דרוש מידע איך מתווכים ומסדרים את המריבות של הילדים על המקומות ברכב?

saralulu

משתמש מקצוען
סמכות לא יכולה להיות רק ברכב
זה צריך להיות שיטת עבודה קבועה בבית
ולא בהכרח עם ענישה
יש כללים
וזהו
חוסר יחס לבכי
זה מה יש וזהו
שיטת חינוך שמצאה חן בעיננו:
יש לילדים כל מה שהם צריכים אבל כשאבא אומר לא זה לא!

יעל זלמנוביץ

משתמש מקצוען
פעם סיפרה לי חברה חמודה שנמאס לה מהמריבות הנ"ל , יש את זה :
רולטה ששם היא משבצת את שמות הילדים ומי שיוצא ראשון יושב ב....שני ב....וכו'
בהצלחה!
אם זה נסיעות על בסיס יומיומי אפשר לעשות את זה פעם בשבוע וכל פעם מתחלפים.

סטודיו מירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בגדול בכל ויכוחי הילדים יש שלוש שיטות עיקריות.

שיטת הפנקס, שיטת העדשים, ושיטת הסמכות.

הפנקס: ניהול תור על כל נושא. זה קשה!! לזכור מי בקומותיים בלילה, ומי תורו בצהרים, מי הלך בפעם האחרונה עם אבא, ומי עם אמא?... וכו'.

עדשים: מי מוותר? יופי. עדש. רק תיזהרו שלא תתחיל מריבה על מי מוותר...

סמכות: אבא אומר, וזהו. ומי שפותח את הפה, בפעם הבאה לא נוסע איתי לטיול!! הבנתם?!?!
אבא אומר הכי טוב ורק צריך להיות אבא הגיוני
עדשים זה טוב לבעיות שצצות פתאום ואין לך דרך אחרת לפעול

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
פתאום אני שם לב
שהפך לאשכול חינוך:)
אבל תכלס
זו שאלה חינוכית
שתלויה ממש ברוח של הבית

חסדי

משתמש פעיל

הפנקס: ניהול תור על כל נושא. זה קשה!! לזכור מי בקומותיים בלילה, ומי תורו בצהרים, מי הלך בפעם האחרונה עם אבא, ומי עם אמא?... וכו'.

סמכות: אבא אומר, וזהו. ומי שפותח את הפה, בפעם הבאה לא נוסע איתי לטיול!! הבנתם?!?!
פנקס :מצריך הרבה סבלנות ולזכור את התור
עדשים וסמכות: צריך תשומת לב מיוחדת שלא תשאר הכשבה השחורה תמיד דפוקה כלומר שלא תמיד השתלטן יהיה ליד החלון וכדומה

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
עדשים וסמכות: צריך תשומת לב מיוחדת שלא תשאר הכשבה השחורה תמיד דפוקה כלומר שלא תמיד השתלטן יהיה ליד החלון וכדומה
סתם הורים צריכים לשים לב שאין כבשה שחורה
בלי קשר לפה או לשם
צריך להיזהר גם על הדרך לא לעשות ילד נכה

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית

איך מתווכים ומסדרים את המריבות של הילדים על המקומות ברכב?​

נוסעים באוטובוס!!!!!!!
פשוט ביותר!!!!!!
שטויות
כשנסעתי באוטובוס היה אותם מריבות: מי לוחץ ראשון בפעמון ומי יושב ליד החלון בספסל האחרון

שוקולד עילית

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

נפלא לילדים בני 8 פחות מתאים לילדים בני20 שעדיין רבים על המקומות...
והם גם הכי גדולים...

תמרה א

משתמש פעיל
ממש הסכמתי עם כל מי שידבר על סמכות.
אני חושבת שהרכב הוא רק דוגמא.
ומריבות יכול לצוץ בהזדמנויות רבות ונוספות.
חושבת שאופן כללי הורים צריכים הרבה לתת בילדים חום ואהבה ולפנק גם בלי שמבקשים,
אבל מצד שני צריכים להרגיש שההורים הם אלו שמחליטים בהכול ולא נכנעים ללחץ או מניפולציות.

מייילים

משתמש מקצוען
סמכות לא יכולה להיות רק ברכב
זה צריך להיות שיטת עבודה קבועה בבית
ולא בהכרח עם ענישה
יש כללים
וזהו
חוסר יחס לבכי
זה מה יש וזהו
לגבי חוסר יחס לבכי דעתי בנושא זה שניתן להשליט סמכות פלוס להיות קשובים לילד,
ההורה יכול להגיד לא ולילד מותר לבכות בהחלט,
ההורה יכול להבין את המקום של הילד שקשה לו לקבל ובכל זאת להחליט אחרת,
אבל כן להגיד לו אני מבין שקשה לך לקבל אבל החלטתי שלא.
עובד גם על קטנטנים בני 3 ו4

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
לגבי חוסר יחס לבכי דעתי בנושא זה שניתן להשליט סמכות פלוס להיות קשובים לילד,
ההורה יכול להגיד לא ולילד מותר לבכות בהחלט,
ההורה יכול להבין את המקום של הילד שקשה לו לקבל ובכל זאת להחליט אחרת,
אבל כן להגיד לו אני מבין שקשה לך לקבל אבל החלטתי שלא.
עובד גם על קטנטנים בני 3 ו4
ישנם שתי סוגי בכי
יש בכי עצוב שעליו נכון מה שכתבת
ויש בכי של סירנה בהפגנה
עליו אני התכוונתי

HILEL1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני הרבה פעמים אומר לילדים: תסתדרו ביניכם, תודיעו לי כשהסתדרתם ואז נצא לדרך. [אני כמובן נמצא באזור כדי להזכיר להם שהם צריכים להסתדר ביניהם - סוג של גישור אבל אני לא צד בענין].
עובד מצוין גם בגילאים מאד קטנים.
אם לא -סמכות. אני מקבל החלטה הגיונית והילדים יודעים ששום בכי וכדו' לא יעזור לשנות אותה [לא שזה גורם להם לא לבכות...].

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה