שאלה אשמח לחוות דעת על התוכנית

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
פתאום בא לי רעיון מטורף קצת -- שפותר את הכניסה המבוזבזת מול קיר
1- להפוך את המטבח והשירותי ילדים והחדר הקיצוני בהמשך -----למטבח וסלון --שיהיה מול הכניסה
2- איפה הסלון להפוך לחדר שינה הורים עם יח"ה -- ואפשר שם גם שירותי אורחים
זה לא מתרחק מהארבע צול או איך שלא קוראים לזה שמחייבים לרתק את השירותים לאיזה רדיוס ספציפי?

אני כל כך אוהבת את המיקום של הסלון ומטבח וגודלם והעץ שהם צופים עליו (: שחבל לי לחולל מהפכים מרחיקי לכת
מצרפת כמה מהסקיצות האחרות של האדריכלית, הן שורטטו לפני שהיה פה מודד ומיקם בדיוק את העמודים, אבל כן ניתן לראות בהן מיקום של אמבטיה ליד חלון וחדר כביסה סמוך לו.

סקיצה 1.png
סקיצה 2.png

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
האופציות המצו"ב --יותר טובות מהאופציה המקורית --סקיצה 2 עדיפה עם כמה שיפורים
1- בשירותי ילדים --אפשר לותר על ההפרדה לחדר כביסה -- כמה שפחות קירות נראה יותר מרווח גדול וקל להתנהל
2-את הארון מימין לכניסה הייתי מושך עד קיר האמבטיה -- זה יתן מראה נקי -- וגם מושך עד התקרה
3- שירותי אורחים -- הייתי הופך --שהדלת לא תהיה מול הכניסה אלא מול הארון קיר

styehoshua

משתמש מקצוען
הערה קטנה ופחות מקצועית.
נכון שהתכניות החדשות יותר טובות אבל פרקטית פחות נראה לי טוב שהכביסה נראית מהרבה זויות בבית זה מקום יותר מתבלגן במיוחד בזמני עומס כמו אחרי חול המועד או תשעת הימים. ומי שלא מבין כנראה אצלו זה לא קורה, ויכול ללכת על תכנית זו.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
הערה קטנה ופחות מקצועית.
נכון שהתכניות החדשות יותר טובות אבל פרקטית פחות נראה לי טוב שהכביסה נראית מהרבה זויות בבית זה מקום יותר מתבלגן במיוחד בזמני עומס כמו אחרי חול המועד או תשעת הימים. ומי שלא מבין כנראה אצלו זה לא קורה, ויכול ללכת על תכנית זו.
לאיזו תוכנית את מתכוונת? העליתי שלוש, ואני לא מצליחה לקלוט למי מהן התכוונת.

shani123

משתמש מקצוען
לענין החדר שינה:
אל תוותרי על הארון ש"נוגס" בו, המקום אחסון יותר חשוב מהחלל המיותר בחדר שינה

השינויים האלו, חכמים ויעילים:
1688235671897.png

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
עכשיו אני מאד מאד מתלבטת לגבי סקיצה 2 שהעליתי לפה
האם לקחת אותה?
המעלות של הסקיצה שבחרתי בהתחלה, בעיני: בכל אחד מחדרי הילדים נפתחות 3 מיטות
לחדר השינה צורה הנדסית נורמלית ויותר נעימה בעין - אין לו את 'הסרח העודף' והארון שאחרי המיטה -בחדר ילדים אפשר ליצור איזה משחק עיצובי בריהוט שזה יראה יפה, בחדר שינה - פחות.
מעלה נוספת - ארון דו"צ שגובל בחדר הכביסה ובחדר האמבט המרכזי. מאד חשוב לי לכבס בנוח.
כמו כן רוחב החדר בח. שינה הוא 2.70 לעומת 2.60 בחדר המוארך

יתרונות סקיצה 2 - כתבו כאן שעדיף אוורור של חלון בחדר רחצה מרכזי
ושחדר שינה בסוף הבית נוח יותר (למה?)

מה דעתכן, המומחיות?
1- בשירותי ילדים --אפשר לותר על ההפרדה לחדר כביסה -- כמה שפחות קירות נראה יותר מרווח גדול וקל להתנהל
נכון שקל יותר להתנהל בחלל מרווח, עם זאת כאשר מישהו יתקלח או ישתמש בחדר לא אוכל לטפל בכביסה.
ובלי עין הרע המכונה בבית עובדת בלי לשבות דבר יום יומו.

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
הערה קטנה ופחות מקצועית.
אם מתיחסים לסקיצה 1 - בהחלט הערה נכונה
בסקיצה מס 2 -לדעתי אין החיסרון שהוזכר כי כל הכביסה מתרכזת בתוך חלל השירותים --מה כן אולי צריך לשקול לבטל את ההפרדה שלדעתי לא נותנת כלום ויש בה חסרונות במקרה הזה

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
אבל לחדר הכביסה יש דלת, כך שאפשר להציע את הבלאגן כשיתבלגן, לא?
אם כלכך אוהבים את האופציה הזאת --אז כבר הייתי לוקח את הדלת של השירותים בקו אחד עם החדר ומבטל את ההפרדה ל2 חללים -ואז היה אורור לכביסה וגם לא היה נראה בלאגן וגם מרויח את המטר של המבואה --
מקוה שהובן

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אם כלכך אוהבים את האופציה הזאת --אז כבר הייתי לוקח את הדלת של השירותים בקו אחד עם החדר ומבטל את ההפרדה ל2 חללים -ואז היה אורור לכביסה וגם לא היה נראה בלאגן וגם מרויח את המטר של המבואה --
מקוה שהובן
חושבת שהבנתי

זה לא שאני הכי אוהבת את האופציה הזו כמו שחשוב לי חלל נפרד לכביסה, שאוכל לטפל בה גם כשמתקלחים, למשל.
אם לא כן באמת הייתי מכניסה את המכונה לאמבטיה (מה שיש לי כיום, וזה לא נוח במיוחד - זה מכניס את הבלאגן לאמבטיה עצמה)

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
חושבת שהבנתי

זה לא שאני הכי אוהבת את האופציה הזו כמו שחשוב לי חלל נפרד לכביסה, שאוכל לטפל בה גם כשמתקלחים, למשל.
אם לא כן באמת הייתי מכניסה את המכונה לאמבטיה (מה שיש לי כיום, וזה לא נוח במיוחד - זה מכניס את הבלאגן לאמבטיה עצמה)
מבין את הצורך שיהיה מופרד ואפשר יהיה לטפל בכביסה בזמן שמתקלחים --אבל זה לא מצדיק את שאר החסרונות
ואם כבר הפרדה אז כבר עדיף --אופציה מס 2 - עם ההפרדה שהחדר כביסה אחרי השירותים --בחלק הפנימי

אגב -- והמצב הקיים שלכם כבר עדיף לטעמי --ואם כלכך רוצים שינויים אפשר אולי במקום השירותי אורחים
לשים את האמבטיה --ובמקום האמבטיה - כיור עם ארון יפה --ויהיה מלא מקום לכביסה -- עם אוורור ואור

ערסל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
נכון שקל יותר להתנהל בחלל מרווח, עם זאת כאשר מישהו יתקלח או ישתמש בחדר לא אוכל לטפל בכביסה.
ובלי עין הרע המכונה בבית עובדת בלי לשבות דבר יום יומו.
את יכולה באופציה 2 להחליף בין חדר הכביסה לאמבטיה
שחדר הכביסה יהיה קדמי, כך שגם כשמשתמשים באמבטיה לא נחסמת הגישה לכביסה

זה מתאים למי שחדר הכביסה בד"כ די מסודר
אחרת המעבר לאמבטיה עלול להיחסם

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
מתנצלת על השיגוע, מעלה סקיצה אחרונה בל"נ, אמן סלה! (אני כבר כמעט רוצה לומר למעצבת שתעשה מה בא לה ואני מחוץ לתמונה, הלכתי לאיבוד בסבך).

אודה להארות ולהערות.
לגבי חדר הכביסה - נוח לי שהוא לא בתוך האמבטיה אך סמוך אליה, זו נקודה שאיני חושבת לשנות למרות שאיחוד הפונקציות בחלל אחד יכול להביא לחלל גדול יותר.
סקיצה אחרונה דירה.png

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
התוכנית נראית בסדר לדעת -
1- צריך לקחת בחשבון שאין אורור בחדר כביסה
2- בחדר הורים צריך לראות שנשאר לפחות 165 לשים ארון בין המיטה לקיר של השירותים
3- במקלחת הורים היה יותר מרווח אם היה מקלחון במקום אמבטיה אבל אם זה קריטי
אז זה בסדר
4- למרות שמאוד אהבתם את הסלון והמטבח כמו שהם פשוט לי שהרבה יותר טוב
להחליף בין המטבח לסלון -- ואז תרויחי את כל המבואה שלא תהיה מבוזבזת כי יצטרף לחלל של הסלון -- ויוכל לשמש אפילו כפינת אוכל -- והכל יראה הרבה יותר פתוח

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מתנצלת על השיגוע, מעלה סקיצה אחרונה בל"נ, אמן סלה! (אני כבר כמעט רוצה לומר למעצבת שתעשה מה בא לה ואני מחוץ לתמונה, הלכתי לאיבוד בסבך).

אודה להארות ולהערות.
לגבי חדר הכביסה - נוח לי שהוא לא בתוך האמבטיה אך סמוך אליה, זו נקודה שאיני חושבת לשנות למרות שאיחוד הפונקציות בחלל אחד יכול להביא לחלל גדול יותר.צפה בקובץ המצורף 1417580
נראה הרבה יותר מוצלח, אבל אולי כדאי לסובב את האמבטיה בחדר האמבטיה המרכזי, כך שתעמוד על הקיר הימני.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
4- למרות שמאוד אהבתם את הסלון והמטבח כמו שהם פשוט לי שהרבה יותר טוב
להחליף בין המטבח לסלון -- ואז תרויחי את כל המבואה שלא תהיה מבוזבזת כי יצטרף לחלל של הסלון -- ויוכל לשמש אפילו כפינת אוכל -- והכל יראה הרבה יותר פתוח
אני מעדיפה חלל סגור - מטבח סגור וסלון סגור

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה