דרוש מידע אנשים, למה אתם כל כך כועסים??? תבינו!

מצב
הנושא נעול.

ד. פריד

משתמש מקצוען
תו נכה? לא בכל מקרה!
נכים יקרים! בבקשה תפקחו עיניים ותהיו רגישים.
עמדתי בתור בסופר גדול במשך שלושת רבעי שעה עם תינוקת על הידיים, סוף סוף הגיע תורי, הגיע אדם עם 3 עגלות מפוצצות ואמר שיש לו פטור מתור ואמר לי שעכשיו תורו, אמרתי לו עם דמעות בעיניים שיש לי קניה קטנה וייקח לי ממש כמה דק' והידיים שלי קרועות והרגליים כבר רועדות ובבקשה בבקשה לא יעקוף אותי,
הוא עקף,
פשוט בכיתי שם, זה לא עניין אותו.
אולי הפטור מתור שלו זה על בסיס נכות באנושיות.
ובגלל שכמותו בציבור "נותן עיניו" במי שעוקף.
לדון לכף זכות צריך רק כאשר יש רוב לזכות, אלא אם כן מדובר בצדיק.
לצערי בתחום של הפטור מתור חוששני שאין רוב שעושים שימוש כדין תורה בפטור.
ועלבונו של הנצרך לעקוף וציבור חסר סבלנות כלפיו, על כתפי המנצלים את הפטור שלא כדין.
נ. ב. אני רואה יהודים מבוגרים שמתעקשים לחכות בתור גם כשרגליהם בקושי נושאות אותם.

ריקי ק.

משתמש מקצוען
יוצרי ai
אין פטור מתור בגלידריה, יש רק במקום שנותן שירות ציבורי ונתמך ע"י המדינה או בסופר מרקט מעל 250 מ"ר
בפעם הבאה שדבר כזה קורה פשוט תעמדו על שלכם (אא"כ מוכח שיש כאן נכה ממש ובאמת קשה לו להמתין אז תוותרו לפנים משורת הדין)
או לדוגמא במג'יק קאס מטעם עיריית בני ברק שהיה בבין הזמנים האחרון מעניין מאד ש25% מהמשתתפים אם לא יותר היו בעלי פטור מתור....
אגב, אחי עם תו נכה אבל במקומות כאלו פטור מתור תקף לאוטיזם/נכות פיזית וכאלו, לא חושבת שמי שיש לו אלרגיה או כל משהו אחר שמונע יכולת עמידה בתור זה תקף בכאלו מקרים....

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
כי לצערנו אחרי שחוינו עמידה של חצי שעה בתור, ובאה משפחה שלמה לקנות גלידה רועשת ושמחה, ונכנסו ישר כי למישהו היה פטור כנראה, עכבו את התור ברבע שעה, וישבו לאכול שמחים ובריאים ב"ה, זה מוריד קצת את האמון.
וכשזה חוזר על עצמו שוב אותו מקרה בשינוי פרטים, נוצר סדק נוסף באמון, וכן הלאה..
לא הבנתי איך זה שהם אוכלים גלידה מלמד אותך שהם בריאים ושהפטור שלהם מיותר.
תיאורטית, יכול להיות מישהו מהם עם רגל אחרי תאונה קשה ביותר שבאמת לא מסוכל לעמוד עשר דקות ברצף, וזה לא משפיע על כישורי אכילת הגלידה שלו. זה כן משפיע על אי יכולתו להמתין לתורו בעמידה.
זו רק דוגמא אפשרית אחת.

ד. פריד

משתמש מקצוען
הריון זה לא מחלה.. ובמחילה אבל אין טעם להשוות
גם זקנה זה דבר שרוב הציבור רוצה להגיע איליו, וזה לא הופך את זה לקל.
רמת הקושי בהריון רבה יותר מאשר אצל רבים ממנצלי הפטור מתור.
רק שאם יהיה פטור בהריון פשוט לא יהיה תור...

ד. פריד

משתמש מקצוען
או לדוגמא במג'יק קאס מטעם עיריית בני ברק שהיה בבין הזמנים האחרון מעניין מאד ש25% מהמשתתפים אם לא יותר היו בעלי פטור מתור....
אגב, אחי עם תו נכה אבל במקומות כאלו פטור מתור תקף לאוטיזם/נכות פיזית וכאלו, לא חושבת שמי שיש לו אלרגיה או כל משהו אחר שמונע יכולת עמידה בתור זה תקף בכאלו מקרים....
חוששני שמא זה בכלל מה שאמרו חז"ל
"כל מי שאינו מהם ועושה עצמו כאחד מהם, אינו מת מן הזקנה עד שיהא כאחד מהם"

Rrachel

משתמש רשום
צילום מקצועי
לאף אחד אין תו נכה סתם
לקבל תו נכה זה תהליך כל כך ארוך שלא מקבלים סתם.
הגיוני שאנשים באמת משתמשים בזה בצורה לא מוסרית משתמשים עם כרטיס של בן משפחה וכו.
אני חושבת שהמוכרים יבקשו את התו נכה אלא אם הנכות נראית לעין
אני בעצמי ראיתי כמויות ילדים בספורלנד שמשתמשים עם תו נכה של בני משפחה נעמדים בתור של פטור מתור בזמן שאני נמצאת עם אח שלי שישי לו תסמונת דאון ולא יכול לחכות

קוויק

משתמש מקצוען
תיאורטית, יכול להיות מישהו מהם עם רגל אחרי תאונה קשה ביותר שבאמת לא מסוכל לעמוד עשר דקות ברצף, וזה לא משפיע על כישורי אכילת הגלידה שלו. זה כן משפיע על אי יכולתו להמתין לתורו בעמידה.
זו רק דוגמא אפשרית אחת.
שישב!
עומד זוג צעיר עם הרבה ילדים, שאח"כ ישבו שעה לאכול גלידה, אם הם יכולים להשתהות בישיבה, שישבו במקום לעמוד בתור ויקומו כשיגיעו תורם.
הסיטואציה היתה נורא לא אמינה.

ד. פריד

משתמש מקצוען
יש פטור, ובאמת הגיע הזמן להכניס את זה למודעות
בדקתי וזה נכון, חבל ששמעתי על כך רק אחרי לידה שלישית...
הבעיה שנותן השרות יכול לדרוש הצגת מסמכים, ולא לכל אחת זה מתאים.
אין תעודה ללא ציון סיבת הפטור כמו לנכים...

ככר השוק

משתמש מקצוען
זו רק דוגמא אפשרית אחת.
ולכן הוא יכול לשבת ולחכות כשבן משפחה אחר עומד בתור.
לא מצליחה לדמיין שום סיטואציה שמצדיקה מעקף בתור במשהו לא חיוני. לבקש לגזול מאנשים את זמנם ותורם- מחייב הצדקה מאד מאד מאד צודקת שבלתי אפשרי להתמודד אחרת (אולי אולי לילד על הרף בתפקוד נמוך בלונה פארק)
לשמחתנו, לפחות אין את העונש הזה בקופת חולים ושירותי בריאות. אחרת כבר מזמן אפשר היה לכבות את האור.

(כן, ברור שיקפצו עלי. אבל אם שואלים למה מעקמים את האף ולא שמחים בשמחתכם, זו התשובה)

ניחוחות

משתמש מקצוען
כי לצערנו אחרי שחוינו עמידה של חצי שעה בתור, ובאה משפחה שלמה לקנות גלידה רועשת ושמחה, ונכנסו ישר כי למישהו היה פטור כנראה, עכבו את התור ברבע שעה, וישבו לאכול שמחים ובריאים ב"ה, זה מוריד קצת את האמון
רק דנה לכף זכות,
אולי משפחה שאחד מהם חזר מאישיפוז
הוא קפץ לביקור מבית החולים עם טיפול לטיפול,
וכדי להירגע ממה שעברו נפגשו בגלידריה.
אי אפשר לדון

ככר השוק

משתמש מקצוען
בלת"ק
כי לצערנו אחרי שחוינו עמידה של חצי שעה בתור, ובאה משפחה שלמה לקנות גלידה רועשת ושמחה, ונכנסו ישר כי למישהו היה פטור כנראה, עכבו את התור ברבע שעה, וישבו לאכול שמחים ובריאים ב"ה, זה מוריד קצת את האמון.
וכשזה חוזר על עצמו שוב אותו מקרה בשינוי פרטים, נוצר סדק נוסף באמון, וכן הלאה..

ובענין הלדון לכף זכות, אני חושבת שזאת עבודה אישית של כל אחד, לא נראה לי שאפשר לבוא בטענה גורפת על זה, כי אפשר אותו דבר לשאול גם על מקרים אחרים, לדוגמא כשאתה על הכביש ומישהו חותך אותך, או עוקף במהירות מטרידה, אתה אומר איזה מטורף, ומתלונן על האנשים חסרי הסבלנות, או אומר בטוח הוא בדרך ללידה, או אשתו מבזבזת לו בויזה והוא חייב לטוס לעצור את זה..
אז זה לא משהו שקורה אוטומטי, מצריך מכולנו עבודה.

ורק בריאות מכל הלב! שלא תצטרכו אף פעם להשתמש בפטור. אמן.
אגב, הפתרון לניצול כזה פשוט-
להודיע שבשמחה, בעל התעודה והפטור יכול לקבל שירות לפני כולם- אבל רק הוא! אף מנת גלידה נוספת לא יוצאת לאף אחד מהמשפחה. מנה אחת, ושהשאר יחכו.

קוויק

משתמש מקצוען
רק דנה לכף זכות,
אולי משפחה שאחד מהם חזר מאישיפוז
הוא קפץ לביקור מבית החולים עם טיפול לטיפול,
וכדי להירגע ממה שעברו נפגשו בגלידריה.
אי אפשר לדון
אולי.
אבל שוב ושוב, זה מצריך להיות צדיקים גדולים כדי להמשיך לתת אמון ולדון.

ולכן אמרתי, בלי קשר לפטור מתור, אם באים פה לחזק אנשים בדינה לכף זכות, אדרבא ואדרבא, אבל זה שייך לכולם גם לפטורים מתור, אם הם מוותרים בכבישים, דנים לזכות את השכנה ששפכה מים על הכביסה, או את הלכלוך בחדר מדרגות, שאפו עליהם, ואם גם להם קשה פה, אז גם לאחרים מותר להיות קשה לדון במצבים מולם.

ככר השוק

משתמש מקצוען
מוזר שלא הוספת שפשוט לא ילך ללונה פארק ...
אם זה היה הילד שלי כנראה שהייתי בוחרת לא ללכת ללונה פארק (בדיוק כמו שהיום אני לא נכנסת למקומות האלה בגלל הפטורים מתור. זה מרתיח אותי מדי ואין שום טעם לשלם כרטיס ולעמוד בתור עד שכל הפטורים יתעייפו מלעקוף שוב ושוב). אבל זה למשל מקום שהוא לא חיוני אבל כנראה צריך להגיע לשם עם ילדים ולכן זה מקום שמוצדק להשתמש בו עם הפטור מתור עבור ילד.

ככר השוק

משתמש מקצוען
כן?
לדעתך ילד מיוחד או חולה לא אמור לבלות,
כי הוא לא מסוגל לעמוד בתור?
וחלילה מילד רגיל ונורמלי לוותר לו ולהמתין עוד 2 דקות?
שואלת בשיא הכנות
זה לא מה שכתבתי, תקראי שוב (או שאסור לומר לאנשים שהם לא מבינים כי זה מעליב בעלי לקויות?)

אנחנו לא הולכים ללונה פארק בכלל, מוותרים על התענוג, בגלל העוקפים. זה לא שתי דקות. זה שעות של המתנה כשקבוצות ילדים עוקפים שוב ושוב. הילדים שלי נסעו עם המוסדות ולא הצליחו להגיע למתקנים. אז הצו הקטגורי של קאנט כבר כנראה היה מבטל את הפטור מתור שהגיע למצבים לא נורמליים ולא מאפשרים חברה שמתנהלת בצורה הוגנת ושפויה.

מדינאית

משתמש פעיל
שמעתי פעם בהרצאה שה' ברא קבצנים שקרנים כדי למנוע ממנו קטרוג-
כי אם לא היו באים אלינו בטענות-איך התעלמתם ממישהו שאין לו מה לאכול?
אך כשיש לנו תשובה-לא ידענו אם הוא דובר אמת או לא...נוכל להינצל...
ולהבדיל אותו הדבר...
תבינו שיש מקרים אמיתיים שלא סובלים דיחוי,
אך גם גם אתם בעלי הפטור האמיתיים- תבינו שיש המוון שקרנים שמסתובבים ומלכלכים את שמכם הטוב, וגוזלים המון זמן וסבלנות של ילדים אחרים שמחכים בתור....
וזה התשובה שלנו להינצל....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יי לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה