אשכול ארוך, טרחני ומייגע, בעניין.. ספר הביכורים שלי. אנא השמיעו את דעתכם, ידידיי!

מתוך שלושת הבאים, איזה שם הכי מתסיס?

• סה"כ מצביעים
    429

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני תוהה עד כמה ציבור הנשים מעוניין בכלל בספרי?
נכון, הוא יהיה מעודן יותר מטוריי בפרוג, אבל הוא לא ספרות נשית או קרוב לזה. והרגש היחיד שם הוא ההקלה של השחרור מנחמן מרכוס או כאשר הוא מפסיק לנחור.

תתפלאו, נשים אוהבות לקרוא עוד כמה דברים חוץ מרגש.
וכדי להשתחרר לפעמים, או לקרוא משהו קליל בלי להתרכז יותר מדי - הספר שלכם אמור להתאים בדיוק.

super tiger

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני תוהה עד כמה ציבור הנשים מעוניין בכלל בספרי?
נכון, הוא יהיה מעודן יותר מטוריי בפרוג, אבל הוא לא ספרות נשית או קרוב לזה. והרגש היחיד שם הוא ההקלה של השחרור מנחמן מרכוס או כאשר הוא מפסיק לנחור.
וואי לא מתאים לך כאלו הכללות....
תסתכל בלייקים של כל מה שכתבת, כמה נשים לייקו לך.... למשל

וממתינות לספר רבות... אני בתוכן. .

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
תתפלאו, נשים אוהבות לקרוא עוד כמה דברים חוץ מרגש.
וכדי להשתחרר לפעמים, או לקרוא משהו קליל בלי להתרכז יותר מדי - הספר שלכם אמור להתאים בדיוק.
וואי לא מתאים לך כאלו הכללות....
תסתכל בלייקים של כל מה שכתבת, כמה נשים לייקו לך.... למשל

וממתינות לספר רבות... אני בתוכן. .
רשמתי לפניי.

שתי שאלות נוספות שצצו בי לאחרונה, אשמח לתשובת חבריי הפורום שעוד נותרה בהם טיפת סבלנות לענות לנתן על שאלות...
1- הספר יהיה משעשע, כנראה. כך לפחות אומרים הקוראים. (דודה אמיתית: "קראתי, נקרעתי מצחוק, הבאתי גם לבעלי, צחקנו נורא") האם להוסיף מדרגת תמיכה נניח בסכום של 130 ש"ח, שבסכום הזה התורם יקבל ספר אחד, וספר שני יישלח לחולה?
2- אני שוקל להעלות סרטון וידאו בקמפיין, ולדבר בו בגובה העיניים. זה יקדם במשהו את ההיענות?
מטרתי להגיע לסך של בערך 20,000 ש"ח, והיעד הזה נראה... נורא נורא מפחיד וקשה להשגה.

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
תודה רבה אהרן.
תגיד, יש טעם להשקיע בספר דיגיטלי?
כי לכאורה, הציבור שלנו רוצה ומכיר רק פרינט.
אל תשכח, שבציבור החכם שלנו, ספר דיגיטלי מגביר את הסיכוי שהספר יעבור ב"השאלה" מיד ליד...

ישר ולנדל"ן

משתמש פעיל
2- אני שוקל להעלות סרטון וידאו בקמפיין, ולדבר בו בגובה העיניים. זה יקדם במשהו את ההיענות?
מטרתי להגיע לסך של בערך 20,000 ש"ח, והיעד הזה נראה... נורא נורא מפחיד וקשה להשגה.

אני חושב שסרטון וידאו יעיף את הקמפיין לגבהים שאפילו המגבית הקודמת שלך לא הגיעה אליהם

BRAVERMAN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
היי אני בעד סרטון וידאו..
אנשים אוהבים להרגיש שהם יודעים למי הם הביאו...

במקום להתלבט תוציא כבר את הספר..
אנחנו משתגעים מסקרנות!

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בתור תולע(ת) ספרים וותיק וזקן, ניסיתי לקרוא את העימוד המוצע, מזעזע. ספר משעמם למדי.
פתחתי את ה'טקסט מקור' והנה זה פלא, עולם אחר, מרתק ומושך.
סגנון הכתיבה הזאת חייבת להגיע בפורמט הזה.

הרצינות שהמוצע משדר פוגע בקריאה ההומוריסטית ומוסיף בו טעם לפגם.
אני לא אומר לך שזאת דעתי ותו לא.. אני אומר: קבל את דעתי! זאת הנכונה.

געציל אוף משדר לכולם.. בלי המילה הזאת ביידיש שעלולה להיות לא מובנת לאי מי.

בהצלחה!

ספרים מ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

אשר לב

סופר, עורך וקופירייטר
פרסום וקופי
נתן,
סליחה על ההצתה.
הנה הלענ"ד שלי:

1- הספר ילווה בציוריו המדהימים של האמן המוכשר ר' @שי קיש, הכריש הידוע מליל שישי.
בספר יהיו בערך 75000 מילה פלוס מינוס, שזה אומר 300 עמודים לערך. השאלה היא - כמה ציורים אמורים להיות בספר?

= כמו שאמרו החבר'ה. ציורים קלילים בתדירות לא גבוהה.
ועוד נקודה: כשכבר יש ציור - שהוא יהיה ח-ז-ק, מבטא רעיון, ממחיש פוזה מרתקת...

2- הפונט המקובל בתעשייה הוא FrankRuehl. זהו הפונט של ספרי קריאה רגילים. אני אישית מחבב יותר פונטים קלילים יותר. האם לקחת סיכון ולהשתמש בהם?

= כמו שכתבת: בתעשייה הכללית הפונט הוא FrankRuehl. בחרדית יותר משחקים עם זה.
לדעתי, לך על FrankRuehl. התסיסה הקופצנית שלך צריכה לבוא בתוכן שעובר באמצעות המילים , ולא במילים עצמן. או בנוסח אחר: האותיות והעימוד אמורות לעזור לקורא להגיע אל התכנים שלך,
אל תפריע לו...

3- עריכה ספרותית.
זאת השאלה הכי קשה, והיא טורדת את מנוחתי עד למאוד, עוד יותר מ.. לא חשוב, הבנתם את העקרון.
מתברר, שיש דין אחד לכתיבת טור באינטרנט, ודין שני לכתיבת ספר מודפס, פרינט.
בספר מודפס, אנשים רוצים לראות טקסטים מתונים יותר, קופצניים פחות, נינוחים יותר. בקיצור, כל מה שהטקסט שלי לא.

מה זה אומר?
זה אומר, שיש שתי אופציות, קשות ורעות, ועוד אחת חייכנית ונעימה.
א: הספר ייאלץ לעבור תחת ביקורת כאובה של עורך ספרותי זדוני ואכזר, שיכסח אותו ויעדן אותו, כדי להעניק מוצר טוב יותר לקוראים.
ב: הספר ייאלץ להיכתב מחדש, מאפס, והפעם עבור פרינט.
השאלה היא פסיכולוגית. האם יש צידוק לבחירה באחת משתי האופציות הנ"ל?
או שאפשר פשוט...
ג: לעמד את אותו טקסט בצורה מתונה יותר, ולוותר על מקצת הרווחים? (מצרף עמוד להתרשמות)

= לדעתי, ככותב ועורך (...ודיברנו לא אחת. רמז: ברסלבר), האופציה הנכונה היא לא "לעבור תחת ביקורת כאובה של עורך ספרותי זדוני ואכזר" - אלא לעבור תחת עריכה של עורך שמכיר את הרגישויות של מגזרינו האהוב, שישאיר את הטקסט כפי שהוא ורק ימיר מילים בוטות במילים עדינות יותר.
אל תתפשר. תעשה הכל כדי שהספר שלך כן יוכל להיכנס לכל בית בישראל.
ואת הנקודה הזו אני כותב מדם לבי, בעיקר בגלל שהיא חשובה וקריטית להמשך דרכך הציבורית.
אתה חייב להיות 'ממלכתי' קצת, כדי שאנשים יוכלו להשכיר אצלך שירותי כתיבה, ולא תהפוך ל'מוקצה מחמת מיאוס' (מה שיכול לקרות בעקבות מילה אחת שעברה את הגבול). כשאתה משחק במגרש הציבור, אתה חייב להיות זהיר מאוד.
ושוב, אני כותב את זה באמת באהבה...

לגבי מימון המונים - אחלה רעיון.
לגבי סרטון אישי - תלוי גם בניראות (מה הצעיר הזה רוצה מהחיים שלי...) וברהיטות שלך (ביישן הבחור, ביישן...).

מיליון הצלחות!!!

נערך לאחרונה ב:

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נתן,
סליחה על ההצתה.
הנה הלענ"ד שלי:
....
ואת הנקודה הזו אני כותב מדם לבי, בעיקר בגלל שהיא חשובה וקריטית להמשך דרכך הציבורית.
תשובה נהדרת, אשמח לעוד כמה הצתות כאלו מעוד ניקים שונים, השאלות עדיין פתוחות...
הרעיון אכן מעולה, אך שוב. יש הבדל בין מילים שאינן נקיות - כאלו לא היו ולא יהיו אצלי, ובין מילים שלא כל אוזן אוהבת לשמוע - שזאת החלטה של הקורא, לא שלי.

דרכך הציבורית? פחח, אני אדם פרטי.

ליבה ארזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
רשמתי לפניי.

שתי שאלות נוספות שצצו בי לאחרונה, אשמח לתשובת חבריי הפורום שעוד נותרה בהם טיפת סבלנות לענות לנתן על שאלות...
1- הספר יהיה משעשע, כנראה. כך לפחות אומרים הקוראים. (דודה אמיתית: "קראתי, נקרעתי מצחוק, הבאתי גם לבעלי, צחקנו נורא") האם להוסיף מדרגת תמיכה נניח בסכום של 130 ש"ח, שבסכום הזה התורם יקבל ספר אחד, וספר שני יישלח לחולה?
הרעיון של ספר לחולים יכול מאוד לשדרג לך, כי ככה אנשים מרגישים שהם באמת תורמים לדבר נעלה, ולא סתם לספר.

מעצב פנימיות

משתמש מקצוען
וידיאו טומן בחובו סיכון.
הוא מנטרל את הגורם שהופך ספר ליותר טוב מסרט. (בהכללה, יש גם ספרים גרועים ובמאי גאון). גם אם תצלח את המכשול, לא בטוח שבעתיד זה שווה.
לעומת החולשה של בני אדם לצהוב. ווידאו הוא צהוב יחסית לטקסט.

וכמובן, ישנו סיכוי להפוך לידוען, תשוקה חבויה בליבם של יוצרים. כמובן סלב בוטיק, שממשיך ליצור מהסטודיו החשוך למחצה וגורם לרעידת אדמה בכל יצירה. הלוואי וברכותיי.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
הרעיון של ספר לחולים יכול מאוד לשדרג לך, כי ככה אנשים מרגישים שהם באמת תורמים לדבר נעלה, ולא סתם לספר.
תודה רבה, אני מקווה שהספר יעלה חיוך על כמה שיותר פרצופים עצובים.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
וידיאו טומן בחובו סיכון.
הוא מנטרל את הגורם שהופך ספר ליותר טוב מסרט. (בהכללה, יש גם ספרים גרועים ובמאי גאון). גם אם תצלח את המכשול, לא בטוח שבעתיד זה שווה.
לעומת החולשה של בני אדם לצהוב. ווידאו הוא צהוב יחסית לטקסט.

וכמובן, ישנו סיכוי להפוך לידוען, תשוקה חבויה בליבם של יוצרים. כמובן סלב בוטיק, שממשיך ליצור מהסטודיו החשוך למחצה וגורם לרעידת אדמה בכל יצירה. הלוואי וברכותיי.
אני שוקל האם יש תועלת אמיתית בסרטון פשוט ונעים, בגובה העיניים, בלי שטיקים ועניינים.

מעצב פנימיות

משתמש מקצוען
אני שוקל האם יש תועלת אמיתית בסרטון פשוט ונעים, בגובה העיניים, בלי שטיקים ועניינים.

איך אומרים באידיש? דחילק.
מימון המונים לסאטירה לא יכול להיות כמו וידיאו יום הולדת שמונים לזיידי.

אין פסול בשטיקים. כמובן בקליינע.

סבתא של נעה

משתמש סופר מקצוען
אני יודעת שבמגזר החילוני כל המשווקים ממליצים לצלם וידאו
יש לו הרבה יותר אחוזי פתיחה מלמילים כתובות
לא יודעת אם בציבור החרדי זה זהה או שונה
לגבי הנדכאים
אנשים תמיד מעדיפים לתרום למען מטרה נעלה, ערך
ולא סתם למיזם של מישהו שהם לא מכירים
מקרב הקוראים שלך בפרוג- יש סיכוי שהרבה יתרמו
כי הם מכירים את הסגנון שלך ואוהבים אותו
שאר הציבור- או שצריך למצוא דרך לחבר אותם- שירצו גם
או/ו לחבר אותם דרך מטרה נעלה

ספרים מ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מה שבטוח הוא
שעל @נתן גלנט לערוך הסבת מקצוע
ומסופר - להפוך לקופרייטר....

עוד לפני שהספר יצא וכל כך הרבה תגובות.....
הפך לרב מכר לפני שיודעים מה יש בפנים....

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אני יודעת שבמגזר החילוני כל המשווקים ממליצים לצלם וידאו
יש לו הרבה יותר אחוזי פתיחה מלמילים כתובות
לא יודעת אם בציבור החרדי זה זהה או שונה
לגבי הנדכאים
אנשים תמיד מעדיפים לתרום למען מטרה נעלה, ערך
ולא סתם למיזם של מישהו שהם לא מכירים
מקרב הקוראים שלך בפרוג- יש סיכוי שהרבה יתרמו
כי הם מכירים את הסגנון שלך ואוהבים אותו
שאר הציבור- או שצריך למצוא דרך לחבר אותם- שירצו גם
או/ו לחבר אותם דרך מטרה נעלה
מה שבטוח הוא
שעל @נתן גלנט לערוך הסבת מקצוע
ומסופר - להפוך לקופרייטר....

עוד לפני שהספר יצא וכל כך הרבה תגובות.....
הפך לרב מכר לפני שיודעים מה יש בפנים....
תודה רבה.
לאחר ישיבת הקבינט, פלוס שאילתות דחופות לאנשים חכמים יותר ממני, הוחלט כי לא יהיה וידאו או תמונה, אבל תהיה הפתעה אחרת.
ובכן, @נקודת מחשבה הכין עטיפה מטריפה ומטורללת לספר, ש...
טוב, חכו לקמפיין, תגלו שם.

אגב ישיבת הקבינט. הועלה רעיון לקרוא לספר בשם שונה, כך:
איך לשרוד מסע שלם עם נחמן מרכוס, כולל טיפים מבעל נסיון
ובכתב קטן:
יומן מסע היסטרי לבלגיה

ההחלטה נדחתה, אמרתי לרמטכ"ל המסמיק: הלו, אתה שם, גולשי פרוג כבר הצביעו בסקר, אי אפשר לשנות להם מתחת האף את שם הספר.
דעתכם, גולשי פרוג - אלו שעוד לא נמאס להם טוטאלית להגיב באשכול הזה?

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
הארה קטנה לענ"ד געצ'ל נכתב כך בלי יו"ד.
לדוברי היידיש כתיבת געצ'ל עם יו"ד נשמע כמו ג'וק עושה קריכען על הוונט.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה