מדריך אשכול עזרה למשקיע החדש בבורסה לניירות ערך

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
יש מינימום כסף שצריך לפתיחת חשבון?
וא"כ איפוא זה הכי פחות
יש כרגע הצעה מאוד מעניינת למצטרפים חדשים למיטב טרייד שמקבלים ריבית זכות על יתרה שקלית בעו"ש של חשבון המסחר של פריים מינוס 3.2%, זאת אומרת שאתם יכולים לשים שם את הכסף ובזמן שאתם ממתינים להזדמנות טובה לקנות מנייה, אתם מרוויחים ריבית,
בנוסף יש פטור מלא מעמלות קניה ומכירה בקרנות כספיות ומקרנות נאמנות מנוהלות, ושנתיים ראשונות פטור מדמי טיפול.
לפי דעתי מיטב מציעים את ההטבה המשתלמת ביותר עם סכום כניסה הנמוך ביותר. אפשר להצטרף דרך הקישור : https://lps.meitav.co.il/trade/stop...ce=414386_medium=facebook&utm_campaign=414386
ג.נ. אני לקוח של מיטב טרייד, והם נותנים לי עמלה למי שמצטרף דרכי.
אני מצרף טבלה שמשווה בין בתי ההשקעות השונים :
השוואת בין בתי השקעות_Page_1.jpg

נערך לאחרונה ב:

ביזנס מן

משתמש מקצוען
יש כרגע הצעה מאוד מעניינת למצטרפים חדשים למיטב טרייד שמקבלים ריבית זכות על יתרה שקלית בעו"ש של חשבון המסחר של פריים מינוס 3.2%, זאת אומרת שאתם יכולים לשים שם את הכסף ובזמן שאתם ממתינים להזדמנות טובה לקנות מנייה, אתם מרוויחים ריבית.
לפי דעתי מיטב מציעים את ההטבה המשתלמת ביותר עם סכום כניסה הנמוך ביותר. אפשר להצטרף דרך הקישור : https://lps.meitav.co.il/trade/stop...ce=414386_medium=facebook&utm_campaign=414386
ג.נ. אני לקוח של מיטב טרייד, והם נותנים לי עמלה למי שמצטרף דרכי.
אני מצרף טבלה שמשווה בין בתי ההשקעות
בשביל זה ממש לא הייתי מציע לפתוח שם חשבון זה אמור להיות שיקול ממש זניח אולי בכלל לא שיקול לפות בריבית העדכנית
פריים מינוס 3.2 זה ממש אפס לעומת מה שהכסף השוכב הזה יכול לעשות
אולי יש סיבות אחרות להיות שם אבל לא זה

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
בשביל זה ממש לא הייתי מציע לפתוח שם חשבון זה אמור להיות שיקול ממש זניח אולי בכלל לא שיקול לפות בריבית העדכנית
פריים מינוס 3.2 זה ממש אפס לעומת מה שהכסף השוכב הזה יכול לעשות
אולי יש סיבות אחרות להיות שם אבל לא זה
ברור שזה לא השיקול היחיד, בשביל זה צירפתי את הטבלא של העמלות שכל אחד יראה מה משתלם לו.
מה שכן ברור שזה יותר מהריביות שהבנקים נותנים על פקדונות לטווח קצר, וזה נזיל לגמרי.

ביזנס מן

משתמש מקצוען

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
נערך לאחרונה ב:

yits

משתמש פעיל
אני מעוניין לפתוח קופת גמל לשקעה (מסלול מחקה מדד) האם יש הבדל בין הקופות
או שהדבר הרלוונטי הוא דמי ניהול?

וכמובן מה נחשב דמי ניהול טובים שניתן לבקש?

בציניות

משתמש מקצוען
שלום הרב @השקעות R הון
הייתי בזום שלך היום (וכן בכל הסדרה האחרונה).
מאוד מאוד נהניתי. תודה רבה.
רציתי לשאול כמה שאלות ולא הצלחתי.

1. הבנתי שכשקונים מניה בעצם מקבלים אחוז מסויים מהחברה, אם כן מה זה לקנות מדד - למשל המדד המדובר S&P -זה אומר לקנות הרבה מניות מכל החברות הרשומות במדד בבת אחת, או שזה משהו שונה?

2. כהמשך ובנוסף לשאלה הקודמת - מה זה 'מחקה מדד'? במה הכסף מושקע למעשה?

3. איך זה שכל אחד יכול להשקיע באיזו חברה שהוא רוצה, נניח טסלה, הרי יש גבול לכמות המניות שחברה יכולה להנפיק? ואם כן איך ייתכן להשקיע פסיבית ברשימת חברות באופן קבוע, הרי ייתכן שהמניות שלהם לא תהיינה זמינות למכירה?

4. אם השקעה במניות מומלצת רק לטווח ארוך, ונניח לצורך הענין שטווח ארוך זה 20 שנה, הרי שהכול טוב ויפה רק לשנה הראשונה, כי ככל שעובר הזמן טווח ההשקעה מתקצר והולך, אז איך אפשר לומר שמומלצת השקעה פאסיבית לטווח ארוך ואז ללכת לישון עד שצריכים למשוך, הרי אם מדובר על הו"ק, רק בתחילה תתאים השקעה לטווח ארוך, ונצטרך כל תקופה לבדוק מה מתאים לזמן שנותר עד המשיכה?

5. למה אמרת שלא שווה לקחת הלוואה של 4%, הרי אם ההשקעה בהערכה זהירה תניב 6% שנתי, ואין הון עצמי כרגע, זה עדיף מכלום.
א. התשואה מניבה יותר מהריבית על ההלוואה. ב. הריבית על ההלוואה פוחתת והולכת ככל שהקרן מצטמקת, ואילו התשואה באפקט של ריבית דריבית הולכת וגדלה.

אשמח להחכים, תודה רבה.

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
5. למה אמרת שלא שווה לקחת הלוואה של 4%, הרי אם ההשקעה בהערכה זהירה תניב 6% שנתי, ואין הון עצמי כרגע, זה עדיף מכלום.
א. התשואה מניבה יותר מהריבית על ההלוואה. ב. הריבית על ההלוואה פוחתת והולכת ככל שהקרן מצטמקת, ואילו התשואה באפקט של ריבית דריבית הולכת וגדלה.
גם אני מצטרף לשאלה זו, תודה.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
1. הבנתי שכשקונים מניה בעצם מקבלים אחוז מסויים מהחברה, אם כן מה זה לקנות קרן סל- למשל המדד המדובר S&P -זה אומר לקנות הרבה מניות מכל החברות הרשומות במדד בבת אחת, או שזה משהו שונה?
בגדול כן. תיקנתי אותך.
2. כהמשך ובנוסף לשאלה הקודמת - מה זה 'מחקה מדד'? במה הכסף מושקע למעשה?
קרן שמחזיקה את מה שהמדד ממודד, במניות המדד (או במכשירים פיננסים שמביאים את תשואת המדד.)
3. איך זה שכל אחד יכול להשקיע באיזו חברה שהוא רוצה, נניח טסלה, הרי יש גבול לכמות המניות שחברה יכולה להנפיק? ואם כן איך ייתכן להשקיע פסיבית ברשימת חברות באופן קבוע, הרי ייתכן שהמניות שלהם לא תהיינה זמינות למכירה?
שאלה טובה! המניות עם סחירות גבוהה תמיד ימצא מישהו שירצה למכור תמורת באם יוצע לו סכום מסוים עבור אחזקתו.
בגדול אנחנו לא קונים מניות מהחברה כלל. רק בשוק המשני.
4. אם השקעה במניות מומלצת רק לטווח ארוך, ונניח לצורך הענין שטווח ארוך זה 20 שנה, הרי שהכול טוב ויפה רק לשנה הראשונה, כי ככל שעובר הזמן טווח ההשקעה מתקצר והולך, אז איך אפשר לומר שמומלצת השקעה פאסיבית לטווח ארוך ואז ללכת לישון עד שצריכים למשוך, הרי אם מדובר על הו"ק, רק בתחילה תתאים השקעה לטווח ארוך, ונצטרך כל תקופה לבדוק מה מתאים לזמן שנותר עד המשיכה?
לפני משיכה צריך לאזן את ההשקעה.
אבל ככל שמגדילים את היעד הפיננסי בשלב התכנון.
נוכל לקחת סיכון גבוה בשלב המשיכה.
כי יהיה לנו הרבה מרווח תמרון להפסד (חלילה!)
לשיקולך.
בשוק ההון התשואה לא מובטחת כדאי להנמיך ציפיות ככל הניתן כשמתכננים השקעה.
ב. הריבית על ההלוואה פוחתת והולכת ככל שהקרן מצטמקת, ואילו התשואה באפקט של ריבית דריבית הולכת וגדלה.
כמדומני שדיברתי על הלוואת בלון.

בציניות

משתמש מקצוען
כלומר:
1. אין דבר כזה לקנות מדד, אלא קונים קרן סל של חברת מדד? (אז מה זה נקרא 'מדד'?)
2. האם כוונתך שמחקה מדד, זה שהם מסתכלים מה למשל s&p קונים, והם קונים אחריהם את אותם מניות? (מה פירוש המילים "המדד ממודד"?),
3. אבל זה לא תמיד יהיה במחיר שארצה לקנות, אז איך חברה כמו S&P יכולה להחליט באיזה מניות להשקיע, אם הכמויות והמחירים משתנים, או שאכן ההחלטות שלהם משתנות באופן קבוע (באיזו תדירות?) והפאסיביות בהשקעה מתבטאת בכך שלאחר שקונים לא מנסים למכור את המניה?
4. אם כן זה לא פאסיבי לגמרי עד המשיכה. אבל נכון שזה בכלל לא דומה להשקעה אקטיבית. הבנתי (מקווה...). תודה.
5. מובן לגמרי. תודה.
ושוב תודה על כל הידע והזמן שאתה מקדיש לציבור בעין יפה ובצורה נעימה.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
1. אין דבר כזה לקנות מדד, אלא קונים קרן סל של חברת מדד? (אז מה זה נקרא 'מדד'?)
נכון. מדד זה המדידה של השוק.
2. האם כוונתך שמחקה מדד, זה שהם מסתכלים מה למשל s&p קונים, והם קונים אחריהם את אותם מניות? (מה פירוש המילים "המדד ממודד"?),
S&P זאת חברה שלא שלא קונה בשוק. הם רק בודקים. ומביאים את המידע.
3. אבל זה לא תמיד יהיה במחיר שארצה לקנות, אז חברה כמו S&P יכולה להחליט באיזה מניות להשקיע, אם הכמויות והמחירים משתנים, או שאכן ההחלטות שלהם משתנות באופן קבוע (באיזו תדירות?) והפאסיביות בהשקעה מתבטאת בכך שלאחר שקונים לא מנסים למכור את המניה?
כל מנייה מקבלת משקל במדד לפי השווי העדכני שלה.
פעם ברבעון בודקים מי יוצא ומי נכנס למדד.
4. אז לא פאסיבי לגמרי עד המשיכה, אבל ברור שזה בכלל לא דומה להשקעה אקטיבית - הבנתי (מקווה...), תודה.
זה לא סותר לפאסיבי.

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
איך ייתכן שבימים האחרונים מדד הסנופי יורד, ואילו הקרן המחקה של בלאקרוק עולה ?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
איך ייתכן שבימים האחרונים מדד הסנופי יורד, ואילו הקרן המחקה של בלאקרוק עולה ?
א. מדד S&P 500 לא ממש יורד.
ב. הקרן של בלאקרוק היא כוללת את הדיבידנדים של החברות במדד ומשתנה גם בהתאם לכך.
ג. הקרן של בלאקרוק מחושבת בשקלים, ומדד S&P 500 מחושב בדולרים.

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
א. מדד S&P 500 לא ממש יורד.
ב. הקרן של בלאקרוק היא כוללת את הדיבידנדים של החברות במדד ומשתנה גם בהתאם לכך.
ג. הקרן של בלאקרוק מחושבת בשקלים, ומדד S&P 500 מחושב בדולרים.
IMG-20230210-WA0000.jpg

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ז'

מט זְכֹר דָּבָר לְעַבְדֶּךָ עַל אֲשֶׁר יִחַלְתָּנִי:נ זֹאת נֶחָמָתִי בְעָנְיִי כִּי אִמְרָתְךָ חִיָּתְנִי:נא זֵדִים הֱלִיצֻנִי עַד מְאֹד מִתּוֹרָתְךָ לֹא נָטִיתִי:נב זָכַרְתִּי מִשְׁפָּטֶיךָ מֵעוֹלָם יי וָאֶתְנֶחָם:נג זַלְעָפָה אֲחָזַתְנִי מֵרְשָׁעִים עֹזְבֵי תּוֹרָתֶךָ:נד זְמִרוֹת הָיוּ לִי חֻקֶּיךָ בְּבֵית מְגוּרָי:נה זָכַרְתִּי בַלַּיְלָה שִׁמְךָ יי וָאֶשְׁמְרָה תּוֹרָתֶךָ:נו זֹאת הָיְתָה לִּי כִּי פִקֻּדֶיךָ נָצָרְתִּי:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה