לימוד נהיגה איך לעזוב בשלום מורה נהיגה?

מצב
הנושא נעול.

אין שמות מקוריים...

משתמש פעיל
צילום מקצועי
שאלה זו לא נשאלה, ולכן לא ענו עליה.
והלגיטימציה בכל מקרה לא צריכה להינתן או להישלל ע"י גולשי פרוג, אלא ע"י תורת ישראל.
ולגופו של עניין אין כאן יחוד אא"כ נוסעים במקומות שוממים, כי יש חלונות לרכב.
אכן יש לעיתים בעיות בכך, אבל הם קיימות לא פחות אצל רופאי נשים ומן הדין כשאין רופאה ברמה רפואית שווה אין איסור.
ודאי שיש עדיפות ללמוד אצל אישה, רק שהתורים ארוכים מאוד וכאורך התורים כך גובה המחירים.
ומבחינת היחס האנושי לא כל המורות עדיפות על כל המורים...
לכן כאשר אישה צריכה ללמוד נהיגה, ואו שאין לה כסף מיותר למורות, או שאין לה זמן לחכות בתור, לעיתים פשוט אין ברירה.
צריך לקחת בחשבון שלעיתים האלטרנטיבה היא לנסוע באוטובוס צפוף, שמצופפים בו גברים ונשים יחד. ואז לא בטוח שיש מקום "להחמיר" לחכות למורת נהיגה ובינתיים להצטופף בתערובת... (השואלת לומדת בירושלים, ושם בחלק משעות היום זה המצב באוטובוסים)
זה לא לגמרי נכון כי אי אפשר להשוות בין מורה נהיגה לרופאה.
מורה נהיגה זה עניין של סבלנות לחכות שיהיה לה תור, לא משהו רפואי שצריך אליו ניסיון.
וגם כסף זה לא סיבה- הרבה נשים מסרו נפש על צניעות, אז כסף אי אפשר?? ולגבי צפיפות באוטובוסים, לא חייבים להיצמד לגברים סביבך, ואם באמת אכפת לך אז קחי מונית
נכון,
אם כי מעטים התלמידים שמוכנים לטסט אחרי 28 שיעורים, הממוצע הוא 40 פלוס, בפרט מי שעשה שיעורים כפולים או צפופים שאז 40 שיעורים שווה ל-25 בערך מבחינת התועלת.
ולדעתי אחרי 40 כדאי ללכת להזמין טסט גם אם לא מוכנים, עושים כמה טסטים עד שעוברים, הטסט מכייל ומחשל הכי טוב (אמנם יש סכנה לבטחון העצמי להיכשל בטסטים, אבל בהסתכלות נכונה ובריאה יודעים שזה זול ויעיל יותר מלהמשיך שיעורים סתם)
40 זה המון. זה תלוי הרבה בתלמיד וגם במורה. אני למדתי אצל מורה, אשה, שהרבה עברו אצלה בטסט ראשון

אורית M

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
לא,
ויש לי השבוע טסט
לא מוכנה אליו אבל ביקשתי ממנה בצורה שלא הותירה לה ברירה
מומלץ מאד לעשות את הסגולה של ר' מתיא בן חרש (ולהבטיח לפרסם, יש לי אח שהיה מאד בלחץ מהטסט והמורה אמר לו שאם הוא יכשל זה רק מהלחץ, הוא עשה את הסגולה ועבר טסט ראשון, והיה לו טסטר מאד עדין שאפי' כשהוא שכח להרים את האמברקס בתחילת הנסיעה הטסטר העיר לו בעדינות רבה, בקיצור סגולה שווה לחלוטין, זה בסה''כ 18 נרות, ולקרוא פרק תהלים אחד 18 פעם, בדוק ומנוסה)

ראש ישר

משתמש פעיל
וגם כסף זה לא סיבה- הרבה נשים מסרו נפש על צניעות, אז כסף אי אפשר?? ולגבי צפיפות באוטובוסים, לא חייבים להיצמד לגברים סביבך, ואם באמת אכפת לך אז קחי מונית

40 זה המון. זה תלוי הרבה בתלמיד וגם במורה. אני למדתי אצל מורה, אשה, שהרבה עברו אצלה בטסט ראשון
לא נכנסת לכל היתר.
רק לגבי הצפיפות... את נוסעת כל יום הלוך חזור לעבודה למשל? בטוחה לגמרי שלא חייבים להיצמד לגברים?
שיש מוניות זמינות באזורים מסוימים, ושיש תקציב מנופח בשביל זה?

שוב, אני לומדת אצל מורה, שאני ממש לא מרוצה, וחיכתי לה המון, ודי תקועה כרגע...ולא מתכננת לעבור לגבר.
אבל אנשים שלא מכירים תחבורה ציבורית בירושלים באופן יומיומי במקומות עמוסים, פחות יכולים להביע דעה האם חייבים להצמד... ולתת הצעות של מוניות. באמת.

שוקלד בלונדי

משתמש פעיל
מומלץ מאד לעשות את הסגולה של ר' מתיא בן חרש (ולהבטיח לפרסם, יש לי אח שהיה מאד בלחץ מהטסט והמורה אמר לו שאם הוא יכשל זה רק מהלחץ, הוא עשה את הסגולה ועבר טסט ראשון, והיה לו טסטר מאד עדין שאפי' כשהוא שכח להרים את האמברקס בתחילת הנסיעה הטסטר העיר לו בעדינות רבה, בקיצור סגולה שווה לחלוטין, זה בסה''כ 18 נרות, ולקרוא פרק תהלים אחד 18 פעם, בדוק ומנוסה)
עשיתי את הסגולה הזאת ולא נושעתי..

ד. פריד

משתמש מקצוען
מורה נהיגה זה עניין של סבלנות לחכות שיהיה לה תור, לא משהו רפואי שצריך אליו ניסיון.
כסף זה אולי לא סיבה "השקפתית", אבל בהחלט סיבה הלכתית. הרבה שחיטות עם שאלות כבדות הוכרעו לקולא בגלל הפסד מרובה. (דוגמה נוספת לדבר בחוט שני פוסק שליכא דרכא אחרינא זה גם כשיש דרך אחרת, אבל היא קצת יותר ארוכה.)

באופן כללי לגבי מסירות נפש, יש הלכות ברורות מתי צריך למסור נפש ומתי אסור, ולא ללמוד נהיגה מגבר ודאי לא גרוע מייחוד שלדעת רוב הפוסקים אין בו דין של ייהרג ואל יעבור, ולא אכנס לפירוט של על מה עוד אין דין ייהרג ואל יעבור. ויעויין כתובות דף ח

בדבר רפואי בהרבה מקרים ניתן לחכות לרופאה שאינה פחות מומחית, ובכל זאת אין בכך חיוב הלכתי. ויצוין שאצל רופאים יש לעיתים יותר סתירה לצניעות מאשר אצל מורה נהיגה ואכמ"ל.
לגבי האפשרות לא להיצמד, לא תמיד היא קיימת. כנראה מזמן לא נסעת בקו 72 לרמות בשלוש ארבע, וכן בשעות הצהריים בקו 6 במודיעין עלית, ובטוחני שיש עוד רשימה לא מכובדת...
בקשר למונית, לא לכל אחת יש אפשרות לממן 2 מוניות ביום, ולהזכירך במוניות נוהגים גברים, וחלקם ערבים. והיו דברים מעולם.

אין שמות מקוריים...

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לא נכנסת לכל היתר.
רק לגבי הצפיפות... את נוסעת כל יום הלוך חזור לעבודה למשל? בטוחה לגמרי שלא חייבים להיצמד לגברים?
שיש מוניות זמינות באזורים מסוימים, ושיש תקציב מנופח בשביל זה?

שוב, אני לומדת אצל מורה, שאני ממש לא מרוצה, וחיכתי לה המון, ודי תקועה כרגע...ולא מתכננת לעבור לגבר.
אבל אנשים שלא מכירים תחבורה ציבורית בירושלים באופן יומיומי במקומות עמוסים, פחות יכולים להביע דעה האם חייבים להצמד... ולתת הצעות של מוניות. באמת.
אני נוסעת כל יום באוטובוס ואני חושבת שאפשר לראות למי אכפת- עובדה שיש כאלה שאף פעם לא תראי אותן ליד גברים.
כסף זה אולי לא סיבה "השקפתית", אבל בהחלט סיבה הלכתית. הרבה שחיטות עם שאלות כבדות הוכרעו לקולא בגלל הפסד מרובה. (דוגמה נוספת לדבר בחוט שני פוסק שליכא דרכא אחרינא זה גם כשיש דרך אחרת, אבל היא קצת יותר ארוכה.)

באופן כללי לגבי מסירות נפש, יש הלכות ברורות מתי צריך למסור נפש ומתי אסור, ולא ללמוד נהיגה מגבר ודאי לא גרוע מייחוד שלדעת רוב הפוסקים אין בו דין של ייהרג ואל יעבור, ולא אכנס לפירוט של על מה עוד אין דין ייהרג ואל יעבור. ויעויין כתובות דף ח

בדבר רפואי בהרבה מקרים ניתן לחכות לרופאה שאינה פחות מומחית, ובכל זאת אין בכך חיוב הלכתי. ויצוין שאצל רופאים יש לעיתים יותר סתירה לצניעות מאשר אצל מורה נהיגה ואכמ"ל.
לגבי האפשרות לא להיצמד, לא תמיד היא קיימת. כנראה מזמן לא נסעת בקו 72 לרמות בשלוש ארבע, וכן בשעות הצהריים בקו 6 במודיעין עלית, ובטוחני שיש עוד רשימה לא מכובדת...
בקשר למונית, לא לכל אחת יש אפשרות לממן 2 מוניות ביום, ולהזכירך במוניות נוהגים גברים, וחלקם ערבים. והיו דברים מעולם.
לזה התכוונתי שצריך לשאול רב ולא פה בפורום.
תמצא לי רב אחד שמתיר ללמד מגבר, אני אשמח לשמוע.
וכן תתפלא שאני נוסעת גם באוטובוסים עמוסים, ועל זה עניתי למעלה

עד מתי

משתמש מקצוען
אני נוסעת כל יום באוטובוס ואני חושבת שאפשר לראות למי אכפת- עובדה שיש כאלה שאף פעם לא תראי אותן ליד גברים.

אני מכירה רב שמתיר ( ספציפית מורה דתי מבוגר שבאמת בסדר) ואפילו 2 בנות שלו למדו אצלו ( גרים במקום שזה ממש מקובל רשיון לנשים)

ד. פריד

משתמש מקצוען
אינני יודע באיזה אוטובוס, אבל הייתי באוטובוסים שאין אפשרות כלל.
אגב, בשונה מדעת מחברי המודעות רחוב, לדעת ר' משה פיינשטיין אין איסור בהצמדות באוטובוסים. (אגרו"מ אבהע"ז ח"ב סי' י"ד)
ודאי שצריך לשאול רב, רק שהתגובה
מה הלגיטמציה הזו למורה גבר לאשה??
עוד שירביץ לה?
איפה הכבוד לבת ישראל?
גרמה לי להציג שיש שיקולים הלכתיים מנגד ולא הכל שחור לבן.
בקשר לרב, חברה של אשתי קיבלה היתר מרב, כמובן שאיני יודע האם היו שם נתונים מיוחדים שגרמו לפסיקה הזו.
אגב, גם לגבי רופאים כשיש זמן רצוי לעשות שאלת רב. בתשובות והנהגות ר' משה שטרנבוך מאוד מתנגד לעניין כשאין הכרח גמור, והוא כותב שהגיעו איליו סיפורים מזעזעים.
לגופו של עניין בשבט הלוי ובמשנה הלכות אוסרים נהיגת נשים בכל מקרה...

אין שמות מקוריים...

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אני מכירה רב שמתיר ( ספציפית מורה דתי מבוגר שבאמת בסדר) ואפילו 2 בנות שלו למדו אצלו ( גרים במקום שזה ממש מקובל רשיון לנשים)
זה שהבנות שלו למדו אצלו זה לא מתיר.
רב חרדי או דתי? כי אני גם מכירה- אבל דתי.

גרפיקאית מתנסה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
תגידו אפשר לשאול איך אתם ממליצות להתחיל ללמוד תיאוריה?
באיזה אופן הכי מומלץ?
אפליקציה? ,קבצי PDF?, דיסק? ספר? ,
מה הכי יעיל וכדאי? אשמח לדעת מנסיון מי שאחרי...
תודה!! :) :D

ווילי וונקה

משתמש מקצוען

לא ברור לי למה את לוקחת את החוויות האישיות של עצמך ומשליכה על שאר העולם
לפעמים, ואפילו הרבה פעמים, יש תערובת באוטובוסים ובפרט בשעות העמוסות. זו המציאות. "לא חייבים להיצמד לגברים" זו בעיני אמירה *מאד פוגענית* כלפי נשים שכל חטאן הוא רצון חזור הביתה בזמן ולהספיק לקחת את הילדים.
כנ"ל שאר אמירותייך. מה זה קחי מונית? את רצינית עכשיו?
ולגבי מספר שיעורים- כל אחד ומספר השיעורים שהוא צריך. ואם מישהו צריך 40 למה לפגוע בו? הוצאת אותו טיפש. יכול להיות שלך ספציפית הספיקו פחות שיעורים. יש אנשים שצריכים 28 שיעורים ויש שצריכים 100. מה זה עניינך ובאמצעות איזה כלי מדידה החלטת ש40 זה המון?
סליחה שיצאתי ככה על הפוסט הזה. אני לא נוהגת בדרך כלל לנסות לחנך אנשים בפורום ציבורי.
אבל נפגעתי בשם רבות נוספות

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
תגידו אפשר לשאול איך אתם ממליצות להתחיל ללמוד תיאוריה?
באיזה אופן הכי מומלץ?
אפליקציה? ,קבצי PDF?, דיסק? ספר? ,
מה הכי יעיל וכדאי? אשמח לדעת מנסיון מי שאחרי...
תודה!! :) :D
הכי טוב לעשות הרבה מבחנים בסימולטור, לומדים הכי טוב מזה
אח"כ כדאי לעבור על הספר בשביל השלמת הידע, אבל קשה לזכור הכל מהספר

whitestar

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
אבל להרשם לאתר-חינמי
אם לא נרשמים אין כמעט שאלות

אגב מנסיוני הכי פשוט לעשות רק מבחנים

פרוסטיץ

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
הכי טוב לעשות הרבה מבחנים בסימולטור, לומדים הכי טוב מזה
אח"כ כדאי לעבור על הספר בשביל השלמת הידע, אבל קשה לזכור הכל מהספר
אני למדתי תיאוריה באתר "עברתי" עשיתי רק מבחנים והרבה...
ועברתי את התאוריה בקלות ברוך ה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה