דרוש מידע אשכול דמי הניהול בקרנות פנסיה השתלמות וגמל

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
לא עברתי על כל האשכול, אך אשמח מישהו יכול לכוון אותי..אני ממש לא מבינה בעניין. יש לי ביטוח מנהלים בכלל ודמי הניהול מהפקדה 3%. ודמי ניהול מחיסכון 0.5%. והוצאות ניהול השקעות 0.23%.
האם זה נחשב יקר או סביר?
תודה רבה.
אם אתם מבוגרים ויש לכם מקדם המרה מובטח.
יתכן שזה משתלם.
אם אתם צעירים. זה יקר מאוד.

השם אוהב אותי

משתמש פעיל
אז מתברר שזה מאד יקר כדברכם, מה עלי לעשות? דיברתי עם החברה עצמה ואין להם אפשרות להוזיל לי. לדבריהם זה הכי זול....
עדיף לעבור קופה?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אז מתברר שזה מאד יקר כדברכם, מה עלי לעשות? דיברתי עם החברה עצמה ואין להם אפשרות להוזיל לי. לדבריהם זה הכי זול....
דמי ניהול זה רק אחד החסרונות של ביטוח מנהלים.
עדיף לעבור קופה?
בדרך כלל עדיף פנסיה מקיפה.

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
באלטשולר שחם ואינפיניטי עדיין אין.
אם אני לא טועה בכל שאר החברות יש.
יש צפי שיהיה באינפיניטי??
עוד שאלה.בקשר לאחוז של מזומנים שלא מושקעים.ביררתי אצל אינפיניטי ואמרו לי שזה שיקול של החברה ומשהו שמשתנה

יועצת נישואין

משתמש מקצוען
א. דמי ניהול במנורה
פנסיה מקיפה:
1.95 הפקדה
0.195 צבירה
בסיכום תהיה ירידה עוד חצי שנה
ל
1.650 הפקדה
0.45 צבירה

השתלמות:
0.3

יש עוד מה להתמקח בפנסיה ?

(50 % נמצא בS&P 500 ו50 % בהלכה שזה אג"ח נראה לי)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

zmmb

משתמש פעיל
@השקעות R הון
@מקצועי בלבד
אשמח לעזרתכם.
אדם מבוגר יחסית שנשאר לו עוד כ-15 שנה עד הפנסיה, מומלץ בשבילו לעשות מסלול מחקה מדד s&p500?
ועוד שאלה, איפה אפשר לקבל היום את הדמי ניהול הכי זולים (יש לו כבר כ-100K בצבירה)?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@השקעות R הון
@מקצועי בלבד
אשמח לעזרתכם.
אדם מבוגר יחסית שנשאר לו עוד כ-15 שנה עד הפנסיה, מומלץ בשבילו לעשות מסלול מחקה מדד s&p500?
ועוד שאלה, איפה אפשר לקבל היום את הדמי ניהול הכי זולים (יש לו כבר כ-100K בצבירה)?
זה תלוי מאד בנתונים האישיים הספציפיים.
לעזרה פרטנית כזאת אפשר לפנות אליי בפרטי, או במייל - mikzhoibilvad @ gmail.com

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
@השקעות R הון
@מקצועי בלבד
אשמח לעזרתכם.
אין כסף נוסף, פנסיות נוספות, נכסים?
אם אין
100K זה קצת כמובן
הסיכון לאבדן הכסף הוא נמוך. (הסיכון על סכום נמוך)
מאידך הסיכון שהאיש יצא לפנסיה בלי יכולת לכלכל את עצמו הוא גבוה או ודאי.

כעת צריך להגדיר יעד פיננסי
ולבנות תכנית פרישה לפי סיבולת סיכון
וצריך לקחת את קצה הסיכון האפשרי בתמורה לתשואה.
כדאי לשקול פרישה מאוחרת.
אני לא חושב שמחקה מדד S&P500 זה דבר טוב עבורו.
חובה להבין כל צעד היטב!
בהצלחה!

פיר

משתמש סופר מקצוען
אפשר לשאול בקשר לדמי נהול בקופות השונות?
האם יש מידע עדכני?
תודה.

בנקאי

משתמש רשום
הצטרפתי לקופת גמל להשקעה בדמי ניהול של 0.8 מהצבירה לשנה (חברת מור).
קיבלתי אישור הצטרפות ובו מופיע שבעצם דמי הניהול הם 4 אחוז מהפקדה ו1.05 מהצבירה, אלא שקיבלתי "הנחה" לדמי ניהול של 0.8.
בהמשך מופיע כי זכותה של החברה לממש את דמי הניהול הגבוהים ללא ההנחה במקרה שאעזוב את הקרן ואעביר את הכסף לקופה אחרת.
שאלתי היא האם יש פרקטיקה כזו שלקוח שמעביר את החיסכון שלו לקרן אחרת מאבד את הזכאות ל"הנחה" רטרואקטיבית וגובים ממנו דמי ניהול שערוריתיים על כל התקופה בה היה חבר או שזו רק זכות חוקית שלא ממומשת בפועל.
(אדגיש כי זו השאלה ולא האם 0.8 זה שווה או לא).
תודה רבה מראש !!

קבצים מצורפים

• ביאור 2023-05-14 134101.png
    ביאור 2023-05-14 134101.png
    KB 134.6 · צפיות: 29

Tzvi@

משתמש פעיל
קיבלתי אישור הצטרפות ובו מופיע שבעצם דמי הניהול הם 4 אחוז מהפקדה ו1.05 מהצבירה, אלא שקיבלתי "הנחה" לדמי ניהול של 0.
(סתם הערה) לא כתוב שבעצם זה עלות דמי הניהול
אלא שזה הסכום המירבי שניתן לגבות ע''פ חוק.
בהמשך מופיע כי זכותה של החברה לממש את דמי הניהול הגבוהים ללא ההנחה במקרה שאעזוב את הקרן ואעביר את הכסף לקופה אחרת.
שאלתי היא האם יש פרקטיקה כזו שלקוח שמעביר את החיסכון שלו לקרן אחרת מאבד את הזכאות ל"הנחה" רטרואקטיבית וגובים ממנו דמי ניהול שערוריתיים על כל התקופה בה היה חבר או שזו רק זכות חוקית שלא ממומשת בפועל.
(אדגיש כי זו השאלה ולא האם 0.8 זה שווה או לא).
תודה רבה מראש !!
לא גובים רטרואקטיבית.

הכל לטובה תמיד

משתמש פעיל
לא ראיתי שכתוב שזה רטרואקטיבית , במידה ואתה מושך ועובר וחוזר אליהם
אין להם את ההתחייבות להמשיך לתת את הנחה
אין מצב שהם יכולים לקחת רטרואקטיבית
אבל זה לדעתי ואולי אני טועה

בנקאי

משתמש רשום
לא ראיתי שכתוב שזה רטרואקטיבית , במידה ואתה מושך ועובר וחוזר אליהם
אין להם את ההתחייבות להמשיך לתת את הנחה
אין מצב שהם יכולים לקחת רטרואקטיבית
אבל זה לדעתי ואולי אני טועה
לא כתוב בפירוש שזה רטרו אבל אם עברתי מהם מה יכולה להיות המשמעות של אובדן ההנחה???
ולגבי לחזור אליהם - זה לא קשור לחוזה הנוכחי מולי ופשוט שהם לא חייבים לחתום איתי שוב על חוזה עם אותם דמי ניהול.
לכן נראה לי שזה כן יכולת גבייה רטרו ומנוסח בכוונה באופו מעורפל כזה.
אשמח למידע נוסף אם יש.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה