שיתוף - לביקורת אין שכל - יש דאגות

castamir

מהמשתמשים המובילים!
"שרגא, מה קורה? מאוחר!"

"הנה, אני כבר מסיים".

מיהר לגלול את העכבר לעבר המלבן הלבן "כתיבת תגובה", והקליד במהירות: "זו המדינה הכי מטומטמת בעולם, ביי פאר!!!"

לחץ "להגיב", המתין רגע לראות את התגובה מתנוססת ומיד סגר את המחשב הנייד בטפיחה עזה כל כך, עד שניתן היה לשמוע את כל המקשים נוקשים זה לזה, רועדים לרגע ומסתדרים מחדש במקומם כמו שיניים תותבות אחרי תפוח, נרגעים לשמוע אותו עולה על יצועו.

צלצול טלפון נייד ווקאלי החריד אותו לרגע. מי מתקשר בשעה כזו?

על הצג הופיע מספר חו"ל כלשהו. זה מסביר את השעה – אצלם עכשיו בטח צהריים. אבל מי זה? מה רוצים? אולי אחת מחלוקות החסד שנרשם אליהן לפני פסח? אולי הדוד דונלד טראמפ שוב מחלק כסף למתחזים לאמריקאים? אולי זכה בדיור למשתכן באוקראינה?

ענה.

>>>

- "הלו זה שלום".

- "איזה שלום?"

- "לא, אנחנו אותך שלום. זה מתרגם שלנו גוגל גדול לא כסף. אנחנו ממדינה כבוד ניו-זאפוטה-חדשה דרום אפריקה רפובליקה. אני פנאייצ'ר סובובו מתרגם אותך מלך של אנחנו אבובכר טפאווה בוולוורד השלישי ענק!"

- "מה זה... זו מתיחה?"

- "מתיחה ספורט בריא חזק, כל הכבוד. אנחנו קראנו טוקבק הנדסה של אתה מישראל, אומר המדינה הכי מטומטם בעולם. נכון?"

- "נכון"...

- "אנחנו בטוח זאפוטה מדינה יותר מטומטם. רוצה מוכיח מכריע".

"הומ. טוב. נשמע?"

"מדינה שלנו כה מטומטם, נותן חנייה מכוניות של נכים הכי רחוק מבניין, מאחורי סלע, מעבר של צוק, בשביל יעשה מאמץ פיזיותרפיה!"

"אוהו. כשכיסא גלגלים פוגש מוח ללא גלגלים"...

"מדינה שלנו כה מטומטם, אם מישהו כואב ציפורן מורידים לו כל היד. עכשיו כואב ציפורן? לא!"

"עיקרון ההגמדה"...

"מדינה שלנו כה מטומטם שותל מלפפון תפוז אולי ייצא מנגו, שותל מלפפון מנגו אולי ייצא אבוקדו!"

>>>

"שמעתי. עכשיו אפשר להשחיל מילה?"

"מדינה שלנו כה מטומטם, נותנים להשחיל אותך מילה".

"אוקיי, יופי. תודה. אז עכשיו תגידו לי אתם מחבת-טפאוור וגלגל-פאנצ'ר. המדינה שלכם שלחה הבוקר לרוצח המונים, ארכי-טרוריסט שמסית להרג האזרחים שלכם, שהוציא לפועל פיגועי טרור במדינה שלכם, שירה טילים על הערים שלכם, התמצית של הזבל של הגועל של אשפת האדם, אינשאללה יקבל כלבת-זאבת-שלבקת דלקת קדחת חרחור ושידפון, שם רשעים ירקב יימח שמו יחיא סינוואר ושם זכרו – הבטחה שאין לו מה לדאוג, כי לא הולכים לפגוע בו?"

"לא. אין אנחנו. אבל..."

"איי רסט מיי קייס. אנחנו המדינה הכי מטומטמת בעולם. ביי פאר!".

"ביי גם לך, אדון פאר".

<<<

השיחה התנתקה. סידר את הכרית והתהפך לצד השני. כמו בנט אחרי בחירות.

.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
- "לא, אנחנו אותך שלום. זה מתרגם שלנו גוגל גדול לא כסף. אנחנו ממדינה כבוד ניו-זאפוטה-חדשה דרום אפריקה רפובליקה. אני פנאייצ'ר סובובו מתרגם אותך מלך של אנחנו אבובכר טפאווה בוולוורד השלישי ענק!"
נגמרתי!

forty thousand feet

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אני רוצה מגיב אותך. אתה כותבת שהתקשרתי אליך להגיד לך שמדינה שלי יותר הרבה מטומטמת. אבל אתה מצטרכת מבין, שזה היה שיח סודי מה קוראים אותו 'מִיסווג', למה שאם נשיא שלי שומע או מבינה או נכנס בפרוג, הוא שובר לי שיניים ידיים ורגליות. למה שרק אני יודע - אנחנו המדינה מאוד מיטומטם יותר מֵאַתֶּם, וזה סודות מדינה!

ניהול קהילת כתיבה

והגלילות
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
גוט!
קריקטורה של מילים.

הערה קטנה: למיטב התרשמותי, כשמשרבבים פוליטיקה מפורשת לטקסטים (כמו בשורת הסיום), זה מרתיע חלק גדול מהמשתתפים העוסקים בכתיבה מקצועית "טהורה" ונהנים יותר מטקסט ניטרלי.
לא קורא חלילה לא לכתוב כאן פוליטיקה, היא חלק ממרקם החיים שלנו לכל דבר ועניין, אבל מעניין לעשות סקר פעם עד כמה זה מרחיק כותבים מסוימים, ואולי מושך צופים אחרים.

או כמו שאומרת המנהלת: מה דעתכם?

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לצערי יש לי בחיים עצמם חיבור גדול לפוליטיקה וחדשות, כנראה יותר מדי. אוטומטית זה נכנס גם לטקסטים, גם בדברים שלא קשורים ישירות.

מכירים קבוצת גמילה טובה?

כן הייתי משתמשת בזה עם יותר משמעות ועומק

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לצערי יש לי בחיים עצמם חיבור גדול לפוליטיקה וחדשות, כנראה יותר מדי. אוטומטית זה נכנס גם לטקסטים, גם בדברים שלא קשורים ישירות.

מכירים קבוצת גמילה טובה?

פחות חדשות
גם ברדיו וגם בעיתון
תראה ישועות

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

כשרון לכתוב רהוט, יש להרבה אנשים.
אבל כשרון לכתוב כה עילג - זה כבר ראוי לציון...
קטע מעולה. מכל בחינה.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
"שרגא, מה קורה? מאוחר!"

"הנה, אני כבר מסיים".

מיהר לגלול את העכבר לעבר המלבן הלבן "כתיבת תגובה", והקליד במהירות: "זו המדינה הכי מטומטמת בעולם, ביי פאר!!!"

לחץ "להגיב", המתין רגע לראות את התגובה מתנוססת ומיד סגר את המחשב הנייד בטפיחה עזה כל כך, עד שניתן היה לשמוע את כל המקשים נוקשים זה לזה, רועדים לרגע ומסתדרים מחדש במקומם כמו שיניים תותבות אחרי תפוח, נרגעים לשמוע אותו עולה על יצועו.

צלצול טלפון נייד ווקאלי החריד אותו לרגע. מי מתקשר בשעה כזו?

על הצג הופיע מספר חו"ל כלשהו. זה מסביר את השעה – אצלם עכשיו בטח צהריים. אבל מי זה? מה רוצים? אולי אחת מחלוקות החסד שנרשם אליהן לפני פסח? אולי הדוד דונלד טראמפ שוב מחלק כסף למתחזים לאמריקאים? אולי זכה בדיור למשתכן באוקראינה?

ענה.

>>>

- "הלו זה שלום".

- "איזה שלום?"

- "מה זה... זו מתיחה?"

- "מתיחה ספורט בריא חזק, כל הכבוד. אנחנו קראנו טוקבק הנדסה של אתה מישראל, אומר המדינה הכי מטומטם בעולם. נכון?"

- "נכון"...

"הומ. טוב. נשמע?"

"מדינה שלנו כה מטומטם, נותן חנייה מכוניות של נכים הכי רחוק מבניין, מאחורי סלע, מעבר של צוק, בשביל יעשה מאמץ פיזיותרפיה!"

"אוהו. כשכיסא גלגלים פוגש מוח ללא גלגלים"...

"מדינה שלנו כה מטומטם, אם מישהו כואב ציפורן מורידים לו כל היד. עכשיו כואב ציפורן? לא!"

"עיקרון ההגמדה"...

"מדינה שלנו כה מטומטם שותל מלפפון תפוז אולי ייצא מנגו, שותל מלפפון מנגו אולי ייצא אבוקדו!"

>>>

"שמעתי. עכשיו אפשר להשחיל מילה?"

"מדינה שלנו כה מטומטם, נותנים להשחיל אותך מילה".

"אוקיי, יופי. תודה. אז עכשיו תגידו לי אתם מחבת-טפאוור וגלגל-פאנצ'ר. המדינה שלכם שלחה הבוקר לרוצח המונים, ארכי-טרוריסט שמסית להרג האזרחים שלכם, שהוציא לפועל פיגועי טרור במדינה שלכם, שירה טילים על הערים שלכם, התמצית של הזבל של הגועל של אשפת האדם, אינשאללה יקבל כלבת-זאבת-שלבקת דלקת קדחת חרחור ושידפון, שם רשעים ירקב יימח שמו יחיא סינוואר ושם זכרו – הבטחה שאין לו מה לדאוג, כי לא הולכים לפגוע בו?"

"לא. אין אנחנו. אבל..."

"איי רסט מיי קייס. אנחנו המדינה הכי מטומטמת בעולם. ביי פאר!".

"ביי גם לך, אדון פאר".

<<<

השיחה התנתקה. סידר את הכרית והתהפך לצד השני. כמו בנט אחרי בחירות.

.
כתיבה מדהימה, מצחיקה ומגלגלת, ביי פאר!

אבל בסופו של דבר לא יצא לי ברור מי יותר מטומטם - האם מדינה שמבטיחה לרוצח המונים שלא יפגעו בו [מתי זה קרה?], או מי שחושב שרק בגלל זה, המדינה הזו היא הכי מטומטמת ביי פאר.

קוביד

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
בסאב טקסט של המדיה הישראלית:
האתר חסום לי.
האם כל אימת שכמה צייצנים ואנשי רשת החליטו שצריך לחסל את סינוואר - העובדה שכוחות הביטחון לא עומדים דום לפקודתם - מוכיחה ש'הבטיחו לו מוגנות מחיסול'?

קוביד

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
האתר חסום לי.
האם כל אימת שכמה צייצנים ואנשי רשת החליטו שצריך לחסל את סינוואר - העובדה שכוחות הביטחון לא עומדים דום לפקודתם - מוכיחה ש'הבטיחו לו מוגנות מחיסול'?
כשאנשי ביטחון ישראלים נובחים אל כל מיקרופון חלוד את הבטחתם לחסל את ראש הנחש, או בעברית משופרת:
מוח ללא גלגלים,
צפויה לו אריכות ימים ושנים, בטוב ובנעימים.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כשאנשי ביטחון ישראלים נובחים אל כל מיקרופון חלוד את הבטחתם לחסל את ראש הנחש, או בעברית משופרת:

צפויה לו אריכות ימים ושנים, בטוב ובנעימים.
אשמח להבין מי הם 'אנשי הביטחון הישראלים שנובחים' וכו', וממתי הדרג הצבאי הוא הקובע, ולא הדרג המדיני.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה