אני חייבת את עזרתכן- עבודת נשים

מצב
הנושא נעול.

מתכנתת!!

משתמש פעיל
נשות ההיטק לא מספרות לך כמה הבעל ,הת"ח, צריך לעזור בשביל העבודה שלהן. הרי אין מצב שהן תפסדנה יום עבודה אם הילד חולה...- וזו רק דוגמא.
בחיים לא!!
אני מוכנה להפסיד כל הון העיקר שבעלי ישב וילמד
והיום בכלל, עם כל העבודה ההיברידית זה מאוד גמיש הקטע הזה.

לא קראתי את כל התגובות,
אבל אם יוצאת בשש וחוזרת בשלוש ויש לך ראש טוב -
למה שלא תלמדי תכנות ותרוויחי פי 4?

נכון, זה להיקרע שנה-שנתיים אבל משתלם!

משתדרגת

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
סתם בשביל האינטלגנציה שכנראה חסרה כאן לכמה אנשים ונשים.
במצב ההייטק היום- זה אחד המקצועות הכי נוחים לאישה חרדית שמגדלת ילדים.
היברידיות / גמישות / משכורת טובה ועוד.
ממה שאני רואה סביבי רק המורות אלו שמשאירות את הבעל על כל שטות בבית, כי הן חייבות ללכת לעבודה.
בעוד כמעט כל עובדת בהייטק יכולה להישאר עם הילד החולה ולהשלים שעות או לקחת יום מחלה בקלות.
סתם מעניין, הייתי היום בברית, בנשים- כולן היו כאלו שעובדות בהייטק וישלימו אח״כ את השעות, בעוד כל המורות לא יכלו להגיע כי הן חייבות ללכת לעבודה.
ומי שכ״כ מקנא בעובדי ההייטק מוזמן לעשות הסבת מקצוע, ולא חיביים 3 פעמים בשבוע לפתוח על זה אשכול בפרוג:)

נערך לאחרונה ב:

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
נשות ההיטק לא מספרות לך כמה הבעל ,הת"ח, צריך לעזור בשביל העבודה שלהן. הרי אין מצב שהן תפסדנה יום עבודה אם הילד חולה...- וזו רק דוגמא.
איך היינו שרות בתור ילדות:
"אש הקנאה בוערת ועולה.."

עדי20

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
שמעתי בשם הרב שטניימן שללמוד הוראה זה לא השתדלות.... (אמר לבחורת סמינר ספיציפית, לא הוראה רבים, ולא לאמא עם ילדים) אבל זה נותן פרופורציות...
אילו פרופורציות זה נותן? לא ללמוד מהוראה ליחיד- הוראה לרבים?
השתדלות היא עניין אינדיבדואלי, כפי שבעצמך ציינת- הוא אמר זאת לבחורת סמינר ספציפית

עדי20

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
לא קראתי את כל התגובות,
אבל אם יוצאת בשש וחוזרת בשלוש ויש לך ראש טוב -
למה שלא תלמדי תכנות ותרוויחי פי 4?

נכון, זה להיקרע שנה-שנתיים אבל משתלם!
אין עוד פרמטרים?
כמו התאמה לעבודה (ראש טוב זה מספיק?), משיכה לתחום העיסוק, האם תהנה מסגנון ואופי העבודה, סיכויים למצוא עבודה מתאימה, משרות פוטנציאליות ומידת ההתאמה שלה ושל סדר היום והמשפחה אליהן? התאמה רוחנית (שכידוע קריטית במקומות עבודה כאלו)?
מרגישה שיש בועה גדולה בקשר לתכנות והייטק, חבל ש"שולחים" לשם כל בחורה ממוצעת עם ראש טוב. יש עוד דברים שנדרשים בשביל לבחור עבודה מתאימה.
ואולי לזה התכוונה פותחת האשכול כשכתבה שהכסף הפך לעיקר.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
צעדים למען העתיד זה לא בהכרח ללמוד משהו אחר,
היא בחרה ממקום נקי ללמוד משהו שהיא אוהבת זה מצוין!
היא לא מרויחה מספיק? הפתרון הוא אמונה ולא חיפוש משהו אחר,
מי אמר שהפתרון זה לא תחשב מסלול מחדש?
איפה כתוב שבוחרים מקצוע רק פעם אחת?
אולי צריך לחשב מה מתאים לנתונים?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכנסתי לאחרונה לפורום ואני שמחה שיש ציבור גדול שיכול לעזור לי.
אני רואה את הנושא שמטריד את כולם- כלללל כךךךך
הכסף,
האמת, גם אותי הוא מטריד.
למה אני חותרת?
למדתי בסמינר טוב מאד... איך אומרים- מהגדולים בירושלים,
הייתי בין המוצלחות, ממש... 100 בכל החוצים, בכל המבחנים, כוכשבחרתי מקצוע הלכתי על משהו שמעניין אותי, לא משהו "רווחי".
מה שהנחה אותי היה משפט כל כך פשוט "פרנסה משמים" ושאני אלך למשהו שאני אוהבת ונהנת...
אתם יודעים, ילדה קטנה שעדיין לא באמת יודעת מה זה לפרנס, אבל אולי זה הנס...
ולמדתי, ואיך אומרים? העולם לא מפתיע, לא מרוויחה כמו החברות בהייטק שעושות פי 4 ממני והיו הרבה פחות ממני,
והלב שלי נצבט, בטוח עשיתי לא נכון... הרי יכלתי, יכלתי, ובעלי היה יכול לשבת וללמוד ביותר רוגע וכו וכו,
ואז מגיעה השאלה- אולי להשלים עכשיו לתואר? כל כך בא לי... והכל בשביל בעלי וכו....
אבל אני אמא ואישה במשרה מלאה,
יש ילדים ב"ה,
יש עבודה ב"ה
ויש חיי נישואים ב"ה.
ובטוח זה יבוא ע"ח כולם... אני לא מלאך!!
אבל כל היום יש את התחושה של "למה לא הלכתי... למה לא ולמה לא..."
יש לי נס שבעלי מראה לי ספר מאד פשוט- חובת הלבבות. יש קטע ששכחנו משהו, קוראים לו בורא עולם, אנחנו מנסים לעזור לו לסדר לנו את החיים...
זה כל כך מרגיע להזכר בו...
לא להגיד "אני חרדית..." וזהו, להשתמש בזה בחיי היומיום...
כאילו משהו כל כך התבלבל, נשים הפכו לנשות קריירה שמשקיעות כל כך הרבה "בשביל שהבעל ישב וילמד", אבל רגע, זה לא בא ע"ח אותו בעל? זה לא בא ע"ח המשפחה היקרה...?
אוף,
אולי תצליחו אתם לעשות לי סדר...
משהו התבלבל לנו כאן, לכולנו... נראה לי... לא??
קופצת לסוף.
סליחה אם כתבו לפניי.
יש ספר לא פחות מוכר מחובות הלבבות, ושמו
'פלא יועץ', ושם כתוב שהתוצאה בדרך כלל היא לפי ההשתדלות, בדרכי הטבע.
אם אתם רוצים לא לעשות שינוי בחיים שלכם - בכבוד ובהצלחה. אבל התוצאות בדרך כלל תהיינה לפי דרך הטבע.
לכל הצדדים - ללימודים והסבה יש מחירים (אישיים ומשפחתיים), להישארות במה שיש גם כן יש מחירים משלהם (כנ"ל).
בהצלחה בבחירות. הן באמת מורכבות.

sport#

משתמש רשום
פרנסה נקבעת בראש השנה, נקודה.
ואם מישהי, מוכשרת ככל שתהיה, בחרה מקצוע שהכי מתאים לאופי ולרצונות שלה
היא עשתה את ההשתדלות הנדרשת וכעת המפתחות בידי שמיים!!!!
לומר שרק הייטק "מביא כסף", הופך אותו לאליל פרנסה וסותר באופן מוחלט את האמונה בהשם ובהשגחה פרטית.

ואגב, אני ממש בעד העבודה בתכנות למי שחושבת שהיא מתאימה לזה מבחינה אישיותית, שכלית ורוחנית
אבל מי שלא- בבקשה לא!!!
אין צורך להידחף בכח כי "כולם" אומרים שזה הכי משתלם ו "כל הבחורים" מוכנים לקחת בשידוכים רק מתכנתת....
הכל נקבע מלמעלה, שום דבר לא בידיים שלנו,
וגם אם אני אעבוד יומם ולילה, אני לא ארוויח משהו שלא נקבע לי או אקבל שידוך שלא מגיע לי וכו'

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לא הלכתי ללמוד גננות, כן?
ולא מזלזלת!! אין על המקצוע הזה!! כל כך בא לי לפעמים...
אני ב6 יוצאת מהבית ובשלוש יוצאת לקחת את הילדים...
לא מהאלה שיושבים בשקט ואומרים "פרנסה משמים", כי אנחנו עדיין לא בשלב... זה יהיה בגאולה...
השאלה היא כמה לרוץ?
ללמוד... זה בעיקר...
אם את עובדת משבע עד שלוש, את יכולה באותה רמת אנרגיה לעבוד בהייטק, לא?
או, לחילופין, להשתלב עם המקצוע שלך במקום אחר.
נגיד אם את רואת חשבון: יש מקומות שרואות חשבון מקבלות 8000 יש מקומות שרואות חשבון מקבלות מעל 20000.
המקצוע אותו מקצוע, משנה באיזה סוג של מקום עבודה משתלבים בו.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
בלי קשר אומר לך, הרעשים הללו לא באו סתם
יש לך דברים לא פתורים, וזה הכי בסדר!
אולי כואב לך באמת על כאלה שמתמודדים? (מי לא רואה אותם לידנו?)
אולי יש בך כעס על מה שלימדו אותך?
אולי את מרגישה "קטנה" ליד אלה ה"פחות מוצלחות" ממך שהן היום מרוויחות כפול 4 ממך..?
אולי הביטחון העצמי שלך נפגע בעקבות כך?
הערך שלך כאן משחק?
מה את מרגישה כלפי כל הנושא הזה?
כדאי לך לברר את זה לעומק ולא לתת להזדמנות להציץ פנימה אליך, לחמוק לך..
התגובה הכי נכונה בעיני לפותחת האשכול.
רק אחרי שתביני לגמרי את מה שעומד מאחורה.
תוכלי לקבל החלטה שקולה של פניך לאן:
השקעה במקצוע שלך
הסבת מקצוע
הישארות בשמחה ובבחירה במקצועך.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
אם את עובדת משבע עד שלוש, את יכולה באותה רמת אנרגיה לעבוד בהייטק, לא?
מבחינתה כעת ללכת ללמוד 3-4 שנים זה חתיכת מרוץ.
בצדק.

ומה שהמליצו פה על קורסים כדי להכנס.
זו המלצה שעובדת ליחידים.
ולרבים לא.
אז צריך לשקול אותה מאוד בזהירות עם אנשים שמבינים ויסבירו מה זה ידרוש לאחר הקורס כדי למצוא עבודה ראשונה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מבחינתה כעת ללכת ללמוד 3-4 שנים זה חתיכת מרוץ.
בצדק.

ומה שהמליצו פה על קורסים כדי להכנס.
זו המלצה שעובדת ליחידים.
ולרבים לא.
אז צריך לשקול אותה מאוד בזהירות עם אנשים שמבינים ויסבירו מה זה ידרוש לאחר הקורס כדי למצוא עבודה ראשונה.
אני חוזרת על כך שיש לבדוק קודם מה המקצוע הנוכחי ואיך אפשר להתקדם מתוכו.
אבל שוב, אם פותחת האשכול לא רוצה לעשות שום שינוי בחיים, אז על מה הברברת.

כובע שמש

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שמעתי בשם הרב שטניימן שללמוד הוראה זה לא השתדלות.... (אמר לבחורת סמינר ספיציפית, לא הוראה רבים, ולא לאמא עם ילדים) אבל זה נותן פרופורציות...
ולי רב אמר שהוראה זו לא השתדלות.
שכל אחד ישאל את הרב שלו מה השתדלות ומה נכון לו לעשות, ולא יסתכל בצלחת של אחרים.
לא תמיד לעשות מה שאני אוהבת זה מה שנכון לעשות במחילה מכל המנפנפים פה בטענה זהאת.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ולי רב אמר שהוראה זו לא השתדלות.
שכל אחד ישאל את הרב שלו מה השתדלות ומה נכון לו לעשות, ולא יסתכל בצלחת של אחרים.
לא תמיד לעשות מה שאני אוהבת זה מה שנכון לעשות במחילה מכל המנפנפים פה בטענה זהאת.
כל מילה

אושר המאושרת

משתמש מקצוען
נכנסתי לאחרונה לפורום ואני שמחה שיש ציבור גדול שיכול לעזור לי.
אני רואה את הנושא שמטריד את כולם- כלללל כךךךך
הכסף,
האמת, גם אותי הוא מטריד.
למה אני חותרת?
למדתי בסמינר טוב מאד... איך אומרים- מהגדולים בירושלים,
הייתי בין המוצלחות, ממש... 100 בכל החוצים, בכל המבחנים, כוכשבחרתי מקצוע הלכתי על משהו שמעניין אותי, לא משהו "רווחי".
מה שהנחה אותי היה משפט כל כך פשוט "פרנסה משמים" ושאני אלך למשהו שאני אוהבת ונהנת...
אתם יודעים, ילדה קטנה שעדיין לא באמת יודעת מה זה לפרנס, אבל אולי זה הנס...
ולמדתי, ואיך אומרים? העולם לא מפתיע, לא מרוויחה כמו החברות בהייטק שעושות פי 4 ממני והיו הרבה פחות ממני,
והלב שלי נצבט, בטוח עשיתי לא נכון... הרי יכלתי, יכלתי, ובעלי היה יכול לשבת וללמוד ביותר רוגע וכו וכו,
ואז מגיעה השאלה- אולי להשלים עכשיו לתואר? כל כך בא לי... והכל בשביל בעלי וכו....
אבל אני אמא ואישה במשרה מלאה,
יש ילדים ב"ה,
יש עבודה ב"ה
ויש חיי נישואים ב"ה.
ובטוח זה יבוא ע"ח כולם... אני לא מלאך!!
אבל כל היום יש את התחושה של "למה לא הלכתי... למה לא ולמה לא..."
יש לי נס שבעלי מראה לי ספר מאד פשוט- חובת הלבבות. יש קטע ששכחנו משהו, קוראים לו בורא עולם, אנחנו מנסים לעזור לו לסדר לנו את החיים...
זה כל כך מרגיע להזכר בו...
לא להגיד "אני חרדית..." וזהו, להשתמש בזה בחיי היומיום...
כאילו משהו כל כך התבלבל, נשים הפכו לנשות קריירה שמשקיעות כל כך הרבה "בשביל שהבעל ישב וילמד", אבל רגע, זה לא בא ע"ח אותו בעל? זה לא בא ע"ח המשפחה היקרה...?
אוף,
אולי תצליחו אתם לעשות לי סדר...
משהו התבלבל לנו כאן, לכולנו... נראה לי... לא??
כל הכבוד לך!!!!!
ותודה על שהעלת את הנושא....
בתור יוד גימלית דם אני לקחתי את המקצוע שאני אוהבת וגם הוא חסד ושליחות מתוך אמונה שפרנסה האי משמיים!
והלוואי שגם כשאאהיה כמוך אמשיך להאמין כך!
אם מבחינתך ההשתדלות היאללמוד מקצוע בסמינר והקב"ה יסדר תעבודה ותפרנסה.. אז זה לא משנה אם תשלימי לתואר ותשקיעי בלימודים ופחות בבית ובבעל שבשבילם את מתכוונת ללמוד.... כך שזה יוצא סוג של סתירה..
חוצמזה שאנחנו לא מפרנסות! זה הקב"ה מפרנס דרך צינור הפרנסה שהוא אנחנו....ואנחנו גם לא עובדות בשביל קריירה אלא נטו בשביל ההשתדלות... אני ממליצה לך משהו שאני חושתב שאעשה בעתיד..- פשוט לשמוע שיעורי אמונה וביטחון... לקרוא. לדבר. יש שיעור של הרב פנחס ארלנגר בנושא הגשם והאמונה מחזק מאוד!!!!!!!!

מתכנתת+

משתמש מקצוען
מכתב שכתב הרב פינקוס זצ"ל:

מכתב מאבא

_____ ביתי האהובה והיקרה!

"את זוכרת אותי? האם את חיה איתי או שאת מזכירה את שמי לפעמים (ברוך ד' בעזרת ד' אם ירצה ד') מן הפה אל החוץ?

אני רוצה להזכיר לך שאני אבא שלך ושאני אוהב אותך מאד.

אני נמצא איתך כל הזמן, בכל מצב ובכל מקום.

אני יודע מה הכי טוב בשבילך, אני עושה את הכול רק לטובתך.

אני מקרב אותך לייעוד שלך.

את רואה רק חלק אחד מהתמונה, פיסה אחת מהפזל וממנו את מנסה להבין הכול, זה לא בידיך, תרפי, האמיני לי, אני עושה את הדבר הטוב ביותר עבורך.

אני אף פעם לא מעמיד אדם בניסיון שהוא לא יכול לעמוד בו.

סמכי עלי, בטחי בי, השעני עלי, התפללי אלי, דברי איתי, אני פה, איתך, תמיד.

אני המזווג זיווגים, אני הרופא חולים, אני הזן והמפרנס אתכם, אני המשכין שכינה בינכם. אני המפקיד נשמות בידי ההורים. אני המצליח את חינוך הילדים. אני, ורק אני הנותן במתנה את החיים."

"זכרי תמיד שאני מנהל את העולם. וכל הניסיונות הקשים ניתנים לך באהבה וברחמים מרובים. אני לא מתבלבל אף פעם, את לא צריכה לחשוב מה היה קורה אם דברים היו מתנהלים בצורה שונה, אילו הייתי עושה אחרת, אלמלא הייתי אומרת כך וכך... כל זה בא מצד היצר הרע.

את לא צריכה לחפש אשמים אלא אני השם."

אני בורא את העולמות ומשגיח עליהם בכל רגע אני עושה הכל, וכולם רק שליחי. זכרי תמיד: הניסיון הזה וכל נסיון אחר אינו אלא רצון ד'.

מקווה שתכניסי אותי יותר לחייך"

אוהב אותך אהבה עזה.

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
שמעתי ולא יודעת מקור שכל השפע בבית מגיע מהאישה.
ואישה שמכבדת את בעלה היא כלי לשפע.
משתלם.

אבל אני יודעת ההיפך...
מבואר בגמרא מסכת בבא מציעא (דף נט,ע"א): "אמר ר' חלבו: לעולם יהא אדם זהיר בכבוד אשתו, שאין ברכה מצויה בתוך ביתו של אדם אלא בשביל אשתו, שנאמר ולאברם הטיב בעבורה. והיינו דאמר להו רבא לבני מחוזא: אוקירו לנשייכו כי היכי דתתעתרו" (כבדו את נשותיכם כדי שתתעשרו)

אז תמסרי לבעלך :)

מתכנתת+

משתמש מקצוען
אני הייתי בדיוק באותו מקום של חרטות והרגשה רעה על המקצוע שבחרתי...
ממש אותו רעש בראש...
מה שמאוד עזר לי זה ההבנה שגם ההחלטות שלנו זה מהקב"ה
כשיש החלטה על העתיד שצריך להחליט צריך לעשות את מירב ההשתדלות להחליט נכון ושקול
אבל במבט אחורנית על החלטה שכבר נעשתה, צריך לדעת שהקב"ה החליט שכך יהיה והוא סיבב שנחליט ככה
צריך לדעת שבכול מקרה הייתי לומדת את המקצוע הזה ההחלטה לא באמת בידיים שלי
כן, הקב"ה מחליט את המסלול לכל אחד בחייו, וזה כולל גם מה ילמד ובמה יעבוד
זה רק נראה לנו שאנחנו בוחרים, גם המחשבות שעולות בראשינו זה מהקב"ה!
כמו שנאמר- "רשעים מלאים חרטות" , דרך האמונה זה להשען ולדעת שהקב"ה מסובב הסיבות
הוא נתן את היכולות הכשרונות הכול, והוא גם החליט מה אני ילמד ואיפה אני יעבוד
זה לא באמת בידיים שלנו
כמובן יש לנו בחירה אם לחטוא או לעשות מצוות, אבל בשאר הדברים אין לנו בחירה איך יראו חיינו
אם יש החלטה מה לעשות כרגע צריך לעשות אותה בשיקול דעת נכון אבל אין סיבה להתחרט על העבר, זה לא היה באמת בידינו, וככה הקב"ה החליט שיהיה אז הוא הכניס לנו לראש את ההחלטה הזו.
וזה הכי טוב בשבילנו!!!!!!!!
אל תחפשו אשמים כי אני השם!!
בהצלחה!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה