דרוש מידע אולי הגיע הזמן לנהוג ביתר זהירות ולמנוע אסונות, גם בדברים שהתרגלנו להתרגל אליהם.

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
כמה שידוע לי היכל הנגינה נסגר השבוע בגלל זה, נכון? או רק שמועה?
אין לי מושג האם זה נסגר או לא
מה שבטוח שאחרי אסונות מירון וקרלין,
נהיה "טרנד" לסגור הכל ולא לאפשר כלום, כך לא יוכלו להאשים אף אחד..
שמעתי כעת שסוגרים אתקברו של רבי יונתן בן עוזיאל, וכן חתונות של אדמורי"ם,
יכול להיות שחלקם זה בצדק, אבל בהחלט גם מסתבר שחלקם זה לא בצדק אלא רק לתת הרגשה כביכול שומרים על הציבור.

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
למשל
תופעת הסוכות על רלסים שנבנות על ידי
בחורים נמרצים עם ידיים טובות
אבל
הם לא מהנדסים ...
רק מעיר,
בלי להמעיט מערכם של המהנדסים שלוקחים על עצמם את האחריות, מי שעוסק בתחום יודע שזה לא כזו תורה מסובכת (ולמי מסתבך, יש באינטרנט מחשבונים של עומס), בפרט אם הוא כבר בנה כמה כאלו בליווי של מהנדס.

אם לוקחים מסגר ותיק עם ניסיון, הוא פשוט מוסיף עוד ברזל יותר מהנדרש, כך שסכנה אין כאן.

(סתם בשביל הידיעה, דווקא בגלל שהמסגרים חוששים לקחת על עצמם אחריות, לפעמים אם לוקחים מהנדס, זה חוסך בעלויות של הברזל).

רק לבין הסדרים...

משתמש פעיל
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
ולשתות כל יום כמה כוסות רעל שחור המתקרא בשם: קוקקולה וכינויו למיניהם, ובגיל 60 לסבול מסכרת? (מהלך בטוח!!)
טוב, נראה לי שלא לזה התכוון פותח האשכול. עם כאלו סוג של רעיונות ועוד שניה האשכול הזה הופך לקובץ לחולי בריאות, בלי לזלזל כמובן בטענתו של המצוטט, רק שאני חושב שהאשכול מיועד לדברים המהווים 'סכנה' ולא לדברים המזיקים לבריאות.
רק בשביל שנבין, אדם שמעולם לא אכל מיונז, שמן, סוכר וכו' וכו', ופעם אחת נכנס למרפסת שבנויה בצורה מסוכנת כמו שדיברו כאן, לא יעזור לו מה שהוא שמר על עצמו כל החיים, מספיק פעם אחת וזה קורה, ה"י, ועל דברים כאלו דיברו כאן.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא יודעת עד כמה זה קשור לכאן..

אבל חייבים בדחיפות לערוך קורסים והרצאות לכונני חירום. הדבר מזמן עבר את הפיקוח נפש.
במיוחד בשבתות כשהכבישים ריקים.
רק השבוע ראיתי מתחת לבית אופנוע שטס ככל הנראה להציל חיים ומרוב מהירות כנראה לא שם לב לרמפה וממש עף באוויר. חסד ה' שלא קרה לו כלום מלבד כמה שיפשופים.
למה כל פעם מחדש צריכים לחכות שיקרו אסונות ואז לעשות מעשה??(ואגב כבר קרו. :( )

זה שמותר להם לסוע מהר, וזה שהם שלוחי מצווה לא אומר שהם צריכים עד כדי כך להשים את עצמם על המוקד.

עריכה- אין באמור לעיל כוונה לשום ארגון ספציפי כזה או אחר, לצערנו כולם נגועים בדבר.

נערך לאחרונה ב:

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
אין לי מושג האם זה נסגר או לא
מה שבטוח שאחרי אסונות מירון וקרלין,
נהיה "טרנד" לסגור הכל ולא לאפשר כלום, כך לא יוכלו להאשים אף אחד..
שמעתי כעת שסוגרים אתקברו של רבי יונתן בן עוזיאל, וכן חתונות של אדמורי"ם,
יכול להיות שחלקם זה בצדק, אבל בהחלט גם מסתבר שחלקם זה לא בצדק אלא רק לתת הרגשה כביכול שומרים על הציבור.
ליתר דיוק- פשוט לשמור על עצמם ולא להסתבך.

יוחנן טלידנו

משתמש פעיל
טוב, נראה לי שלא לזה התכוון פותח האשכול. עם כאלו סוג של רעיונות ועוד שניה האשכול הזה הופך לקובץ לחולי בריאות, בלי לזלזל כמובן בטענתו של המצוטט, רק שאני חושב שהאשכול מיועד לדברים המהווים 'סכנה' ולא לדברים המזיקים לבריאות.
רק בשביל שנבין, אדם שמעולם לא אכל מיונז, שמן, סוכר וכו' וכו', ופעם אחת נכנס למרפסת שבנויה בצורה מסוכנת כמו שדיברו כאן, לא יעזור לו מה שהוא שמר על עצמו כל החיים, מספיק פעם אחת וזה קורה, ה"י, ועל דברים כאלו דיברו כאן.
אינני חולה בריאות. ואינני יוצא חוצץ על מיונז, סוכר וכולי.
ובאמת אינני רוצה להיכנס כאן לפרטים הקטנים. אבל מי שיודע - כל כוס קולה- שליש ממנה הוא סוכר,
תשאלו את כל מומחי הבריאות, מה יותר מסוכן סיגריות או קולה.
צריך שיהיה על כל בקבוק קולה אזהרה כמו שיש על הסיגריות- זהירות הכוס הזו מקצרת את ימיך ב20 שנה.... (אולי הגרפיקאים בפרוג יעשו מודעת גרפיקה כזו ויעלו לכאן:)

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
ובאמת אינני רוצה להיכנס כאן לפרטים הקטנים. אבל מי שיודע - כל כוס קולה- שליש ממנה הוא סוכר,
צריך שיהיה על כל בקבוק קולה אזהרה כמו שיש על הסיגריות- זהירות הכוס הזו מקצרת את ימיך ב20 שנה.... (אולי הגרפיקאים בפרוג יעשו מודעת גרפיקה כזו ויעלו לכאן:)
בכוס קולה יש 20 גרם סוכר, כעשירית מתכולת הכוס.

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
? מקור?
תקרא את הספר של הרב אסחייק.
אולי במקום לצטט מצטטים אפשר לבדוק את מה שכתוב על העטיפה של הקולה? (ע"פ חוק הם חייבים לכתוב את המספרים הנכונים)
וזה לא שליש

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מה ההשוואה בכלל?
סוכרת שמטופלת כראוי אפשר לחיות איתה עד 120.
עם ריאות שנפגעו מעישון או עם ה''מחלה'', לא בדיוק.

אבל אני חושב שמתפספסת כאן המטרה, המטרה לעלות למודעות סכנות חיים ישירות, לא ממשהו עקיף ''גרמא של גרמא''.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען

לוי יצחק.

משתמש מקצוען

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה