מידע שימושי אשכול סיפורי ניסים והצלה

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען

ספרינגית

משתמש מקצוען
ואגב
עכשיו ראיתי כאן https://tora-forum.co.il/viewtopic.php?p=299010#p299010

באתר בחדרי חרדים פרסמו את ההקלטה המלאה, בה הוא מגלה את הגילוי המזעזע הזה.

"יממה לאחר האסון הנורא שהיה בהר מירון בל"ג בעומר פורסם ברשתות החברתיות סיפור מדהים על אדם שכבר היה ממוספר בין המתים וחזר לחיים, בסיפור שהופץ בכל מקום אותו אדם העיד שהיה בבית דין של מעלה, ואמרו לו שהחזירו אותו כי שמר את פיו ולשונו שלא לדבר בעת התפילה.

בזמן פרסום הסיפור בקבוצות, ניסינו ב'בחדרי חרדים' לתהות לפרטי הסיפור המדהים, אך לא עלה בידנו לאמתו. בהקלטה שאנחנו מפרסים היום לראשונה, החסיד הרב אברהם מאיר קרויס מחסידי תולדות אברהם יצחק בבית שמש מדבר בקולו בשפת היידיש ומכחיש מכל וכל את הסיפור. אין כאן בית דין של מעלה ומעולם לא היה מוות קליני, אלו סה"כ סיפורי מעשיות.

לאחר האסון אנשי הרפואה במקום סימנו את הרב קרויס כמת, ובעקבות כך הופץ סיפור כי בבית דין של מעלה פעלו להשיבו לחיים בזכות הקפדתו שלא לדבר בתפילה. לדברי הרב קרויס בהקלטה שמתפרסמת, גורמים אינטרסנטיים פברקו סיפור בקבוצות כדי לעורר רחמים ורגש, וביקשו ממנו לשתף פעולה.

עם זאת האברך מציין כי לדעתו ניצל בגלל ההקפדה לא דבר בעת התפילה, אך הוא מדגיש כי אינו זוכר בשום שלב שהיה בבית דין של מעלה או תחושות שמתוארות במוות קליני.

הוא מספר בהקלטה של אחד מקווי החיזוק והאמונה, כי היה אחד ששאל אותו בבית החולים זיו בצפת מה הזכות שלו שחזר לאחר שהיה בין המתים, והשיב לו שלדעתו בגלל ששמר פיו ולשונו לא לדבר בשעת התפילה ומשם הסיפור התגלגל.

בהקלטה נשמע האברך הניצול מספר לבן שיחו, הגעתי למירון מבית החולים זיו בצפת, בשבת ניגשו אלי אנשים ואמרו לי תגיד שהיה לך מוות קליני. תספר שהיית בבית דין של מעלה זה יעורר את הציבור לשוב בתשובה, עניתי להם, "אני לא שקרן לא מפברק סיפורים, איש אמת אנוכי, מי שרוצה לדעת מה קורה בבית דין של מעלה יפתח ספרי חסידות ראשית חכמה, שומרי אמונים, ויעיין על גודל שכר ועונש וכו'" ציין.

בנוסף מספר הרב קרויס על כך שברח מבית החולים בלא שחרור מסודר, והוא עדיין סובל מכאבי נשימה וכן לדבריו הוא סובל ממכות יבשות.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הרב אברהם מאיר קרויס תושב בית שמש ומחסידי תולדות אברהם יצחק, פועל רבות בענייני קדושת בית המדרש ואף הוציא ספר בנושא וכעת לאחר שניצל מהתופת הוא מספר כי זו הזכות הכי גדולה שיכולה להיות".
צפה בקובץ המצורף 884111
''שכנעו אותי לספר שהיה לי מוות קליני''.jpg''שכנעו אותי לספר שהיה לי מוות קליני''.jpg
זה מוביל אותי למחשבה שמרוב בלאגן וכאוס שהיה שם מי יודע כמה קבעו עליהם מוות כשאולי היה אפשר להציל. שמעתי על עוד אחד שחשבו שהוא מת והצליח להזיז רגל וכך ראו שהוא חי וטיפלו בו..

יוכבד שכטר

צילום יוצר, מציאות.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
שמעתי סיפור יפה מאח של מישהי קרובה אלי מדרגה ראשונה,
אח שלה היה שם בין כל הדחוקים. בחור גבוה וחסון. עמדו לידו שתי ילדים וצעקו שהם נחנקים ובכו. הוא רצה לעזור להם ולא הצליח להזיז את ידיו להשיט אליהם כדי להציל אותם. ואז עלה במוחו רעיון להגיד להם שיטפסו עליו. הוא לא יכול להרים אותם אבל הם לטפס עליו בדוחק, זה יותר קל. כי יש אחיזה מכל הכיוונים. הילדים הצילחו לטפס עליו וישבו כל אחד על כתף אחרת שלו במשך יותר מרבע שעה. הם ניצלו בודאות בזכות זה אבל ראו מראות איומים...
אבא שלהם איבד איתם קשר במבלך הדוחק והוא יה 2 מטר בערך קודם והיה בין הנופלים. כה שהנתק ממש הציל אותם וזה שהרים אותם הציל את חייהם מהדוחק האיום. אח"כ הלך והביא אותם לילדים האבודים ל זק"א. הוא אמר שהיה שם פחד פחדים הבכיות והכל. הם לא יודעו מה עם אבא שלהם ואבא שלהם חיפש אותם. וב"ה כשהם נפגשו היה בכיות מרעידות לב ממש.

שני.ס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
כותבת בשביל חברה
בעלה ניצל מהאסון במירון ומעוניין לדבר עם מישהו שגם היה שם בתוך האסון וניצל
כדי לפרוק ולהרגיש הזדהות
אם יש מישהו דובר אנגלית זה עדיף אבל לא חובה
אודה לכם אם תוכלו לכתוב לי- מי שמעוניין למייל:
shaniblog1 שטרודל גימייל

קסניק

משתמש צעיר
ביודעי ומכירי
אחד הניצולים שאמנם תיאר שלא הרגיש מצב כזה שהולך למות
אבל מצד שני הרגיש הרגשות נוראיות הוא שכב על מישהו ומעליו שכבו לפחות עוד שלוש {והמדובר באדם צעיר קל כיונה} ולא נרחיב בתאורים אבל זה הגיע למצב של 'כ... שב על קאו' מחשש להתייבשות
וברגעים אלו נזכר בסגולה הידועה של הגר"ח מוולאוזין לכוון ולהרגיש באמת בכל נפשו שאין עוד מלבדו וכך אכן עשה ובסדי ה' ניצל ללא כל פגע
וכמובן שבשבת אח"כ בירך 'הגומל' בהתרגשות גדולה

ליאונרדו

משתמש סופר מקצוען
ואגב

זה מוביל אותי למחשבה שמרוב בלאגן וכאוס שהיה שם מי יודע כמה קבעו עליהם מוות כשאולי היה אפשר להציל. שמעתי על עוד אחד שחשבו שהוא מת והצליח להזיז רגל וכך ראו שהוא חי וטיפלו בו..
זה הבעיה בארועים מסוג ארן.
הנוהל הוא שלא עושים החייאות במקרים מסוימים כדי לטפל באלו שיש להם יותר סיכוי לחיות
מי שיכול להזיז יד או רגל לא עושים לו החייאה ...

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
זה לא כל כך קשור לסיפורי ניסים
אבל קיבלתי וממש הייתי חייבת לשתף

סיפור שקרה....בבית חלקיה...

שבוע שעבר אדם נחמד מאוד התקשר אלי להשכיר את הבית בשבת הזאת , הקרובה. המחיר היה גבוהה למדי (למרות שאני ממש לא יקרה יחסית לנופש בבית חלקיה 15 איש 2000 שח)אבל בגלל שאין לי לאן ללכת. וחשבתי אולי אצטרך להשאיר איזה משהו... לא הורדתי לו .

הוא היה כזה נחמד. ומכבד. דיבר על כך יפה. לא יודעת למה. במקום לומר "לא מתאים" פשוט התחלתי לעזור לו לחפש מקום יותר זול. השגתי לו מספרים ביסודות. דברתי איתו משהו כמו 5. 7 פעמים. כל פעם חזר אלי. אמר תודה יפה. וחשב שעדיין עדיף בבית שלנו. אולי בתשלומים ....תכלס פעם ראשונה בחיי שאני עוזרת למישהו לחפש צימר... וממש משקיעה מאמצים. טלפונים.וכו ...

ביום ראשון בבוקר מתקשרת אלי משהי שלא הכרתי. שאלה אם בעלה סגר איתי לשבת הקרובה. אמרתי לה שלא סופית אבל קבענו לסגור את כל הפינות היום

שאלתי אם הם רוצים לבוא בטוח. ענתה לא ....בעלי בשמים הוא נפטר במירון----

הייתי בהלם שהיא התקשרה אלי. אמרה שאם בעלה סגר איתי היא לא רצתה שאצא לי נזק. שאפסיד שוכרים !!!!!!הייתי בשוק. איזה אשה ענקית. בכיתי איתה בטלפון. דברנו כמעט שעה. סיפרתי לה כמה שבעלה היה מיוחד. דיבר איתי עם כזה כבוד. וממש רציתי לעזור לו. כי השבת הזאת הייתה לו כל כך חשובה.

תכלס. היו אמורים לעשות שבת משפחתית. דבר שלעולם לא עשו בגלל מצב כלכלי קשה אבל לקטנה שלהם הייתה בת מצווה לפני שנה. ובגלל הקורונה לא עשו כלום ...

שמעתי את זה. אמרתי לה - "עלי". בע"ה נקיים את מה שבעלך רצה כל כך. בע"ה עוד כמה שבועות. כשאתם מתאוששים. אני נותנת לכם את הבית חינם. כוללת הככככללללל לכבוד הבת מצווה כמה היא בכתה. אין לך מושג.

תכלס היא אשה ענקית. אמרתי לה שהיא למדה אותי מה זה להיות יהודי. לחשוב על השני למרות הצער הענק והכאב. אמרתי לה שאדבר על זה בכיתה. לעילוי נשמת אלעזר בן אברהם. ואווווו. אין לך מושג מה עבר בכיתה. כמה שהילדים התרגשו. כמה קבלות יפות לקחו לזכרו.\

חמצוץ

משתמש סופר מקצוען
זה לא נכון.
התחילו לצעוק די מהר לא לעבור דרך השביל .
והמשיכו את המוזיקה והריקודים.
מה שלקח זמן זה להבין את גודל האסון ולהפסיק את הריקודים לחלוטין ולבקש מכולם להתפנות.
אבל לא לעבור דרך שביל ר' דוב שתי דקות אח"כ כבר אמרו.
(הייתי שם. אני לא הבנתי מה זה שביל ר' דוב במיוחד שאמרו את זה באידיש אבל מי שמכיר כנראה כן הבין...)
הייתי שם
הרבה זמן עד שהבינו מה קורה
הנה
אני לא צריך להוסיף מילה....
לקח הרבה יותר משתי דקות ואפשר לבדוק את זה בשידורים החיים....

גרפיקה יהלום

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
סיפןר הצלה מפי הרב לאו על אחד שהתעורר באבו כביר וניצל
אני בהלם!!!
בתיעוד האסון מהרחפן, ראיתי שאחת השקיות ממש זזה בקצה שלה, וחשבתי אולי אני מדמיינת, שוב ושוב בדקתי, וזה ממש זז (מי שרוצה יכול לראות את זה גם - בדקה 2:45 בערך) ועכשיו שאני שומעת שהיה מישהו שהתעורר באמת--- אולי זה באמת הוא....:eek:

קרן שמש

משתמש סופר מקצוען
אני בהלם!!!
בתיעוד האסון מהרחפן, ראיתי שאחת השקיות ממש זזה בקצה שלה, וחשבתי אולי אני מדמיינת, שוב ושוב בדקתי, וזה ממש זז (מי שרוצה יכול לראות את זה גם - בדקה 2:45 בערך) ועכשיו שאני שומעת שהיה מישהו שהתעורר באמת--- אולי זה באמת הוא....:eek:
יותר הגיוני שהיתה רוח.

קטנטנציק

משתמש פעיל
אני בהלם!!!
פשוט הזוי הנה..........
צילום.png

גרפיקה יהלום

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה