דרוש מידע אולי הגיע הזמן לנהוג ביתר זהירות ולמנוע אסונות, גם בדברים שהתרגלנו להתרגל אליהם.

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
בהלך הרוח פה..
נזכרתי במשהו ששמעתי מאדם גדול.
פעם היה קדושת החיים, היום יש קדושת האוטו כי כל אחד רוצה רכב פרטי וכו וכו אם היו נוסעים בתחבורה ציבורית היה כנראה פחות תאונות אבל כל אחד רוצה וכו, (בהחלט הסתכלות מעניינת)

וידוע המימרא של ר יענקלה גלינסקי זצ"ל על אותו איש מוזר..

"אין לנו מלך אלא אוטו " ה"י....

Becky k

משתמש רשום
[כמה שידוע לי היכל הנגינה נסגר השבוע בגלל זה, נכון? או רק שמועה?]

פייק ניוז. האולם פעיל כל יום וקיבל אישורי בטיחות חתומים מארבעה מהנדסי בטיחות מהבכירים בארץ.

אני וביתי

משתמש מקצוען
[כמה שידוע לי היכל הנגינה נסגר השבוע בגלל זה, נכון? או רק שמועה?]

פייק ניוז. האולם פעיל כל יום וקיבל אישורי בטיחות חתומים מארבעה מהנדסי בטיחות מהבכירים בארץ.
לא יודע מה קורה שם אבל לורסאי גם היה מהנדס שאישר.

קרעפט

משתמש מקצוען
לכל הדואגים תקן עומס של אולם זה 500 ק''ג למ''ר (לבית זה 150 ק''ג).
כך שאולם שיש בו 300 מ'''ר למשל יכול לעמוד במשקל של 150 טון אנ''ש
לא יודע כיצד מחשבים עומס דינמי (אשמח אם יש כאו מהנדס או מייבין שיתן הסברים) כלומר עומס הנגרם מריקודים או קפיצות
אבל סביר להניח שהוא לא מגיע למשקל הנ''ל

מה שנכון - נכון

משתמש צעיר
כתבו כאן על סכנות הכבישים,
באמת סכנות גדולות עם תוצאות קטלניות מאוד,
מה שכן ב''ה יש כמה דברים שנקווה שישפרו המצב וחלקם כבר קיימים ומשפרים את המצב.
דבר ראשון היום כולם יודעים שמכוניות אוטונומיות זה לא חלום הזוי אלא מציאות שהולכת ומתפתחת מיום ליום ומרגע לרגע וכנראה שתוך שנים ספורות מכוניות אלו יגדשו את כבישי ישראל (בין השאר).
המצאה גאונית זו (בלשון המעטה), תוביל בעז''ה לירידה דרמטית במיוחד במספר הנפגעים והנפטרים בתאונות הדרכים.
המחשב שמנווט את המכונית, לא משחק בטלפון באמצע הנהיגה ולא עובר על שום חוק.
דבר נוסף שבירושלים יש כבר כעשור שנים וכותב השורות מכיר את הדבר מקרוב,
רכבת הקלה.
אין לתאר את כמות התאונות שבחסדי שמיים הרכבת חסכה.
במשך עשור שנים, מלבד נפטרת אחת בלבד (עם כל הצער והכאב) - שגם היא לא נפטרה כלל וכלל באשמת הרכבת אלא בעקבות התקף אפילפסיה,
לא היה כלל וכלל אבדות בנפש (!)
גם מספר הפצועים מהרכבת, אפילו לא מתחיל להשתוות למספרים שהיו לפני עידן הרכבת ברחובות של ציר הרכבת.
בחודשים הקרובים אמור להיחנך קו רכבת קלה גם בגוש דן ובעז''ה גם שם זה יציל נפשות רבות.
כמו''כ ירושלים כולה עומדת להיות מרושתת בקווי רכבות קלות, וזה ברכה גדולה כאמור לעייל.
כמובן שכל הנ''ל לא פוטר בכהוא זה מחובת הזהירות שמוטלת על כולנו בדרכים,
וחלילה וחס לזלזל בדברים אלו.

ח גלויברמן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
עוד משהו ממש מסוכן!
ישנם מקומות שבהם "נהוג" שחתן בר מצווה עולה לראש פרמידת החברים שלו,
זה פשוט מ ס ו כ ן !!!!!!

מה שנכון - נכון

משתמש צעיר
"לא הרכב ממית ...!! את ה"אבל" נשאיר ליצה"ר.
גם מארגני הילולת מירון אמרו, לא הזלזול בבטיחות תמית, אלא רק הקב''ה, וחושבים 'להפיל' את הטרגדיה על הקב''ה.
(ידוע מה שכתוב בספה''ק על חומרת הדבר, שאנשים מתנהגים בעבריינות, ומפילים את התוצאות הקשות על רבש''ע)
אמונה זה לא להיות ברברי ולהתייחס לחיי אדם כהפקר.
אמונה זה להאמין בהקב''ה ובתורתו בלב שלם, ודווקא בגלל האמונה החזקה בו ובתורתו,
מקיימים את מה שכתוב בתורתו וזה לשמור על חיי אדם בכל מחיר.
לא אוכלים את המוח עם אמירות נבובות שרק עושות חילול ה' ומעודדות רצח המונים.
אם אתה כל כך בטוח בדרכיך, אתה מוזמן לעשן 4 חפיסות סיגריות ביום,
לנהוג על 140 קמ''ש בעיניים עצומות,
ולקפוץ מידי פעם מגג של 10 קומות.
אתה הרי מאמין בהקב''ה בלי אבל, לא?

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תכל'ס חייבים למצוא פתרון לזה
"ללא הגזמה" כמעט בכל יום מזדמן לי לראות בשכונה נס בהקשר לאופניים או קורקינט חשמלי.
לפעמים לא מדובר דווקא בניסים, אלא "רק" בעגמת נפש עצומה.
לפני מס' שנים אמא שלי הלכה ברחוב, וילד רוכב אופניים שנסע מולה נכנס בה בעוצמה.
היא נפלה ונחבלה, הילד כמובן נמלט בבהלה מהמקום
היא אישה צעירה ולמרות זאת התקשתה מאוד להגיע הביתה,
ולאחר מכן התברר שהפציעה חמורה יותר, התפתח זיהום, הרגל התנפחה, היא לא היתה מסוגלת לדרוך עליה והיא סבלה מאוד במשך מס' שבועות עד שהכל עבר, כולל הפסד ימי עבודה.

אני לא באה בתרעומת על הילד הזה, שהיה צעיר ולא הבין אפילו למה גרם,
אלא מתפלאת על ההורים שלו (ושל ילדים רבים אחרים) שלא לימדו אותו כיצד נוסעים על אופניים בזהירות.
ובכלל, הפלונטר הזה של ילד צעיר שנוסע על אופניים - בכביש זה מסוכן, ולכן נוסעים על המדרכה
ומצד שני הוא עלול לפגוע בהולכי רגל.

מה שמזכיר לי שרק לפני מס' ימים ירדתי מאוטובוס עם העגלה והפצפוני בתוכה,
ופתאום בחור חילוני שעבר באיזור צעק: זהירות, זהירות!
ו-2 ילדים (חרדיים...) טסו במהירות עצומה על האופניים, רבע שניה קודם והם היו נכנסים בעוצמה בעגלה עם התינוק.

ושוב מגיעים לאבסורד הגדול, שדווקא אצלנו, ציבור האמון על קדושת החיים
קיימות כ"כ הרבה בעיות, שאני בטוחה שלא מתרחשות מרוע או חוסר אכפתיות,
אלא חוסר הבנה וידיעה כמה הדברים הללו חשובים וקריטיים.

בציבור שלנו משקיעים בלמידה של דברים רבים וחשובים שערכיים אצלנו מאוד,
כמו לימוד תורה לבנים, ולימודי יהדות, דינים וכו' לבנות
אבל לימודים כמו זהירות בדרכים (גם בגיל הגדול, לא רק בגן וכיתות א'-ב') נדחקים הצידה, לא מדברים עליהם, זה לא קיים. כלום.

נערך לאחרונה ב:

אני נסתרת

משתמש מקצוען
כתבו כאן על סכנות הכבישים,
באמת סכנות גדולות עם תוצאות קטלניות מאוד,
מה שכן ב''ה יש כמה דברים שנקווה שישפרו המצב וחלקם כבר קיימים ומשפרים את המצב.
דבר ראשון היום כולם יודעים שמכוניות אוטונומיות זה לא חלום הזוי אלא מציאות שהולכת ומתפתחת מיום ליום ומרגע לרגע וכנראה שתוך שנים ספורות מכוניות אלו יגדשו את כבישי ישראל (בין השאר).
נקווה שלא ישתלטו על זה כל מיני אנשים זדוניים...
וירוסים וכו' וכו'
(בשונה מהרכבת הקלה)
וכבר עכשיו יושבים טובי המוחות (יודעת ממשהי שהיא חלק מפרויקט קטן במערכת) מה קורה שחייב להיות תאונה,
איך הבינה המלאכותית מחליטה מי ימות...
כל דור יש לו את חובות ההשתדלויות שלו, לא לקנא על חשבון העתיד...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ממש לא!
הנתיב השמאלי משמש לעקיפה בלבד,
לפעמים המשטרה יוצאת במבצעי אכיפה, וכל מי שלא 'שומר על הימין' חוטף קנס.
במקרה של עומס בכביש, כלומר - במקרה שהכביש לא ריק, מותר לנסוע בשמאל.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
דבר נוסף שמי שיוצא לו לראות את זה פשוט משתגע..
יום יום בסיום שעת הלימודים עשרות רבות של ילדים\ות צועדים לעבר תחנת האוטובוס [אינני מדבר על מקומות שבהם נוסעים בהסעה מסודרת ויש מלווה] ומחכים בקוצר רוח לאוטובוס שיגיע, ואז שרואים שהנה הוא בא כולם מתפרצים לעבר גלגלי האוטובוס כדי להצליח להיות הראשונים שנכנסים ויזכו לשבת במקום המיוחל..
פשוט נס כל יום.
ממש ככה.
המצב בהסעות תלמידים הוא בלתי נסבל.
החל מההידחפות המטורפת בתחנות,
עבור לבנות בנות 6 שהולכות באמצע הנסיעה לשלם ברב קו (ב"ה שהיום כבר א"א להטעין באוטובוס.)
ועוד הרבה מפגעים בדרך.
מבירור שלי אין חובה על בית הספר למנות מלווה צמודה להסעה, והמורות הנוסעות בהסעות- מתנדבות בלבד.
למה אנחנו מחכים?

פיר

משתמש סופר מקצוען
בקשר לילדים בלי לה להשמיץ כדאי לנהוג ביתר הירות להוציאילדים קטניםללא השגחה ברחוב או תנוקות בלוית ילדים קטניםבעקר בערים חרדיות.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
יש לך מקור?

כלומר, אני מניח שאתה צודק, כי אחרת אין הסבר למה יש כבישים עם יותר מ-2 נתיבים, אבל השאלה אם זה ישכנע את השוטרים.
מתוך ספר לימוד הנהיגה של משרד התחבורה:
נסיעה בימין הכביש.png

מה שנכון - נכון

משתמש צעיר
שמעתי שמועה מחרידה שאני מנסה בכל הכוח לא להאמין לה -
שבחלק מלוויות מ''ה קדושי מירון, היה דחיסות רציניות בציבור המלווים.
הייתכן כדבר הזה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה