דרוש מידע איך מבוצעים בפועל תשלומי המיסים

צל אדם

משתמש פעיל
לקראת תביעה משפטית, אני צריך להבין את פרוצדורת העברת הכספים למע"מ.
אני לא עצמאי ולא עוסק בחשבונאות ומס ולכן חסרים לי פרטים בסיסיים על ההליך.

אשמח אם תעשירו את הידע שלי ותשלימו לי את הפערים.
1. אחרי שבוצעה עיסקה חייבת במע"מ, תוך כמה זמן חובה לדווח עליה?
2. מדווחים על כל עיסקה בנפרד, או בכל תקופה על כל העסקאות שבוצעו בה?
3. איך מתבצע הדיווח בפועל? שולחים קובץ אקסל או שממלאים את פרטי העסקאות במערכת?
4. יש עוד פרטים שמעבירים למע"מ מלבד סכום ותאריך העיסקה, לדוג' שם הלקוח או תחשיב סכום המע"מ?
5. האם כל עיסקה מקבלת מספר סידורי (מספר שומה זה נקרא?)
6. בעיסקה בה חבים גם במיסים אחרים, העיסקה מדווחת לכמה גורמים שונים או די בדיווח אחד?

HMB

משתמש פעיל
תורה שלימה על רגל אחת.
אי אפשר לענות על הכל כל תשובה תלויה בכמה פרמטרים.
כיצד הנך מדווח בסיס מזומן/מצטבר
מעמ אגב זה גם עוסק פטור מדווח פעם בשנה או מורשה מדווח חד חודשי/דו חודשי
יש נתונים שמוציאים אחרי קליטה במערכת של הנהח ,
מה שמעבירים למעמ זה תלוי איזה סוג דיווח אתה חייב מפורט/לא
חשבוניות יוצאות ברצף
כל עסקה מדווחת בנפרד
איכשהוא ניסתי לענות, כמובן ששוב אל תסתמך על מה שנרשם
אי אפשר לענות לך בכלל על השאלות הנל.

צל אדם

משתמש פעיל
6. בעיסקה בה חבים גם במיסים אחרים, העיסקה מדווחת לכמה גורמים שונים או די בדיווח אחד?
השאלה הזו מאוד חשובה לי. בעיסקה בה יש גם מס רכישה, האם יתכן שהיא דווחה למס רכישה ולא דווחה למע"מ, או שיש דיווח אחד לכלל גופי רשות המיסים.

ייעוץ עיסקי ופיננסי

וניהול כספים לעסקים חברות ארגונים ופרטיים
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
השאלה הזו מאוד חשובה לי. בעיסקה בה יש גם מס רכישה, האם יתכן שהיא דווחה למס רכישה ולא דווחה למע"מ, או שיש דיווח אחד לכלל גופי רשות המיסים.
מה הקשר בין מס רכישה למעמ?

ייעוץ עיסקי ופיננסי

מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
הקשר הוא ששניהם תחת רשות המיסים, שאלתי האם הגופים מסונכרנים זה עם זה, או שתתכן אפשרות של דיווח לאחד מהם ואי-דיווח לשני.
אבל מס רכישה זה למי שרוכש דירה
ומעמ זה לבעל עסק שגובה מעמ מהלקוחות
איפה המיסים האלו נפגשים?

ייעוץ עיסקי ופיננסי

מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
גם על דירה משלמים מע"מ.
מס רכישה זה על רוכש הדירה
ומעמ החברת בניה לוקחת מהקונה ומעבירה למעמ אין קשר בפועל לקונה
ובדירת יד שניה גם זה אין

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה