התייעצות "אלרגנים" בגן

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
רק מציין שרופאי האיגוד הישראלי לאלרגיה ואימונולוגיה פרסם גילוי דעת שמצדדת בהפסקת איסור הבאת אלרגניים לבתי הספר מסיבות שונות, מצורף המכתב שלהם בו הם מונים את מגרעות השיטה הקיימת לעומת מה שהם מציעים.
על פניו מדובר שם על גילאי בית ספר ולא על גנים ומעונות, אבל כתורה שבע"פ אחד מהאלרגולוגים המוערכים שיש כאן בארץ אמר לי את זה גם על גני ילדים.
הבעיה בגילוי הדעת הזה היא שהשאלה היא לא רק רפואית.
רופאים יכולים להביע את דעתם על השאלה האם ריח של במבה יכול לגרום להתקף אלרגי או לא, אבל הם לא מומחים להתנהגות של ילדים וארגון מערכות חינוך.
מקסימום הם יכולים לערוך מחקר לגבי מספר ההתקפים שקרו במערכת חינוך עם מדיניות א' לעומת מדיניות ב', אבל גם מחקר כזה יהיה יותר טוב אם יערך בשיתוף עם אנשים שמבינים גם את המערכת החינוכית ומסוגלים באמת לנתח מה קורה בצד הזה. (הם מדברים על מחקרים ונירות עמדה של ארגונים אחרים, אפשר לקוות שהם רציניים, לא הלכתי לבדוק).
גם טענות על זה שילד שלומד בבית ספר ללא אלרגנים לא ילמד להתמודד עם העולם הן לגמרי לא מתחום האימונולוגיה...

נערך לאחרונה ב:

לורנס

משתמש מקצוען
אשכול מאד מאד מעניין.
אנחנו כבר בעמוד 17, ועדיין עמדת ההורים שאין להם ילד אלרגי - נשארה מתבכיינת, מתקרבנת ולא מספיק מבינים את גודל הסכנה.
לי ב"ה אין ילד אלרגי, אבל רוצה להגיד להורים של האלרגיים, שבזכות האשכול הצלחתי להבין את גודל הסכנה והמורכבות היומיומית שלכם. חזקו ואמצו.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
יש סיבה לגמרי, לא לגרום לו לחווית דחיה והוצאה מהחברה.
שילדים שהגיעו עם אוכל לא נקי יאכלו במקום אחר וישטפו פנים וילדים, אולי זה אופציה.
זה מאד תלוי במסגור.
בשנה שהיו בגן של הבת שלי אלרגיים לחלב והרשו להכניס חלב בכל זאת, השולחן של הילדים האלרגיים שווק בתור "שולחן כבוד" שרק ילדים שלא הביאו חלבי "זכאים" לשבת בו.
בכיתה זה כנראה פחות יעבוד, אבל בגן זה לגמרי אפשרי למסגר ככה.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אנחנו כבר בעמוד 17, ועדיין עמדת ההורים שאין להם ילד אלרגי - נשארה מתבכיינת, מתקרבנת ולא מספיק מבינים את גודל הסכנה.
אני לא מרגישה ככה, יש פה הרבה הורים שאכפת להם. להבין את החוויה אני לא חושבת שאפשר בלי להתנסות... אז מראש לא מצפה.
ולגבי הקושי והאתגר - יש פה שני צדדים למטבע. ילדים עם קשיי ויסות או בקרנות וכאלה, זה ממש לא קל.

יוסיK

משתמש מקצוען
אשכול מאד מאד מעניין.
לי ב"ה אין ילד אלרגי, אבל רוצה להגיד להורים של האלרגיים, שבזכות האשכול הצלחתי להבין את גודל הסכנה והמורכבות היומיומית שלכם. חזקו ואמצו.
הייתי כותב עמדת חלק מההורים!!
ויש גם ["מעט מאוד"] הורים לילדים אלרגיים שבאים בגישה בעייתית ולא מבינים את הקושי של החברים, לא מנסים להקל כשאפשר וחמור מכך, מקרה שאני מכיר "מכלי שני" של ילד שהאלרגיה כבר לא הייתה ברמה מסכנת חיים וההורים המשיכו לדרוש התנזרות מוחלטת וכו' מתוך מחשבה שזה יעזור להם להמשיך לקבל קצבת נכות, דבר שבעיני מראה על אפס הבנה לקושי של הסביבה.
אני כותב את זה כאחד שהוא חלק מהעניין, יש לי 2 ילדים עם אלרגיה שמוגדרת כמסכנת חיים, יש לנו תכנית חשיפה שמצריכה הרבה סבלנות והתמדה וב"ה היא בהחלט מועילה.

שרה UI/UX

משתמש מקצוען
יוצרי ai
אשכול מאד מאד מעניין.
אולי עמדת חלק מההורים
לי אין ילד אלרגי ב"ה והאשכול העלה לי למודעות את הנושא
אני לגמרי מצדדת בזה שזהירות על חיים של ילד קודמים לכל דבר אחר
וזה חובה וזכות של כל הסביבה

ברור מאד

משתמש צעיר
אם זה אלרגיה במגע ובריח, זה בדיוק השכל.
אן זה רק באכילה כרגע אלה ההוראות ואפשר להמשיך להתווכח.

ואף אחד לא מפריע לך לקנות תוספי חלבון וסידן כראות עינייך....

נ.ב. הילדה שלך יכולה לאכול חמאת בוטנים.
ושקדיה.
וטונה.
(הלוואי עלינו).
מקסים!!
לתפיסתך ילד שאלרגי רק למאכל יכול להיות בסביבת ילדים עם האלרגן בתנאי שלא יאכל ממנו...
במגע ובריח מסכימה לחלוטין! כולל בארוחות משותפות וחטיפים.
אבל אם אוסרים באופן גורף את כל האלרגנים גם כאלה שרק במאכל הם גורמים לפריצת כל הגבולות.
ושה'לא ינסה אף אחד

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
מקסים!!
לתפיסתך ילד שאלרגי רק למאכל יכול להיות בסביבת ילדים עם האלרגן בתנאי שלא יאכל ממנו...
במגע ובריח מסכימה לחלוטין! כולל בארוחות משותפות וחטיפים.
אבל אם אוסרים באופן גורף את כל האלרגנים גם כאלה שרק במאכל הם גורמים לפריצת כל הגבולות.
ושה'לא ינסה אף אחד
זה שאני מקלה לא אומר שאני לא מבינה את ההורים האחרים שמצפים לעמוד בכללים.
זכותם.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
על הגישה שלהם.
היא מאוזנת בעיניי.
את מסכימה עם הגישה אבל לא עם התוכן (כבר כתבתי שהגישה שלך מאוד מאוזנת ומכבדת)
כתוב שם באופן חד משמעי שאין ילדים שמסתכנים בהרחה או במגע (מובן משם שאולי למעט דגים ברמה שמבשלים אותם באותו חדר) בסכנת חיים. מסכנים רק בגרד וכו' (שאם זה נכון אז אין סבירות לדרוש מההורים כלום כלום. אפשר לבקש התחשבות אבל לא לדרוש. בשביל זה יש סייעת שתשמור על הילד שלא ישתתף בשוק ההחלפות עם ילדים אחרים).
וזה בטח לא הילד של אף אחד מכם, אבל אתם יודעים כמה ילדים 'משלנו' איימו על חבר אלרגי שהם יתקעו לו בפה במבה בכוונה?
אתם לא יכולים בכלל לדמיין את רמת החרדה שאיום מטופש כזה מעורר אצל ילד אלרגי.
אאוצ'
מחריד
איזה כאב לב

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
את מסכימה עם הגישה אבל לא עם התוכן (כבר כתבתי שהגישה שלך מאוד מאוזנת ומכבדת)
כתוב שם באופן חד משמעי שאין ילדים שמסתכנים בהרחה או במגע (מובן משם שאולי למעט דגים ברמה שמבשלים אותם באותו חדר) בסכנת חיים. מסכנים רק בגרד וכו' (שאם זה נכון אז אין סבירות לדרוש מההורים כלום כלום. אפשר לבקש התחשבות אבל לא לדרוש. בשביל זה יש סייעת שתשמור על הילד שלא ישתתף בשוק ההחלפות עם ילדים אחרים)
אני מסכימה עם הגישה בגדול, מסתייגת מחלק מהתוכן.
ההרמטיות של 'אין כזה דבר' מזכירה לי - ולא לטובה - את פרופ' כץ.

שולי איטח

משתמש מקצוען
אני מצד ההורים שאין להם ב"ה
כן מכירה את הנושא מקרוב ויש לי ילדים עם קושי בויסות
ועם קושי באוכל מעבר לבררנות רגילה
ומעולם לא התבכינתי
הפוך גם אם אני שומעת שאולי זה לא מסכן אלא רק באכילה
מי ערב לי שהילד שלי בגן חובה לא ישכנע את החבר לאכול או כל מיני בלגאנים והחלפות
ולכן לא שולחת בכלל
(אולי מכיתות גבוהות זה אפשרי)

ויש לי 2 שאין לי מה לשלוח להם , אז הדבר היחיד שהם אוכלים זה לחם טרי רק רך בלי כלום
או בכלל לא המוציא, אלא רק ירקות ומזונות לא בעיתיים

אפשר גם לתת לילד הבררן את האוכל בבוקר לפני הגן, נכון זה דורש התארגנות לא קלה
אבל מתי נזכה לקיים ממש מצוות פיקוח נפש בדיוק כאן
אני מדגישה לילדים זה שלא מביאים חלבי כי ...
לא אוכלים משהו כי
אתם זוכים לקיים ונשמרתם אמיתי

ואני מכירה אישית את הסיפור פה עם הבחור בין ה 15 שנפטר מחלבי בישיבה

מקרה כמו הסיפור של הבמבה שילדי החיידר איימו לדחוף, לא יקרה אם אנו כחברה נכבד וננגיש את זה לילדים בצורה הכי ברורה וחייבת
לא מאמינה שילד חיידר יאיים על ילד שידחוף לו בשר לא כשר
ואם אנחנו נסתכל על זה כמו טרף גם הילדים יפנימו

יוסיK

משתמש מקצוען
ולא היה להם תגובה מסכנת חיים במגע?
בעבר? אפשר לומר שכן, ההגדרה של אלרגיה מסכנת חיים היא רחבה, מי שמצוי בתחום יודע שהרבה פעמים מגדירים אלרגיה כמסכנת חיים לא בגלל התקף שהיה אלא מחשש שיהיה, ילד שהגיב בדרכי הנשימה גם אם זה בצורה קלה יכול להיחשב כמסוכן חיים כי התגובה הבאה עלולה להיות חמורה בהרבה ובפרט אם יש רקע משפחתי.
אז כן, היו לנו תגובות כשילד נגע באלרגן ואח"כ בעין, אפילו תגובות חריפות, אבל לא כאלו שאני בעניות דעתי רואה אותן כמסכנות חיים. [נפיחות חמורה בעיניים ובשפתיים, שלפוחיות, פריחה ועוד]
מה היה קורה אם הוא היה מכניס את היד לפה ולא לעין? כנראה גרוע יותר אבל סביר להניח שבכמות מזערית כ"כ הוא לא היה מגיע להתקף שהיה מצריך זריקה ופינוי , בשביל זה היה צריך אצלנו כמויות קצת פחות מקרוסקופיות.

אני מודע לזה שהחברה' שלי לא היו בקצה הכי גבוה של רמת האלרגיה, הגיוני שאלמלא המלחמה העיקשת שלנו באלרגיה המצב היה חמור בהרבה [הייתה תקופה עמוסה שהפסקנו עם זה והייתה נסיגה משמעותית]

פנטה

משתמש מקצוען
חייבת להגיב.
יש לבת שלי בגן ילדה עם כמה אלרגיות, מסכנות חיים.
בתור הורים, זה ב-א-מ-ת כאב ראש, לחשבן ולשנן מה אסור ומה מותר,
מה מותר בלחם, מה אסור בשקית בוקר,
ואילו ממתקים להביא או או לא כשמחלקים.
זה באמת מטרד!
היא לא בת יחידה ב"ה,
ולחשבן את זה כל הזמן, זה דורש.
אבל מה?
הורי הילדה האלרגית משדרים כאילו כולם חייבים לעשות זאת,
ומחלקים פתקים עם הוראות קשוחות ונחרצות, בנימה מאוד לא נעימה...

לי זה לא עושה חשק לעזור.

למה?
כי תזכרו שזה ילד שלכם,
זו בעיה שלו.
כל שאר ההורים
עוזרים לכם, מתחשבים בכם,
אבל זה לא הופך אותנו ל'חייבים',
ולא את הכאב ראש הזה למובן מאליו.

הייתי מצפה מהורים כאלו לבקש בנימוס ובעדינות,
וגם להודות ולצ'פר מידי פעם את ההורים שמתאמצים לעזור לבת שלכם,
וגם את ילדות הגן שמוותרות על כל מיני דברים בשבילכם.
אני בתור אמא לבת שיש לה בגן ילדה מולטי אלרגית
לא מסכימה איתך בכלל
למרות שכבר כתבתי כאן שהבת שלי אוכל כל יום לחם בלי כלום
היא לא אוהבת את כל האופציות המותרות
ואני שמחה שיש לי הזדמנות ללמד אותה התחשבות בשני חשיבה על החברה
דיברנו על זה בבית והיא ממש לא ממורמרת

ולילד שלי יש בכיתה ילד עם ציליאק שזה ממש שונה
וצריך להתחשב בו רק בדברים שמחלקים בכיתה
ומש כואב לי הלב כל פעם שהוא חוזר עם בסלי מיומולדת
לא מבינה את ההורים ששולחים את זה
מה איכפת לכם לזכור להביא ציטוס במקום?
במסיבות כשאני יכולה אני מכינה עוגה ללא גלוטן או פיצפוצי אורז וכד' שהוא גם יוכל להנות עם כולם

בסך הכל מדובר בילדים קטנים שמתמודדים עם התמודדות ממש לא פשוטה
לפחות שהסביבה תתמוך במה שהיא יכולה..

יולי בולי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
D I G I T A L
@פנטה התפעלתי מהתשובה שלך
איזה חשיבה על האחר הלוואי שכל ההורים היו כמוך!!
ועצוב שיש פה באשכול עדיין הורים שלא מבינים את חומרת המצב ( כנראה צריך לחוות על הבשר כדי להבין)

כירבולית1

משתמש רשום
זה כזה הזוי לחשוב שהקב"ה ברא כאלה 'מטרדים' ו'כאבי ראש' וכל התיאורים שכתובים באשכול...
ואגב,
אותו אלוקים שנתן לאמא של ה'מטרד' את ה'מטרד', נתן לך, בתור אמא של בת בגן של ילד אלרגי את ה'מטרד'
ואולי תנסו לחשוב מה גורם להורים האלה לשלוח כאלה הוראות תקיפות.
לא יודעת, אולי אם זו היית את היית יושבת בשילוב ידיים, אולי. אבל מקווה שלא

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה