אהרן גולד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
באמת כל אלו שהודו לי על המתנה היו נשים ושלחתי מתנות גם לגברים...
והמעניין הוא שהשתיים שהתקשרו במיוחד להודות היו מזכירות של המרפאה בעיסוק שמהן לא ציפיתי לטלפון.
למה להכליל את הגברים לי לא היה מקרה אחד [עד כמה שזכור לי] שלא אמרתי תודה למישהו על משהו בין אם זה נהג באוטובוס ובין אם זה ילד קטן שמביא לי את החפץ שנפל לי ובין אם זה אחד שמחזיר לי עט שלקח ממני.
ואני בטוח בזה שאני לא הגבר היחיד.

בתור גננת אני יכולה להגיד לך שאני מאד משתדלת להגיד לכל אמא ששלחה לי משהו תודה. אבל קורה שאני לא זוכרת, או שהאמא נכנסת שאני באמצע עם הילדים ואני לא שמה לב באותו רגע להודות לך. נכון שזה לא יפה כל כך אבל זה לא אומר שאני לא מעריכה. אני מאד מעריכה ומודה, אבל לא תמיד זוכרת להגיד לכל אחת תודה על מה שהיא הביאה.
להתקשר אני בטח לא- אין לי זמן להתקשר לכל אמא ששלחה משהו.
אני מעריכה מאד, אבל אין לי זמן להתקשר, ולא תמיד זוכרת שאני רואה, ואני מצטערת על זה.

ואולי לפני שטוענים על הצוות שלא מתקשר אולי קודם שההורים יתקשרו על מה ששולחים להם? כל דבר קטן שאתם רואים זה עבודה כפול 30. חשבתם על זה פעם?

פעם אחת התקשרתי- שאמא באמת שלחה לי משהו רציני וזה היה סוף שנה וידעתי שאני לא יראה אותה
צודקת!!!!!

אולי מעניין אותך גם...