אני חייבת את עזרתכן- עבודת נשים

מצב
הנושא נעול.

אחת מעיר

משתמש צעיר
אטי היקרה, את נכנסת לפורום שיכול לייעץ לך בהרבה נושאים.
אבל הפורום הזה מלא כמו שציינת בעצמך באנשים שמחשיבים את הכסף ואת עצמם יותר מדי ושוכחים שה' מנהל את העולם...
מקווה שיהיו יותר תשובות מחזקות מכאלו שאומרות שבך הבעיה ואת צריכה להתקדם (איזה שטות).
כי מתוך כל התשובות שתקבלי ודאי תהיינה תשובות של חיזוק שתבאנה מנשים צדיקות שעדיין זוכרות שהתורה היא העיקר, והפרנסה היא משמים, ולעשות קריירה לא משנה באיזה מקצוע זה עצוב, זה לשים את הכסף לפני המשפחה, ובכסף אי אפשר לקנות אמא יראת שמים (יש גם הייטקיסטים יראי שמים, אבל אלו בודדים, בטח לא הרוב).
אבל גם אם תקבלי את התשובות הנכונות והמחזקות האלו, הרי שכל אלו שמאמינים שהעבודה היא מקור הכסף, ומעריכים את הקריירה והכסף יותר מדי, ושוכחים את האמונה בצד כשזה בא לפרנסה- תקבלי תשובות שאוי וחבל לקרוא.

כמו לדוגמא התשובה הראשונה:

אמאלה לשמוע משפט כזה. אנחנו משתדלים מה שאפשר ואין דבר כזה שאדם 'יעזור לעצמו'

אבל לנסות לחזק את ידייך אני כן יכולה: הפרנסה שה' שולח לך היא לפי מה שטוב לך. יש הרבה שלומדות מחשבים והייטק, גם חכמות, אבל לא מוצאות עבודה טובה ומכיסה. במקרה היותר גרוע מתפשרים על עבודה עם גברים, על שעות שבאות על חשבון הילדים, מכניסים לבית מכשיר כי צריך לעבודה ושומו שמים, בודדים נשארים במסלול הזה צדיקים כמו שהיו לפניו.
וכמובן אין צורך לציין כמה אנשים לומדים מקצוע אחד וה' מוביל אותם בכיוון אחר...

הרב אקרמן שליט"א אמר פעם: התפקיד של הבעל הוא לפרנס והאישה צריכה להיות אישה טובה לבעלה ואמא טובה לילדיה. אם האישה התנדבה לקחת על עצמה את עול הפרנסה ולתת לבעלה ללמוד- היא זוכה לשכר עצום וענק, מרבה כבוד שמים בעולם, ובזכותה יש עוד תלמיד חכם שהעולם עומד עליו. אבל אם העבודה באה על חשבון הבית הרי זה התפקיד שלה- אסור לה להיכשל בו. וההיטק בא על חשבון הבעל כל הזמן. הוא צריך לעזור כל הזמן בבית, לפעמים גם לטפל בילדים כמה שעות קבועות בכל יום, לעזור בכל התחומים כדי שאשתו רק תצליח בעבודה שלה...

בנוסף תזכרי שאת נדירה ומיוחדת. אין הרבה בדור שיש להם את הכוח לעשות את הדבר הנכון הזה. את עובדת בתפקיד סביר, מכניסה הכנסה סבירה, ומגדלת בית עם אמא וילשים שמחים ובריאים בנפשם.
אמנם את מוותרת על חיי מותרות ולא חיה ברווח כמו אחרים, אבל בעלך מרוויח לך בכל יום מליארדי מליארדים של מצוות שישמרו לך לנצח, שוות פי כמה מעשרים אלף שקל בבנק.
תגובה צדקנית שמנסה לחקות מורה בסמינר שנואמת על כך שנשים צריכות להיות מורות/גננות, הבעלים אברכים והכסף ייפול מהשמיים.
כמו כל הצדקנים, ישר הולכים ומלכלכים על עולם ההייטק, כי זה המקצוע שהמורות המכובדות והפרוטקציונריות בסמינר הכי לא אוהבות. הוא מסמל להם בדיוק את מה שהן לא.
מכירה הייטקיסטיות אמהות למופת ונשים מדהימות לבעלים אברכים (וגם ללא אברכים!! לא חושבת שאדם שיצא לעבוד למחייתו או כי לא מסוגל לשבת יום שלם וללמוד והולך בערב לשיעור תורה או לומד דף יומי בטיפת הכוחות שנשארו לו אחרי יום מתיש הוא אם שרודף אחרי בצע כסף.
ומכירה נשים שמכורח היותן "נשות אברכים" חשובות עסוקות בכל כך הרבה דברים שזה בא על חשבון הבית ועל חשבון הבעל.
להכליל בצורה כזו זה הכי גרוע.
וסתם מוסיפה עוד נקודה: מכירה 2 ילדים מ 2 משפחות שהאמא מורה, האבא אברך ואין להם כסף. ממש מצטמצמים במה שיכולים וב 2 המשפחות ילד אחד עזב כי לא רצה לחיות בעוני. נשר מהישיבה ויצא לעבוד כדי שיהיה לו כסף. זו גם נקודה שצריך לחשוב עליה לפני שבצדקנות אין קץ אומרים למרות שהאבא אברך, האמא צריכה להסתפק במשכורת נמוכה מאד שבקושי מצליחה להחזיק את המשפחה כדי שיהיה לה הרבה זמן להשקיע בבית. אז נכון שמסתדרים ובסוף יש לילדים מה להכניס לפה אבל יש גם מעבר, ילד לא צריך לחיות בחסר ובמסכנות. יש ילדים שיקבלו את זה בהבנה וירגישו בזה גאווה גדולה ויש כאלה שלא וצריך לשים לב גם אליהם.
אין לי מילה רעה להגיד שם על החינוך ועל היחס של האמא לילדים כי הוא מעל ומעבר וההוכחה היא שב 2 המשפחות יש 9 ו 10 ילדים וכולם יראי שמיים חוץ מאלה שיצאו

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נכנסתי לאחרונה לפורום ואני שמחה שיש ציבור גדול שיכול לעזור לי.
אני רואה את הנושא שמטריד את כולם- כלללל כךךךך
הכסף,
האמת, גם אותי הוא מטריד.
למה אני חותרת?
למדתי בסמינר טוב מאד... איך אומרים- מהגדולים בירושלים,
הייתי בין המוצלחות, ממש... 100 בכל החוצים, בכל המבחנים, כוכשבחרתי מקצוע הלכתי על משהו שמעניין אותי, לא משהו "רווחי".
מה שהנחה אותי היה משפט כל כך פשוט "פרנסה משמים" ושאני אלך למשהו שאני אוהבת ונהנת...
אתם יודעים, ילדה קטנה שעדיין לא באמת יודעת מה זה לפרנס, אבל אולי זה הנס...
ולמדתי, ואיך אומרים? העולם לא מפתיע, לא מרוויחה כמו החברות בהייטק שעושות פי 4 ממני והיו הרבה פחות ממני,
והלב שלי נצבט, בטוח עשיתי לא נכון... הרי יכלתי, יכלתי, ובעלי היה יכול לשבת וללמוד ביותר רוגע וכו וכו,
ואז מגיעה השאלה- אולי להשלים עכשיו לתואר? כל כך בא לי... והכל בשביל בעלי וכו....
אבל אני אמא ואישה במשרה מלאה,
יש ילדים ב"ה,
יש עבודה ב"ה
ויש חיי נישואים ב"ה.
ובטוח זה יבוא ע"ח כולם... אני לא מלאך!!
אבל כל היום יש את התחושה של "למה לא הלכתי... למה לא ולמה לא..."
יש לי נס שבעלי מראה לי ספר מאד פשוט- חובת הלבבות. יש קטע ששכחנו משהו, קוראים לו בורא עולם, אנחנו מנסים לעזור לו לסדר לנו את החיים...
זה כל כך מרגיע להזכר בו...
לא להגיד "אני חרדית..." וזהו, להשתמש בזה בחיי היומיום...
כאילו משהו כל כך התבלבל, נשים הפכו לנשות קריירה שמשקיעות כל כך הרבה "בשביל שהבעל ישב וילמד", אבל רגע, זה לא בא ע"ח אותו בעל? זה לא בא ע"ח המשפחה היקרה...?
אוף,
אולי תצליחו אתם לעשות לי סדר...
משהו התבלבל לנו כאן, לכולנו... נראה לי... לא??
בלת"ק חלקי
כל מילה!!!
והאמת שזה לא משנה במה תעבדי, משנה מה בראש סדר העדיפויות שלך.
ביננו זה לא כמו פעם שאישה יכולה להיות כל היום בבית.
אז הלוואי ויכולנו לעבוד במישרה חלקית.
אבל אישה מפרנסת - לא יכולה.
חייבים להפנים שעיקר המהות שלנו זה הבית, הבעל, המישפחה.
לא שהעבודה לא יכולה להוות מקור לסיפוק/להנאה.
אבל הלב צריך להיות בבית.
ולצערינו רואים באמת הרבה נשים שממש התבלבלו...
ועל כך כואב הלב.
אם את מרגישה מספיק סיפוק והנאה בעבודה (לא צריך בשמיים)
מצוין תמשיכי, מי את רוצה להיות?? אם בישראל? או הייטקיסטית בכירה?

אחת מעיר

משתמש צעיר
בלת"ק חלקי
כל מילה!!!
והאמת שזה לא משנה במה תעבדי, משנה מה בראש סדר העדיפויות שלך.
ביננו זה לא כמו פעם שאישה יכולה להיות כל היום בבית.
אז הלוואי ויכולנו לעבוד במישרה חלקית.
אבל אישה מפרנסת - לא יכולה.
חייבים להפנים שעיקר המהות שלנו זה הבית, הבעל, המישפחה.
לא שהעבודה לא יכולה להוות מקור לסיפוק/להנאה.
אבל הלב צריך להיות בבית.
ולצערינו רואים באמת הרבה נשים שממש התבלבלו...
ועל כך כואב הלב.
אם את מרגישה מספיק סיפוק והנאה בעבודה (לא צריך בשמיים)
מצוין תמשיכי, מי את רוצה להיות?? אם בישראל? או הייטקיסטית בכירה?
למה לכל הרוחות הייטקיסטית בכירה לא יכולה להיות אם בישראל???
תצאו כבר מהסרט הזה באמת.
אני אמנם לא עובדת בהייטק וגם לא בתחום שקרוב אליו, אבל במשפחה המורחבת והקרובה יש לי מלא אמהות הייטקיסטיות מדהימות יראות שמיים שמרוויחות יפה מאד וחלקן בכירות. משקיעות בבית ובבעל (האברך!!) לא פחות מאשה שעובדת בכל תחום אחר

מתכנתת+

משתמש מקצוען
תגובה צדקנית שמנסה לחקות מורה בסמינר שנואמת על כך שנשים צריכות להיות מורות/גננות, הבעלים אברכים והכסף ייפול מהשמיים.
כמו כל הצדקנים, ישר הולכים ומלכלכים על עולם ההייטק, כי זה המקצוע שהמורות המכובדות והפרוטקציונריות בסמינר הכי לא אוהבות. הוא מסמל להם בדיוק את מה שהן לא.
וזו תגובה קיצונית לצד הנגדי....

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אהבתי את מה שכתבת.
אבל ההכללה כאן מוגזמת.
לא הבנתי מה בין מורות לשנאת הייטק. אשמח להסבר.

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
למה לכל הרוחות הייטקיסטית בכירה לא יכולה להיות אם בישראל???
תצאו כבר מהסרט הזה באמת.
אני אמנם לא עובדת בהייטק וגם לא בתחום שקרוב אליו, אבל במשפחה המורחבת והקרובה יש לי מלא אמהות הייטקיסטיות מדהימות יראות שמיים שמרוויחות יפה מאד וחלקן בכירות. משקיעות בבית ובבעל (האברך!!) לא פחות מאשה שעובדת בכל תחום אחר
חבל על הכעס.
לא הבנת אותי נכון.
התכוונתי מה היא רוצה להיות במהות הפנימית.
זה לא סותר זה את זה.
גם הייטקיסית הכי בכירה, יכולה במהות שלה, ברציונאל ובאידאיל להיות אם בישראל.
השאלה מה עומד לה בראש ומה מנהל אותה.
ומסכימה עם כל מילה שלך.
אישה יכולה להיות קריריסטית גם אם היא מחנכת.
ולא חסר סיפורים....

תותית י.

משתמש מקצוען
אני עדיין לא הצלחתי להבין מה ההבדל בין הייטק ל-
מזכירה,
מנהלת חשבונות,
יועצת מס,
רואת חשבון,
קלינאית תקשורת,
עורכת דין,
מטפלת רגשית,
או בעצם כל עבודה שהיא לא מורה או גננת(שלא עובדות צהרון...),
למה למתכנתת יגידו שהיא לא משקיעה בתורה של בעלה ולכל השאר כן??????????
הרי כל השאר לא עובדות 4 או 5 שעות ביום...אלא 8 או 9 כמו מתכנתת אז מה ההבדל?

איש מעניין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
קידושין פרק ד' משנה ד' רבי מאיר אומר: לעולם ילמד אדם את בנו אומנות נקיה וקלה, ויתפלל למי שהעושר והנכסים שלו, שאין אומנות שאין בה עניות ועשירות, שלא עניות מן האומנות ולא עשירות מן האומנות, אלא הכל לפי זכותו.

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מזכירה,
מנהלת חשבונות,
יועצת מס,
רואת חשבון,
קלינאית תקשורת,
עורכת דין,
מטפלת רגשית,
צודקת אין הבדל.
והאמת שגם אין קשר למספר השעות.
חוץ מהזמן.
אבל מה את חושבת שמורה או גננת לא צריכה/רוצה/יכולה להשקיע המון מהזמן בבית לגן/לכיתה?
בעיני הכל תלוי בראש ובלב.
מה חשוב לאישה באמת ומה מנהל אותה.
וזה בכלל לא משנה מה העבודה.

תותית י.

משתמש מקצוען
לא הבנתי מה בין מורות לשנאת הייטק. אשמח להסבר.
בהוראה יש הרבה פרוקציות,
בתיכנות אין בכלל.. עובד לא טוב מפוטר עובד מצוין נשאר ומקבל העלאה
והמורות שבד"כ פרוטקיונריות כנראה לא כ"כ אוהבות את זה שהתלמידות מהסוג הפחות נחשב בעינהן יצאו מהפלונטר הזה ומסתדרות כשווה בין שוות בשוק הזה....
זה לפי ראות עיני

עד מתי

משתמש מקצוען
באמת אין הבדל!!
אין הבדל בין מתכנתת למנהלת חשבונות מבחינה רוחנית ושעות העבודה
אני לא מבינה את המשפחות שישלחו מבחינה עקרונית את הבנות ליעוץ מס הנהלת חשבונות גרפיקה כל דבר העיקר לא תכנות
ההבדל היחיד באמת זה שעות העבודה
אני ורוב חברותי במקצוע הכספים ואחרי עשור כולנו עובדות 6 גג 7 שעות
והגענו למשרות יפות וניהוליות
זה פחות קורה בהייטק
מצד שני המשרה היפה שלנו זה באזור ה 15 זה לא הייטק

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בהוראה יש הרבה פרוקציות,
בתיכנות אין בכלל.. עובד לא טוב מפוטר עובד מצוין נשאר ומקבל העלאה
והמורות שבד"כ פרוטקיונריות כנראה לא כ"כ אוהבות את זה שהתלמידות מהסוג הפחות נחשב בעינהן יצאו מהפלונטר הזה ומסתדרות כשווה בין שוות בשוק הזה....
זה לפי ראות עיני
תגובה לא מובנת.
ומכלילה מאוד על ציבור המורות.
באמת יש מורות שאומרות לא לעבוד בתיכנות?
אני לא שמעתי...
אבל תכלס הנהירה ההמונית ללמוד הייטק, היא גם לא מאוזנת בכלל.
כולם היום רוצים כסף והרבה!
והאמת שבאמת קשה לשמוע את הבנות הצעירות שבטוחות שאם הם ילכו לתיכנות- יהיה להם מלא כסף.

מתכנתת+

משתמש מקצוען
ההבדל היחיד באמת זה שעות העבודה
אני ורוב חברותי במקצוע הכספים ואחרי עשור כולנו עובדות 6 גג 7 שעות
והגענו למשרות יפות וניהוליות
זה פחות קורה בהייטק
מצד שני המשרה היפה שלנו זה באזור ה 15 זה לא הייטק
יש מתכנתות שעובדות 9 שעות יש מתכנתות שעובדות 7 שעות
רוב העבודות זה 8 שעות - שזה כולל שעה או חצי שעה הפסקה
בהרבה מאוד עבודות אפשר לעבוד מהבית.. שאז יש מתכנתות שמספיקות כל מיני דברים תוך כדי העבודה...

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש מתכנתות שעובדות 9 שעות יש מתכנתות שעובדות 7 שעות
רוב העבודות זה 8 שעות - שזה כולל שעה או חצי שעה הפסקה
בהרבה מאוד עבודות אפשר לעבוד מהבית.. שאז הרבה מתכנתות מספיקות כל מיני דברים תוך כדי העבודה...
איזה פריבלגיה, הלוואי עלי!

אחת--

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מזכירה,
מנהלת חשבונות,
יועצת מס,
רואת חשבון,
קלינאית תקשורת,
עורכת דין,
מטפלת רגשית,
יש קצת הבדל,
הקטע של הקריירה,
הרצון להישתדרג (לפעמים ע"ח הבית), חיפוש עבודה הוא לא דבר קל, ללמוד עוד טכנולוגיות..
העבודה תופסת הרבה מקום בראש..

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה