אני חייבת את עזרתכן- עבודת נשים

מצב
הנושא נעול.

ח.נוי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
נשות ההיטק לא מספרות לך כמה הבעל ,הת"ח, צריך לעזור בשביל העבודה שלהן. הרי אין מצב שהן תפסדנה יום עבודה אם הילד חולה...- וזו רק דוגמא.

משפט כל כך מנותק מהמציאות, במיוחד בעידן ההיברידי של ימינו המתכנתות הם אלו שהכי קל להן להישאר בבית עם ילד חולה.
אני פשוט עובדת מהבית, מודיעה בבוקר שאני עובדת חלקית כי הילד שלי איתי בבית, משתדלת לעשות כמה שיותר שעות ולהשלים את החסר בערב או ביום אחר.
מה שמורה לדוגמה לא יכולה לעשות. ומבחינתה זה להשאיר כיתה עם ממלאת מקום וזה כבר מסובך יותר.
לא זוכרת אף פעם שהיתה התלבטות בכלל מי נשאר עם ילד חולה, אני או בעלי...

אפיפית

משתמש פעיל
נשות ההיטק לא מספרות לך כמה הבעל ,הת"ח, צריך לעזור בשביל העבודה שלהן. הרי אין מצב שהן תפסדנה יום עבודה אם הילד חולה...- וזו רק דוגמא.
כל כך לא נכון
למורות ולגננות קשה הרבה הרבה יותר להפסיד יום עבודה
תראי לדוג בשמחות - אין צל של מורה באופק ואם יש מישהי זה בדרך כלל המתכנתת
במיוחד היום בעידן העבודה מהבית שאפשר לעבוד שהילד ישן ולהשלים בלילה

תותית י.

משתמש מקצוען
הייתי בין המוצלחות, ממש... 100 בכל החוצים, בכל המבחנים, כוכשבחרתי מקצוע הלכתי על משהו שמעניין אותי, לא משהו "רווחי".
הצלחה בלימודים לא מכריחה הצלחה בעבודה (לדוג' אלה שעושות החלקות או לק מכניסות המון ולא חייב להיות שהם הצליחו בלימודים)
אתם יודעים, ילדה קטנה שעדיין לא באמת יודעת מה זה לפרנס, אבל אולי זה הנס...
התיעצת אז עם ההורים?מאמינה שהם כן ידעו מה זה לפרנס
יש ילדים ב"ה,
יש עבודה ב"ה
ויש חיי נישואים ב"ה.
ב"ה!!
כאילו משהו כל כך התבלבל, נשים הפכו לנשות קריירה שמשקיעות כל כך הרבה "בשביל שהבעל ישב וילמד", אבל רגע, זה לא בא ע"ח אותו בעל? זה לא בא ע"ח המשפחה היקרה...?
הסירי דאגה מליבך, כל אישה דואגת לביתה ולבעלה (ומי שלא סובלת), אם אני החלטתי ללכת לעבוד במשרה X זה אומר שאני החלטתי שזה לא בא ע"ח הבעל והילדים או כן בא אבל הם מעדיפים את זה ע"פ אופציות עבודה אחרות בשוק...

עד מתי

משתמש מקצוען
אני הייתי בדיוק באותו מקום של חרטות והרגשה רעה על המקצוע שבחרתי...
ממש אותו רעש בראש...
מה שמאוד עזר לי זה ההבנה שגם ההחלטות שלנו זה מהקב"ה
כשיש החלטה על העתיד שצריך להחליט צריך לעשות את מירב ההשתדלות להחליט נכון ושקול
אבל במבט אחורנית על החלטה שכבר נעשתה, צריך לדעת שהקב"ה החליט שכך יהיה והוא סיבב שנחליט ככה
צריך לדעת שבכול מקרה הייתי לומדת את המקצוע הזה ההחלטה לא באמת בידיים שלי
כן, הקב"ה מחליט את המסלול לכל אחד בחייו, וזה כולל גם מה ילמד ובמה יעבוד
זה רק נראה לנו שאנחנו בוחרים, גם המחשבות שעולות בראשינו זה מהקב"ה!
כמו שנאמר- "רשעים מלאים חרטות" , דרך האמונה זה להשען ולדעת שהקב"ה מסובב הסיבות
הוא נתן את היכולות הכשרונות הכול, והוא גם החליט מה אני ילמד ואיפה אני יעבוד
זה לא באמת בידיים שלנו
כמובן יש לנו בחירה אם לחטוא או לעשות מצוות, אבל בשאר הדברים אין לנו בחירה איך יראו חיינו
אם יש החלטה מה לעשות כרגע צריך לעשות אותה בשיקול דעת נכון אבל אין סיבה להתחרט על העבר, זה לא היה באמת בידינו, וככה הקב"ה החליט שיהיה אז הוא הכניס לנו לראש את ההחלטה הזו.
וזה הכי טוב בשבילנו!!!!!!!!
אל תחפשו אשמים כי אני השם!!
בהצלחה!!
רק להבין
חרטות על תיכנות?
או שאת אחרי חרטה והסבה?
או אולי שם הניק זה על שם החלום?

מ. ק.

משתמש מקצוען
תודה על האשכול.
הוא ממש מחזק. אני קוראת עם דמעות בעיניים

אני גם במקום הזה. קיבלתי היום תלוש משכורת של החגים. מתסכל.
במקביל, חברה שלי גננת שבכלל לא חשבה על זה שיכול לרדת בחגים, עובדת חצי מהזמן ממני ומקבלת יותר!
(לא רק פיר שעה. פיר חודש.
כל מי שמדבר על גננת שמגיעה בקושי ל-5, שידע שיש מקומות שמשלמים הרבה יותר.
ואין לה תואר. לגמרי משמים)

יכולתי בקלות ללמוד תכנות, בחרתי בלימודי מקצוע שאני אוהבת.
אני נהנית בעבודה מאד!

פותחת האשכול, שתדעי שרוב העולם איתך. ואנחנו באותה סירה.
ומאחלת לך, ולי, ולכולנו, הרבה כח. ולזכור כל הזמן שעשינו את הבחירה הנכונה.
והתוצאה- בידיים של אבא.
והוא אוהב אותנו.
יותר ממה שאנחנו יכולים לדמיין.

ותודה לכל השליחים הטובים שלו, ששלחו לי כזה אשכול מרגש ומחזק, בדיוק בדקות שהייתי צריכה.

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכנסתי לאחרונה לפורום ואני שמחה שיש ציבור גדול שיכול לעזור לי.
אטי היקרה, את נכנסת לפורום שיכול לייעץ לך בהרבה נושאים.
אבל הפורום הזה מלא כמו שציינת בעצמך באנשים שמחשיבים את הכסף ואת עצמם יותר מדי ושוכחים שה' מנהל את העולם...
מקווה שיהיו יותר תשובות מחזקות מכאלו שאומרות שבך הבעיה ואת צריכה להתקדם (איזה שטות).
כי מתוך כל התשובות שתקבלי ודאי תהיינה תשובות של חיזוק שתבאנה מנשים צדיקות שעדיין זוכרות שהתורה היא העיקר, והפרנסה היא משמים, ולעשות קריירה לא משנה באיזה מקצוע זה עצוב, זה לשים את הכסף לפני המשפחה, ובכסף אי אפשר לקנות אמא יראת שמים (יש גם הייטקיסטים יראי שמים, אבל אלו בודדים, בטח לא הרוב).
אבל גם אם תקבלי את התשובות הנכונות והמחזקות האלו, הרי שכל אלו שמאמינים שהעבודה היא מקור הכסף, ומעריכים את הקריירה והכסף יותר מדי, ושוכחים את האמונה בצד כשזה בא לפרנסה- תקבלי תשובות שאוי וחבל לקרוא.

כמו לדוגמא התשובה הראשונה:
ה׳ עוזר למי שעוזר לעצמו
אמאלה לשמוע משפט כזה. אנחנו משתדלים מה שאפשר ואין דבר כזה שאדם 'יעזור לעצמו'

אבל לנסות לחזק את ידייך אני כן יכולה: הפרנסה שה' שולח לך היא לפי מה שטוב לך. יש הרבה שלומדות מחשבים והייטק, גם חכמות, אבל לא מוצאות עבודה טובה ומכיסה. במקרה היותר גרוע מתפשרים על עבודה עם גברים, על שעות שבאות על חשבון הילדים, מכניסים לבית מכשיר כי צריך לעבודה ושומו שמים, בודדים נשארים במסלול הזה צדיקים כמו שהיו לפניו.
וכמובן אין צורך לציין כמה אנשים לומדים מקצוע אחד וה' מוביל אותם בכיוון אחר...

הרב אקרמן שליט"א אמר פעם: התפקיד של הבעל הוא לפרנס והאישה צריכה להיות אישה טובה לבעלה ואמא טובה לילדיה. אם האישה התנדבה לקחת על עצמה את עול הפרנסה ולתת לבעלה ללמוד- היא זוכה לשכר עצום וענק, מרבה כבוד שמים בעולם, ובזכותה יש עוד תלמיד חכם שהעולם עומד עליו. אבל אם העבודה באה על חשבון הבית הרי זה התפקיד שלה- אסור לה להיכשל בו. וההיטק בא על חשבון הבעל כל הזמן. הוא צריך לעזור כל הזמן בבית, לפעמים גם לטפל בילדים כמה שעות קבועות בכל יום, לעזור בכל התחומים כדי שאשתו רק תצליח בעבודה שלה...

בנוסף תזכרי שאת נדירה ומיוחדת. אין הרבה בדור שיש להם את הכוח לעשות את הדבר הנכון הזה. את עובדת בתפקיד סביר, מכניסה הכנסה סבירה, ומגדלת בית עם אמא וילשים שמחים ובריאים בנפשם.
אמנם את מוותרת על חיי מותרות ולא חיה ברווח כמו אחרים, אבל בעלך מרוויח לך בכל יום מליארדי מליארדים של מצוות שישמרו לך לנצח, שוות פי כמה מעשרים אלף שקל בבנק.

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
ה׳ עוזר למי שעוזר לעצמו
ולעצום עיניים ולהגיד פרנסה משמים זה כמו לעבור את הכביש בעצימת עיניים
נכון, צריך לדעת מה ללמוד, לא כל מקצוע הוא ריווחי
ונכון, זה אבסורד המקצועות המצומצים שיש בסמינרים לעומת השטיפות מוח שהבעל ישב וילמד
מה הם רוצים? באמת? שואלת מתמימו

ה׳ עוזר למי שעוזר לעצמו
ולעצום עיניים ולהגיד פרנסה משמים זה כמו לעבור את הכביש בעצימת עיניים
נכון, צריך לדעת מה ללמוד, לא כל מקצוע הוא ריווחי
ונכון, זה אבסורד המקצועות המצומצים שיש בסמינרים לעומת השטיפות מוח שהבעל ישב וילמד
מה הם רוצים? באמת? שואלת מתמימות!
לא קראתי עוד תגובות,
התגובה הנ"ל לכאורה נכונה, אבל באמת באמת לא!
יש משהו שרוב רובם של הציבור שלנו לא יודע
אתן משל לצורך העניין,
חייל עומד ושומר על הארמון, המלך שם אותו שם,
מגיעה שעת ארוחת הצהריים ועובר לידו חייל נוסף שקורא לעברו: "אתה תפסיד את הארוחה, לא ישאר לך אוכל"
מגחך החייל בשמירה ועונה: "אותי- המלך שם פה לשמור על כולם, לי- המלך בעצמו מביא את האוכל, איני צריך לדאוג לכך"
אומר האלשיך הקדוש, "על חומותייך שמתי שומרים" - מי הם אותם שומרים? לומדי התורה
אישה צדיקה!
כשבעלת לומד תורה, יושב בכולל ושומר על עמ"י,המל עצמו דואג לך, אם את מזכירה, אם הייטקיסטית ואם עקרת בית, מובא בשם האלשיך כי אפילו את ההשתדלות לומדי התורה אינם צריכים לעשות בעיקרון,
לכן, לדעתי, את עשית את ההשתדלות שלך. ברגע שיצאת לעבוד אפילו במשהו הכי מינימלי ואת עושה כפי יכולתך
זהו,
המלך דואג לך
את הכי מסודרת
מעריכה אותך המון
המון
המון
הלוואי ואזכה,

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
ולי רב אמר שהוראה זו לא השתדלות.
שכל אחד ישאל את הרב שלו מה השתדלות ומה נכון לו לעשות, ולא יסתכל בצלחת של אחרים.
לא תמיד לעשות מה שאני אוהבת זה מה שנכון לעשות במחילה מכל המנפנפים פה בטענה זהאת.
אני לא רבנית, אבל אפשר משהו?
איך הרב יודע מה רמת האמונה שלך?
את רמת האמונה שלי לכאורה רק אני יודעת
עצם השאלה לכאורה מצביעה כאן על חולשה באמונה. (הכי אנושית בעולם!!)
א"א לצוות על בנאדם ככה תעשה וזהו. (בגלל מה שקורה איתי כרגע)
רמת האמונה שלנו יכולה להשתנות מידי יום.. (ימי אהבה ימי שנאה)
אז אני הייתי אומרת לבחון את האמונות הבסיסיות של אותו אדם איך הוא חושב שהעולם מתנהל?
למשל יש אנשים שחיים ב"ללה לנד" וחיים את הרגע ושה' יעזור...,
יש את אלה שאימצו את המאמר "אדם לעמל יולד"
ויש את אלה שידבקו לקצב של מורה ואברך וגלגולים,
ויש את אלה שהאברך עוזר לאשתו לעבוד ולפרנס,
ויש את אלה שעובדים ועובדים כדי לחסוך לחתונות..
ועוד..
אז שכל אחד לעצמו יבחן מה הוא חושב לגבי החיים כאן.
כלומר את המטרות שלך בחיים, את העקרונות שלך, את כוחות הנפש, מצב משפחתי ועוד..
לקרוא לזה אמונה-זה טעות לפי דעתי
כולנו יודעים את השם אבל לא מצליחים לסמוך עליו ב100%, וזה עבודת חיינו... וזאת תכלית הבריאה, לדעת את השם!

כאילו כל הנשים שאני מכירה שעובדות משרה מלאה פלוס צורחות בקול שהן מקטני אמנה?... לא נראה לי :)

אני למשל לא ראיתי את עצמי יוצאת לעבוד מחוץ לבית.
מבחינתי זה לא הגיוני לי! מכל מיני בחינות.
ואני בטוחה שה' ימצא לי את הפרנסה דרך הבית.
והוא מצא. ו(גם) אני מפרנסת. ברווח..
אה, ברור שלא שאלתי רב, זה פשוט היה ברור לי.

נושעת

תהיו הסיבה להאמין בטוב האדם
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מענין אותי לעשות כאן סקר כמה אחוז עובדות במקצוע שהם למדו בסמינר?

עד מתי

משתמש מקצוען
דבר אחד צריך לשנות ודחוף
בשנים האחרונות כל שיח על עבודה ושכר נעשה בהשוואה להייטק, אני רואה עלי שאני מכניסה יפה מאד ב"ה , ובאמת אני שמחה וטוב לי בחלקי, אבל בכל הכנות שאני פוגשת חברה שמכניסה 30 ואני עם כל היפה שלי מגיעה לחצי מזה , אז כן ההשוואה עולה אין מה לעשות אנחנו בני אדם

לא מתחרטת שלא למדתי הייטק כי זה לא מתאים לי ואני נהנית בעבודה מאד ועובדת 6 - 7 שעות שזה כמעט ולא קיים בהייטק
אבל מבינה מאד את התסכול מסביבי
ההרגשה כאילו זה לא הוגן שכולנו יוצאות מהבית פחות או יותר לאותם שעות, נותנות את המיטב בעבודה כל אחת בתחומה, ואחת חוזרת עם 7 ואחת עם 22
זה מתסכל, מבאס, גורם לקינאה, יוצר השוואה מתמדת
אין מה לעשות אנחנו בני אדם וכל אחד מסתכל קודם על עצמו.
אין לי פתרון
אבל כל עוד ההשוואה כל היום להייטק לא תיפסק
ימשיכו לצוץ כל יום אשכולות כאלה

כובע שמש

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני לא רבנית, אבל אפשר משהו?
איך הרב יודע מה רמת האמונה שלך?
את רמת האמונה שלי לכאורה רק אני יודעת
עצם השאלה לכאורה מצביעה כאן על חולשה באמונה. (הכי אנושית בעולם!!)
א"א לצוות על בנאדם ככה תעשה וזהו. (בגלל מה שקורה איתי כרגע)
רמת האמונה שלנו יכולה להשתנות מידי יום.. (ימי אהבה ימי שנאה)
אז אני הייתי אומרת לבחון את האמונות הבסיסיות של אותו אדם איך הוא חושב שהעולם מתנהל?
למשל יש אנשים שחיים ב"ללה לנד" וחיים את הרגע ושה' יעזור...,
יש את אלה שאימצו את המאמר "אדם לעמל יולד"
ויש את אלה שידבקו לקצב של מורה ואברך וגלגולים,
ויש את אלה שהאברך עוזר לאשתו לעבוד ולפרנס,
ויש את אלה שעובדים ועובדים כדי לחסוך לחתונות..
ועוד..
אז שכל אחד לעצמו יבחן מה הוא חושב לגבי החיים כאן.
כלומר את המטרות שלך בחיים, את העקרונות שלך, את כוחות הנפש, מצב משפחתי ועוד..
לקרוא לזה אמונה-זה טעות לפי דעתי
כולנו יודעים את השם אבל לא מצליחים לסמוך עליו ב100%, וזה עבודת חיינו... וזאת תכלית הבריאה, לדעת את השם!

כאילו כל הנשים שאני מכירה שעובדות משרה מלאה פלוס צורחות בקול שהן מקטני אמנה?... לא נראה לי :)

אני למשל לא ראיתי את עצמי יוצאת לעבוד מחוץ לבית.
מבחינתי זה לא הגיוני לי! מכל מיני בחינות.
ואני בטוחה שה' ימצא לי את הפרנסה דרך הבית.
והוא מצא. ו(גם) אני מפרנסת. ברווח..
אה, ברור שלא שאלתי רב, זה פשוט היה ברור לי.
וואי וואי וואי.
דבר ראשון אפשר לספר לרב מה רמת האמונה שלך.
ולשאול רב זה ממש לא חולשה באמונה. במחילה, זה בושה להגיד כזה משפט. את בטוחה שאת יודעת הכי טוב מה נכון? בגלל שאת מאמינה באלוקים? מה הקשר? אם את מאמינה את צריכה להאמין ברבנים.
יש לנו רבנים להנחותנו בדרך הישרה והם הכתובת כשיש התלבטות. וגם כשאין התלבטות זה לא אומר שאנחנו צודקים. לפעמים השכל הישר שלנו עקום מה שנקרא דעת בעלי בתים ובשביל זה יש רבנים לשמוע מה האמת. יש קריטריונים איזה מקצוע נקרא השתדלות ואיזה לא. וזה מה שהרב אמר לי.
ואז בתוך ההגדרות צריך לבחור מה שמתאים - כמו שאמרת " המטרות שלך בחיים, את העקרונות שלך, את כוחות הנפש, מצב משפחתי ועוד..". אבל לא לבחור משהו מחוץ לזה כי אז אדם לא עושה את הקנס שנגזר עליו.
ואם רמת האמונה משתנה מיום ליום את רוצה שאנשים כל יום יחליטו בבוקר לאיזה עבודה ללכת??
נשמע סופר מציאותי.
יש רמה הגיונית שרב בני האדם נמצאים בה ועליה מדברים. ואנשים צריכים לקחת אחריות על החיים שלהם בעולם שמתנהל בדרך הטבע.
או שאת רוצה להיות סנדלרית שמתקנת נעליים כמו הכסף שאת צריכה להיום. וזהו. תראי לי אישה אחת מאמינה ברמה גבוהה כדברייך שככה עושה.

דיני

משתמש מקצוען
דבר אחד צריך לשנות ודחוף
בשנים האחרונות כל שיח על עבודה ושכר נעשה בהשוואה להייטק, אני רואה עלי שאני מכניסה יפה מאד ב"ה , ובאמת אני שמחה וטוב לי בחלקי, אבל בכל הכנות שאני פוגשת חברה שמכניסה 30 ואני עם כל היפה שלי מגיעה לחצי מזה , אז כן ההשוואה עולה אין מה לעשות אנחנו בני אדם

לא מתחרטת שלא למדתי הייטק כי זה לא מתאים לי ואני נהנית בעבודה מאד ועובדת 6 - 7 שעות שזה כמעט ולא קיים בהייטק
אבל מבינה מאד את התסכול מסביבי
ההרגשה כאילו זה לא הוגן שכולנו יוצאות מהבית פחות או יותר לאותם שעות, נותנות את המיטב בעבודה כל אחת בתחומה, ואחת חוזרת עם 7 ואחת עם 22
זה מתסכל, מבאס, גורם לקינאה, יוצר השוואה מתמדת
אין מה לעשות אנחנו בני אדם וכל אחד מסתכל קודם על עצמו.
אין לי פתרון
אבל כל עוד ההשוואה כל היום להייטק לא תיפסק
ימשיכו לצוץ כל יום אשכולות כאלה
כתבת מאד יפה.

הפתרון של הקומוניסטים היה פשוט מאד - משכורות שוות, אנשים איבדו מוטיבציה להשקיע, וכך העוני התחלק בין כולם שווה בשווה.
הגישה הקפיטליסטית הרבה פחות נחמדה - אנשים עם מקצוע מבוקש מרוויחים יותר ולהיפך, מצד שני היא מביאה הרבה יותר עושר לכולם (כי כולם ממצים את הכישורים שלהם).
אז נכון, כדי להגיע לאושר צריך גם עבודת המידות רצינית, אבל בעיקר להיות - השמח בחלקו.
ולהסתכל בפרספקטיבה כללית יותר - בזכות שהרבה משפחות גומרות את החודש עם רווח גדול, הן גם תורמות יותר לצדקה, הן יכולות לשלם שכ"ל בחיידר בלי הנחה ולשחרר הנחות למי שצריך, הן הולכות לצילומי חלק'ה ומזמינות בלונים לבת מצווה ועוד מותרות בסגנון שמפרנסות עוד כמה משפחות, כך שבסך הכל לכולם יש יותר.
אבל כן, פערים היו ותמיד יהיו.
היתרון בגישה הכלכלית הזאת הוא שהעניים - עניים פחות.
(לכל העניים יש רפואה חינם מה שלפני 100 שנה לא יכלו לחלום, ותזונה בסיסית. לא גוועים ברעב במדינת ישראל),
אם יקרה משבר כלכלי בהייטק הוא ישפיע גם על יתר המגזרים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה