תוספות אורז חגיגי עם תוספות-

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
2 כוסות אורז פרסי או בסמטי
3 כפות שמן
4 כוסות מים
1 כפית מלח- או יותר לפי נטעם
1/2 כוס גרעיני דלעת קלופים
1 כוס חמוציות ללא סוכר
1 כוס גפרורי שקד מולבן
2 כפות סוכר חום

שוטפים את האורז ומניחים לייבוש.
מחממים שמן בסיר. מטגנים את האורז כדקה תוך כדי בחישה. מוסיפים מלח ומים ומביאים לרתיחה מכסים את הסיר ומבשלים כ-20 דקות על אש נמוכה עד שנראים חורים בין גרגרי האורז והמין ברובם נספגו באורז. מכבים את האש ומשאירים את הסיר מכוסה לעוג כ-7-8 דקות.

שמים חמוציות, גרעיני דלעת קלופים, גפרורי שקד מולבן וסוכר חום במחבת טפלון. מקפיצים על אש נמוכה במשך כ-2 דקות להשחמה קלה.

בהגשה, מפזרים מהפיצוחים והחמוציות על האורז.
IMG_9758_800x533.jpg

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
שמים חמוציות, גרעיני דלעת קלופים, גפרורי שקד מולבן וסוכר חום במחבת טפלון. מקפיצים על אש נמוכה במשך כ-2 דקות להשחמה קלה.
בעצם זה אורז פשוט, לבן ומעליו פיצוחים...,
תנסו לשנות קצת את הפיצוחים:
אחרי הקלייה, הוציאו מהמחבת, קצצו בצל אחד גדול לריבועים קטנטנים וטגנו עד שמשחים מעט מאוד, הוסיפו את הפיצוחים והמשיכו לטגן עוד מעט,
עכשיו מגיעה הפואנטה:
הוסיפו כף אחת של דבש, ערבבו וזהו!
אני מכינה מזה "פשטידת אורז"- לוקחת תבנית ח"פ עגולה- קוטר 15 ס"מ (מספיק מדוייק לכוס אורז מבושלת), שמה בתחתית נייר אפייה גזור לצורת התבנית- שיצא בקלות, מפזרת את הפיצוחים (אפשר רק במסגרת- ליופי), מעל שופכת את האורז ומהדקת מעט עם הכף, סוגרת עם נייר כסף והופכת- כך שהאורז למטה והפיצוחים למעלה (בשבת- מחממת כך על הפלטה),
בהגשה - פשוט הופכת על צלחת עגולה- כמו פשטידה- יוצא מעולה!
@ה. בקר, תנסי...

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בעצם זה אורז פשוט, לבן ומעליו פיצוחים...,
תנסו לשנות קצת את הפיצוחים:
אחרי הקלייה, הוציאו מהמחבת, קצצו בצל אחד גדול לריבועים קטנטנים וטגנו עד שמשחים מעט מאוד, הוסיפו את הפיצוחים והמשיכו לטגן עוד מעט,
עכשיו מגיעה הפואנטה:
הוסיפו כף אחת של דבש, ערבבו וזהו!
אני מכינה מזה "פשטידת אורז"- לוקחת תבנית ח"פ עגולה- קוטר 15 ס"מ (מספיק מדוייק לכוס אורז מבושלת), שמה בתחתית נייר אפייה גזור לצורת התבנית- שיצא בקלות, מפזרת את הפיצוחים (אפשר רק במסגרת- ליופי), מעל שופכת את האורז ומהדקת מעט עם הכף, סוגרת עם נייר כסף והופכת- כך שהאורז למטה והפיצוחים למעלה (בשבת- מחממת כך על הפלטה),
בהגשה - פשוט הופכת על צלחת עגולה- כמו פשטידה- יוצא מעולה!
@ה. בקר, תנסי...
בעצם זה אורז עם פיצוחים
והיות ויש בזה סוכר חום הדבש מיותר לגמרי.
כן הבאת מתכון למשהו אחר.
תודה.
את יכולה להעלות באשכול משלך...
אני לא צריכה לנסות כמו שהצעת כי אני מכינה כך הרבה פעמים. וזה באמת מוצלח. בלי דבש ובלי בצל. משטחת את תערובת הפצוחים עם הסוכר חום אחרי הקליה בתבנית ומעליו את האורז וכו' בדיוק כמו שכתבת. לפעמים מוסיפה בצל ירוק, הוא נותן צבע מהמם. אותו אני כמובן לא קולה עם הפצוחים

שאילתה

משתמש צעיר
@ה. בקר בדרך כלל אני לא מגיבה רק קוראת מהצד
אבל הפעם אני חייבת להגיד תודה!
נכנסתי לקבל השראה לבישולים לחג, ואת ממש עשית לי חשק להיכנס למטבח בזכות המתכונים הטעימים והקלים שאת מביאה לנו. יש לך לב רחב וממש מרגישים את זה!
אז תודה על עכשיו ועל כל השנה!
שנה טובה

rivkic

App.Up.Go! -פיתוח תוכנות / אתרים מורכבים / קורסים
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
D I G I T A L
לא מאוד קשור
אבל המתכון שלך של כדורי האורז עם הבשר בעיתון קטיפה השבוע - נראה פצצה
צורת הגשה קצת אחרת
הולכת לנסות בעז"ה

אינסוף

משתמש מקצוען
@ה. בקר
כמות המתכונים ששתפת כאן היא מטורפת,
מנות מושקעות אחת אחת שעושות חשק להתחיל לבשל!
תודה רבה!
שתהיה לך שנה טובה ומתוקה!
מקנה בזכויות שלך.

יש לי הצעת שדרוג-
אני מכינה באופן דומה ולפני ההגשה ממש מוסיפה גרעיני רימון ובצל ירוק!
משדרג מאד בנראות וגם בטעם החמצמצות של הרימון משתלבת מאד.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
לא מאוד קשור
אבל המתכון שלך של כדורי האורז עם הבשר בעיתון קטיפה השבוע - נראה פצצה
צורת הגשה קצת אחרת
הולכת לנסות בעז"ה
העליתי את המתכון גם לכאן הערב.
הוא באמת מוצלח.

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
בעצם זה אורז עם פיצוחים
והיות ויש בזה סוכר חום הדבש מיותר לגמרי.
כן הבאת מתכון למשהו אחר.
תודה.
את יכולה להעלות באשכול משלך...
אני לא צריכה לנסות כמו שהצעת כי אני מכינה כך הרבה פעמים. וזה באמת מוצלח. בלי דבש ובלי בצל. משטחת את תערובת הפצוחים עם הסוכר חום אחרי הקליה בתבנית ומעליו את האורז וכו' בדיוק כמו שכתבת. לפעמים מוסיפה בצל ירוק, הוא נותן צבע מהמם. אותו אני כמובן לא קולה עם הפצוחים
@ה. בקר, כשקראתי את המתכון לא ראיתי את הסוכר החום, חשבתי שזה אורז פשוט עם פיצוחים קלויים, לא הבנתי מה הריגוש..., אחרי שהערת- הבנתי, תודה על ההערה!
ושוב, ממליצה לך לנסות את הדבש והבצל (ללא סוכר חום), זה מעדן- מבטיחה לך שתהני..., ואגב, הצעתי את המתכון הזה כבר פעם בפרוג:

המסודרת

משתמש מקצוען
נראה שהמטבח שלך לא רגוע בערב חג
איזה שפע מתכונים !
ובאיזו נדיבות את חולקת אותם עם אחרים!!
תודה רבה
ושנה טובה

דירה חדשה

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
2 כוסות אורז פרסי או בסמטי
3 כפות שמן
4 כוסות מים
1 כפית מלח- או יותר לפי נטעם
1/2 כוס גרעיני דלעת קלופים
1 כוס חמוציות ללא סוכר
1 כוס גפרורי שקד מולבן
2 כפות סוכר חום

שוטפים את האורז ומניחים לייבוש.
מחממים שמן בסיר. מטגנים את האורז כדקה תוך כדי בחישה. מוסיפים מלח ומים ומביאים לרתיחה מכסים את הסיר ומבשלים כ-20 דקות על אש נמוכה עד שנראים חורים בין גרגרי האורז והמין ברובם נספגו באורז. מכבים את האש ומשאירים את הסיר מכוסה לעוג כ-7-8 דקות.

בהגשה, מפזרים מהפיצוחים והחמוציות על האורז.
צפה בקובץ המצורף 1459422
תודה על המתכון!
אני רוצה להכין לר"ה לחמותי.
אם אני מראש שמה בתבנית עגולה בתחתית את הפיצוחים ומעל את האורז, מביאה את זה ככה ובסעודה רק הופכים על מגש- זה ילך? או שיהרס והפיצוחים יהיו לא קריספיים כאלה?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
תודה על המתכון!
אני רוצה להכין לר"ה לחמותי.
אם אני מראש שמה בתבנית עגולה בתחתית את הפיצוחים ומעל את האורז, מביאה את זה ככה ובסעודה רק הופכים על מגש- זה ילך? או שיהרס והפיצוחים יהיו לא קריספיים כאלה?
יהיה בסדר. החימום מתחיל מהתחתית שבו הפיצוחים אז יהיה מצוין

יפה ז

משתמש חדש
@ה. בקר אין לי חמוציות ויש לי שזיפים מיובשים, נראה לך יכול ללכת?
אחתוך אותם לחתיכות קטנות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה