איפה הכי משתלם לרכוש דירה להשקעה?

אדיר נוף הגליל

משתמש פעיל
הבעיה בנוף הגליל הוותיקה שהקהילה עד כה לא הצליחה מספיק ויש שם ערבוב עם ערבים וממש לא סימפטי לגור שם.
דעתי בהשקעות כרגע זה לרכוש כל דירה שנמצא בבלוק (שיכונים) שמסביבות יש מקום לעוד 2 בלוקים כאלה וזה פחות משנה העיר כי יש את זה בכל העירם אלא תלוי יותר בתקציב - כי אפשרי למצוא אותם בירוחם -נוף הגליל - טבריה - בני ברק - ירושלים - בכל הערים שיש בהם שיכונים יעשו בסוף פינוי בינוי
יש יותר מ1000 דירות של חרדים בנוף הגליל הותיקה
הרבה דירות בבעלות חרדית . קהילה חדשה רוכשת דירות בשכונה הצפונית שם יש חרדים ודתיים לאומים . תתפלא אבל רוב הערבים הם בהר יונה הותיקה . בתי יוקרה 2 ילדים וכלב.
ישן אבל הגרף לא משקר מאז נוף הגליל כבר 10% חרדים .
3792926580.png

נערך לאחרונה ב:

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
העיר כי יש את זה בכל העירם אלא תלוי יותר בתקציב - כי אפשרי למצוא אותם בירוחם -נוף הגליל - טבריה - בני ברק - ירושלים - בכל הערים שיש בהם שיכונים יעשו בסוף פינוי בינוי

פינוי בינוי זה דבר מאד מורכב שגם אם יש שטח גדול מסביב לבנין זה לא אומר שאפשר לעשות פינוי בינוי.
כי הרי צריך לבנות לגובה, ויש עיריות שלא מוכנות שבאמצע העיר ירימו מגדלים של 15-20 קומות
כשהכל מסביב רק 4 קומות.

בשביל לעשות פינוי בינוי בטבריה צריך לבנות מכפיל של פי 10
הבעיה שאין ביקוש כ"כ גדול לדירות באזור הזה.

וגם שבחלק מהערים האלו לא חסר שטחים סמוכים לבנות עליהם.

לדוגמא, אם יש לך מתחם בירוחם של 200 דירות בשביל שזה יהיה כלכלי ליזם הוא צריך לבנות פי 10 לפחות
כלומר 2000 דירות, אין שום יזם שיכנס לזה כי פשוט אין מי שיקנה ממנו את ה-2000 דירות האלו.
כי אין ביקוש כזה גדול לגור שם. (אני לא מדבר מהשערה אני שמעתי את זה באזני מכמה יזמים)

בעיה נוספת, שברוב המקרים אין בשטח מספיק מקום לבנות פי 10
ואז צריך קרקע משלימה מרמ"י, וזה תהליך מורכב מאד בפני עצמו.

יש עוד כמה נקודות חשובות בענין אבל אין לי כרגע אפשרות להאריך עוד.

תם וחכם

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מסכים איתך. אני מכיר טוב את קרית שמונה עיר מאוד מסורתית שיכולה להתחרד בקלות . חבל שלא מתלבשים עליה . דירות זולות נוף מדהים לחרמון
אני דיברתי ביחס להשקעה.
למגורים היא פחות רלוונטית כי היא פשוט רחוקה מאד.

הנדלניסט

משתמש פעיל
פינוי בינוי זה דבר מאד מורכב שגם אם יש שטח גדול מסביב לבנין זה לא אומר שאפשר לעשות פינוי בינוי.
כי הרי צריך לבנות לגובה, ויש עיריות שלא מוכנות שבאמצע העיר ירימו מגדלים של 15-20 קומות
כשהכל מסביב רק 4 קומות.

בשביל לעשות פינוי בינוי בטבריה צריך לבנות מכפיל של פי 10
הבעיה שאין ביקוש כ"כ גדול לדירות באזור הזה.

וגם שבחלק מהערים האלו לא חסר שטחים סמוכים לבנות עליהם.

לדוגמא, אם יש לך מתחם בירוחם של 200 דירות בשביל שזה יהיה כלכלי ליזם הוא צריך לבנות פי 10 לפחות
כלומר 2000 דירות, אין שום יזם שיכנס לזה כי פשוט אין מי שיקנה ממנו את ה-2000 דירות האלו.
כי אין ביקוש כזה גדול לגור שם. (אני לא מדבר מהשערה אני שמעתי את זה באזני מכמה יזמים)

בעיה נוספת, שברוב המקרים אין בשטח מספיק מקום לבנות פי 10
ואז צריך קרקע משלימה מרמ"י, וזה תהליך מורכב מאד בפני עצמו.

יש עוד כמה נקודות חשובות בענין אבל אין לי כרגע אפשרות להאריך עוד.
כנראה שלכותב אין ניסיון רב של התחדשות עירונית
כן גם בטבריה כיום מוחתמים מתחמים שעוד 5 שנים יהיו רווחיים שזה ממילא הזמן שלוקח לפינוי בינוי
המכפיל בטבריה כיום צריך להיות 7 ולא 10
גם בירוחם דירות חדשות נמכרות כיום בכמעט 900000 ש"ח מה שנותן אפשרות של מכפיל 8
ומה שכתבת לגבי ראשי העיר - אין להם בכל כוח לעצור את זה כי זה תכנית ממשלתית ואפשרי להעביר דרך הועדות המחוזיות

א12345

משתמש פעיל
למי שאין לו בעייה להשקיע בעיר חילונית (מבחינה הלכתית, כי יש בזה דיון)
הייתי ממליץ ללכת על קריית שמונה.
מחירי הדירות זולים בין 500-ל700 אל"ש.
ומחירי השכירות הם בין 2500-ל3500. מה שאומר בין 4ל5 אחוז רווח לשנה, בלי פיצולים ודברים לא חוקיים.
ויש ביקוש ענק של סטודנטים, כי יש את מכללת תל-חי (זו המכללה הגדולה בצפון אחרי האונביברסיטאות בחיפה - עם 5000 סטודנטים).
יוקנעם יותר אטרקטיבית גם מבחינת שוכרים...
והיות שהיה ויש תנופה של בניה חדשה
המחירים שם רק יעלו.

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום

lizi_g

משתמש פעיל
המחירים שם רק יעלו.
יש לך מידע ספציפי על יקנעם?
מחירי דירות שכירויות?
ואולי אפילו חלוקות...

תודה רבה.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
הר יונה השקעה בטוחה. נוף הגליל הותיקה עם דירות ב400 אלף . קהילה ליטאית מטעם ועדת הדיור ברכישות בעיר לקראת הקמת קהילה מפוארת בעיר שתצטרף ל3 קהילות קימות.
כמה משלמים באזורים הישנים שכירות?

תם וחכם

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
המחירים שם רק יעלו.
אני כתבתי על קריית שמונה מתוך היכרות קרובה.
מעניין לשמוע על יקנעם.
מה המחיר לדירת 3 חדרים?
מה מחיר השוכרים?
מיהם השוכרים?
מה תוכניות הפיתוח של העיר?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה