עזרה אנא שימו לב, חשש לחילול ד'!!!

מצב
הנושא נעול.

גיטרה מקצועית

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
נסעתי ברכבת לכיוון צפון ואני רוצה ללמד זכות על המשפחות הברוכות ברוך ד' שמיטלטלות עם ילדים וטף לנפוש ולהחליף אוירה.
אך קשה מאד לראות את חוסר שימת הלב ברכבת להתנהגות נאותה.
ישנם אנשים מבוגרים, עייפים והכי גרוע שמסתכלים על החרדים כשבט פרימיטיבי שלא יודע כללי התנהגות מתורבתת.
אינני מצדיקה את ההסתכלות הזו כלל!!! אבל כשלחילוני הממוצע יש הזדמנות לפגוש משפחה חרדית ברוכה ושמחה והוא נתקל ב-
משחק קולני של מחבואים בקרונות הרכבת.
ריצה בקרונות הלוך ושוב בשל סיבות של מה בכך.
שיחות בקולי קולות תוך כדי לעיסת חטיפים וקריאות חסרות נימוס מקצה אחד של הקרון לקצה השני
מעבר תוך כדי דחיפת אנשים בחוסר עדינות.
והיה עוד... צרחות, (של התפעלות...)החלפת מקומות ללא סוף, וכל זה לא רק ע"י ילדים צעירים אלא אנשים בוגרים, בחורות, נערים וכד'
נגשתי להסב את תשומת ליבה של משפחה שאכן לא שמה לב כמה רעש היא מייצרת, ונתקלתי בתגובה מזלזלת :"עכשיו זה לא 12 בלילה, מותר להרעיש"
אני מלמדת זכות על כל הציבור שנוסע ועסוק בהנאה המשפחתית ובבילוי המשותף
ולכן אני פונה מעל במה מכובדת זו
אנא, שימו לב, יש כאן חשש לחילול ד'.
הרכבת היא מקום ציבורי, סגור צפוף בימים אלו שוחחו עם הילדים לפני הנסיעה הסבירו להם שכולנו שגרירים של הציבור החרדי.
ויש לנו הזדמנות פז לייצג את עצמנו מהצד היפה, המתחשב, העדין והמלוכד משפחתית.
ואם נזכה לקדש שם שמים ברבים באופן זה- והיה זה שכרנו!!!

הכי אחי

משתמש פעיל
צריך להבין שמשפחות ברוכות ילדים בחלק מן המקרים כל הטיול הוא הנסיעה ברכבת
מאוד מתאים שההורים יעמדו על הילדים במשנה תוקף שישבו בגב זקוף ובידיים שלובות במהלך כל הנסיעה
זה ימקסם את החוויה
מובן שכתבת בציניות. כנראה אתה לא חוזר מעבודה של 8 שעות ברכבת.

חגית קרמר

בניית אתרים פופולריים
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
משחק קולני של מחבואים בקרונות הרכבת.
ריצה בקרונות הלוך ושוב בשל סיבות של מה בכך.
שיחות בקולי קולות תוך כדי לעיסת חטיפים וקריאות חסרות נימוס מקצה אחד של הקרון לקצה השני
מעבר תוך כדי דחיפת אנשים בחוסר עדינות.
והיה עוד... צרחות, (של התפעלות...)החלפת מקומות ללא סוף
ילד שלא לימדו אותו שכך לא מתנהגים במרחב ציבורי
הוא פשוט מסכן.

לאבאלי

משתמש פעיל
למה? אנשים משתמשים ברכבת לאותם צרכים כל השנה, לא חזרו מלערבב קפה, אין סיבה ש3 שבועות יקפצו להם על הראש
אין גם סיבה שמשפחות ברוכות ילדים שאין להם כסף לטיול ובדרך כלל הרכבת זה הטיול לא יוכלו לאוורר קצת את הילדים ברוך שצריך פה איזון בין שתי הקצוות

גיטרה מקצועית

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
יש הבדל גדול בין להשתולל- וזה מה שראו עיני מספר פעמים בשבוע האחרון לבין לשבת זקוף וכו'....
וללמד ילדים להתחשב בסביבה - וראו עיני גם משפחות ברוכות מאד שמתחשבות ויודעות כיצד להתנהג במקום ציבורי- זה חלק חשוב בחינוך שאנו מקנים לילדינו.
גם לא התכוונתי לתינוק או ילד קטן שצורח ובוכה ובאמת אין מה לעשות.

ואנווהו

משתמש צעיר
ישנם בציבור שלנו אנשים הנוטים לבוא במבוכה מכל מבט עקום של אדם שאינו שומר תומ"צ
וכן להיות גאים בעצמם מכל מחמאה של אדם כזה
אך יש לזכור שהדברים לרוב אינם נוגעים לעוון חילול ה'

כשם שלא כל חייל בצה"ל (להבדיל אלפי הבדלות) שעושה מעשה קונדס התואם את גילו לא מביך את מדינת ישראל
די להתבייש במי שאנחנו !!

מותר לילדים בכל מקום להתנהג כילדים ולא כחיילי משמר המלכה
ולוואי שהילדים בכל מקום יתנהגו וידברו כמו ילדי החרדים המשתוללים..

שונות

משתמש רשום
צודק לגמרי
לפעמים זה מחליא לראות דברים כאלה...
הייתי לפני תקופה בפארק ברידינג בתל אביב והיו שם בלע"ר הרבה משפחות חרדיות והיה שם שטיח של אריזות חטיפים על הרצפה ובמו עיני ראיתי משפחה שהתיישבה במרכז הפארק באיזור המתקנים ופרשו שם מפת ניילון על הרצפה פתחו שימורים ואוכל וכו' ובאיזה שלב נעלמו מהשטח והשאירו לבאים אחריהם את כל הזבל...

הכי אחי

משתמש פעיל

כשם שלא כל חייל בצה"ל (להבדיל אלפי הבדלות) שעושה מעשה קונדס התואם את גילו לא מביך את מדינת ישראל
די להתבייש במי שאנחנו !!

בגלל זה הוספתי אנושי/בין אדם לחברו
לא קשור לחילול השם אבל כן ללהיות בני אדם

מחזיק מפתחות

משתמש מקצוען
לא רק בשלל חשש חילול ה'
אלא תהיו אנושיים
רכבת היא כלי תחבורה ציבורי לכל דבר! ולא אטרקציה...
הכוונה לא שהילדים ישבו כמו רובוטים, מותר להם לדבר, לצחוק ביניהם
אבל לשחק מחבואים? להחליף מאה פעמים מקום?
גם אותי, כאשה חרדית היה מחרפן לראות את ההתנהגות של המשפחה הזו.
קצת כבוד.

ואנווהו

משתמש צעיר
משחק מחבואים קולני לא גורם לחילול ד'?????!!!!
לא !!!!!
די לטענה המשומשת - ממוחזרת הזו
יעויין ברמב"ם יסודי התורה פ"ה הי"א

עריכה : ועדיין אני מסכים שהתנהגות צריכה להיות אנושית ללא כל קשר ובלי דרמות (ע"ע הכותרת לאשכול זה)

הכי אחי

משתמש פעיל
אין גם סיבה שמשפחות ברוכות ילדים שאין להם כסף לטיול ובדרך כלל הרכבת זה הטיול לא יוכלו לאוורר קצת את הילדים ברוך שצריך פה איזון בין שתי הקצוות
שיסעו איתם ברכבת לפארק
ויסבירו להם שהרכבת לא של אבא שלהם אלא של כולם ובפארק שיוציאו את המרץ
קוראים לזה חינוך.

הי אני אפרת

משתמש סופר מקצוען

די להתבייש במי שאנחנו !!

סורי אבל יש התנהגויות שגם אם הייתי רואה אותם ברכבת שמלאה רק באנשים חרדים הייתי מרגישה אי נעימות
ילד צריך להיות משוחרר אבל להתנהג בדרך ארץ

הכי אחי

משתמש פעיל
בציבור שלנו למרבה הצער לא מחנכים לניקיון ודרך ארץ
ראה זאת כעובדה מוגמרת
בעיה אישית שלך
ברוך השם הילדים שלי מתחנכים לדרך ארץ
עם יש לך סולם ערכים נכון כדאי לך להתחיל גם

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
להתנהג כמו בנ"א באוטובוס או ברכבת זה לאו דוקא מול חילוני זה פשוט להיות בנ"א!!!!
למה צריך ליסוע באוטובוס חרדי והיה צרחות עד לב השמים
בספסל מאחורה ישבו שלוש ילדים ושיחקו אישיות בקולי קולות.
לפני ישבו שתי בנות מכיתה ט' בסמינר ואחרי נסיעה של שעה וחצי אני יודע את כל המריבות והתככים בכיתה שלהם.
וכל פעם שמגיעים לתחנה אנשים רצים אחוזי אמוק לאוטובוס כאליו זה האוטובוס האחרון ילד 1: הארבעה ספסלים האלו תפוסים לנו וכו' וכו'
נ.ב. שלא תבינו אותי אני מבין את ההורים שקשה אולי לשמור על הילדים אבל פשוט היום היה לי נסיעה סיוטית באוטובוס!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קג

א לְדָוִד בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְכָל קְרָבַי אֶת שֵׁם קָדְשׁוֹ:ב בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְאַל תִּשְׁכְּחִי כָּל גְּמוּלָיו:ג הַסֹּלֵחַ לְכָל עֲוֹנֵכִי הָרֹפֵא לְכָל תַּחֲלֻאָיְכִי:ד הַגּוֹאֵל מִשַּׁחַת חַיָּיְכִי הַמְעַטְּרֵכִי חֶסֶד וְרַחֲמִים:ה הַמַּשְׂבִּיַע בַּטּוֹב עֶדְיֵךְ תִּתְחַדֵּשׁ כַּנֶּשֶׁר נְעוּרָיְכִי:ו עֹשֵׂה צְדָקוֹת יי וּמִשְׁפָּטִים לְכָל עֲשׁוּקִים:ז יוֹדִיעַ דְּרָכָיו לְמֹשֶׁה לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל עֲלִילוֹתָיו:ח רַחוּם וְחַנּוּן יי אֶרֶךְ אַפַּיִם וְרַב חָסֶד:ט לֹא לָנֶצַח יָרִיב וְלֹא לְעוֹלָם יִטּוֹר:י לֹא כַחֲטָאֵינוּ עָשָׂה לָנוּ וְלֹא כַעֲוֹנֹתֵינוּ גָּמַל עָלֵינוּ:יא כִּי כִגְבֹהַּ שָׁמַיִם עַל הָאָרֶץ גָּבַר חַסְדּוֹ עַל יְרֵאָיו:יב כִּרְחֹק מִזְרָח מִמַּעֲרָב הִרְחִיק מִמֶּנּוּ אֶת פְּשָׁעֵינוּ:יג כְּרַחֵם אָב עַל בָּנִים רִחַם יי עַל יְרֵאָיו:יד כִּי הוּא יָדַע יִצְרֵנוּ זָכוּר כִּי עָפָר אֲנָחְנוּ:טו אֱנוֹשׁ כֶּחָצִיר יָמָיו כְּצִיץ הַשָּׂדֶה כֵּן יָצִיץ:טז כִּי רוּחַ עָבְרָה בּוֹ וְאֵינֶנּוּ וְלֹא יַכִּירֶנּוּ עוֹד מְקוֹמוֹ:יז וְחֶסֶד יי מֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם עַל יְרֵאָיו וְצִדְקָתוֹ לִבְנֵי בָנִים:יח לְשֹׁמְרֵי בְרִיתוֹ וּלְזֹכְרֵי פִקֻּדָיו לַעֲשׂוֹתָם:יט יי בַּשָּׁמַיִם הֵכִין כִּסְאוֹ וּמַלְכוּתוֹ בַּכֹּל מָשָׁלָה:כ בָּרְכוּ יי מַלְאָכָיו גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל דְּבָרוֹ:כא בָּרְכוּ יי כָּל צְבָאָיו מְשָׁרְתָיו עֹשֵׂי רְצוֹנוֹ:כב בָּרְכוּ יי כָּל מַעֲשָׂיו בְּכָל מְקֹמוֹת מֶמְשַׁלְתּוֹ בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

יוקרה בשולחן החג • פרס לזוכה • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה