סיפור אסיפת חורים

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
התיישבנו נרגשים, מוכנים למנת ה'נחת' החצי שנתית שלנו.
תמיד רציתי להשתתף באסיפת הורים בחיידר של הילדים.
אין כמו לב של אמא לרכך לבו של מלמד קשוח, ואין כמו היכרות של אמא שאוכלת ישנה ונושמת את הילדים שלה, לחיפוש עצה וסיעור מוחות פורה עם מחנכי בניה.
ובכל זאת, אף פעם לא עשיתי את זה.
חזקי, היה הולך, שומע, ומעביר לי את הדברים מ'כלי שני' שהוא. אז, במקרה שהייתי רואה צורך, או מרגישה אחד כזה, הייתי כותבת או מתקשרת ומוסיפה את נקודת מבטי.

טוב, לבשל בכלי שלישי זה תמיד קשה, והייתי מהרהרת הרבה אם מלמד שהצטנן לגמרי יש בו בכלל בישול אחר בישולו הראשון.
זהו.
עכשיו, סוף סוף, גם אני יכולה להיות חלק.
עכשיו אני פשוט אומר כל מה שאני חושבת. אני פשוט אעצור אותו, ואשאל בקול שלא מפחד מכלום-
"מה הכוונה "מתחכם"?"
או
"זלזול זו כותרת! תגידו פרטים שיהיה אפשר לטפל!"
וגם
"ואתם לא הייתם חסרי מנוחה אם הייתם ג'ינג'ים מנומשים בתוך חדר עם 35 כמוכם למשך שעות?"
בקיצור, יהיה פה בישול.

באתי מוכנה, והפעם יותר מתמיד אני בעניינים. לא יוכלו להפתיע אותי. השיעורים נבדקו, המבחנים עברו תחת אפי המרחרח, ובכלל, העניינים בפיקוח.

חבשתי את פאת השבת, וצחצחתי את הכובע של חזקי, וואו! איזו התרגשות.

'נו, מתי תורנו? עוד רגע והקפיץ שלי משתחרר מרוב מתח!'
'עוד לא' ליכסן אלי חזקי מבט, 'שטרנזוק עדיין לא סיימו. אנחנו רק עוד שתי דקות!'
שני סיבובי מחוג נוספים, ועוד אחד ליתר ביטחון, ואיבדתי את הסבלנות.
'תדפוק להם! אנחנו לא יכולים להתייבש כאן לבד במסדרון! ועוד עם כל הקישוטים המשעממים האלו! ומתי נחזור, אם כל אחד יישאר בפנים שעה??'
'טוב, תירגעי קצת. באמת.' חזקי גילגל עיניים. 'תתרווחי לך, ואת יכולה לעבור לספה. לא נעים לי לנדנד בממתינה.'
הוא החזיר את מבטו אל השולחן. השחמט נשאר פתוח באיום על הצריח, וחזקי לא לוזר.
'אה', הסתכל אלי שוב, 'ואל תקראי לתמונת נוף שאשתי ציירה 'קישוטים'!'.

"טינינייי ניי ניי ניי ניי" הטלפון שעל השולחן התעורר לחיים.
'הנה הוא! תשים על רמקול! תשים על רמקול! תשים את זה על השולחן! לא, באמצע! בשביל מה באתי?'
חזקי שלח אלי מבט מיואש, וסידר את המכשיר בדיוק לפי הדרישות.
' שולם הרב מורינגן' התנגן קולו של המלמד, ' ברוכים הבאים.'
'אוהום' רימזתי.
'אז מה, הרב מורינגן, מה מחדשים?'
התעלמות. פשוט התעלמות.
אוהום! רימזתי שוב.
'בורוך השם!' פער אלי חזקי שתי עיניים מזהירות, 'בורוך השם, הרב כהן. הכל בסיידר.'
'מתפללים מרפסות או חוצייר?'

אוהום!! אוהום ואוהום!!
מה זה אמור להביע?

'סליחה!' לא יכולתי להתאפק יותר. ' הרב כהן, זו לא שיחת שכנים במחילה. אנחנו חיכינו בתור הרבה זמן, וגם ככה חבילת הדקות שלנו על הקשקש!' חזקי דרך לי על הרגל, אבל לא היה לי אכפת.

'עכשיו סוף סוף הזמן לדבר על שמוליק שלנו. ויש לנו עוד להיות באסיפת הורים של מנחמק'ה וקובוש. אי אפשר פשוט לפטפט פה על חשבון זמני ציבור!' הפה הפתוח של חזקי נשאר ככה.
'
אהה. נכון. אני מתנצל, גברת מורינגן. ובכן, מה תרצו לשמוע?'

'הכל! הרב כהן. הכל! איך הלימודים, ומה ממוצע הציונים, ואיך התקדם שמוליק בהבנת החומר. מה עם שיעורי הבית, וההפרעות? ומה לגבי הדרך ארץ, וגם ההספק.'

'אהם.. תראי גברת מורינגן. הלימודים, כמו שמצויין לי כאן, מתנהלים היטב. שמוליק לומד ומתקדם יפה. ממוצע הציונים שלו 97 ברובם של המקצועות, ו--'
' זה בגלל שיטת החישוב שלנו.' קטעתי אותו, הייתי חייבת להסביר לו, אולי יקנה את הרעיון. 'אנחנו מחשבים רק את התשובות שנענו. שאלות שנותרו ללא תשובה, אינן נכללות בחישוב הציון.' עשיתי קול של מפקחת, כדי שיתרשם.
אחרי שלושת המבחנים הראשונים הבנתי שזו הדרך, וזה עובד נפלא!

'אהה. אני שומע' קול השתנקות וכיחכוח עלה מהמכשיר שעל השולחן. 'אהה. ובכן,' עוד שיעול, 'לגבי שיעורי הבית אני רואה גם כן שהכל בסיידר.'

'וההפרעות?' שאלתי במתח. זה היה תמיד הנמש הגדול מדי בפניו של הג'ינג'י שלנו. 'ודרך ארץ?'

'בורוך השם!' שמח הרב כהן בשמחתי, 'ההפרעות קרובות לאפס. מלבד פעמיים ששמוליק שכח ללחוץ על השתק, הוא ממש לא הפריע! יפה מאד! תוכלו למסור לו בשמי יישר כח. ואני בטוח שימשיך לעלות מעלה מעלה!'
זה היה נשמע כמו משפט סיום, ואני בשום אופן לא הסכמתי.
היה שם עוד סעיף. אני זוכרת בבירור.
מה זה היה?
אה!
'מה המצב החברתי?? על המצב החברתי לא דיברנו!' תפסתי אותו מהר, לפני שינתק.

'אה, המצב החברתי... המצב החברתי...תנו לי רק שנייה, גברת מורינגן, אני לא מוצא את זה... תוכלו להזכיר לי איפה בדיוק כתבתם את המצב החברתי?'

לא אהבתי את זה.
'למטה בצד שמאל. בתוך ה'הערות/שונות/ומה שרציתי לומר' הדרכתי אותו.

'אהה. הנה. כן. אני רואה. כללית המצב החברתי לא בשופי בגלל מיעוט הזדמנויות שיח. עם זאת קיימת בהתאמה ירידה במקרי ההעלבות ושימוש באלימות בשטח החיידר.'

'או, יופי.' חיככתי ידיים. 'אני שמחה לשמוע, הרב כהן. אני חושבת שאחרי הכל שווה מיעוט הזדמנויות שיח אם ישנה בתמורה ירידה בשימוש באלימות, לא ככה?'

'ככה ממש'. הסכים עמי הרב כהן.

'בשורות טובות בקרוב ממש, ההורים מורינגן' בירך בחום.

'אמן ואמן!' השבתי לברכתו, והעפתי מבט אל חזקי.
הוא עוד עמד שם בוהה, ופיו פעור.
איזה נס שבאתי איתו!

נערך לאחרונה ב:

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אשמח מאד מאד ועוד כמה מאודים לשמוע ביקורת!!

nechama ro

משתמש מקצוען
אהבתי! קראתי פעמיים וצחקתי יותר בפעם השנייה, כשהבחנתי בעוד כמה פרטים שפספסתי בראשונה.
חבשתי את פאת השבת, וצחצחתי את הכובע של חזקי, וואו! איזו התרגשות.
חשוב ביותר.
'אה, המצב החברתי... המצב החברתי...תנו לי רק שנייה, גברת מורינגן, אני לא מוצא את זה... תוכלו להזכיר לי איפה בדיוק כתבתם את המצב החברתי?'

לא אהבתי את זה.
טוב!!!.
מ'כלי שני' שהוא. אז, במקרה שהייתי רואה צורך, או מרגישה אחד כזה, הייתי כותבת או מתקשרת ומוסיפה את נקודת מבטי.
טוב, לבשל בכלי שלישי זה תמיד קשה, והייתי מהרהרת הרבה אם מלמד שהצטנן לגמרי יש בו בכלל בישול אחר בישולו הראשון.
זהו.
לטעמי, יותר מידי התעסקות עם הברקת הכלי שני, שלישי, צינון (הובן, הובן), בישול אחר בישול.... מעט מאבד את הטעם(אולי בגלל ריבוי הבישולים...) מובן שזה טעמי האישי בלבד.

נערך לאחרונה ב:

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
תודה רבה!
לטעמי, יותר מידי התעסקות עם הברקת הכלי שני, שלישי, צינון (הובן, הובן), בישול אחר בישול.... מעט מאבד את הטעם(אולי בגלל ריבוי הבישולים...) מובן שזה טעמי האישי בלבד.
התלבטתי בזה, וחושבת כמוך. אנסה למצוא איזה אמצע עם זה.

ישר והפוך

משתמש מקצוען
הכתיבה שנונה וזורמת, כיאה לכתיבה מבית @כנפיים .
את קוראת, נסחפת עם הכתיבה הקולחת, ומסתקרנת כבר להתקדם כדי לקרוא את הסיום. אבל לא ממש רוצה להגיע לסוף, כי את מתענגת על כל מילה בדרך...
נהניתי מאד!

זהו.
דווקא אהבתי מאד, כתוב נהדר.
גם אם יש חזרתיות, לכל מילה כאן יש משמעות.

שאוכלת ישנה ונושמת
חסר פסיק
' זה בגלל שיטת החישוב שלנו.' קטעתי אותו, הייתי חייבת להסביר לו, אולי יקנה את הרעיון. 'אנחנו מחשבים רק את התשובות שנענו. שאלות שנותרו ללא תשובה, אינן נכללות בחישוב הציון.' עשיתי קול של מפקחת, כדי שיתרשם.
למה את מגלה סודות?

Angular

משתמש סופר מקצוען
איך צחקתי... זה פשוט מעולה :)

דווקא אהבתי מאד, כתוב נהדר.
מצטרפת.

לטעמי לא, המנגינה היא של נשימה אחת.

אחרי שלושת המבחנים הראשונים הבנתי שזו הדרך, וזה עובד נפלא!
אני פחות אוהבת סימני קריאה בטקסט שהוא לא ציטוט, אבל זה טעם אישי.

לא אהבתי את זה.
מוצלח ממש :)

והכי הכי אהבתי - שזה מצחיק לגמרי בלי פאנץ' מעצבן. כיף גדול!

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
נפלא
עם למ"ד קמוצה כמובן.
אני רואה תוהה מאיפה האופטימיות שבדיוק באסיפת ההורים תעבוד הועידה, והקווים לא יקרסו.
(אם תבוא לי ההשראה אולי אוסיף גם בקטע החברתי את ההודעות שהוא השאיר בווטסאפ הכיתתי שיענק'ל פתח אפילו שיש הוראה של החיידר לא לפתוח והמפקח מקשיב שם..)

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
לטעמי לא, המנגינה היא של נשימה אחת.
גם לטעמי. וזו הסיבה להשמטה.

אני פחות אוהבת סימני קריאה בטקסט שהוא לא ציטוט, אבל זה טעם אישי.
תודה! גם אני.
זה יצר השתלטנות שלי.
כלכך רציתי להעביר ת'התלהבות שלה מההברקה שלה, שלא רציתי להשאיר לקוראים בחירה באיזו אינטונציה לקרוא את זה....

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
נהניתי ביותר! במיוחד ממוטיב ההפתעה שמגיע רק באמצע הסיפור, שהופך אותו מסיפור שגרה לסיפור שגרת-קורונה...
הומור משובח!

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מעולה!
אפשר גם בלי הערות?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה