דרוש מידע אנשים, למה אתם כל כך כועסים??? תבינו!

מצב
הנושא נעול.

ליליאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
ב"ה שזה לא מחלה רק מתנה ענקית שהמון מצפים לו בכליון עיניים
אבל
לפעמים נשים בהריון מרגישות הרבה הרבה יותר גרוע מאנשים חולים מאוד

מי שלא היה חולה מאוד מתבקש לא לעשות את ההשוואות במחילה.

מספיק להגיד מרגישות גרוע, זה אמין ומעורר אמפתיה.

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ב"ה שזה לא מחלה רק מתנה ענקית שהמון מצפים לו בכליון עיניים
אבל
לפעמים נשים בהריון מרגישות הרבה הרבה יותר גרוע מאנשים חולים מאוד
סתם לידיעה, גם נשים כאלו פטורות מתור, אבל לכי תגידי לכולם אני ב.... זה טוב כשרואים, לא לפני כן. אבל תמיד זה קיים גם בחודש ראשון אם יש לך הוכחות...

English Tech

משתמש פעיל
סתם לידיעה, גם נשים כאלו פטורות מתור, אבל לכי תגידי לכולם אני ב.... זה טוב כשרואים, לא לפני כן. אבל תמיד זה קיים גם בחודש ראשון אם יש לך הוכחות...
נשים מטופלות לא:(
והרבה פעמים הקושי הפיזי דומה או עולה על הקושי של ההריון

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
עם הייתי במכולת תור של שני אנשים אני עם שלוש מוצרים ואחת אחרי עם שני מוצרים ואותה אחת רצתה לעקוף אותי, לא הסכמתי אז היא אמרה שיש לה פטור מתור ועקפה
עמדתי בתור בסופר גדול במשך שלושת רבעי שעה עם תינוקת על הידיים, סוף סוף הגיע תורי, הגיע אדם עם 3 עגלות מפוצצות ואמר שיש לו פטור מתור ואמר לי שעכשיו תורו, אמרתי לו עם דמעות בעיניים שיש לי קניה קטנה וייקח לי ממש כמה דק' והידיים שלי קרועות והרגליים כבר רועדות ובבקשה בבקשה לא יעקוף אותי,
הוא עקף,
כי לצערנו אחרי שחוינו עמידה של חצי שעה בתור, ובאה משפחה שלמה לקנות גלידה רועשת ושמחה, ונכנסו ישר כי למישהו היה פטור כנראה, עכבו את התור ברבע שעה, וישבו לאכול שמחים ובריאים ב"ה, זה מוריד קצת את האמון.
וכשזה חוזר על עצמו שוב אותו מקרה בשינוי פרטים, נוצר סדק נוסף באמון, וכן הלאה..
ואין שום טעם לשלם כרטיס ולעמוד בתור עד שכל הפטורים יתעייפו מלעקוף שוב ושוב
כדאי להכיר את הכללים של פטור מתור, ובמקרה הצורך לפנות לקופאי / נותן השירות (לא לבעל הפטור עצמו) ולבקש שיתחשבו גם בשאר האנשים בהתאם לכללים.
למשל, אין חובה לתת פטור מתור כאשר התור קצר מאד. כך שאפשר בהחלט לתת למישהו עם מעט מוצרים להיכנס לפני מי שיש לו פטור מתור, והקופאי הוא זה שצריך להפעיל את שיקול הדעת בנושא.
כמו כן צריך לתת שירות לבעל הפטור ומלווה אחד, לא לכל המשפחה, ובדברים מסוג מתקני שעשועים מותר להם לקבוע שהפטור תקף רק לפעם אחת ב-X זמן.
וכמובן שגם מותר לנותן השירות לבקש לראות תעודה, אם חושדים שמדובר בזיוף אפשר לבקש שידרשו תעודה (אבל האמת, זה פחות נעים, זה פוגע במי שיש לו נכות שקופה שחושדים בו. זה מתאים יותר אם מגיעה קבוצה שדורשת פטור).

shaini

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סתם שאלה,
האם הפטור הוא פריוילגיה שניתנת בתור 'פיצוי' עקב המצב?
או עזרה לאדם שכאשר קשה לו לעמוד בתור בגלל מצבו, יש לו זכות לעקוף?

אם ההסתכלות היא הראשונה, אז כן, כמובן, לנצל את הפטור כל הזמן, בהתעלמות מאנשים אחרים שאולי גם להם קשה לעמוד בתור מסיבות שונות.
אם ההסתכלות היא השניה, אז ניצול הפטור בעת הצורך ועמידה בתור כאשר אין צורך, תייצר פחות כעסים מצד הנעקפים.

ככר השוק

משתמש מקצוען
לדוגמה כי עומד להיגמר לו הציוד שלו וזה קריטי עבורו לכל רגע
מנסיוננו, אני לא מצליחה לדמיין מצב שהבדל של 20 דקות או חצי שעה לכאן או לכאן הוא קריטי.
ובכל מקרה לבוגרים סוכרתיים למיטב ידיעתי אין פטור מתור. לא סתם פותח האשכול נעלם ואיננו

mina

משתמש מקצוען
לא קראתי את כל האשכול
אבל אנשים וגם אני כל כך כועסים ..
כי בחצי מהפעמים שאנשים עוקפים תור - זה לא אמיתי!!!
כל אחד משיג פטור מתור של אח, בן דוד, דודה או שכנה.. ומשתמש בזה..
והרי לא יאה לבקש תעודת זהות או לשאול וכד'..
ומכאן נוצר הכעס.
אם היינו יודעים שהכל אמיתי - תאמין לי שלא היינו אומרים מילה.
אבל היות והיום כבר אי אפשר להאמין לאף אחד. אז כל אדם שלא נראה קטוע איברים נראה בריא....
(נ.ב. אני לאושר עד הפסקתי ללכת רק בגלל זה... הייתי מחכה בתור של הקופות לא העצמאיות.. 2 קופאיות סה"כ וכל כמה דקות מצטרף בן אדם פטור מתור עם 2 עגלות עמוסות....ועל הדרך מכניס עוד עגלה של עוד חבר שמצא בדרך..)

שהשם ישלח לך רק בריאות..

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
1728976003440.png

רק להיות בטוחה,
הורה לילד נכה זכאי לפטור מתור רק עם הילד נמצא איתו?
ואם הילד בבית וחייב את ההורה דחוף או מקרה דומה???

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
צפה בקובץ המצורף 1798394
רק להיות בטוחה,
הורה לילד נכה זכאי לפטור מתור רק עם הילד נמצא איתו?
ואם הילד בבית וחייב את ההורה דחוף או מקרה דומה???
רק אם הילד איתו.
פטור מתור לא ניתן אף פעם ללא נוכחות של בעל הפטור. גם אם הילד מחכה בבית וגם אם הזקן הנכה מחכה למי שניגש לקנות לו תרופה.
זה אולי כלל שרירותי שיוצר מצבים בעייתיים, אבל נראה לי שיש יותר מצבים שבהם הכללים השרירותיים גורמים לכך שיקבלו פטור באופן לא מוצדק...

(אגב, זה די חדש שבאופן מפורש כתוב שאפשר לקבל פטור גם אם הילד רק מתלווה. לפני לא הרבה זמן ניסיתי לברר, ואפילו שלחתי שאלה לנציבות, וקיבלתי תשובה עמומה שבעל הפטור הוא זה שצריך לקבל את השירות אבל לא ברור איך בדיוק מגדירים מי מקבל שירות. לכאורה כשמדובר במבוגר זה עדיין לא ברור אם הוא עצמו חייב לקבל את השירות או שאפשר שזה יהיה שירות למלווה)

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
רק אם הילד איתו.
פטור מתור לא ניתן אף פעם ללא נוכחות של בעל הפטור. גם אם הילד מחכה בבית וגם אם הזקן הנכה מחכה למי שניגש לקנות לו תרופה.
זה אולי כלל שרירותי שיוצר מצבים בעייתיים, אבל נראה לי שיש יותר מצבים שבהם הכללים השרירותיים גורמים לכך שיקבלו פטור באופן לא מוצדק...

(אגב, זה די חדש שבאופן מפורש כתוב שאפשר לקבל פטור גם אם הילד רק מתלווה. לפני לא הרבה זמן ניסיתי לברר, ואפילו שלחתי שאלה לנציבות, וקיבלתי תשובה עמומה שבעל הפטור הוא זה שצריך לקבל את השירות אבל לא ברור איך בדיוק מגדירים מי מקבל שירות. לכאורה כשמדובר במבוגר זה עדיין לא ברור אם הוא עצמו חייב לקבל את השירות או שאפשר שזה יהיה שירות למלווה)
נראה שהרבה אנשים לא מכירים את ההערה הזו ומשתמשים בפטור גם אם הילד לא נמצא.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יי לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה