איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

יוגורט

משתמש מקצוען
אבל בהחלט יפסיקו לעלות ובפרט בית שמש (שהמחירים כבר עכשיו מוגזמים) כי אף בן אדם לא ישלם יותר מ-2M על דירה בבית שמש (רק נזכיר בית שמש היא פריפרייה), ובכלל שבית שמש כל עליות המחירים נגזרו מהמתווכים והקבלנים ולא מההיצע והביקוש.
אמרו את זה גם על הדירות באשדוד. שהיא הרבה יותר פריפריה מבית שמש, ובא תראה מה אנשים מוכנים לשלם על דירות באיזורים מתחרדים עם אוכלוסיות מוזרות, וקיוסק של שיכורים מתחת לבית שצווחים עם כל כדור שנכנס לשער...
גינה מלאות טינופת וכל מיני שמסתובבים בגינות...

נווה יעקב כבר יותר זולה מאשדוד, ואפילו לא בהשוואה לאיזור החרדי שהוא יותר מתקרב למחירים של רמות ואפילו יותר מזה.

נערך לאחרונה ב:

מוישי פרומן

משתמש מקצוען
בית שמש כל עליות המחירים נגזרו מהמתווכים והקבלנים ולא מההיצע והביקוש.
עלתה הרבה לחובת המתווכים והקבלנים
אבל אם לא היה ביקוש הם היו יכולים לעלות עד מחרתיים
זה שקנו את זה רק מוכיח שעלה בגלל ביקוש
אם תמכור דירה בצפת ב 2 m גם אם כל הקבלנים והמתווכים יתאגדו לא יהיה קונים
ובבית שמש היה
יש מבין?

אבא לוי

משתמש פעיל
עלתה הרבה לחובת המתווכים והקבלנים
אבל אם לא היה ביקוש הם היו יכולים לעלות עד מחרתיים
זה שקנו את זה רק מוכיח שעלה בגלל ביקוש
אם תמכור דירה בצפת ב 2 m גם אם כל הקבלנים והמתווכים יתאגדו לא יהיה קונים
ובבית שמש היה
יש מבין?
ברור שהיה שם ביקוש!
אבל לא כמו ההיצע וביקוש בערים אחרות,
ולכן אני חושב שכשיגיע הירידה זה גם ירד יותר מכל הארץ,
כמה שקצב העלייה כך קצב הירידה,

מוישי פרומן

משתמש מקצוען
ברור שהיה שם ביקוש!
אבל לא כמו ההיצע וביקוש בערים אחרות,
ולכן אני חושב שכשיגיע הירידה זה גם ירד יותר מכל הארץ,
כמה שקצב העלייה כך קצב הירידה,
שוב אתה חי בסרט
ל
א

י
ה
י
ה

י
ר
י
ד
ה
צא מזה ומהר

D

Deleted member 76765

אורח

יוני אישזב

משתמש צעיר
עוד פעם אני לא חושב שהדירות ירדו ובטח לא בטווח הקצר
אבל בהחלט יפסיקו לעלות ובפרט בית שמש (שהמחירים כבר עכשיו מוגזמים) כי אף בן אדם לא ישלם יותר מ-2M על דירה בבית שמש (רק נזכיר בית שמש היא פריפרייה), ובכלל שבית שמש כל עליות המחירים נגזרו מהמתווכים והקבלנים ולא מההיצע והביקוש.
כנראה שזה טעות כי גם שהדירות עלו 850 אלף שקל כך אני ועוד רבים אמרו
אבל המציאות הוכיחה שזה לאכך וגם שהמחירים עולים ועולים אנשים ממשיכים לקנות
וכן בקשר לכותרת שאולי כדאי לחכות מלקנות דירה...
כל מי שקצת מבוגר [אני בסה"כ 12 שנה נמצא בשוק הנדל"ן]יודע שהרבה אמרו את זה במהלך השנים ומובן כלם התבדו
הבעיה האמיתית היא בעית ההיצע כל עוד המדינה תגרור רגלים בבעית ההיצע ולא תשוווק בבת אחת עוד מאות אלפי דירות[כן מאות אלפים לא פחות כל שנה בשנים האחרונות יש מחסור של30 אלף דירות כלומר יש 70 אלף דירות שניבנות בשנה וכל שנה מצטרפים לשוק הדיור 100 אלף דורשי דירה חדשים] כל ההסברים למה הדירות לא יעלו יותר ואף ירדו זה טוב רק לכתבה בעיתון במציאות החוסר בדירות מטה את הכף לעלית מחירים כל עוד בעית ההיצע לא תיפתר......

מוישי פרומן

משתמש מקצוען
כנראה שזה טעות כי גם שהדירות עלו 850 אלף שקל כך אני ועוד רבים אמרו
אבל המציאות הוכיחה שזה לאכך וגם שהמחירים עולים ועולים אנשים ממשיכים לקנות
וכן בקשר לכותרת שאולי כדאי לחכות מלקנות דירה...
כל מי שקצת מבוגר [אני בסה"כ 12 שנה נמצא בשוק הנדל"ן]יודע שהרבה אמרו את זה במהלך השנים ומובן כלם התבדו
הבעיה האמיתית היא בעית ההיצע כל עוד המדינה תגרור רגלים בבעית ההיצע ולא תשוווק בבת אחת עוד מאות אלפי דירות[כן מאות אלפים לא פחות כל שנה בשנים האחרונות יש מחסור של30 אלף דירות כלומר יש 70 אלף דירות שניבנות בשנה וכל שנה מצטרפים לשוק הדיור 100 אלף דורשי דירה חדשים] כל ההסברים למה הדירות לא יעלו יותר ואף ירדו זה טוב רק לכתבה בעיתון במציאות החוסר בדירות מטה את הכף לעלית מחירים כל עוד בעית ההיצע לא תיפתר......
מסכים בכל מילה

מוישי פרומן

משתמש מקצוען
מוישי פרומן היקר, תתבטא יותר בעדינות, יהיה לך ולנו הרבה יותר נעים.
חח קיבלתי
אני ממש לחוץ שהמחירים ירדו
אבל ברצינות גם בשוק היום של בית שמש שנדיר למצוא דירה נורמאלית בפחות מ 1.8 וחשבנו שלא יהיה קונים עדיין כל דירה שיוצאת לשוק נמכרת במקסימום תוך חודש
אמנם לא אותם חטיפות כמו לפני שנה ב 1.3/1.4 אבל עדיין יש תזוזה מטורפת

hishtadlut

משתמש פעיל
השקל שלי

א. אמנם קשה לחשוב עכשיו על ירידת מחירים אבל בעולם משוגע אם הריבית תגיע ל 10% כמו שהיה לפני כ20 שנה כנראה שירדו המחירים

ב. מי שמרוויח מעליות המחירים זה המדינה, הקבלנים, ומי שיש לו יותר דירות מילדים, כל שאר האזרחים (99.9) מפסידים ומשעבדים את חייהם לדירות

מאטל

משתמש פעיל
טוב לקרוא את הגגים של כולם...
בחזרה לדיון המקורי
כבודו של הכותב הרב רוזנבלט במקומו מונח, אך חכמת ההמונים הוכיחה ומוכיחה שוב ושוב,
לא צפויה ירידה מהסיבה הפשוטה, במדינה חסרים עשרות אלפי דירות למאות אלפי אזרחים, וכל זמן שלא יבנו לכולם במאסה (ולא צפוי לכאורה עם כל סיבובי הבחירות במדינה המופלאה שלנו...) המחירים רק יעלו ויעלו ויעלו ויעלו!!

(אגב, בנתונים רשמיים שהתפרסמו בתקשורת שבוע שעבר, רוב העליות מחירים הדרסטיות במאות אחוזים!! היו דווקא בפריפריה, לא זוכר כרגע ערים, אבל במקום הראשון לא היה דווקא תל אביב אלא בת ים, כך שבנתיים המחירים יעלו עוד ועוד

סופר חיובי

משתמש מקצוען
בתור אחד שמחפש דירה רואים בשטח שמתחילת המחיר למשתכן הנוכחי יש התמתנות במחירים
כך שאני לא יודע אם המחירים ירדו אבל ודאי שזה משפיע
עצם הדבר שכ''כ הרבה אנשים מחכים לתוצאות ולא קופצים על כל דירה שרק יוצאת למכירה מאוד ממתנת את העלייה
בדיוק הפוך ברגע שהרבה ממתינים ואז התברר בסוף שרובם לא זכו אז יקפצו המון משפחות בבת אחת על הצעה נמוך וזה יוביל לא לקפיצה אלא להמראה חדה כלפי מעלה.

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
בדיוק הפוך ברגע שהרבה ממתינים ואז התברר בסוף שרובם לא זכו אז יקפצו המון משפחות בבת אחת על הצעה נמוך וזה יוביל לא לקפיצה אלא להמראה חדה כלפי מעלה.
וזה בדיוק מה שקרה ברמה ד

מוישי פרומן

משתמש מקצוען
בד' הקבלנים בעיקר העלו עוד ועוד במזיד ובמודע את המחירים עוד לפני שהיה ביקוש וכך יצרו ביקוש מזויף שהוביל לביקוש אמיתי
למה הקבלנים בדימונה לא מעלים במזיד את המחיר?
הכל עניין של היצע וביקוש

מאטל

משתמש פעיל
ברור שהכל עניין של היצע וביקוש, ובדימונה מיעוט של חרדים (יחסית מהכלל) שהולכים לגור שם,
בבית שמש (שהיא לא עיר העתיד, אלא עיר ההווה) ישנו ביקוש מתבקש
אבל לגבי עליית המחירים הדרסטית בד' באופן לא פרופורציונלי ובמהירות כמו שהייתה היא ממגוון סיבות ולא קשור בהכרח דווקא להיצע וביקוש

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה