מקצב אשכול מקצבים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

שמואל ק

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
לא מבין את האלה שצריכים פתיח לכל שיר,
אף אחד לא צריך לעשות פתיח ''בדיוק'' כמו בדיסק, או אקורדים בדיוק,
מי שמנגן ככה הוא לא קלידן אלא מעתיקן עם זיכרון טוב,
קלידן אמנותי בעיני זה קלידן שידע לעשות, דברים שונים\להמציא,
כמו מאיד אדלר לדוג' שהוא פשוט ממציא כל ארוע מחדש שלל רעיונות ומעברים
או ליפסקר לדוג', ולא חסר שמות.
לעומת זאת יש את האורגניסתים (לא קלידנים) שמפעילים פתיח ואז מוסיפים פאד כלשהו שיעשה את החצוצרה המדוייקת שהם לא יודעים לעשות...
בקיצור, פתיח זה לחובבנים, מבחינתי צריך לשים בסיומות ובפתיחים עוד וריאציות,
(אם אני זוכר נכון במקצבים שלך זה ככה, לא?)
גם אני מצטרף להנ"ל

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לא מבין את האלה שצריכים פתיח לכל שיר,
אף אחד לא צריך לעשות פתיח ''בדיוק'' כמו בדיסק, או אקורדים בדיוק,
מי שמנגן ככה הוא לא קלידן אלא מעתיקן עם זיכרון טוב,
קלידן אמנותי בעיני זה קלידן שידע לעשות, דברים שונים\להמציא,
כמו מאיד אדלר לדוג' שהוא פשוט ממציא כל ארוע מחדש שלל רעיונות ומעברים
או ליפסקר לדוג', ולא חסר שמות.
לעומת זאת יש את האורגניסתים (לא קלידנים) שמפעילים פתיח ואז מוסיפים פאד כלשהו שיעשה את החצוצרה המדוייקת שהם לא יודעים לעשות...
בקיצור, פתיח זה לחובבנים, מבחינתי צריך לשים בסיומות ובפתיחים עוד וריאציות,
(אם אני זוכר נכון במקצבים שלך זה ככה, לא?)
במקצבים שלי - יש וראיציות מיוחדות בסגנון של פתיח, ואפשר לנגן עליהם מה שרוצים, וזה מתאים כמעט לכל הפתיחים.

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
במקצבים שלי - יש וראיציות מיוחדות בסגנון של פתיח, ואפשר לנגן עליהם מה שרוצים, וזה מתאים כמעט לכל הפתיחים.
זה בדיוק כוונתי, אין כלי שמנגן אלא לקלידן יש אפשרות לעשות מה שהוא רוצה.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ועוד דבר - הפתיחים המרשימים ,כמו זה של בחכמה יבנה בית וכו' - עושים מצד אחד רושם וכו' - אבל מנסיוני ראיתי שהם הורסים את רצף הריקוד וההקפצה. כאילו "תעצרו עכשיו, אני רוצה להראות לכם איזה אורגניסט תותח אני, רגע רגע... עוד דקה לא להתפזר, שניה שניה ו-- הנה!! אפשר לחזור לרקוד":)

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
ועוד דבר - הפתיחים המרשימים ,כמו זה של בחכמה יבנה בית וכו' - עושים מצד אחד רושם וכו' - אבל מנסיוני ראיתי שהם הורסים את רצף הריקוד וההקפצה. כאילו "תעצרו עכשיו, אני רוצה להראות לכם איזה אורגניסט תותח אני, רגע רגע... עוד דקה לא להתפזר, שניה שניה ו-- הנה!! אפשר לחזור לרקוד":)
ברוק זה עוד נסבל, אבל בדאנסים שיש פתיחים שאין בהם אפילו ''תופי בסיס'' לדוג' ועל הניסים של פולקוויטש,
זה ממש הורס.

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
מבין מה אתה אומר וזה גם הגיוני ומסתבר :)
אבל זה בנגינה חיה
מה שאין כן בהקלטות (כגון פלייבקים ) צריך שהפתיחה וכו בקיצור שהכל יהיה נאמן למקור
אני אישית אוהב מאוד לנגן כלומר להקליט בצורה הכי נאמנת למקור שיש אם זה סולם ואם זה כלים ובעיקר הנגינה עצמה שיהיה קופי, העתק הדבק בעיני זה מאוד יפה ואני אישית מאוד מאוד אבל מאוד אוהב את זה
ובכלל זה אני גם אוהב מקצבים נאמנים למקור שיש בהם פתיחות סיומים ומעברים נאמנים למקור זה מאוד יפה בעיני (טוב זה בכדי לעשות פלייבקים אבל גם לנגינה חיה זה יפה)
לדוגמא (פתיחה לשיר יזכרם -שוואקי. קרדיט : korg pa900:rolleyes:):
טוב את האמת זה חיבור של שני קבצי מידי (שהקלטתי את שניהם בסיקוונסר)
וזה המקום למה שרציתי לשאול האם אפשר לשים קובץ מידי שיהיה חלק ממקצב בתור פתיחה למקצב או סיום ?
אני מדבר על נגינה בארוע...
פלייבקים עושים במחשב...

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני עושה את הפלייבקים באורגן :rolleyes:
טוב בגלל זה הם לא נשמעים מקצועיים
אני לא יודע איך עושים דרך מחשב וכו אני לא מקצועי :p
למה?
דווקא זה נשמע פצצה, רק אמרתי שמקצבים עשויים לנגינה בארוע..

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
מבין מה אתה אומר וזה גם הגיוני ומסתבר :)
אבל זה בנגינה חיה
מה שאין כן בהקלטות (כגון פלייבקים ) צריך שהפתיחה וכו בקיצור שהכל יהיה נאמן למקור
אני אישית אוהב מאוד לנגן כלומר להקליט בצורה הכי נאמנת למקור שיש אם זה סולם ואם זה כלים ובעיקר הנגינה עצמה שיהיה קופי, העתק הדבק בעיני זה מאוד יפה ואני אישית מאוד מאוד אבל מאוד אוהב את זה
ובכלל זה אני גם אוהב מקצבים נאמנים למקור שיש בהם פתיחות סיומים ומעברים נאמנים למקור זה מאוד יפה בעיני (טוב זה בכדי לעשות פלייבקים אבל גם לנגינה חיה זה יפה)
לדוגמא (פתיחה לשיר יזכרם -שוואקי. קרדיט : korg pa900:rolleyes:):
טוב את האמת זה חיבור של שני קבצי מידי (שהקלטתי את שניהם בסיקוונסר)
וזה המקום למה שרציתי לשאול האם אפשר לשים קובץ מידי שיהיה חלק ממקצב בתור פתיחה למקצב או סיום ?
לשאלתך, אצלי ב pa4x זה אפשר.
תנסה גם,
כשאתה נמצא במצב של מקצבים, תכנס לרקורד, ולאחר מכן לאפשרות השלישית, יקפוץ לך חלון, ואז אתה בוחר את הקובץ מידי הרצוי מהאורגן, או מהדיסק און קי.
לא יודע איך לעשות שהקובץ יהיה רק פתיחה או משהו אחר מסוים.

- דוד -

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
דודינו הרב סם, יש לך פשלה בפריילך שהעלית. המצילת 'קראשש' בתחילת הוואריאציה חסרה לאחר המעבר. או שמא זה חסר בסוף המעבר ברגע ה - 4.383. לרפי שטיין גם יש את המקצב שלך (של שמחה שפיץ אמרת, לא?) ואצלו זה תקין.

נערך לאחרונה ב:

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
דודינו הרב סם, יש לך פשלה בפריילך שהעלית. המצילת 'קראשש' בתחילת הוואריאציה חסרה לאחר המעבר. או שמא זה חסר בסוף המעבר ברגע ה - 4.383. לרפי שטיין גם יש את המקצב שלך (של שמחה שפיץ אמרת, לא?) ואצלו זה תקין.
באיזה פריילך?
אלסיס 1 או אלסיס 2?

- דוד -

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
AAAABBBB, הכלים ביד ימין גם דגומים לך בקורג שלך ולא באורגנית אחרת?
זה באמת בול המוטיף.. כולל הDLY

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
AAAABBBB, הכלים ביד ימין גם דגומים לך בקורג שלך ולא באורגנית אחרת?
כן, הוא אמר שזה דגום לו מהטיירוס (הכלרינט, אז אני מאמין שגם הסינטי של הטיירוס)
ו..רפי שטיין מנגן על אותו מקצבים שלי אז איך יכול להיות שזה שונה אצלו?

- דוד -

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כן, הוא אמר שזה דגום לו מהטיירוס (הכלרינט, אז אני מאמין שגם הסינטי של הטיירוס)
ו..רפי שטיין מנגן על אותו מקצבים שלי אז איך יכול להיות שזה שונה אצלו?
האלסיס שלו כמו שלך והאלקטרוני כמו של AAAABBB ופעם גם לאלסיס הוא השתמש במשהו אחר שגם העלו פה
אגב לא הבנתי אותו למה לא להשתמש בקלרינט המדהים שדגמו לקורג. ובמקום זה להשתמש בצליל הפשוט והמיושן מהימאהה שנשמע ממש כמו שעון מעורר סיני במחילה. אתמהה.
הקובץ השני שהעליתי הוא מחתונה של רפי שטיין

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
האלסיס שלו כמו שלך והאלקטרוני כמו של AAAABBB ופעם גם לאלסיס הוא השתמש במשהו אחר שגם העלו פה
אגב לא הבנתי אותו למה לא להשתמש בקלרינט המדהים שדגמו לקורג. ובמקום זה להשתמש בצליל הפשוט והמיושן מהימאהה שנשמע ממש כמו שעון מעורר סיני במחילה. אתמהה.
הקובץ השני שהעליתי הוא מחתונה של רפי שטיין
יכול להיות שהוא מנגן על כמה סטים ביחד,
יש לשפיץ אלקטרוני כמו שהעלה פה aaabbb וכנראה שהוא מנגן עליו,
אני בכל אופן לא מזהה את הפתיחים שהוא עושה בהתחלה, ממתי החתונה הזאת?
כי אני לא התעדכנתי כבר שלשה חודשים במקצבים ואולי לכן אני לא מוצא.

נערך לאחרונה ב:

- דוד -

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יכול להיות שהוא מנגן על כמה סטים ביחד,
יש לשפיץ אלקטרוני כמו שהעלה פה aaabbb וכנראה שהוא מנגן עליו,
אני בכל אופן לא מזהה את הפתיחים שהוא עושה בהתחלה, ממתי החתונה הזאת?
כי אני לא התעדכנתי כבר שלשה חודשים במקצבים ואולי לכן אני לא מוצא.
דווקא חתונה די ישנה. חוץ מזה רפי הוא קלידן מוכשר ויצירתי, אני מאמין שהוא גם מתכנת לעצמו קצת.

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
דווקא חתונה די ישנה. חוץ מזה רפי הוא קלידן מוכשר ויצירתי, אני מאמין שהוא גם מתכנת לעצמו קצת.
את המעברים ושאר הדברים אני מזהה בשניה, רק הפתיח לא מוכר לי,
אולי הוא חיבר כמה דברים ביחד.
והקלרינט של הימאה הרבה יותר יפה, אצלי דגום הג'ינוס והצלילים שלו מדהימים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה