התייעצות "אלרגנים" בגן

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
מה קורה בשלב הישיבה?
ישיבה קטנה עוד ניתן לחזור הביתה לאכול,
ישיבה גדולה המצב מורכב יותר..
הן מצד המטבח בישיבה
והן מצד הבחורים בחדרים בפנימיות
יש למשהו ניסיון בעניין??
לי יש.
כאב ראש לא קטן,
מי שצריך מידע קונקרטי יכול לקבל באישי.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
לא בטוח גם שהורים לילד אלרגי רוצים להתחלף עם הורים לילד עם הפרעת אכילה וקשיי ויסות חושי...
רק מזכירה שהאשכול התחיל משאלה פשוטה-
יש ילד שהדבר היחיד שהוא יכול לאכול בגן זה קורנפלקס עם חלב. אם לא- הוא לא יאכל כלום!!
ויש לו גם הפרעות אכילה, כך שייתכן שזה עוד יותר חמור שהוא לא יאכל. (לא מכירה את המקרה הספציפי, אבל ככה זה בדר"כ בהפרעות אכילה)
ובגן שלו יש ילד אלרגי ברמה לא מסכנת חיים לחלב.
והשאלה- האם אפשר לדאוג שהילד יאכל למרות שבגן שלו נמצא ילד אלרגי (ברמה לא מסכנת חיים, שוב).
לפחות בעיניי- שאלה לגיטימית, שדורשת התייחסות רצינית, ובהחלט צריך לדבר על זה עם הגננת וההורים של הילד האלרגי (מתוך תקווה שהם מוכנים לחשוב גם על הקושי של הצד השני) ולמצוא פתרון. לא כל אלרגיה לחלב היא גם בריח, ואם הילד יאכל וידאגו לנקות אחריו- אין סיבה שזה יפריע.
(לגבי הרעיון שהוא יאכל בחצר- בתור מישהי שעבדה בכמה גנים שהיו בהם גם ילדים עם בעיות ויסות חושי- לטובת הילד האלרגי עדיף שהוא יאכל על משטח ישר ויציב ומעל רצפה שקל לנקות.)
על השאלה הפותחת מסכימה.
בהמשך האשכול הנושא התרחב לכל מיני תיאורי מקרה נוספים.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
נשמע לי לא הגיוני בעליל שגננת צריכה לקחת אחריות על ילד כזה!!
הוא לא ילד יחיד ומדובר בסכנת נפשות!!!
מה הגננת אשמה?
אני הייתי סוגרת את הגן ורק לא לקחת אחריות על ילד עם רשימת אלרגיים כה גדולה, בלי סייעת רפואית ובידיעה שהוא יכול ח"ו למות, אם יאכל משהו....
ואם היה נולד לך ילד כזה היית מוסרת אותו לאימוץ?
כשמשהו מתגלגל לפתחנו בחיים אנחנו לוקחים את האחריות על החלק שלנו.

שורי הלד

משתמש רשום
עריכה והפקת סרטים
נשמע לי לא הגיוני בעליל שגננת צריכה לקחת אחריות על ילד כזה!!
הוא לא ילד יחיד ומדובר בסכנת נפשות!!!
מה הגננת אשמה?
אני הייתי סוגרת את הגן ורק לא לקחת אחריות על ילד עם רשימת אלרגיים כה גדולה, בלי סייעת רפואית ובידיעה שהוא יכול ח"ו למות, אם יאכל משהו....
נכון מאוד! זה בדיוק מה שמנסים להסביר פה,
הגננת אסור לה לקחת אחריות על כזה דבר אפילו לפי החוק היבש ולכן אסור להכניס אלרגנים לגן!!!!
אני אמרתי לגננת בתחילת שנה : החוק שאסור להכניס אלרגנים נועד כדי להקל אליך!!והסייעת נמצאת כדי שבמקרה מסכן חיים היא תהיה עם הילדה ולא הגננת

מה יש

משתמש מקצוען
נכון מאוד! זה בדיוק מה שמנסים להסביר פה,
הגננת אסור לה לקחת אחריות על כזה דבר אפילו לפי החוק היבש ולכן אסור להכניס אלרגנים לגן!!!!
אני אמרתי לגננת בתחילת שנה : החוק שאסור להכניס אלרגנים נועד כדי להקל אליך!!והסייעת נמצאת כדי שבמקרה מסכן חיים היא תהיה עם הילדה ולא ה
חד משמעית ברור שזה מטרת החוק
שמבין שאי אפשר לעקוב אחר אופן האכילה של 30 ילדות ולפעמים יותר
ולכן נתן לה סמכות לאסור כליל הכנסת אלרגנים, פלוס סייעת רפואית למקרי חירום.
הקושי המובע פה הוא לא של הגננת אלא של החברים/ההורים שלהם, אולי בחלקו נובע מחוסר הבנה של האלרגנים
ובחלקו מחוסר הבנה של הגננת (תצפו בשעת אוכל בגן. מחזה מרהיב.. ולא בדיוק אלגנטי נקי ומטופטפ כמו ארוחת צהריים אצלכם בבית)
וכן, התחשבות בפרט זה דבר חשוב. גם בילדים עם רגישות תחושתית. יש לי אחד כזה... ורגשית בשבילם ללכת לאכול בפינה זה גם לא פשוט כי הרגישות התחושתית הרבה פעמים גם רגשית. ועדיין, חיים זה לפני הכל. זו הסיבה היחידה שהאלרגיה מקבלת תיעדוף.

לורנס

משתמש מקצוען
ואם היה נולד לך ילד כזה היית מוסרת אותו לאימוץ?
כשמשהו מתגלגל לפתחנו בחיים אנחנו לוקחים את האחריות על החלק שלנו.
ילד שלי הוא שלי, ב"ה מתמודדים עם מה שהילדים מביאים איתם.
לקחת אחריות על ילד אחר, שיכול להגיע לסכנת חיים, במסגרת עבודה עם עוד כמה ילדים, שאגב דורשים תשומת לב כל שניה, זה כבר גדול מידי. (לפחות בשבילי)

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
ילד שלי הוא שלי, ב"ה מתמודדים עם מה שהילדים מביאים איתם.
לקחת אחריות על ילד אחר, שיכול להגיע לסכנת חיים, במסגרת עבודה עם עוד כמה ילדים, שאגב דורשים תשומת לב כל שניה, זה כבר גדול מידי. (לפחות בשבילי)
בתפיסה שלי, גם בעוד זירות בחיים - מה שמגיע אלינו מתמודדים איתו ולא זורקים אותו.
ובכל אופן, כמו שהסבירה @שורי הלר, החוק נתן את הדעת על הקטנת הסיכון במרחב הגן.

בת שבע גרוסמן

משתמש רשום
לא קרה שום דבר אם הילד לא יוכל בבוקר בגן טחינה או חמוס לכם זה רק קצת כאב ראש מה למרוח בלחם להם זה חיים ומוות פשוטו כמשמעו!!!!
חייבת להגיב.
יש לבת שלי בגן ילדה עם כמה אלרגיות, מסכנות חיים.
בתור הורים, זה ב-א-מ-ת כאב ראש, לחשבן ולשנן מה אסור ומה מותר,
מה מותר בלחם, מה אסור בשקית בוקר,
ואילו ממתקים להביא או או לא כשמחלקים.
זה באמת מטרד!
היא לא בת יחידה ב"ה,
ולחשבן את זה כל הזמן, זה דורש.
אבל מה?
הורי הילדה האלרגית משדרים כאילו כולם חייבים לעשות זאת,
ומחלקים פתקים עם הוראות קשוחות ונחרצות, בנימה מאוד לא נעימה...

לי זה לא עושה חשק לעזור.

למה?
כי תזכרו שזה ילד שלכם,
זו בעיה שלו.
כל שאר ההורים
עוזרים לכם, מתחשבים בכם,
אבל זה לא הופך אותנו ל'חייבים',
ולא את הכאב ראש הזה למובן מאליו.

הייתי מצפה מהורים כאלו לבקש בנימוס ובעדינות,
וגם להודות ולצ'פר מידי פעם את ההורים שמתאמצים לעזור לבת שלכם,
וגם את ילדות הגן שמוותרות על כל מיני דברים בשבילכם.

שורי הלד

משתמש רשום
עריכה והפקת סרטים
חד משמעית ברור שזה מטרת החוק
שמבין שאי אפשר לעקוב אחר אופן האכילה של 30 ילדות ולפעמים יותר
ולכן נתן לה סמכות לאסור כליל הכנסת אלרגנים, פלוס סייעת רפואית למקרי חירום.
הקושי המובע פה הוא לא של הגננת אלא של החברים/ההורים שלהם, אולי בחלקו נובע מחוסר הבנה של האלרגנים
ובחלקו מחוסר הבנה של הגננת (תצפו בשעת אוכל בגן. מחזה מרהיב.. ולא בדיוק אלגנטי נקי ומטופטפ כמו ארוחת צהריים אצלכם בבית)
וכן, התחשבות בפרט זה דבר חשוב. גם בילדים עם רגישות תחושתית. יש לי אחד כזה... ורגשית בשבילם ללכת לאכול בפינה זה גם לא פשוט כי הרגישות התחושתית הרבה פעמים גם רגשית. ועדיין, חיים זה לפני הכל. זו הסיבה היחידה שהאלרגיה מקבלת תיעדוף.
מסכימה איתך בשביל אף ילד זה לא קל לשבת בצד ולאכול ולכן בכזה מקרה הפתרון הוא דיבור עם ההורים והגננת כדי למצוא פתרון שמתאים ובטוח לכולם ולא להתלונן למה אוסרים על 30 ילדים מאכל לשנה שלמה

תותחינוס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי

שורי הלד

משתמש רשום
עריכה והפקת סרטים
חייבת להגיב.
בתור הורים, זה ב-א-מ-ת כאב ראש, לחשבן ולשנן מה אסור ומה מותר,
מה מותר בלחם, מה אסור בשקית בוקר,
ואילו ממתקים להביא או או לא כשמחלקים.
זה באמת מטרד!
היא לא בת יחידה ב"ה,
ולחשבן את זה כל הזמן, זה דורש.
אבל מה?
הורי הילדה האלרגית משדרים כאילו כולם חייבים לעשות זאת,
ומחלקים פתקים עם הוראות קשוחות ונחרצות, בנימה מאוד לא נעימה...

לי זה לא עושה חשק לעזור.

למה?
כי תזכרו שזה ילד שלכם,
זו בעיה שלו.
כל שאר ההורים
עוזרים לכם, מתחשבים בכם,
ולא את הכאב ראש הזה למובן מאליו.

וגם את ילדות הגן שמוותרות על כל מיני דברים בשבילכם.
ברור שאני מעריכה כל יום מחדש את הגננת של הבת שלי! כי לי עצמי קשה עם זה בבית אז ק"ו בגן
ולצערי מניסיון לבקש ברכות ועדינות לא עוזר כי יש הורים שלא מסכימים לשמוע כלום עד שלא כתבנו פתק שזה בהוראת משרד החינוך ולא המצאה שלנו

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
וגם את ילדות הגן שמוותרות על כל מיני דברים בשבילכם
לפעמים נימוס ועדינות לא עובדים...
אבל להודות ולצ'פר- חשוב!
וחוץ מזה גם מעלה מודעות אז אפשר להשתמש בזה כאסטרטגיה

בת שבע גרוסמן

משתמש רשום
ברור שאני מעריכה כל יום מחדש את הגננת של הבת שלי! כי לי עצמי קשה עם זה בבית אז ק"ו בגן
ולצערי מניסיון לבקש ברכות ועדינות לא עוזר כי יש הורים שלא מסכימים לשמוע כלום עד שלא כתבנו פתק שזה בהוראת משרד החינוך ולא המצאה שלנו
מקסים, אבל אל תשכחי להעריך גם את ההורים של שאר הילדות... להם זה כאב ראש יותר מאשר לגננת
(לדעתי)

בת שבע גרוסמן

משתמש רשום
מסכימה איתך בשביל אף ילד זה לא קל לשבת בצד ולאכול ולכן בכזה מקרה הפתרון הוא דיבור עם ההורים והגננת כדי למצוא פתרון שמתאים ובטוח לכולם ולא להתלונן למה אוסרים על 30 ילדים מאכל לשנה שלמה
וכשהן יחד בגן שלוש שנים? ואח"כ יחד בכיתה לעוד שמונה? ואח"כ..

שירה שקד

משתמש צעיר
כתיבה ספרותית
מצב שבו ילד יכול למות כתוצאה ממעשה שלכם, בהחלט הופך אתכם ל"חייבים". כמו שאם ילד חוצה כביש לפניכם, אתם חייבים לעצור. זה לא "נחמד מצידכם", לא "לפנים משורת הדין", לא "התחשבות יוצאת מן הכלל". לומר משפטים כאלו זה פשוט לא לקלוט שאם לא תנהגו בדיוק, אבל בדיוק, לפי ההנחיות - אתם עלולים להרוג את הילד.
לפעמים כשההוראות נאמרות בנימוס רב מידי - הן מתחילות להישמע כהמלצות. הרעיון הוא שאתם, ושאר הורי הגן, תדעו שאסור לכם להכניס מוצר XYZ לגן בשום אופן, גם לא בטעות, גם לא כי שכחתם, וגם לא כי לא היה לכם שום דבר אחר בבית. אם כן תשלחו - אתם מסכנים חיים של ילד.
אחרי שכל זה ברור לחלוטין, ודאי שאפשר ונכון להודות ולצ'פר. אבל קודם כל, כדי להגן על החיים של הילד שלהם, ההורים שלו חייבים להיות ברורים. מאוד.
ומי שלא חווה ילד עם אלרגיות מסכנות חיים, לא יודע כמה מפחיד זה לשמוע משפט בסגנון "אבל אנחנו לא חייבים" מהורים אחרים בגן. זה פשוט מלחיץ לדעת שהחיים של הילד שלך בידיים של אדם שמרגיש ש"אבל זה לא הופך אותי לחייב".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה