מדריך אשכול קרנות כספיות

איש פנינים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מישהו יודע אם בטוח אין בכל הבנקים עמלות משמרת קנייה ומכירה על קרן כספית וזה יותר משתלם לרכוש את זה דרך הבנק מבחשבון השקעות פרטי בבית השקעות?
כי הבנקאי בסניף טען לי שיש על זה דמי משמרת, יכול להיות שהוא טעה?

כמו כן, אם ממוצע של קרן כספית זה ל90 יום ואני מעוניין לשים בזה כסף לשנה אז אחרי 90 יום הכסף חוזר אוטומטית לחשבון ואני צריך לקנות כל שלושה חודשים מחדש?

תודה רבה מראש
כנראה שכרגיל הפקידים בדרגים הנמוכים לא יודעים מימינם לשמאלם הן בפנסיה והן בבנקים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מישהו יודע אם בטוח אין בכל הבנקים עמלות משמרת קנייה ומכירה על קרן כספית וזה יותר משתלם לרכוש את זה דרך הבנק מבחשבון השקעות פרטי בבית השקעות?
כי הבנקאי בסניף טען לי שיש על זה דמי משמרת, יכול להיות שהוא טעה?
אכן הוא טעה.
כמו כן, אם ממוצע של קרן כספית זה ל90 יום ואני מעוניין לשים בזה כסף לשנה אז אחרי 90 יום הכסף חוזר אוטומטית לחשבון ואני צריך לקנות כל שלושה חודשים מחדש?
לא.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אז זה מתחדש לבד?
זה קרן נאמנות שבה המנהלים משקיעים כהבנתם בכסף שיש שם בהתאם לכללים ולתקנון הקרן.
וכל פעם שיש שם כסף פנוי להשקעה אז הוא מושקע.

ירחמיאלל

משתמש צעיר
זה קרן נאמנות שבה המנהלים משקיעים כהבנתם בכסף שיש שם בהתאם לכללים ולתקנון הקרן.
וכל פעם שיש שם כסף פנוי להשקעה אז הוא מושקע.
אוקיי
אבל באתר בנק ישראל כתוב שקרן כספית היא ל90 יום
אז בעצם בתום ה90 מנהלי הקרן משקיעים מחדש על פי ראות עיניהם ל90 יום נוספים וכן הלאה?
תודה רבה מראש

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אוקיי
אבל באתר בנק ישראל כתוב שקרן כספית היא ל90 יום
אז בעצם בתום ה90 מנהלי הקרן משקיעים מחדש על פי ראות עיניהם ל90 יום נוספים וכן הלאה?
תודה רבה מראש
אחד מכללי קרן כספית שהכספים יושקעו באגח"ים של עד 90 יום, אבל זה זה לא שכל 90 יום זה מתחיל מחדש, אלא הם כל הזמן קונים ומשקיעם בכסף החדש שנכנס או מהשקעה שנגמרת, כשאחד הקריטריונים, זה שזה לא יהיה לטווח של מעל 90 יום.

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
באיזה קרן כספית הכי מומלץ להפקיד כסף למשך כמה חודשים?

איזה אחד

משתמש חדש
האם נכון לומר שקרן כספית היא בטוחה לא פחות מאשר פיקדון בבנק? (אני לא מדבר על תשואה אלא על סיכון על הקרן עצמה) או שיש סיכון ראלי בקרן?

שייקספיר

משתמש רשום
האם נכון לומר שקרן כספית היא בטוחה לא פחות מאשר פיקדון בבנק? (אני לא מדבר על תשואה אלא על סיכון על הקרן עצמה) או שיש סיכון ראלי בקרן?
למיטב הבנתי מדובר במוצר בטוח ביותר לא פחות מפיקדון בנקאי.
כמובן שהביצועים עלולים להיות נמוכים מריבית בנק ישראל,
אבל לגבי הקרן אין שום סיבה לחשוש לירידה בשווי הריאלי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תלוי באיזה קרן מדובר.

ח ק

משתמש צעיר
D I G I T A L
יש בהחלט אפשרות כזאת!!
אבל זה לא קשור לאשכול שהנושא בו הוא קרנות כספיות.

כאמור יש השקעות רווחיות יותר מקרנות כספיות שהם אפי' עם פחות סיכון.
אפשר בבקשה לפרט איזה השקעות מתאימות להגדרה הנ"ל? תודה

מתייעץ צעיר

משתמש פעיל
מה הסיפור שיש קרנות כספיות שמרוויחות יותר?
האם לא כולם משקיעות באותה צורה?
וכן אם בפאנדר כותב תשואה תיאורטית יותר גבוהה יש סיבה להפקיד דווקא שם?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מה הסיפור שיש קרנות כספיות שמרוויחות יותר?
תמהיל שונה. ודמי ניהול.
האם לא כולם משקיעות באותה צורה?
לא.
וכן אם בפאנדר כותב תשואה תיאורטית יותר גבוהה יש סיבה להפקיד דווקא שם?
לא.

מתוך פאנדר:
*״תיאורטית שנתית״ הנה תשואה תיאורטית המתקבלת מתוך חישוב התשואה השנתית המתבססת על התשואה בפועל בחודש החולף. הערכה זו איננה תחזית ואיננה התחייבות בשום אופן של מנהלי הקרנות או פאנדר ונועדה להקל על הגולשים להשוות בין הקרנות על בסיס החודש החולף ולא על מנת לחזות את התשואה או להתחייב לה.

מתייעץ צעיר

משתמש פעיל
מה רע במה שכתבתי בהודעה הראשונה באשכול?
כוונתי במה לבחור מבין שלושתם
כי יש לי במיטב אבל לאחרונה הביצועים שלה גרועים
לכך שאלתי האם יש לי ענין להחליף או שזה עניין של סייעתא דשמיא ואם אני יחליף למשהו אחר
יכול להיות שבדיוק עכשיו להם לא ילך?
תודה רבה רבה על כל העזרה!!!!!!

yucv

משתמש פעיל
תודה לכל המגיבים
לא הבנתי בסוף אם יש ענין לקנות קרן כספית דרך בית השקעות או דרך הבנק זה טוב מספיק?
+ איזה עמלות כן יש על זה?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה