התייעצות "אלרגנים" בגן

על זה שגם אם מ8 עד 4 הילד לא יאכל כלום או יאכל 'סוכר' זה לא בעיה אם בשאר היום אפשר להביא אוכל מזין ועדיף לעבוד על שאר היום שיהיה אוכל מזין. (בבוקר לפני הגן, בערב, בימי חופשה וכו')
לא אידיאלי, אבל לא בעיה כמו שאנחנו נוטים לצייר את זה.
אני אכתוב שוב, כמה ה"אם" הזה יקרה בפועל?
כמה תיאבון יהיה לילד שאכל לחם שם שוקולד לאכול ירקות?

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני אכתוב שוב, כמה ה"אם" הזה יקרה בפועל?
כמה תיאבון יהיה לילד שאכל לחם שם שוקולד לאכול ירקות?
אם לא היה מובן, אני מדברת מנסיון כאמא לילד שלא אכל כלום מ8 עד 4 (ובשלב מסוים גם אחרי זה לא תמיד אכל)
ואם הילד לא בררן מקצוען אז זה הרבה יותר קל.

** אגב הרופאים היו בדעה שעדיף לאכול 'סוכר' מכלום.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
על זה שגם אם מ8 עד 4 הילד לא יאכל כלום או יאכל 'סוכר' זה לא בעיה אם בשאר היום אפשר להביא אוכל מזין ועדיף לעבוד על שאר היום שיהיה אוכל מזין. (בבוקר לפני הגן, בערב, בימי חופשה וכו')
לא אידיאלי, אבל לא בעיה כמו שאנחנו נוטים לצייר את זה.
מה הסיכוי להצליח לשמור על פחות מ-3 כפיות סוכר ליום כשאוכלים לחם עם שוקולד?
חוץ מזה יש עניין לא רק בתפריט מאוזן אלא בהרגלי אכילה נכונים. לאכול סוכר בתור אוכל זה הרגל גרוע שקשה מאד להיפטר ממנו אחר כך.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
גם אצלנו.

דרך אגב זה לא שבתור אמא לילד אלרגי אני לא מכירה בררנות. אדרבה, אלרגיה מעודדת בררנות...
ואני בהחלט חושבת שאי אפשר לבטל את הקושי שבזה.

תותחינוס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
מסכימה עם זה,
איך אמרה לי פעם פרופסור:
מבחינתי שתאכל שוקולד כל היום, רק שתעלה במשקל.

לא אומר שכאמא אני לא אנסה לשנות את זה- זה בטח לא מלכתחילה.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מה הסיכוי להצליח לשמור על פחות מ-3 כפיות סוכר ליום כשאוכלים לחם עם שוקולד?
חוץ מזה יש עניין לא רק בתפריט מאוזן אלא בהרגלי אכילה נכונים. לאכול סוכר בתור אוכל זה הרגל גרוע שקשה מאד להיפטר ממנו אחר כך.
לא כתבתי בשום מקום שזה אידיאלי.
אבל אם חיים של ילד או אפילו 'רק' פריחה וסיכון לקושי נשימתי קל מול ילד שהתזונה שלו תהיה טובה אבל לא אידאלית זה נראה לי די ברור מה עדיף.

ומה יקרה עם הילדים שפשוט יאכלו לחם עם שוקולד?
כלום.
לא אידיאלי אבל לא נורא כמו שאנחנו מציירים את זה ואני הייתי מתנגדת ראשית לדברים כאלו.

(האמת שניסינו שזה יקרה אבל לא עבד לנו...)

קצרה

משתמש מקצוען
הזוי שיש עדיין כאלו שמסוגלים להשוות בין סכנת חיים לבין ילד שלא אוכל או שאוכל קטשופ לארוחת בוקר,
ולא אין לי שום כוונה לגמד את הקושי הזה, אבל להשוות???? לאן הגענו????
חוץ מזה במקרים רבים דוקא הגננות דורשות את ההגבלות המחמירות בגלל שהן מאד חוששות, לא תמיד זה ההורים...

זה נכון וזו בעיה רצינית שגורמת לכך שגם במקרים של אלרגיה אמיתית ומסוכנת ההורים מזלזלים

שוב לוקחים מקרה ספציפי שיתכן והורים לחוצים ניפחו מאד ומשווים לשאר המקרים.

ולכל ההורים שקשה להם להתמודד עם זה, תנסו לחשוב לרגע מה יקרה אם חלילה הילד שלכם יגרום לילד אחר רק להתאשפז לכמה ימים בעקבות תגובה אלרגית למאכל שהילד שלכם הביא [סיפור אמיתי שקרה בשבועיים האחרונים במוסד חרדי, והילד ניצל ממש בנס], זה שווה את זה????
ההשוואה שלי היתה ל"מתי זה באמת מצריך ומצדיק" ומתי "מספיק להרחיק".
לא כל אלרגיה היא סכנת חיים גם במרחק ובידיעה.
לא כל רגישות היא אלרגיה.

האדישות של הורים מסויימים בהכרזתם כי לילד אלרגיה מסכנת חיים גם בהמצאות בבנין ...
נובעת בדיוק מהנוסחים האלו של "הזוי שיש מי שחושב"..

ובכן אני הזויה . אין לי בעיה עם זה.
אני משווה קושי משמעותי ומעיק במיוחד (זה לא שום דבר !! לא מה בכך!! זה סבל בל יתואר!! זה ילד בן 4 שרעב 8 שעות!!) למצב של סכנת חיים.
מחליטה שמצב של סכנת חיים גובר על מצב של סבל קשה. וזה מה שיש לבחור בו.
אך לא מתעלמת מזה שמדובר בסבל קשה מאוד. שמטרת הצלת חיים מצדיקה אותו.

עכשיו כשאני מכירה שזה סבל קשה-
לא יקרו לי בעזרת השם מקרים שבהם בלי הוראת רופא וליתר ביטחון אסרתי על ילד גם את המותר או החמרתי יתר על המידה.

זה לא מה שקורה היום.
בעיני הזוי באותה מידה איסורים גורפים על בנינים של 8 קומות כולל גן בלי חצר משותפת. אין מצב שזה נשמר סביב האלרגנית לאורך כל חייה ...
בעיני הזוי באותה מידה סיפור אמיתי אמיתי על גננת צדיקה שהיו לה בגן 3 ילדים אלרגנים - לשומשום , ביצים , דגים וחלב. כולם ההורים דיווחו על אלרגיה "מסכנת חיים אפילו בהרחה". הגננת ירקה דם בהזנה משותפת למצוא משהו להאכיל את הילדות (שוקולד אסור בהזנה משותפת). היו כמה ילדות שלא אכלו כלום , ואז היו כל היום "הפוכות".
ויהי היום רצו למקלט משותף באזעקה ו-הופס ילדה מהגן הסמוך החזיקה חטיף חלבי והאלרגית לחלב החזיקה בו.
הגננת חטפה בהלה והתקשרה במהירות לאמא שתחזור מהעבודה - האמא הגיבה באדישות . חלב גורם לה לכאבי בטן קשים - לא נורא אם קרה...
את ההלם שחטפה הגננת המסורה - תדמיינו אתם.
החלב חזר שם לגן ביום למחרת.

אז כן.
כל אותם כאלו שחושבים ש"הזוי" להשוות.
ולא - משווים ומחליטים שסכנת חיים חשובה יותר
מקדמים מקרים של התעללות בילדים ללא סיבה מוצדקת.

אבל אם חיים של ילד או אפילו 'רק' פריחה וקושי נשימתי קל מול ילד שהתזונה שלו תהיה טובה אבל לא אידאלית זה נראה לי די ברור מה עדיף.
אני לא כתבתי בשום מקום לא להתחשב ולהביא הכל.
אני כתבתי שיש גם מה להפסיד מזה שאסור להביא דברים לגן.
ושזה צריך להיות שיקול.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא כתבתי בשום מקום לא להתחשב ולהביא הכל.
אני כתבתי שיש גם מה להפסיד מזה שאסור להביא דברים לגן.
ושזה צריך להיות שיקול.
השאלה האם זה שיקול מספיק כבד.
מהנסיון שלי כאמא לילד בררן, זה לא שיקול כבד מספיק.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
זה לא מה שקורה היום.
בעיני הזוי באותה מידה איסורים גורפים על בנינים של 8 קומות כולל גן בלי חצר משותפת. אין מצב שזה נשמר סביב האלרגנית לאורך כל חייה ...
בעיני הזוי באותה מידה סיפור אמיתי אמיתי על גננת צדיקה שהיו לה בגן 3 ילדים אלרגנים - לשומשום , ביצים , דגים וחלב. כולם ההורים דיווחו על אלרגיה "מסכנת חיים אפילו בהרחה". הגננת ירקה דם בהזנה משותפת למצוא משהו להאכיל את הילדות (שוקולד אסור בהזנה משותפת). היו כמה ילדות שלא אכלו כלום , ואז היו כל היום "הפוכות".
ויהי היום רצו למקלט משותף באזעקה ו-הופס ילדה מהגן הסמוך החזיקה חטיף חלבי והאלרגית לחלב החזיקה בו.
הגננת חטפה בהלה והתקשרה במהירות לאמא שתחזור מהעבודה - האמא הגיבה באדישות . חלב גורם לה לכאבי בטן קשים - לא נורא אם קרה...
את ההלם שחטפה הגננת המסורה - תדמיינו אתם.
החלב חזר שם לגן ביום למחרת.

לגבי הגננת הצדיקה, אני תוהה אם היא מוכנה לקחת אחריות שהילדים לא יכניסו לפה מה שיביאו לגן.
כי כמו שכתבו פה גננות, אי אפשר להשגיח על שלושים ילדים וגם על הילד האלרגי.
למיטב הבנתי ההבדל בין מה נכנס לבית לבין מה נכנס לגן, נובע בין השאר מזה שבבית יש רמות שמירה אחרות.

דוגמאות שעובדות אצלנו באוטומט, לאלרגנים שהילד לא מגיב אליהם בריח:
משטח אכילה נפרד לילד האלרגי בארוחות חלביות, כשהוא אוכל פרווה הוא אוכל את שלו על 'פלייסמנט' של נייר אפיה או שקית מזדמנת. אני אף פעם לא בטוחה שהשולחן נקי.
שטיפת ידים ופה של כל מי שאוכל חלבי מיד אחרי הארוחה.
אין להגיש לילד האלרגי כפית או סכין או מזלג ביד שאכלה חלבי. למשל, הוא יכול לבוא לאחד הילדים: "מישהו, תפתח לי בבקשה את הבקבוק הזה. אה לא, אתה עם חלבי." ואז ילד אחר מתערב: "בוא אלי, אני עוד לא אכלתי חלבי בארוחה הזו."
אני יורדת לפרטים כדי להסביר למה אני מבינה שבגנים זה פחות יעבוד. ואני מניחה שרמת המודעות של הגננת לא תהיה כל כך גבוהה.
אגב, החברים שלו כן מביאים חלבי כי ביקשנו להימנע רק מאלרגנים בריח. ה' ישמור אותנו ואני מקווה שלא טעינו בזה.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אגב היא לא ירקה דם היא עבדה קשה.
איך אני יודעת? כי ניסיתי בעצמי להזין משפחה בהזנה משותפת בלי הנ"ל (פלוס מע"מ וריביות...). אני לא מזלזלת בקושי אבל אם ביקשת לדייק ולא להגזים - אז לשני הצדדים בבקשה.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אני משווה קושי משמעותי ומעיק במיוחד (זה לא שום דבר !! לא מה בכך!! זה סבל בל יתואר!! זה ילד בן 4 שרעב 8 שעות!!) למצב של סכנת חיים.
אני חושבת שילד בן ארבע שלא רוצה את האוכל שמביאים לו זה לא סבל בל יתואר, הוא הרי יכול לקטוע את הסבל הזה בכל רגע עם האוכל שיש לו בתיק, אבל לא בא לו.
בתור אמא לבררנים, וגם כאלה שצמים לצערי מדי פעם, זו על כל פנים הגישה שלי לבררנות.

קצרה

משתמש מקצוען
אגב היא לא ירקה דם היא עבדה קשה.
איך אני יודעת? כי ניסיתי בעצמי להזין משפחה בהזנה משותפת בלי הנ"ל (פלוס מע"מ וריביות...). אני לא מזלזלת בקושי אבל אם ביקשת לדייק ולא להגזים - אז לשני הצדדים בבקשה.
היא ירקה דם בהחלט
מה לעשות . לגרום לכך ש 35 ילדות בנות שלוש
יאכלו עגבניה ולחם ללא ממרח ולא ישארו רעבות כי זה מגעיל אותן
ומי שנשארת רעבה זו את אשמה וגם סובלת מילדות "הפוכות" - זו בהחלט יריקת דם

כנראה שכמו שאת לא מצפה מגננת להצליח לשמור על 35 ילדות מאלרגן.
אז זה גם לא דומה להזין משפחה ללהצליח לגרום ל35 ילדות בנות 3 לאכול משהו מתוך תפריט מצומצם של לחם בקטשופ או לחם בלי כלום...

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
ודרך אגב, אחרי שנתיים של התנגדות לנסות - גיליתי שהממרח בטעם חמאה הטבעוני של משו-משו, לא רק אכיל. מסתבר שהוא טעים.
בארזים נפלה שלהבת, המתנגדת הראשית נכנעה :D
שנים לא הסכמתי לטעום, התארח במקרר ואני לא נגעתי.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
היא ירקה דם בהחלט
מה לעשות . לגרום לכך ש 35 ילדות בנות שלוש
יאכלו עגבניה ולחם ללא ממרח ולא ישארו רעבות כי זה מגעיל אותן
ומי שנשארת רעבה זו את אשמה - זו בהחלט יריקת דם

כנראה שכמו שאת לא מצפה מגננת להצליח לשמור על 35 ילדות
אז זה גם לא דומה להצליח לגרום ל35 ילדות לאכול משהו מתוך תפריט מצומצם של לחם בקטשופ או לחם בלי כלום...
טוב, אם את בוחרת טיעונים מוקצנים אז מה את מתלוננת על אחרים.

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בכן אני הזויה . אין לי בעיה עם זה.
זה שיש אנשים הזויים זה לא מפתיע, אבל די מפתיע שיש כאלו שגאים בכך שהם משווים סכנת חיים לסבל ולא משנה כמה הוא סבל בל יתואר!

זה שיש עוד אנשים הזויים בעולם [בהתחשב בכך שהסיפור מדויק ונכון ולא מוגזם] לא מצדיק שום התנהלות הזויה כנגד.
אז כן.
כל אותם כאלו שחושבים ש"הזוי" להשוות.
ולא - משווים ומחליטים שסכנת חיים חשובה יותר
מקדמים מקרים של התעללות בילדים ללא סיבה מוצדקת.
אין צורך להוציא דברים מפרופורציה רק כדי להצדיק את הקושי לצאת מאזור הנוחות.
זה לא מקרים של התעללות בילדים, אלא פשוט הורים אומללים......

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אבל אם חיים של ילד או אפילו 'רק' פריחה וסיכון לקושי נשימתי קל מול ילד שהתזונה שלו תהיה טובה אבל לא אידאלית זה נראה לי די ברור מה עדיף.
אם זה חיים, אז אין ברירה.
למרות שגם אז אם נוצר מצב שממש אין מה להביא, אפשר לנסות לחשוב על פתרונות יצירתיים ככל האפשר (למשל אם מדובר במספר ילדים שיוצרים את השילוב יתכן שרלוונטי לפזר אותם לכמה גנים), לפני שמגיעים למסקנה שזה מה יש.
אם זה פריחה - אז לא, בעיני זה ממש לא מצדיק את נזקי הסוכר לילדים אחרים. תזונה בריאה היא לא מותרות.
אפשר להתאמץ בשביל הפריחה, להימנע מדברים אהובים, לסבול אי נוחות, להכין מאכלים מיוחדים - עד הסוכר. אם זה מגיע למצב שבאמת רק סוכר, עד כאן. הבריאות של הילדים שלי היא קו אדום מבחינתי ואני לא מוכנה שיגעו בה אם זה לא פיקוח נפש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה