בשרי ארוחות חג

ביתי

משתמש מקצוען
אנו אוכלים בלילה גם כן בשרי
רוצה גיוון! מנה ראשונה ועיקרית
וגם מנה אחרונה טעימה ומושקעת
חג +שבת 4 סעודות שישאר עם טעם ולא יכביד מידי
אשמח למתכונים טעימים ומגוונים לסעודות משובחות (וחפרתי באשכולות ויש רעיונות ללא מתכונים...)

חלום לגדול

משתמש פעיל
למנה ראשונה- בלינצעס/ בורקס/קניש במילוי תפו"א ולשידרוג- במקום כבד, רוטב קורקבנים ופטריות:
בצל קצוץ מטוגן היטב, פטריות, וקורקבנים שבושלו קודם במים ואז חותכים אותם לקוביות ומוציאים את החלק השקוף, מתבלים במלח, פלפל, פפריקה ושום עם מים כמובן, מבשלים היטב, אפשר להסמיך קצת עם קורנפלור וכדומה.
מנה עיקרית- יש הרבה אופציות לעוף ובשר- תגידי את איזה כיוון את רוצה ונחפש לך מתכון, השידרוג די תלוי במה שאת עושה ברגיל...;)
מנות אחרונות יש לי כמה רעיונות:
*פאי תפוחים ש @תתתתת נתנה פה: https://www.prog.co.il/threads/אשמח-ממש-למתכון-לפאי-כמנה-אחרונה.873041/#post-12179159
עם גלידת וניל ליד- מושלם וקליל ממש.
*ארטיקים:
כוס וחצי מים רותחים
חצי כוס סוכר
חבילת ג'לי תות
כוס וחצי מיץ תות בננה
ריץ' 250 מל
מערבבים היטב בבלנדר, שופכים לתבנית לארטיקים, נועצים מקל ארטיק ומקפיאים- זהירות נמס מהר יחסית- אבל טעים ממש.
*פירות משימורים מרוסקים
*מגוון מוסים- אם את רוצה רעיונות תעדכני:)
*פירות חתוכים וכו....
מקווה שמשהו לפחות יועיל לך...

ביתי

משתמש מקצוען
למנה ראשונה- בלינצעס/ בורקס/קניש במילוי תפו"א ולשידרוג- במקום כבד, רוטב קורקבנים ופטריות:
בצל קצוץ מטוגן היטב, פטריות, וקורקבנים שבושלו קודם במים ואז חותכים אותם לקוביות ומוציאים את החלק השקוף, מתבלים במלח, פלפל, פפריקה ושום עם מים כמובן, מבשלים היטב, אפשר להסמיך קצת עם קורנפלור וכדומה.
מנה עיקרית- יש הרבה אופציות לעוף ובשר- תגידי את איזה כיוון את רוצה ונחפש לך מתכון, השידרוג די תלוי במה שאת עושה ברגיל...;)
*פאי תפוחים ש @תתתתת נתנה פה: https://www.prog.co.il/threads/אשמח-ממש-למתכון-לפאי-כמנה-אחרונה.873041/#post-12179159
*ארטיקים:
כוס וחצי מים רותחים
חצי כוס סוכר
חבילת ג'לי תות
כוס וחצי מיץ תות בננה
ריץ' 250 מל
מערבבים היטב בבלנדר, שופכים לתבנית לארטיקים, נועצים מקל ארטיק ומקפיאים- זהירות נמס מהר יחסית- אבל טעים ממש.
*פירות משימורים מרוסקים
*פירות חתוכים וכו....
וואו! תודה!
מוס אני עושה שוקולד\נוגט\וניל\קפה יש לך רעיון יותר מגוון?

חלום לגדול

משתמש פעיל
@ביתי תותים מרוסקים, וניל עם שברי פקאן מסוכר/שקדים מסוכרים, שכבות של שוקולד וחלבה- למטה פצפוצי אורז עם שוקולד וחלבה מומס, מעל מוס שוקולד בנגיעת קפה, ולציפוי נשיקות מוס חלבה- 1/4 כוס טחינה גולמית 1/4 כוס חלב סויה/מים 3 כפות פודינג וניל וכפית קפה מומסת בטיפה מים על ריץ' אחד.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אין לי מתכון מסודר.
עלי בלינצעס (המתכון הרגיל).
טוחנים בצל מטוגן עם כבד, מוסיפים תיבול (מלח, פלפל, קמצוץ פפריקה) וממלאים את העלה.
רוטב לקוחים מתבשיל בקר. אפשר לסמיך אותו עם קורנפלור

ברכה ברלב

משתמש רשום
בלינצ'עס ממולא בתפו'א, ורוטב רביכה מכבד, לדעתי טעים ומרשים
בורקס - מבצק עלים או הבצק שרץ ברשת, ממולא בירקות , ורוטב רביכה פטריות

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
אין לי ממש מדויק, אבל בערך -
מטגנים בצל להזהבה קלה, מוסיפים שום כתוש ובשר טחון
מערבבים היטב ומפוררים עם מזלג כל הזמן - שלא תיווצר קציצה,
עד שהבשר משנה את צבעו.

מתבלים במלח, פפריקה, מעט אגוז מוסקט, פטרוזיליה קצוצה.
מערבבים היטב.
מחכים שיצטנן לגמרי.

מניחים על פס של בצק עלים, מגלגלים ומהדקים
מורחים ביצה ומפזרים שומשום / קצח
מסמנים פסי חיתוך.

אופים בחום של 200 מעלות עד שאפוי גם מלמטה.

Chanae

משתמש מקצוען
גם אנחנו עושים רק סעודות בשריות
וזה דוקא הרבה יותר קל לי,
מנה ראשונה אני עושה פחזניות ברוטב כבדים
מנה עיקרית בקר עם ירקות
ומנה אחרונה מגנום של @ה. בקר ומצפה אותו בשוקולד פרווה בטעם חלבי - ואז אנחנו מרגישים כמו כולם שמתפנקים עם ארטיק חלבי טוב בסוף הסעודה.
אם תרצי מתכונים, בשמחה

Chanae

משתמש מקצוען
@Chanae את יכולה לשלוח את המתכון של המגנום?
את הבן אדם השלישי שמקבל ממני את המתכון ביומיים האחרונים :)

ברכה ברלב

משתמש רשום
בצק למילוי ירקות: 4 כוסות קמח
כוס שמן
אפשרי אבקת אפיה
כוס מים רותחים
לערבב, ונוח לרידוד. למילוי אני מאדה בצל גזר בערך אותה כמות, פלפל חצי מכמות הגזר או פחות, מאדה לריכוך מלח ופלפל, מסננת מהנוזלים, וממלאת, הפעם הכנתי הוספתי גם כרוב קצוץ, יצא מיוחד.
אצלי בבית מעדיפים את הבצק הזה על פני הבצק עלים,
כשאני ממלא במילוי מתוק אני מוסיפה חצי עד שלושת רבעי כוס סוכר,
ומילוי :תפוחים מגורדים בתוספת סוכר, או ממרח תמרים או ממרח שוקולד וכו'
המעלה של המתכון שהוא מחומרים זמינים קל לעיבוד, ומילוי זמין

הדס99

משתמש מקצוען
*ארטיקים:
כוס וחצי מים רותחים
חצי כוס סוכר
חבילת ג'לי תות
כוס וחצי מיץ תות בננה
ריץ' 250 מל
*פירות משימורים מרוסקים
*פירות חתוכים וכו....
לגבי הארטיקים- כמה ארטיקים בערך יוצא מהכמות הזו שבמתכון?
(סליחה על ההקפצה..)

פ.נ

משתמש מקצוען
עלי סיגרים מטוגנים(בצורת חצי כוס) עם ירקות מוקפצים מעל זה רוטב פטריות
מנה קלילה טעימה מאוד ומרשימה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה