דיון הבורסה גבוה איפה לשים את הכסף בינתיים?

משושי

משתמש פעיל
אני רוצה לעלות כאן נקודה לדיון לאלו שמשקעים בבורסה אבל בצורה סולידית יחסית כמו מדד הS&P 500 המדד והבורסה האמריקאית עכשיו בשיא שלה וברור שזה עוד ירד כי זהו דרכו של השוק שיש בו עליות וירידות, ולכן הדבר הכי לא נכון לעשות עכשיו הוא להכניס כסף לS&P, וכמו שאמר וורן באפט "תהיה פחדן שכולם חמדנים וחמדן שכולם פחדנים".

ולכן הייתי שמח לרעיונות איפה ניתן לשים את הכסף לחודשים הקרובים (אי אפשר לדעת כמה זמן זה יכול להיות שבוע ויכול להיות שלושה ויותר חודשים), זה חייב להיות במקום של תשואה קבועה שלא יכולה לרדת כיון שצריך שיוכלו בכל רגע למכור ולקנות, וכמובן זה גם צריך להיות כשר.

@השקעות R הון הייתי שמח לשמוע את חוות דעתך.
תודה רבה

משושי

משתמש פעיל
אם אתה כל כך בטוח תעשה שורט
בעיקרון אתה צודק
רק אחד הכללים בשוק ההון שאתה חייב לבוא אם אסטרטגיה ברורה כי אחרת אתה תפעל אמוציונלית ובסוף תפסיד, ואני כאסטרטגיה לא קונה שורט גם עכשיו ברור לי (ואני לא חושב שמשהו מתווכח בנושא מספיק לראות את ההיסטוריה של שוק ההון בשביל להיות בטוח שהוא ירד) שהוא עוד ירד אני לא עושה שורט.
הייתי שמח שתסביר מה זה בדיוק
ומה פוטנציאל הרווח של זה לשלושה חודשים

עוד ירושלמי

משתמש פעיל
מיטב כספית שקלית כשרה
הריבית הצפויה סביבות ריבית בנק ישראל כיום 4.75%
המיסוי ריאלי בלבד [רק על הרווח מעל האינפלציה, כלומר אם הרויח השנה 5% והאינפלציה הייתה 4% משלמים מס רק 0.25% דהיינו רק על האחוז הנוסף על האינפלציה]

מ.א.ק.

משתמש מקצוען
הS&P 500 המדד והבורסה האמריקאית עכשיו בשיא שלה וברור שזה עוד ירד כי זהו דרכו של השוק שיש בו עליות וירידות, ולכן הדבר הכי לא נכון לעשות עכשיו הוא להכניס כסף לS&P
אני לא מסכים. אם אתה משקיע לטווח ארוך אין סיבה לנסות לתפוס את השוק כשהוא נמוך. לטווח ארוך זה יעלה.

עוד ירושלמי

משתמש פעיל
אני לא מסכים. אם אתה משקיע לטווח ארוך אין סיבה לנסות לתפוס את השוק כשהוא נמוך. לטווח ארוך זה יעלה.
תיזמון זה דבר שלא נכון לעשות.
תקרא עוד על עקרונות ההשקעה הפאסיביים לפני שאתה נכנס להשקעה חבל על הכסף שלך.
השקעה פסיבית זה חיסכון חודשי קבוע בלי קשר למצב השוק, בהנחה שאם לא תמכור בירידות בסה"כ לטווח ארוך תרוויח, כי בזמן שהשוק יתחיל את התיקון למעלה תהיה בפנים, ולטווח ארוך השוק בעליה משא"כ אם תנסה לתזמן.
להעביר ברגע אחד את כל החסכונות למדד אחד כמו ה-S&P זה דבר לא מומלץ אא"כ השוק אחרי תיקון עמוק.
מלבד שהשקעה פסיבית נכונה ומתאימה רק להשקעה לטווח של שנים רבות קדימה ומתאים בעיקר לצעירים שחוסכים לפנסיה או לבניית הון משפחתי לדורות
רוב הציבור החרדי חוסך לחיתון ילדים או לשדרוג/שיפוץ הדירה שלרוב זה בטווח הבינוני של עשר שנים ומטה
ולכן לא מומלץ עבורו להעביר את כל החסכונות להשקעה ישירה בשוק ההון אפי' במדד כמו S&P.

משושי

משתמש פעיל
תיזמון זה דבר שלא נכון לעשות.
קראתי רבות על תזמון ואני לא מדבר על להוציא את הכסף הקיים, כי זה אני אכן מסכים שמי שבאסטרטגיה הוא משקיע פסיבי לא מוציא כסף, אני מדבר על להכניס סכומים חדשים גדולים (ולכן הדבר אמור רק במי שסוחר בבורסה ולא בגמל להשקעה), וזה ברור שלא נכון להכניס עכשיו, כיון שהפעם האחרונה שהשוק היה גבוה כל כך היה באמצע 2021 לפני שנתיים וחצי, הוי שמי שיכניס עכשיו כסף גם אם המדד יעלה בתקופה הקרובה הוא אח"כ ירד משמעותית כי זהו טבעו של השוק כך שבשנה וחצי הקרובים (בהערכה גסה) הוא לא ירוויח כלום, ואני לא חושב שזה נקרא לנסות לתזמן את השוק, זה רק להיכנס אליו במחיר ש100% הוא ירד ממנו עוד משמעותית.

כך שגם משקיע פסיבי לא נכון לו להכניס עכשיו כסף חדש, ולזה בקשתי רעיונות.

נערך לאחרונה ב:

cyp

משתמש מקצוען
קופצת,
איפה הכי שווה עכשיו להשקיע עכשיו לטווח ארוך? לפחות 7 שנים,

משושי

משתמש פעיל
זה ברור שלא נכון להכניס עכשיו, כיון שהפעם האחרונה שהשוק היה גבוה כל כך היה באמצע 2021 לפני שנתיים וחצי, הוי שמי שיכניס עכשיו כסף גם אם המדד יעלה בתקופה הקרובה הוא אח"כ ירד משמעותית כי זהו טבעו של השוק כך שבשנה וחצי הקרובים (בהערכה גסה) הוא לא ירוויח כלום

השקעה פסיבית זה חיסכון חודשי קבוע בלי קשר למצב השוק, בהנחה שאם לא תמכור בירידות בסה"כ לטווח ארוך תרוויח, כי בזמן שהשוק יתחיל את התיקון למעלה תהיה בפנים, ולטווח ארוך השוק בעליה משא"כ אם תנסה לתזמן.
להעביר ברגע אחד את כל החסכונות למדד אחד כמו ה-S&P זה דבר לא מומלץ אא"כ השוק אחרי תיקון עמוק.
מלבד שהשקעה פסיבית נכונה ומתאימה רק להשקעה לטווח של שנים רבות קדימה ומתאים בעיקר לצעירים שחוסכים לפנסיה או לבניית הון משפחתי לדורות
רוב הציבור החרדי חוסך לחיתון ילדים או לשדרוג/שיפוץ הדירה שלרוב זה בטווח הבינוני של עשר שנים ומטה
ולכן לא מומלץ עבורו להעביר את כל החסכונות להשקעה ישירה בשוק ההון אפי' במדד כמו S&P
אני לא מדבר על להוציא את הכסף הקיים, כי זה אני אכן מסכים שמי שבאסטרטגיה הוא משקיע פסיבי לא מוציא כסף, אני מדבר על להכניס סכומים חדשים גדולים (ולכן הדבר אמור רק במי שסוחר בבורסה ולא בגמל להשקעה)

משושי

משתמש פעיל

cyp

משתמש מקצוען
S&P 500 אבל בהתאם לדיון שהיה פה אני חושב שלא עכשיו אלא לחכות שהשוק ירד קצת.
הבנתי מיועץ השקעות שכרגע כדאי להשקיע דווקא במניות ישראליות כי עכשיו הם נמוכות ואחרי המלחמה תעלנה, זה נכון?
לא מחפשת דווקא מסלול הלכה , שאלנו כמה רבנים ואמרו לנו שאין צורך ,
ומה אעשה כרגע עם הכסף שיחכה? קרן כספית? נדלן?

מ.א.ק.

משתמש מקצוען
קראתי רבות על תזמון ואני לא מדבר על להוציא את הכסף הקיים, כי זה אני אכן מסכים שמי שבאסטרטגיה הוא משקיע פסיבי לא מוציא כסף, אני מדבר על להכניס סכומים חדשים גדולים (ולכן הדבר אמור רק במי שסוחר בבורסה ולא בגמל להשקעה), וזה ברור שלא נכון להכניס עכשיו, כיון שהפעם האחרונה שהשוק היה גבוה כל כך היה באמצע 2021 לפני שנתיים וחצי, הוי שמי שיכניס עכשיו כסף גם אם המדד יעלה בתקופה הקרובה הוא אח"כ ירד משמעותית כי זהו טבעו של השוק כך שבשנה וחצי הקרובים (בהערכה גסה) הוא לא ירוויח כלום, ואני לא חושב שזה נקרא לנסות לתזמן את השוק, זה רק להיכנס אליו במחיר ש100% הוא ירד ממנו עוד משמעותית.
מעניין, כי לפי מה שראיתי, אנליסטים מעריכים שרווחי S&P 500 יצמחו ב-11.6% בשנת 2024 , מונעים על ידי מאזני צרכנים חזקים ורווחיות ארגונית חזקה.

משושי

משתמש פעיל
מעניין, כי לפי מה שראיתי, אנליסטים מעריכים שרווחי S&P 500 יצמחו ב-11.6% בשנת 2024 , מונעים על ידי מאזני צרכנים חזקים ורווחיות ארגונית חזקה.
הגיוני אבל לפני זה תהיה ירידה השוק בשיא וגם אם הוא ימשיך לטפס עוד קצת עדין הוא עוד ירד (גם אם רק לשבוע) ואז יהיה כדאי להיכנס

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כיון שהפעם האחרונה שהשוק היה גבוה כל כך היה באמצע 2021 לפני שנתיים וחצי
זה יותר נשמע שבשנתיים וחצי האחרונות היה תיקון, ועכשיו זה ימשיך לעלות.. כך טבעו של השוק.

באופן כללי, לפי המושגים שאתה זורק, הייתי מגדיר את זה כיוסיף דעת יוסיף..

בהחלט ניסיון לתזמן את השוק.

evyatar19

משתמש רשום
הבנתי מיועץ השקעות שכרגע כדאי להשקיע דווקא במניות ישראליות כי עכשיו הם נמוכות ואחרי המלחמה תעלנה, זה נכון?
לא מחפשת דווקא מסלול הלכה , שאלנו כמה רבנים ואמרו לנו שאין צורך ,
מה זאת אומרת? דווקא מניות ישראליות לא צריכים הכשר? זה בדיוק ההפך.

לגופו של עניין, ההשערה הזו היה נכון בראשית המלחמה, אבל עתה המדדים הישראלים כבר הספיקו לעלות.
אם ימשיכו לעלות לא ברור. אחר המלחמה יש גרעון שלא הכרנו זמן רב שיאתגר הכלכלה, וגם יש לחשוש ממחאות השמאל להדיח רה"מ על המחדל, שיכולים לחבל במשק כמו שעשו בשעתו על הרפורמה.

• תודה
Reactions: cyp
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה