עזרה איפה המומחים לכותרות???

לא כמו כולם

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
זה כותרת לא רעה
אהבתי!
אז נבחרה כותרת!!
איזה קטע מתוק ועליז!
קצת הפריע לי שיש יותר מדי ירידת שורות ושלוש נקודות. נגיד בהתחלה:

הצעתי זה המשך לציטוט. ואיפה הנקודה בסוף משפט? 😊

בקשר לכותרת: תלמדו אותי בבקשה אנשים חכמים ומוכשרים, איך מוצאים כותרות לסיפורים?
לא חושבת שיש דבר שאני מסתבכת בו יותר.
האמת שכאן אני מצפה יותר לחוות דעת על הכתיבה:
האם זה מספיק זורם...ברור...כי(י)ף לקריאה
ארוך ומייגע או קצר וצולע
פחות תיקוני איות, פיסוק וכד'...
זה כבר תעשה העורכת /מגיהה או איך שקוראים לה 😎

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
ארוך ומייגע או קצר וצולע
קצר וקולע ☺️
בפירוש אהבתי!!
ובקשר לכותרות, אני כבר מזמן התחלתי להתאים סיפורים לכותרות, ולא כותרות לסיפורים..
(כמו נניח שיש רעיון לכריכה של ספר, אבל בלי הספר בעצמו)

אוראל סולטן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בקשר לכותרות, אני כבר מזמן התחלתי להתאים סיפורים לכותרות, ולא כותרות לסיפורים..
(כמו נניח שיש רעיון לכריכה של ספר, אבל בלי הספר בעצמו)
אצלי זה לפעמים ככה ולפעמים אחרת (למרות שלרוב, לאחר שאני מבסס סיפור על סמך כותרת, אני מחליף לו את השם. ומניסיון, הסיפורים בהם מגיע קודם הרעיון - יוצאים הרבה יותר טובים.).

efratLit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
ארוך ומייגע או קצר וצולע
אני מבינה את המחשבה הזו
אבל חשוב לי שתדעי למה זה כן חשוב עוד לפני העורכת והמגיהה:
זה פשוט מפריע לחווית הקריאה.
כשאני רואה טקסט שלא מסודר נכון (לפחות ברמה הבסיסית) אני לא קוראת אותו.
מלכתחילה, פתחתי את האשכול, רפרפתי ובאתי לעבור הלאה.
למזלי (כי העונג היה שלי 😊) - ראיתי את התגובות אז עליתי לקרוא את הקטע.

ימים טובים יבואו

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית

תהילה בצלאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ארוך ומייגע או קצר וצולע
אולי אני מקדימה, אבל לידיעה - לרוב העורכת מראה לך דוגמית של כללים שהיא מצפה שתתקני את, ולא היא.
כמו: איות מלא (הייתה ולא היתה, דווקא ולא דוקא). נקודה בסוף משפט (אלא אם יש סימני קריאה, שאלה וכו'), פסיק אחרי מרכאות כשיש המשך שורה.
לכן עדיף להתרגל מראש, כדי שאחר כך לא תצטרכי לעבוד קשה יותר...

לא כמו כולם

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אולי אני מקדימה, אבל לידיעה - לרוב העורכת מראה לך דוגמית של כללים שהיא מצפה שתתקני את, ולא היא.
כמו: איות מלא (הייתה ולא היתה, דווקא ולא דוקא). נקודה בסוף משפט (אלא אם יש סימני קריאה, שאלה וכו'), פסיק אחרי מרכאות כשיש המשך שורה.
לכן עדיף להתרגל מראש, כדי שאחר כך לא תצטרכי לעבוד קשה יותר...
דפקא אני ממש משתדלת
לא נראה לי שזה היה עד כדי כך לא קריא.

אבל בסדר, מקבלת את ההערות 🙏

תהילה בצלאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
דפקא אני ממש משתדלת

אבל בסדר, מקבלת את ההערות 🙏
לא התכוונתי להעיר והאמת שגם לא בדקתי את האיות וכו' לפני כן. רק התייחסתי לנקודה שאמרת שהעורכת תתקן...

efratLit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
דפקא אני ממש משתדלת
אל תגזימי. את רואה שכולם פה קראו ונהנו. רק אני הייתי הטרחנית :)
והקטע באמת מתוק ועליז מאוד. משהו שכיף לקרוא.

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אל תגזימי. את רואה שכולם פה קראו ונהנו. רק אני הייתי הטרחנית :)
האמת שאני עשיתי עבודה עם עצמי כדי לא להעיר על שגיאות כתיב, אבל זה בלל שאנחנו במשפחה מאד רגישים לזה..
אבל גם אני קרציה עדיין בנושא של האיות והפיסוק..
חופשי יקחו אותי בויכוחים כאלה בכיתה בתור המכריעה...

לא כמו כולם

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
האמת שאני עשיתי עבודה עם עצמי כדי לא להעיר על שגיאות כתיב, אבל זה בלל שאנחנו במשפחה מאד רגישים לזה..
אבל גם אני קרציה עדיין בנושא של האיות והפיסוק..
חופשי יקחו אותי בויכוחים כאלה בכיתה בתור המכריעה...
גם אצלנו יש כאלה
אני חוסכת מהם לקרוא את הגיגי...
הם גם ככה ייהנו רק לספור כמה שגיאות היה בסוף
אז שייהנו על חשבון אחרים 😉

והכל בסדר, ברוח טובה.

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
גם אצלנו יש כאלה
אני חוסכת מהם לקרוא את הגיגי...
הם גם ככה ייהנו רק לספור כמה שגיאות היה בסוף
אז שייהנו על חשבון אחרים 😉
צודקת.
לכן אני משתדלת להימנע הרבה מהערות..
לפעמים אני יכולה ממש להתעצבן על חברה ולהעיר לה, אבל בדר"כ אני מעירה רק לסיפורים שנתנו לי לביקרת ואם אומרים לי שחפרתי - אני משתדלת להפסיק..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה