לימוד נהיגה אחרי כמה טסטים מתייאשים?

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
אסור לקצר במקום שאמרו להרחיב, והיות ולא הבינו אותי נכון,
אפרט קצת יותר, כי סוף סוף בדיני נפשות עסקינן:

כולנו נתקלים לפעמים בכביש בנהג שכל מהות נהיגתו זועקת "מי נתן לו רישיון נהיגה"
ולא בגלל שהוא שובב, מופרע, או סתם מופקר, אלא כי באמת "אין לו את זה"
בשביל להיות נהג בכביש, צריך כושר ריכוז מסוים, יכולת שליטה במיוחד במצבי לחץ, לא לאבד עשתונות, לקבל החלטות בשבריר שנייה, ולא כולם קיבלו את המתנות האלו.

אני כמובן לא טוען שרק נהג מרוצים זכאי לקבל רישיון, אבל אני בהחלט טוען, שיש רף מסוים מינימאלי שמתחתיו אסור לתת רישיון, כי זה ממש להכניס רוצח (בשוגג) לכביש.

ולפעמים בוחן הטסט כבר רואה את זה מיד.
וזאת משיחה שלי עם בוחן טסט כבר הרבה שנים.

לכן הנקודה היא לא כמה טסטים, יש כאלה שעברו רק אחרי 8 טסטים והם נוהגים מצוין.
ויש כאלה שעברו טסט ראשון והם מסוכנים כל רגע שהם על ההגה.

כמו שיש הגבלות גיל. (רק מגיל מסוים ורק עד גיל מסוים)
כך היה ראוי שיהיה הגבלה לפי מבדק ממוחשב שיבדוק את כושר הריכוז וכושר שליטה.
לדעתי תוך כמה שנים אנחנו שם.

זה יחסוך אין ספור חיי אדם יקרים.
לפי התגובה אני מניח שאין לך רישיון נהיגה, ולא למדת נהיגה...

תשאל כל נהג, לימוד הנהיגה האמתי מתחיל רק כשאתה לבד על הכביש ללא מורה נהיגה,
לעבור טסט זה נטו עניין של מזל!
זה לא מעיד כלום על יכולתו (או על אי יכולתו) של הנבחן.

אישונת

משתמש צעיר
וזאת משיחה שלי עם בוחן טסט כבר הרבה שנים.
כעת כששמתי לב למשפט הזה הבנתי הכל...
למי שלא יודע, אז ב99.9% מהמקרים, מי שניגש לטסט הוא כבר מתאים ללא ספק להיות על הכביש. ולפיכך התפקיד של הבוחן הוא תפקיד קצת משעמם ומתסכל, הם הרי צריכים להרגיש שהם עושים משהו, פוסלים כמה שיותר כדי שירגישו שאכן מנעו תאונות וכו'. וכתוצאה מזה נוצר מצב שבו הם פשוט משכנעים את עצמם כמה שהמצב נורא ואיום ומבחינתם בעיקרון הם היו פוסלים 9 מתוך כל 10 נהגים... (כל זה עוד בהנחה שאין כאן ענין מסויים נגד המגזר שלנו. נניח).
אז כך, למי שלא מכיר את השוק, הציונים שהם מחלקים אפילו לא מתחילים לשקף את המציאות. זה דבר שכל מי שעבר את זה יודע ולכן מראש התפלאתי למה יש כאן מישהו שזה לא ברור לו. כשראיתי את המשפט הזה - הבנתי הכל...

ליאונרדו

משתמש סופר מקצוען
ולא בגלל שהוא שובב, מופרע, או סתם מופקר, אלא כי באמת "אין לו את זה"
את מה אין לו?
את ה170 IQ שצריך כדי לנהוג?
נהיגה בכביש לאדם בן מעל 17 היא מסובכת בדיוק כמו רכיבה על אופנים
לא צריך שום כישורים מיוחדים לזה
בארצות אחרות אבא מלמד את בנו לנהוג ורק לשיעור או שניים אחרונים מגיע בוחן נהיגה ומגיש לטסט
זה שתרבות הנהיגה פה בארץ מופרעת לא אומר שצריך להיות מוכשר במיוחד כדי לנהוג. זה פשוט לא נכון

אליז

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כעת כששמתי לב למשפט הזה הבנתי הכל...
למי שלא יודע, אז ב99.9% מהמקרים, מי שניגש לטסט הוא כבר מתאים ללא ספק להיות על הכביש. ולפיכך התפקיד של הבוחן הוא תפקיד קצת משעמם ומתסכל, הם הרי צריכים להרגיש שהם עושים משהו, פוסלים כמה שיותר כדי שירגישו שאכן מנעו תאונות וכו'. וכתוצאה מזה נוצר מצב שבו הם פשוט משכנעים את עצמם כמה שהמצב נורא ואיום ומבחינתם בעיקרון הם היו פוסלים 9 מתוך כל 10 נהגים... (כל זה עוד בהנחה שאין כאן ענין מסויים נגד המגזר שלנו. נניח).
אז כך, למי שלא מכיר את השוק, הציונים שהם מחלקים אפילו לא מתחילים לשקף את המציאות. זה דבר שכל מי שעבר את זה יודע ולכן מראש התפלאתי למה יש כאן מישהו שזה לא ברור לו. כשראיתי את המשפט הזה - הבנתי הכל...
כל מילה!

רק אושר!

משתמש מקצוען
עצה טובה שקראתי כאן בפרוג ועזרה כבר לכמה לעבור---לבעלי,חבר שלו וכו
במהלך טסט לחשב כל קטע כאילו הוא היחיד שלפניך:עד הכיכר הקרובה,רק עובר את הצומת, עד סוף הרחוב וכו...
לא לחשב כמה זמן נשאר או להכנס ללחץ שמישהו לידי וכו, להיות מרוכז לעבור שלב אחר שלב.

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
כמות הטסטים לא בהכרח מעידה על רמת הנהיגה.
תנסו לבדוק אפשרות לשעה ריקה יותר בכביש, בין 9-13 בבוקר.
אפשר גם לנסות לבקש מהמורה שישבץ אתכם עם תלמיד חלש, כך שבוחן יתרשם ש"אתה טוב".
למיטב ידיעתי, לפני שההודעה על מועד הטסט מגיעה לתלמיד, יש אפשרות למורה להחליף שעות ותלמידים במערכת.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לך למודיעין
מה הבעיה?
בשלב שהוא נמצא עכשיו שווה לו לעשות עוד 6 טסטים בירושלים ולא לעבור למודיעין, גם כלכלית וגם טכנית.

ואגב גם במודיעין, נכון שבאופן כללי זה יותר קל, אבל זה לא הוקוס פוקוס.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
כמובן לא אמרתי שעוברים כך בלי לדעת כלום אבל הם קצת פחות קשוחים ופוסלים על כל פיפס
כן אבל בשלב כזה להתרגל למורה חדש ולרכב חדש ולמסלולים חדשים עם דגשים חדשים זה יכול להיות סיפור של הרבה מאוד שיעורים! לפעמים מחזיר אותך 50% אחורה

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה שחשוב בטסט
את ה-בוקר טוב- לטסטר
רוגע וכמה טיפות רסקיו על הלשון כחצי שעה לפני, גם אם הטסט ממחשב כדאי לזרוק מבטים במראות מראה על רצינות יתר בעיני הבוחן

אני אישית לא הצלחתי בחניה ברוורס וביקשתי לבוחן לחזור על זה והעביר אותי ללא פסילה

"בהצלחה ובס"ד"

יעקב רבינוביץ

משתמש צעיר
עריכה תורנית
אם שי לך אפשרות לך לאופקים מכיר כמה חברים שלא עברו הרבה טסטים
והלכו לאופקים ועברו מיד בטסט יש שם כבישים רחבים וככרות נוחים.
אגב, בתור אחד שמחזיק רשיון כמה חודשים ומחזיק רכב,
תמיד בהתחלה יש פדיחות אבל לא להתרגש תוך כמה ימים אתה נוהג כמו נהג ותיק
(חניות עד היום אני לא יודע משתדל לא לחנות במקומות צפופים ככה זה שהמורה לא מלמד איך לחנות חוץ מלהסתכל במצלמת רוורס...)
אז לא להתייאש
(שר המשפטים של מדינת ישראל נכשל בעבר ב5 טסטים ועד היום לא מחזיק ברשיון נהיגה..)

בוקר מואר

משתמש מקצוען
את מה אין לו?
את ה170 IQ שצריך כדי לנהוג?
נהיגה בכביש לאדם בן מעל 17 היא מסובכת בדיוק כמו רכיבה על אופנים
לא צריך שום כישורים מיוחדים לזה
בארצות אחרות אבא מלמד את בנו לנהוג ורק לשיעור או שניים אחרונים מגיע בוחן נהיגה ומגיש לטסט
זה שתרבות הנהיגה פה בארץ מופרעת לא אומר שצריך להיות מוכשר במיוחד כדי לנהוג. זה פשוט לא נכון

הפרעת קשב וריכוז לדוגמא.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
תנסו לבדוק אפשרות לשעה ריקה יותר בכביש, בין 9-13 בבוקר.
למיטב ידיעתי, לפני שההודעה על מועד הטסט מגיעה לתלמיד, יש אפשרות למורה להחליף שעות ותלמידים במערכת.
למיטב ידיעתי, השיבוץ של שעת הטסט, ומי יהיה הטסטר - הוא אוטומטי לחלוטין, ואין למורה שום אפשרות לדעת מי הוא יהיה, או לשנות אותו.
אם שי לך אפשרות לך לאופקים מכיר כמה חברים שלא עברו הרבה טסטים
והלכו לאופקים ועברו מיד בטסט יש שם כבישים רחבים וככרות נוחים.
ואני מכיר כמה שעשו באופקים, ועברו רק ברביעי-חמישי...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה