דיון אסטרטגיית השקעות אקטיבית שמשמרת את רוב מעלות ההשקעה הפאסיבית.

משושי

משתמש פעיל
רק אקדים שהאשכול לא מיועד לאלו שפוחדים למשוך בירידות, ולא לאלו שאין להם כח להתעסק בשוטף עם החשבון, וכמובן לא למאמיני השיטה הפסיבית על מלא ללא שום סטיה ואין מה לכתוב את זה בתגובות מיליון פעם!!

אני רוצה להציע אסטרטגיה להשקעה אקטיבית עם יתרונות של השקעה פסיבית.

על המדדים נאסד"ק וS&P יש ניירות ממונפים של חברת קסם (1146976 1146968 יש עוד חברות, הם כשרים בכשרות של העד"ח) שהמינוף הוא באמצעות נגזרים ואופציות ולא באמצעות הלוואה, כמו"כ המינוף הוא חודשי ולא יומי מה גורם לקצת יותר יציבות בנייר, על החזקה של ניירות ממונפים לטווח ארוך יש הרבה דיונים כבר בפרוג כל אחד יעשה כהבנתו, באסטרטגיה המוצעת כאן מוצע לנצל את התנודתיות הרגילה הקיימת בשוק (בטווח של שבועות וחודשים לא התנודתיות היומית) כדי להכות את המדד.

ההצעה שלי היא כזו, כשהמדד נמוך קונים ממונף, וכשהוא מתקרב לשיא מוכרים וקונים לא ממונף, כך שכשהמדד נמוך (לא בתחתית קרוב לנמוך של החודשים האחרונים) קונים את הממונף ולא בגלל שבהכרח הוא יעלה בטווח הקרוב כי יתכן שבשבוע הקרוב הוא ירד עוד ואפילו 5/7% ויותר כך שהממונף ירד גם X3, אבל בטווח הקצת יותר רחוק הוא יעלה, כיון שבאופן כללי השוק בעליה, וכשהמדד עולה קרוב לשיא הקודם שלו, מוכרים את הממונף וקונים את הנייר הרגיל, ולא בגלל שהמדד לא יעלה עוד, יכול להיות שדווקא הפעם הוא יעלה בעוד 10% שבממונף זה X3, אבל כיון שאי אפשר לדעת חייבים למכור שהוא קרוב לשיא.

המעלה באסטרטגיה הזו זה ניסיון להכות את השוק באמצעות השוק, לרוב שמדברים על להכות את השוק מתכוונים על ידי השקעות במניות ספציפיות וכדו', או סקטור מסוים שזה קשה מאוד לנחש מה יהיה הסקטור הבא או החברה הבאה שתפרוץ, משאין כן בהצעה כאן, מוצע להשקיע במדד רק לנצל את התנודתיות שקימת בשוק בטווח של חודשים להרוויח יותר באמצעות הנייר הממונף.

נכון שאפשר באותה מידה לקנות נייר מחקה מדד לא ממונף כשהשוק יורד ולמכור אותו שהשוק עלה, הבעיה בזה שאולי דווקא הפעם השוק יחליט לעלות עוד ועוד בלי לרדת יותר (הרי יש נקודות שהשוק לא ירד אליהם יותר), לכן חלק מעקרון הפסיביות הוא להיות תמיד בשוק ואת זה מרווחים באסטרטגיה הזו, כיון שבכל מצב נמצאים בתוך השוק השאלה עם בנייר רגיל או בממונף X3

למה זה לא לגמרי פסיבי, כיון שיכול להיות שגם שתקנו אחרי שהשוק ירד השוק ימשיך לרדת עוד הרבה מאוד והשוק יכנס לשוק דובי, מעבר לתנודתיות הרגילה של השוק, כך שיצטרכו להחזיק את הנייר הממונף לאורך זמן רב יותר, וכל שמחזיקים את הנייר זמן ארוך יותר הרווחיות שלו קצת פוחתת, ובנוסף צריך משמעת עצמית גבוה לא למכור בהפסדים אם הנייר נופל 10 ו15% ביום וזה נייר שעושה את זה הרבה פעמים, וחלק מהמעלות של הפסיביות זה שלא נוגעים בהשקעה בשום מצב, אבל באסטרטגיה הזו כן נוגעים ולכן יותר קשה לא למכור בהפסדים, אבל עדיין מי שיהיה לו משמעת ועצבי ברזל ולא ימשוך בירידות, בסוף לטווח הארוך הוא ירוויח יותר (שלא לדבר על כך שהירידות הללו הם זמן מצוין לקנות עוד ניירות ממונפים).

באסטרטגיה הזו יש רווח נוסף, שאחרי שקנו את הנייר הרגיל שהשוק גבוה כשהוא יורד מוכרים אותו בהפסד וקונים ממונף מה שמרוויח לנו מגן מס שלא ניתן לעשות באופן רגיל, כיון שקניה של נייר דומה לא מזכה במגן מס על הרווחים.

וסתם הצעה לייעול לא חייבים לעקוב אחרי השוק דווקא באמצעות המדד אפשר באמצעות הנייר הממונף עצמו, להסתכל בגרף מתי הוא קרוב לנמוך מתי הוא גבוה.

המלצה שלי כמו כל אסטרטגיה חדשה שמנסים, להתחיל אותה בקטן בסכומים קטנים ולאט לאט להכניס למשחק עוד כסף, ככה לומדים מטעיות ומהניסיון איך לעשות את זה נכון.

לא זוכר מי אמר את זה, אבל שמעתי שאנשים בשוק ההון מונעים משני כוחות פחד ותאווה, שכהשוק עולה רצים לקנות ושהוא נופל מהר מוכרים, אסור אף פעם ליפול בזה, אבל מי שיש לו צד שהוא יפול שלא ינסה את ההצעה שלי.

אני לא חושב שההצעה שהצעתי היא גאונות גדולה או משהו שאף אחד לא חשב עליו, אבל בכל אופן אני משתמש באסטרטגיה הזו כבר הרבה זמן, ולבינתיים זה עובד מצוין והתשואה היא בהרבה מעל התשואה של המדד, ולכן אני מציע אותה כאן למחשבה, לשיפורים ותגובות ענייניות של ציבור המשקיעים.

@השקעות R הון @ה. שלמה אשמח להערות והארות

נערך לאחרונה ב:

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
רק אקדים שהאשכול לא מיועד לאלו שפוחדים למשוך בירידות, ולא לאלו שאין להם כח להתעסק בשוטף עם החשבון, וכמובן לא למאמיני השיטה הפסיבית על מלא ללא שום סטיה ואין מה לכתוב את זה בתגובות מיליון פעם!!

אני רוצה להציע אסטרטגיה להשקעה אקטיבית עם יתרונות של השקעה פסיבית.

על המדדים נאסד"ק וS&P יש ניירות ממונפים של חברת קסם (1146976 1146968 יש עוד חברות, הם כשרים בכשרות של העד"ח) שהמינוף הוא באמצעות נגזרים ואופציות ולא באמצעות הלוואה,
(זה לא כ"כ משנה איך הם ממנפים)
כמו"כ המינוף הוא חודשי ולא יומי מה גורם לקצת יותר יציבות בנייר, על החזקה של ניירות ממונפים לטווח ארוך יש הרבה דיונים כבר בפרוג כל אחד יעשה כהבנתו, באסטרטגיה המוצעת כאן מוצע לנצל את התנודתיות הרגילה הקיימת בשוק (בטווח של שבועות וחודשים לא התנודתיות היומית) כדי להכות את המדד.

ההצעה שלי היא כזו, כשהמדד נמוך קונים ממונף, וכשהוא מתקרב לשיא מוכרים וקונים לא ממונף, כך שכשהמדד נמוך (לא בתחתית קרוב לנמוך של החודשים האחרונים) קונים את הממונף ולא בגלל שבהכרח הוא יעלה בטווח הקרוב כי יתכן שבשבוע הקרוב הוא ירד עוד ואפילו 5/7% ויותר כך שהממונף ירד גם X3, אבל בטווח הקצת יותר רחוק הוא יעלה, כיון שבאופן כללי השוק בעליה, וכשהמדד עולה קרוב לשיא הקודם שלו, מוכרים את הממונף וקונים את הנייר הרגיל, ולא בגלל שהמדד לא יעלה עוד, יכול להיות שדווקא הפעם הוא יעלה בעוד 10% שבממונף זה X3, אבל כיון שאי אפשר לדעת חייבים למכור שהוא קרוב לשיא.

המעלה באסטרטגיה הזו זה ניסיון להכות את השוק באמצעות השוק, לרוב שמדברים על להכות את השוק מתכוונים על ידי השקעות במניות ספציפיות וכדו', או סקטור מסוים שזה קשה מאוד לנחש מה יהיה הסקטור הבא או החברה הבאה שתפרוץ, משאין כן בהצעה כאן, מוצע להשקיע במדד רק לנצל את התנודתיות שקימת בשוק בטווח של חודשים להרוויח יותר באמצעות הנייר הממונף.

נכון שאפשר באותה מידה לקנות נייר מחקה מדד לא ממונף כשהשוק יורד ולמכור אותו שהשוק עלה, הבעיה בזה שאולי דווקא הפעם השוק יחליט לעלות עוד ועוד בלי לרדת יותר (הרי יש נקודות שהשוק לא ירד אליהם יותר), לכן חלק מעקרון הפסיביות הוא להיות תמיד בשוק ואת זה מרווחים באסטרטגיה הזו, כיון שבכל מצב נמצאים בתוך השוק השאלה עם בנייר רגיל או בממונף X3

למה זה לא לגמרי פסיבי, כיון שיכול להיות שגם שתקנו אחרי שהשוק ירד השוק ימשיך לרדת עוד הרבה מאוד והשוק יכנס לשוק דובי, מעבר לתנודתיות הרגילה של השוק, כך שיצטרכו להחזיק את הנייר הממונף לאורך זמן רב יותר, וכל שמחזיקים את הנייר זמן ארוך יותר הרווחיות שלו קצת פוחתת, ובנוסף צריך משמעת עצמית גבוה לא למכור בהפסדים אם הנייר נופל 10 ו15% ביום וזה נייר שעושה את זה הרבה פעמים, וחלק מהמעלות של הפסיביות זה שלא נוגעים בהשקעה בשום מצב, אבל באסטרטגיה הזו כן נוגעים ולכן יותר קשה לא למכור בהפסדים, אבל עדיין מי שיהיה לו משמעת ועצבי ברזל ולא ימשוך בירידות, בסוף לטווח הארוך הוא ירוויח יותר (שלא לדבר על כך שהירידות הללו הם זמן מצוין לקנות עוד ניירות ממונפים).

באסטרטגיה הזו יש רווח נוסף, שאחרי שקנו את הנייר הרגיל שהשוק גבוה כשהוא יורד מוכרים אותו בהפסד וקונים ממונף מה שמרוויח לנו מגן מס שלא ניתן לעשות באופן רגיל, כיון שקניה של נייר דומה לא מזכה במגן מס על הרווחים.
?
וסתם הצעה לייעול לא חייבים לעקוב אחרי השוק דווקא באמצעות המדד אפשר באמצעות הנייר הממונף עצמו, להסתכל בגרף מתי הוא קרוב לנמוך מתי הוא גבוה.

המלצה שלי כמו כל אסטרטגיה חדשה שמנסים, להתחיל אותה בקטן בסכומים קטנים ולאט לאט להכניס למשחק עוד כסף, ככה לומדים מטעיות ומהניסיון איך לעשות את זה נכון.

לא זוכר מי אמר את זה, אבל שמעתי שאנשים בשוק ההון מונעים משני כוחות פחד ותאווה, שכהשוק עולה רצים לקנות ושהוא נופל מהר מוכרים, אסור אף פעם ליפול בזה, אבל מי שיש לו צד שהוא יפול שלא ינסה את ההצעה שלי.

אני לא חושב שההצעה שהצעתי היא גאונות גדולה או משהו שאף אחד לא חשב עליו, אבל בכל אופן אני משתמש באסטרטגיה הזו כבר הרבה זמן, ולבינתיים זה עובד מצוין והתשואה היא בהרבה מעל התשואה של המדד, ולכן אני מציע אותה כאן למחשבה, לשיפורים ותגובות ענייניות של ציבור המשקיעים.

@השקעות R הון @ה. שלמה אשמח להערות והארות
תודה על השיתוף, ונשמח אם תשתף אותנו גם כשלא הולך כמצופה.

בעיקרון מה שאתה מציע זה מינוף, על כל המשתמע.
מינוף ניתן לעשות פסיבי, וניתן לעשות אקטיבי.
לכאורה בשיטה הזאת לא תצליח לטווח ארוך להכות את המדד הממונף, בדיוק כפי שקנייה ובריחה של המדד הרגיל לא תכה את המדד.
אני גם לא רואה בזה סיכון נמוך יותר מממונף רגיל.

@השקעות R הון רמז בעבר, שהוא מתחבר לאסטרטגיה למנף בעת ירידות, אולי יהיה לו מה להוסיף בעניין.
תנסה אולי להריץ את האסטרטגיה על נתוני עבר, אולי @s976 יעזור בזה.

משושי

משתמש פעיל
(זה לא כ"כ משנה איך הם ממנפים)
קצת כן מבחינת הסיכון, כי יש מינוף שניתן לא רק לאבד את הקרן אלא גם להשאר חייב
לכאורה בשיטה הזאת לא תצליח לטווח ארוך להכות את המדד הממונף, בדיוק כפי שקנייה ובריחה של המדד הרגיל לא תכה את המדד.
אני יצליח יותר מבאופציה של קניה ובריחה, כיון שאחד המעלות של ההשקעה הפסיבית זה שלא ניתן לדעת באיזה יום המדד יתן קפיצה שממנה הוא לא ירד, כמו שהביאו כאן באחד האשכולות (לא מוצא הרגע את המקור אם אני אמצא אני אציין), על מחקר לטווח זמן של כמה שנים שמי שלא היה בפנים רק 8 ימים כמדומני הפסיד את רוב העליות, ולכן בקניה וברחיה של המדד הרגיל אני עלול לפספס את העליות של השוק, כי הרי אף פעם אי אפשר לדעת אם העליה היא חלק מהתנודתיות הרגילה של השוק או שזו עליה שממנה השוק לא ירד יותר, מה שבאופציה שלי לא מפסידים כי בכל מקרה נמצאים בפנים, מקסימום מרוויחים את זה בממונף, (נכון שניתן גם להפסיד בממונף, אבל שוב האמונה היא שבוסף המדד תמיד עולה, והכלל הוא שלא מוכרים בהפסד)
אני גם לא רואה בזה סיכון נמוך יותר מממונף רגיל.
האם ממונף רגיל יש בו סיכון או לא יש על זה כמה מאמרים של @השקעות R הון ודיונים בפורום, אני אישית לא השתכנעתי שיש בו סיכון, אדרבה אולי תעלה גרפים של זה, אבל בגדול הטיעון נגד ממונף היא גרירת תנודתיות שבטווח הקצר וודאי בממונף חודשי כמעט אין גרירה כזו, כך הסיכון היחיד הוא במקרה של מה שנקרא ברבור שחור (בקצרה הכוונה לאירוע שיכול להפיל את השוק שלא ניתן לחזות אותו מראש רק בדיעבד ישנם הסברים שלא בהכרח מסבירים את מה שקרה), שיצטרכו להחזיק את הנייר לאורך זמן ארוך יותר. שזה יתכן אבל בסבירות מאוד מאוד נמוכה כך שכל אחד ישקול את זה בניהול הסיכונים כמו שכתבתי בהודעה הראשונה.

שוקי לדרמן

משתמש רשום
עכשיו השוק נמוך?
ההצעה שלי היא כזו, כשהמדד נמוך קונים ממונף,

משושי

משתמש פעיל
אז בשביל מה הדיון? נדון בזה כשנראה ירידות.
כיון שהשוק תנודתי והוא יכול תוך כמה ימים ליפול ברמה כזו שמבחינתי הוא נחשב נמוך ואת ההזדמנויות האלו שהשוק מתקן תוך כמה ימים אני רוצה לתפוס
לדוגמא אילו הנאסד"ק יורד ב 3 ימים 7% במצטבר הוי אומר שהממונף ירד 20% לערך, מבחינתי זו הזדמנות שלא לדבר על כך שיכול להיות ירידות דרמטיות יותר בכמה ימים.

נערך לאחרונה ב:

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
באמת הייתי ממליץ להריץ את זה על נתונים היסטוריים קודם
מזכיר לי את השיטה "הגאונית" של מיכה סטוקס. לקנות נאסדק כשהשוק בעליות, ולקנות סנפ' כשהשוק בירידות [רק שכאן מציעים משהו הפוך]
זה היה נשמע סופר מלהיב, הגיוני ומבטיח
הרצתי את האסטרטגיה על נתונים היסטוריים וראיתי שזה פשוט שטויות במיץ עגבניות. לא צריך לבזבז כסף בשביל להבין שהשיטה הזו, לו הייתה מיושמת בעבר לא הייתה עובדת, ואם כן אין סיבה לצפות שהיא תעבוד בעתיד.

משושי

משתמש פעיל
באמת הייתי ממליץ להריץ את זה על נתונים היסטוריים קודם
מזכיר לי את השיטה "הגאונית" של מיכה סטוקס. לקנות נאסדק כשהשוק בעליות, ולקנות סנפ' כשהשוק בירידות [רק שכאן מציעים משהו הפוך]
זה היה נשמע סופר מלהיב, הגיוני ומבטיח
הרצתי את האסטרטגיה על נתונים היסטוריים וראיתי שזה פשוט שטויות במיץ עגבניות. לא צריך לבזבז כסף בשביל להבין שהשיטה הזו, לו הייתה מיושמת בעבר לא הייתה עובדת, ואם כן אין סיבה לצפות שהיא תעבוד בעתיד.
זה לא יכול לא לעבוד, ואני יסביר:

אם היית חזק ולא מכרת בהפסד, כיון שאני יודע היסטורית שהשווקים תמיד עלו לא יכול להיות שלא הצלחתי להכות את המדד, כל הבעיה זה אם מכרתי בהפסדים, ולכן אני אשמח שתסביר איזה חישוב עשית ואיך.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה לא יכול לא לעבוד, ואני יסביר:

אם היית חזק ולא מכרת בהפסד, כיון שאני יודע היסטורית שהשווקים תמיד עלו לא יכול להיות שלא הצלחתי להכות את המדד, כל הבעיה זה אם מכרתי בהפסדים, ולכן אני אשמח שתסביר איזה חישוב עשית ואיך.
במחילה, לא התעמקתי באסטרטגיה שלך.
אבל בדקתי הרבה אסטרטגיות נוצצות אחרות (בינתיים אף אחת מהן לא הצדיקה את עצמה).

החישוב הוא פשוט ביותר. תגדיר מה בדיוק האסטרטגיה שלך (כלומר, לא בנפנופי ידיים, אלא עם מספרים מוגדרים). ואז תבדוק על הנתונים ההיסטוריים מה היה קורה אם היית מתחיל להשקיע בצורה כזו ב2015.01 ואחר כך תבדוק מה היה קורה אם היית מתחיל ב2015.02, ואז 2015.03 וכן הלאה.

משושי

משתמש פעיל
במחילה, לא התעמקתי באסטרטגיה שלך.
אבל בדקתי הרבה אסטרטגיות נוצצות אחרות (בינתיים אף אחת מהן לא הצדיקה את עצמה).

החישוב הוא פשוט ביותר. תגדיר מה בדיוק האסטרטגיה שלך (כלומר, לא בנפנופי ידיים, אלא עם מספרים מוגדרים). ואז תבדוק על הנתונים ההיסטוריים מה היה קורה אם היית מתחיל להשקיע בצורה כזו ב2015.01 ואחר כך תבדוק מה היה קורה אם היית מתחיל ב2015.02, ואז 2015.03 וכן הלאה.
אני לא טענתי שבדקתי את זה מחקרית אתה טוען שכן, ולכן ביקשתי שתסביר איזה חישוב עשית....

לגופה של טענה, אני לא בא להתפרנס מלמכור את הרעיון הזה ולכן אני לא הולך להשקיע בלבדוק את זה היסטורית, מספיק לי ההגיון הבסיסי שאיתו לא חושב שיש איך להתווכח, אם אתה לא מוכר בהפסד אתה בהכרח תכה את המדד כיון שבטווח הארוך השוק תמיד עולה. (למעט מקרה לא סביר בכלל אבל עדין אפשרי של מחיקת הקרן בממונף, וזה סיכון נמוך עד אפסי אבל קיים), ולכן אני אשמח שתסביר איפה הטעות שלי מעבר לכך שבדקת בעבר אסטרטגיות אחרות?

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני לא טענתי שבדקתי את זה מחקרית אתה טוען שכן, ולכן ביקשתי שתסביר איזה חישוב עשית....

לגופה של טענה, אני לא בא להתפרנס מלמכור את הרעיון הזה ולכן אני לא הולך להשקיע בלבדוק את זה היסטורית, מספיק לי ההגיון הבסיסי שאיתו לא חושב שיש איך להתווכח, אם אתה לא מוכר בהפסד אתה בהכרח תכה את המדד כיון שבטווח הארוך השוק תמיד עולה. (למעט מקרה לא סביר בכלל אבל עדין אפשרי של מחיקת הקרן בממונף, וזה סיכון נמוך עד אפסי אבל קיים), ולכן אני אשמח שתסביר איפה הטעות שלי מעבר לכך שבדקת בעבר אסטרטגיות אחרות?
לא מבין מדוע להעדיף את האסטרטגיה הזאת, יותר מאשר החזקה בקרנות ממונפות.

משושי

משתמש פעיל
לא מבין מדוע להעדיף את האסטרטגיה הזאת, יותר מאשר החזקה בקרנות ממונפות.
כי אני מנצל את התנודתיות בשוק כך שהרווח הוא הרבה יותר מפי 3, נניח השוק ירד עכשיו 10% ואני נכנס שהוא מתקן אני מרוויח 30% שזה הממוצע השנתי, ותנודות כאלו בשוק הרבה יותר מפעם אחת בשנה, שלא לדבר על תנודות חזקות יותר.
ובכל מקרה אני ירוויח את העלייה של המדד כי אני כל הזמן בשוק.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כי אני מנצל את התנודתיות בשוק כך שהרווח הוא הרבה יותר מפי 3, נניח השוק ירד עכשיו 10% ואני נכנס שהוא מתקן אני מרוויח 30% שזה הממוצע השנתי, ותנודות כאלו בשוק הרבה יותר מפעם אחת בשנה, שלא לדבר על תנודות חזקות יותר.
ובכל מקרה אני ירוויח את העלייה של המדד כי אני כל הזמן בשוק.
תכתוב בבקשה ברור מה האסטרטגיה.
באיזה שלב אתה מוכר רגיל וקונה ממונף? ובאיזה שלב מוכר ממונף וקונה ברור, ואח"כ נוכל לדון.

משושי

משתמש פעיל
תכתוב בבקשה ברור מה האסטרטגיה.
באיזה שלב אתה מוכר רגיל וקונה ממונף? ובאיזה שלב מוכר ממונף וקונה ברור, ואח"כ נוכל לדון.

אני חושב כתבתי מספיק ברור אבל בשבילך אני אכתוב שוב, ואני יעשה את זה עם הנייר הממונף עצמו ולא עם הנאסדק לפשט את הדיון.

נקח את הנייר מחקה נאסדק X3 (1146976) לצורך הדיון.

ב3 חודשים האחרונים הוא נע בין 140,000 ל220,000 וכשאני מסתכל חצי שנה אחורה הוא לא ירד מ140,000 כך שאני מבין שהשוק הגיע לנקודה מסויימת שמתחת ל140,000 הוא לא ירד כזה מהר כך שזה מבחינתי סוג של רף תחתון כך שבעיקרון מתי שהוא מגיע ל140,000 אני וודאי קונה ממונף (שוב על אף שיכול להיות שהוא ירד עוד, אבל הוא גם וודאי יעלה), אבל אני לא מחכה ל140,000 כי מי אמר שהוא יחזור אי פעם למספר הזה, כך שבמ150,000 אני כבר אקנה אותו (ויתכן שגם ב160,000).

כהנייר יגיע ל220,000 אני וודאי ימכור אותו, אבל גם לפני כן, כי לא בטוח שהפעם השוק יגיע לשיא, ולכן כבר מ200,000 מבחינתי אני מוכר, וקונה לא ממונף, כך שאני ימשיך להרוויח אם השוק יעלה רק לא X3.

וחוזר חלילה, ועל הדרך אני מרוויח מגן מס מהמכירה של הנייר הלא ממונף בירידות.

וכיון שהשוק בעליה לטווח הארוך, אני עוקב לראות אולי הרף התחתון עלה כבר ל160,000 והרף העליון ל240,000.

אני מקווה שעכשיו הובן.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה