בקשה "אתה בכל מקרה נוסע" - "אתם - בכל מקרה יש לכם רכב"

מצב
הנושא נעול.

חדזי

משתמש מקצוען
אני לא קראתי את כל הנ"ל אין לי סבלנות...
כן אני רוצה להגיד משהו. שנים הייתי בלי רכב ובלי רשיון נסחבתי עם עגלות ומזוודות
הגעתי לחתונות מאוחר בגלל אנשים שלא חשבו אפילו להציע לי טרמפ או ששאלתי בשיא העדינות אם אפשר להצטרף לנסיעה לחתונה משפחתית קיבלתי לפעמים תגובות כמו לדוגמא באחת החתונות נסיעה מירושלים לגבעתיים... זה זמן איכות שלנו ...אז מצטערים... אז אני ובעלי יצאנו לדרך בחמש וחצי בערב והגענו כמעט בתשע וחצי כשכולם ישובים במקום אחרי שכבר היו שם מהחופה ... הם יצאו בשש וחצי והגיעו בשבע וחצי ... מיותר לציין שלא קיבלתי את ההצעה לטרמפ חזור וכן...הרגשתי מבוזה ...
עוד דוגמאות... חופשים/ טיולים פשוט לא יצאנו כשהייתה לנו עגלת תאומים ועוד ילדים קטנים ואם היה מפגש מן הראוי היה כן להציע לנו טרמפ... ואם לא הציעו אז או שהגענו מזיעים אדומים ומרגישים מוזנחים... כשכולם מגיעים ברכב ממוזג .
וכשב"ה הצלחתי אחרי מאמצים להוציא רשיון אני משתדלת ממש אם אני יכולה להציע לסובבים אותי את שירותי כי אני יודעת מה זה להיסחב עם עגלות ומזוודות באוטובוסים...בקור בחום בשמש אין להשוות את הקושי ללהרים טלפון ולהציע למשהו חסד קטן.
למרות שאני מבינה מאד את ההרגשה של הנהג כי לא תמיד זה קל... אבל כמו בכל דבר תזכרו איך היה לכם לסחוב באוטובוס ביום חם או קר... או סתם שעות של נסיעה ...
ואני גם עם הרכב עדיין משתמשת בתחבורה ציבורית כי הרכב קטן על המשפחה ותמיד כשאני נוסעת עם כולם מחוץ לעיר אני מקבלת תזכורת להודות על הרכב והאפשרות...
בקיצור זה עניין של מבט

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
בשביל שלא יהיה עצבים כמו שנשמע מהכותב מי שלא יכול שיגיד לא ואת זה הוא צריך ללמוד ,יש אלף סיבות למה לא וכשזה מסתדר אז למה לא.
כי חסד לא עושים מכפיה אלא בשמחה כרגע לא מסתדר לך אז לא ויום אחר כן בשמחה ,הכל תלוי בזמן ובעיתוי
וגם אני שאין לי רכב חושבת ש אף אחד לא חייב לנו כלום ראשית ואחרית אם זה אח שלי או משהו כזה ודאי שהוא גם אינ ו חייב לי אבל
ואבל גדול ,לא הגיוני וראוי שהוא יתחמק באופן קבוע ... כי אז זה באמת לא אנושי ....
ותכלס' עדיף להיסחב מאשר לבקש טובות!!!!
אני שונאת לבקש ,כי ככה שאני נוסעת אני גם מגיעה יותר מהר וגם בשקט ומרגישה טוב עם זה בלי נקיפות מצפון

אבא של ...

משתמש פעיל
נושא כל כך אמוציונלי
הנושא הוא כללי של חסד ולא רק של טרמפים
צריך לשים לב למשהו העולם שלנו בנוי בצורה שלכל אחד יש משהו שאין לשני
והדרך שיהיה לכולם הכל זה עם חסד
השורש של צדקה זה צדק
מצד שני כל זה נכון כשאתה בא לתת
אבל כשאתה המקבל אתה צריך לזכור את האמת הפשוטה
אף אחד לא חייב לך כלום
הבעיה מתחילה שכל אחד מתמקד במה שהשני צריך לזכור
הערה נוספת לנותנים בשביל לתת צריך נותן אם תוותר על עצמיך לגמרי באיזה שהוא שלב תגלה שאין מי שיתן אתה לא תהיה מסוגל
מקווה שלא עיצבנתי אף אחד

וויינער יואל

משתמש מקצוען
אני לא קראתי את כל הנ"ל אין לי סבלנות...
כן אני רוצה להגיד משהו. שנים הייתי בלי רכב ובלי רשיון נסחבתי עם עגלות ומזוודות
הגעתי לחתונות מאוחר בגלל אנשים שלא חשבו אפילו להציע לי טרמפ או ששאלתי בשיא העדינות אם אפשר להצטרף לנסיעה לחתונה משפחתית קיבלתי לפעמים תגובות כמו לדוגמא באחת החתונות נסיעה מירושלים לגבעתיים... זה זמן איכות שלנו ...אז מצטערים... אז אני ובעלי יצאנו לדרך בחמש וחצי בערב והגענו כמעט בתשע וחצי כשכולם ישובים במקום אחרי שכבר היו שם מהחופה ... הם יצאו בשש וחצי והגיעו בשבע וחצי ... מיותר לציין שלא קיבלתי את ההצעה לטרמפ חזור וכן...הרגשתי מבוזה ...
עוד דוגמאות... חופשים/ טיולים פשוט לא יצאנו כשהייתה לנו עגלת תאומים ועוד ילדים קטנים ואם היה מפגש מן הראוי היה כן להציע לנו טרמפ... ואם לא הציעו אז או שהגענו מזיעים אדומים ומרגישים מוזנחים... כשכולם מגיעים ברכב ממוזג .
וכשב"ה הצלחתי אחרי מאמצים להוציא רשיון אני משתדלת ממש אם אני יכולה להציע לסובבים אותי את שירותי כי אני יודעת מה זה להיסחב עם עגלות ומזוודות באוטובוסים...בקור בחום בשמש אין להשוות את הקושי ללהרים טלפון ולהציע למשהו חסד קטן.
למרות שאני מבינה מאד את ההרגשה של הנהג כי לא תמיד זה קל... אבל כמו בכל דבר תזכרו איך היה לכם לסחוב באוטובוס ביום חם או קר... או סתם שעות של נסיעה ...
ואני גם עם הרכב עדיין משתמשת בתחבורה ציבורית כי הרכב קטן על המשפחה ותמיד כשאני נוסעת עם כולם מחוץ לעיר אני מקבלת תזכורת להודות על הרכב והאפשרות...
בקיצור זה עניין של מבט
אני מכיר גם את הצד הזה, אבל אני דוקא יש לי סיפורים בכיוון ההפוך, שבגלל ה'בכל זאת אתה נוסע', איחרתי כמה פעמים בשמחות של קרובי משפחה, וכן בתורים בבנק וכו', שיש כאלה שלא מתביישים לסחוט אותך שתחכה להם קצת וה"קצת" הזה כבר מזמן אני מתרגם אותו " לך תדע כמה זמן"
והיה לי גם מקרה שאמרתי למישהו שחיכיתי לו "קצת" - עכשיו כמעט אין סיכוי שאני יספיק את הבנק אז אני מוותר על הנסיעה ואת הנזיפה שלי שקיבלתי לא צריך לפרט...................

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
אני הייתי בסיטואציה מאוד קשה...
חזרנו מחו"ל ואיתנו במטוס היו זוג שגר ברחוב לידינו.
אנחנו החנינו את הרכב בחניון של נתב"ג וכשהם ראו אותנו הולכים לכיוון החניון שאלו אם יכולים להצטרף.
אמרנו שלא כי אנחנו אמורים לעצור באיזה מקום בדרך הביתה.
ואכן היתה לנו עצירה קטנה בדרך הביתה, משהו שלא רצינו שכולם ידעו.
הבעיה היא שהעצירה לקחה בדיוק שבע וחצי דקות והם שנסעו במונית הגיעו יחד איתנו.
הם כל כך נפגעו שלא רצינו לקחת אותם...
עד כדי כך שהיתה תקופה שרצינו למכור את הדירה שלנו והם חיפשו דירה והדירה שלנו התאימה להם אבל הם אמרו למתווך שלא רוצים לקנות מאיתנו כי אנחנו אנשים לא ישרים!!!
הלו!!!
היינו חייבים לכם משהו?
גם אם לא היתה לנו העצירה בדרך הביתה לא היינו חייבים לקחת אתכם אבל עד כדי כך!!!
מאז יש לי טעם מאוד מר בפה ויותר קשה לי בשמחה לומר לבעלי שיקח אנשים שאנחנו לא מכירים באופן אישי.
משתדלת להתעלות על עצמי אבל בפנים עדיין לפעמים קשה לי.
ודרך אגב, כשאנחנו נוסעים יחד בעלי מקפיד לא לקחת טרמפיסטים בכלל, רק בני משפחה.
הוא אומר שזה ממש לא צנוע שגבר זר יעלה לרכב ויסע במיוחד שזה הזמן שלו איתי (שגם ככה הוא די נדיר...), וגם על זה אנחנו מקבלים פרצופים...
יש מושג של 'והייתם נקיים'.
זה לא אומר שאתם צריכים למסור דוח על מעשיכם אבל במקרה שנראה מתמיה מאד לדעתי נכון לתת משפט הסבר.
לגבי השכנים- כמובן שהם היו צריכים לדון לכף זכות אך זה מקרה שמעורר סימני שאלה.
אף אחד לא חייב כלום אבל יש מקומות שמתבקש.

נערך לאחרונה ב:

rew3020

משתמש מקצוען
נושא מאוד חשוב העניין של הטרמפים.
אבל מה זה קשור לעניין של קביעת מקום מפגש?
אף אחד לא מנצל לא אותך ולא את הרכב שלך ולא את הכסף שלך,
פשוט בגלל שיש לך רכב הנתונים האישיים של הטרחה שלך משתנים.
לא כך?

[ותשמח שלך יש יכולת לשלם על רכב, לעומת אחיך/אחותך שאין להם את האפשרות הזו]

rk 1234

משתמש פעיל
לא יאומן,
אז אנחנו, בעלי הרכבים, עוד אשמים בפקקים שיש לך?
לכן אנחנו גם חייבים, כמובן מאליו, לשלם עבורך דלק וזמן ובלאי.. כי הרי אנחנו אשמים..
אין לי מילים...
זה לא ענין של אשמה, זה ענין שיש (זה מיעוט) בנ"א שיש להם רכב וחושבים שהעולם שייך להם.
אם זה ביציאה מחתונה שהוא מחכה לאשתו וכולם נתקעים מאחוריו או בצעקות בכביש או שתמיד יעקוף את כולם.
הוא פשוט צריך לזכור שיש עוד אנשים.
ובענין הטענה שמותר להם להתמסכן שאין להם כח לנסוע לחתונה ביחד עם זה שנסע באוטובוס ואסור להגיד להם יש לכם רכב אתם מסודרים.
גם לביל גייטס מותר להתלונן שהוא רוצה יותר כסף.

נערך לאחרונה ב:

וויינער יואל

משתמש מקצוען
נושא מאוד חשוב העניין של הטרמפים.
אבל מה זה קשור לעניין של קביעת מקום מפגש?
אף אחד לא מנצל לא אותך ולא את הרכב שלך ולא את הכסף שלך,
פשוט בגלל שיש לך רכב הנתונים האישיים של הטרחה שלך משתנים.
לא כך?

[ותשמח שלך יש יכולת לשלם על רכב, לעומת אחיך/אחותך שאין להם את האפשרות הזו]
"טרמפ" פירושו שאני לוקח אותך על הדרך, כך שקביעת מקום מפגש זה כבר חורג מהמילה טרמפ, אז למה זה לא ניצול של טוב ליבי לקחת אותך אז שגם אני יחכה לך, וגם וגם וכו'

מתוכנתת

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
זה לא ענין של אשמה זה ענין שיש [זה מיעוט]בנ"א שיש להם רכב חושבים שהעולם שייך להם אם זה ביציאה מחתונה שהוא מחכה לאשתו וכולם נתקעים מאחוריו
השאלה אם מחכה לאשתו או לטרמפיסט שלא עונה לטלפון :rolleyes:

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לא רוצים להחזיק אוטו. זה נשמע שכל מי שרוצה להחזיק אוטו מחזיק, וכל השאר פשוט לא רוצים או רוצים לנצל אחרים, זהו שלא יש הרבה אנשים שמאוד מאוד רוצים אוטו משלהם ונמאס להם כל פעם לנסות להשיג טרמפ, רכב, לשכור רכב, וכו' אבל וכאן מגיע האבל הגדול לא לכולם יש אפשרות ועובר עוד חודש ורוצים מאוד, ועוד חודש ורוצים מאוד, אבל הח-ן לא מאפשר את זה (לא לקנות ולא להחזיק רכב באופן קבוע) ואז באי נעימות גדולה הם צריכים לצאת לאיזה אירוע, אין תחבורה ציבורית זמינה לשם או שבשעות שאין תחבורה ציבורית ולא נעים והם נגשים לבקש מהשכן/חבר/אח/גיס טרמפ/רכב וכו', וכל עזרה בענין זה הצלה ענקית בשבילהם...
א. אם לפלוני יש כסף לקנות ווילה מרווחת בירושלים ולך אין, זה אומר שהוא חייב לתת לך אותה בזמנים שהוא לא נמצא בה?
ב. אם הם היו משדרים לבעל הרכב את אי הנעימות הרבה והדחיפות החד-פעמית, כנראה שהדברים היו נראים אחרת... הבעיה מתחילה כשבגלל תגובות מעין אלו, אנשים מרגישים שבעל רכב כלשהו חייב להם משהו, ונותנים לו להרגיש אי-נעימות כשהוא מעז לרצות לבלות לבדו את הנסיעה שהוא משלם עליה טבין ותקילין.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
@nori , הזדהיתי עם כל מילה.
ואנחנו היינו מצד חסרי הרכב שנים והיום ב"ה בצד השני.
אבל לא שוכחים את ימי החסר ולא שוכחים את כל הצדיקים שעשו איתנו חסד (וביקשנו בקושי).
רוב מבקשי הטרמפים הם בעלי טקט ושכל. חלקם אם לא רובם בני משפחה אהובים וחברים שאנחנו רוצים להקל עליהם, מה העניין לכתוב על המיעוט?
(אה ולפעמים לא צריכים לחכות שהם יבקשו אפשר להציע להם. לא מתים מזה).

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
כל האשכול פה נכון ויפה, יש אנשים שלא יודעים איך להתנהג ויש כאלה שכן, יש כאלה שנוח להם ויש כאלה שלא. אבל המשפט הזה זה משפט של שבע שלא יבין את הרעב...
לא רוצים להחזיק אוטו. זה נשמע שכל מי שרוצה להחזיק אוטו מחזיק, וכל השאר פשוט לא רוצים או רוצים לנצל אחרים, זהו שלא יש הרבה אנשים שמאוד מאוד רוצים אוטו משלהם ונמאס להם כל פעם לנסות להשיג טרמפ, רכב, לשכור רכב, וכו' אבל וכאן מגיע האבל הגדול לא לכולם יש אפשרות ועובר עוד חודש ורוצים מאוד, ועוד חודש ורוצים מאוד, אבל הח-ן לא מאפשר את זה (לא לקנות ולא להחזיק רכב באופן קבוע) ואז באי נעימות גדולה הם צריכים לצאת לאיזה אירוע, אין תחבורה ציבורית זמינה לשם או שבשעות שאין תחבורה ציבורית ולא נעים והם נגשים לבקש מהשכן/חבר/אח/גיס טרמפ/רכב וכו', וכל עזרה בענין זה הצלה ענקית בשבילהם...
זה נראה כאילו יש שני צדדים או להחזיק רכב פרטי או לנסוע באוטובוסים.
אז יתכן ויש אפשרות שלישית - להשתמש מדי פעם במוניות ורכבי השכרה.
מצד אחד לא משלמים ממוצע של 2000 ש"ח בחודש על רכב, אלא ממוצע של כמה עשרות שקלים בחודש על אותם נסיעות בודדות במהלך השנה שבהם ממש סיוט לנסוע באוטובוס. ואז לא תלויים בחסדם של מכרים בעלי רכבים, מתנהלים איכשהו באוטובוסים (עד שירווח בעז"ה), ולמקרים חריגים מוציאים רכב מהשכרה או מונית.

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
כל האשכול פה נכון ויפה, יש אנשים שלא יודעים איך להתנהג ויש כאלה שכן, יש כאלה שנוח להם ויש כאלה שלא. אבל המשפט הזה זה משפט של שבע שלא יבין את הרעב...
זה לא שאלה בין יכולים לקנות ולהחזיק אוטו או לא יכולים לקנות ולהחזיק אוטו
בינינו - רוב הציבור החרדי אין לו כסף מיותר להחזקת רכב, אבל יש שיכולים יותר להתאמץ לפינוק הזה
אני מאוד מכבד את האח או הגיס שלא יכול להרשות לעצמו להתאמץ להתפנק,
אבל בבקשה שלא ינגח אותי ולא יוציא את הטענה המצחיקה הזאת כקלף ג'וקר
זה שיש לי אוטו, אני משלם עליו וזה לא בחינם.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה