אופנים, רק לא לחרדים

גימפעל

משתמש מקצוען
לא הבנתי למה זה מרתיח אותך?
מישהו מנע ממך להשתמש? החברה מספקת שירות. השירות ניתן באמצעות אפליקציה.
אין שום מניעה לחרדים להשתמש.
יש לך טלפון טיפש? אשריך!
מי שנמנע מטלפון חכם-זכותו, ואשרי חלקו.
אבל-איפה האפליה? אנחנו ב2024! העולם טכנולוגי!
מי שנמנע מלהשתמש בטכנולוגיה-אשריו.
אבל למה מישהו צריך לשנות בשבילך משהו? למה אתה מרגיש מופלה?

וכנראה שזאת גם הסיבה שאין לך תחנות באזורים חרדיים.
אם אין לך אפליקציה-איך תשכיר? ואם לא תשכיר-למה לפתוח תחנה?

וזה שלהזמין דרך נקסט אפשר רק דרך האינטרנט? איזה אפליה! ואם אין לי אינטרנט בבית? שיעשו נציג אנושי, וקטלוג בדואר!
ופרוג-בכלל חוצפנים! פתחו פורום חרדי. ואת החרדים האמיתיים-מדירים.
שיפתחו קו טלפוני שנוכל לשמוע מה קורה בפורום:)

גמני עם טלפון כשר. מרגישה מופסדת לפעמים.
אבל יודעת שעושה את הדבר הנכון. מתוך בחירה.
כל מילה פנינה

חרישאי

משתמש מקצוען
חחח
יש יותר ילדים בגילאי 9 - 22 שנוסעים עם זה בפראות בלי חוקים מאשר רכבים בכביש!!!!
לא לדבר על המגרשי חניה הריקים בכוללים ועשרות זוגות האופניים עם 4 כסאות + בכניסה לכל כולל...
איך אין את זה?!
כל הענין שכואב זה נטו החברות השכרה - שיש קורקינטים בהרבה פינות בבני ברק ולא עובדות עם הציבור החרדי..
אז אם יש כמה אלפי אסונות פוטנצאלים בוא נמלא את העיר בעוד כמה אלפים?

חרישאי

משתמש מקצוען
רק התחזקו טענותי, אם אנשים מרכיבים על אופניים ילדים בצורה לא הכי בטיחותית וחוקית מה יקרה עם קורקינטים, אבא רוכב ומתחתיו מחזיקים שלושה ילדים בכידון, ראיתי את זה כבר. לא צריך למסד את זה

לארג'

משתמש מקצוען
אם אני זוכר נכון ההשכרה היא לאופניים רגילות ולא חשמליות
תקנו אותי אם אני טועה..

@קודם כל-בן אדם. במחילה אבל זה פשוט לא נכון
אם העירייה שוכרת חברה היא צריכה לדאוג לכל תושבי העיר
ובפרט שהציבור החרדי הוא חלק ניכר מאוד בירושלים.
בשונה מנקסט שאתה לא משלם ארנונה אלא חברה שרוצה להרוויח
שעושה את השיקולים שלה וזכותה..

אני לא רוכב על אופניים מגיל 10 ואני לא מעוניין בזה,אבל הטענות של פותח האשכול צודקות.

די

משתמש סופר מקצוען
אז אם יש כמה אלפי אסונות פוטנצאלים בוא נמלא את העיר בעוד כמה אלפים?
וואו.
אולי גם כן כל רכב הוא אסון פוטנציאלי?
ברור צריך לרכב על אופניים לפי חוקי הבטיחות, עם רישיון תיאוריה, עוד מעט עם לוחית רישוי, עם קסדה, לא להרכיב ילדים בלי קסדה ובלי מושב מסודר. לרכב על הכביש לפי חוקי התנועה ולא על המדרכות.

אבו מאיר

משתמש מקצוען
אברך מסוג מאוד מאוד מסוים
אבל זה לא הנושא
טעות, יש הרבה אברכים עם אופניים חשמליים כן, גם ליטאים פשוטים.
נכון שבכוללים הספרדים יש חניון ענק של אופניים חשמליות אבל יש גם הרבה ליטאים!
אולי לא הבני ברקים הכבדים אבל בכל אופן זה קיים !
לא שאני בעד זה דבר מסוכן בטירוף בעיני ראיתי אברך עם אופניים וים ילדים עליו שהחליק בכביש....

מרים אדריכל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
גם בירושלים למיר יש עשרות אברכים שמגיעים כל בוקר עם אופניים, אברכים שיושבים ולומדים יום שלם

עטלף

משתמש פעיל
הדיון קצת סטה מהנושא... אני אנסה להחזיר אותו לשם.
הדבר היחיד שיכול להועיל, זה שליחת הודעות לכל הנוגעים בדבר (מרה"ע ועד מבקר המדינה ;)).
מי שממש החליט להתמסר לעניין, יכול לפרסם בעלונים השכונתיים בקשה מהציבור לשלוח עוד הודעות.

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אלו חברות פרטיות חלקן לפחות בין לאומיות וברור שאין כאן כוונה להפלות חרדים, הרי הם יכלו להרויח הרבה יותר אם גם החרדים ישתמשו בזה.
בכל אופן לא נראה לי שיש כל כך ביקוש אצל חרדים בעלי טלפון כשר (נשים בכלל לא, גברים רק ליטאים מהסוג עם נעלי בלנדסטון וכו' כמובן חרדים יותר מודרניים יש אבל יש להם סמארטפון, אולי כן יהיה רלוונטי קצת לבחורים בבין הזמנים? גם כן אני מניח לא משהו משמעותי כי זה לא זול) ולכן זה גם לא כלכלי להם לשנות נהלים בשביל זה.
בקיצור תפסיקו לראות אפליה בכל דבר...

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אדרבה מי שרוצה יכול לעניין משקיעים לפתוח מיזם דומה לחרדים אני בטוח שהעיריה תשתף פעולה
אני לא רואה פוטנציאל גדול אבל למה לא...
בפרט אם זה יהיה על הדרך לכותל יהיה ביקוש בתוך שכונות כמו רמות פחות יעבוד מן הסתם

נמבר וואן

משתמש פעיל
הדיון קצת סטה מהנושא... אני אנסה להחזיר אותו לשם.
הדבר היחיד שיכול להועיל, זה שליחת הודעות לכל הנוגעים בדבר (מרה"ע ועד מבקר המדינה ;)).
מי שממש החליט להתמסר לעניין, יכול לפרסם בעלונים השכונתיים בקשה מהציבור לשלוח עוד הודעות.
לא רוצה להוריד את הרוח מהמפרשים
אבל לא נראה לי שילך. זה לא מפריע למספיק אנשים מאנ"ש כדי שישלחו הודעות למבקר המדינה....
וגם - לדעתי אם לבסוף תצליח
יש אנשים שיבקשו לסלק את זה....

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אם אני זוכר נכון ההשכרה היא לאופניים רגילות ולא חשמליות
תקנו אותי אם אני טועה..

@קודם כל-בן אדם. במחילה אבל זה פשוט לא נכון
אם העירייה שוכרת חברה היא צריכה לדאוג לכל תושבי העיר
ובפרט שהציבור החרדי הוא חלק ניכר מאוד בירושלים.
בשונה מנקסט שאתה לא משלם ארנונה אלא חברה שרוצה להרוויח
שעושה את השיקולים שלה וזכותה..

אני לא רוכב על אופניים מגיל 10 ואני לא מעוניין בזה,אבל הטענות של פותח האשכול צודקות.
יש גם חשמלי,
ולגבי היתר אכן ואכן
זה שירות של העירייה והוא אמור להיות נגיש לכולם

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אלו חברות פרטיות חלקן לפחות בין לאומיות וברור שאין כאן כוונה להפלות חרדים, הרי הם יכלו להרויח הרבה יותר אם גם החרדים ישתמשו בזה.
בכל אופן לא נראה לי שיש כל כך ביקוש אצל חרדים בעלי טלפון כשר (נשים בכלל לא, גברים רק ליטאים מהסוג עם נעלי בלנדסטון וכו' כמובן חרדים יותר מודרניים יש אבל יש להם סמארטפון, אולי כן יהיה רלוונטי קצת לבחורים בבין הזמנים? גם כן אני מניח לא משהו משמעותי כי זה לא זול) ולכן זה גם לא כלכלי להם לשנות נהלים בשביל זה.
בקיצור תפסיקו לראות אפליה בכל דבר...
חרדים מב"ב יסעו בירושלים, כמו שחרדים מירושלים נוסעים בת"א :ROFLMAO:

ברוך לוי

משתמש פעיל
בעקבות הרבה תגובות כאן, אני אדגיש כמה דברים,
1. זה לא סתם חברה פרטית, אלא בשיתוף עיריית ירושלים (למעשה, כעת חברה אחרת לא יכולה להפעיל אותו הדבר, כי העירייה כבר הקצתה את זה לחברה הנ"ל, זה לא סתם קורקינטים שעומדים באמצע הרחוב, אלא תחנות עגינה מסודרות).
2. ברור שכשהעירייה מפעילה כזה פרויקט היא צריכה להצאים אותו לכל התושבים, במיוחד כאשר מדובר בחלק נכבד מהאוכלוסיה.
תדמיינו שחברת כפיר תחליט שאפשר לתקף ברכבת הקלה רק עם טלפון חכם, זה בדיוק אותו הדבר.
3. אין לי ספק שחלק מתנאי המכרז להפעיל את האופניים, היה התאמה גם למגזר החרדי, אחרת לא היה מופיע באתר של החברה הנ"ל בצורה כל כך מרכזית שיש פתרון למגזר, כאשר הפתרון הזה בכלל לא רלוונטי.
4. כאמור כאשר פניתי לעירייה, והם אכן שלחו את החברה לדבר איתי, כלומר זה כן משהו שכביכול איכפת לעירייה.
רק שאף אחד שם לא בדק האם "הפיתרון למגזר החרדי" הוא באמת אמיתי.

יחזקאל הגאון

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
D I G I T A L
אתה יכול פשוט לקנות אופניים חשמליים.
ב"ירופאן" מי שיסע חצי שעה ביום כפול 22 ימים בחודש, העלות תהיה 264 ש"ח לחודש (0.4 ש"ח לדקה) או חופשי חודשי 239 ש"ח.
(חוץ ממנוי שנתי לתושב 270 ש"ח)
כלומר במחיר של שכירות אופניים לשנה אפשר כבר לקנות אופניים חשמליים פרטיות.

ממש לא נכון, אתה לא יודע מה המחיר של אופניים חשמליות (כמה אלפים)
ותחזוקה, והלחץ שיגנבו...

ברוך לוי

משתמש פעיל
אני לא סתם כתבתי כאן בשביל לפרוק עצבים (טוב.. קצת), אני חושב שאם יהיו הרבה פניות בעניין, זה ייפתר מאוד מהר (במיוחד ששנת בחירות..).
אפשר בקלות להתלונן כאן,

ומי שמכיר גם חברי מועצה שאפשר לשלוח להם, נשמח.

יחזקאל הגאון

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני לא סתם כתבתי כאן בשביל לפרוק עצבים (טוב.. קצת), אני חושב שאם יהיו הרבה פניות בעניין, זה ייפתר מאוד מהר (במיוחד ששנת בחירות..).
אפשר בקלות להתלונן כאן,

ומי שמכיר גם חברי מועצה שאפשר לשלוח להם, נשמח.

לאן בדיוק?
יש שמה כמה מקומות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה