דרוש מידע אולי הגיע הזמן לנהוג ביתר זהירות ולמנוע אסונות, גם בדברים שהתרגלנו להתרגל אליהם.

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
לא יודעת עד כמה זה קשור לכאן..

אבל חייבים בדחיפות לערוך קורסים והרצאות לכונני חירום. הדבר מזמן עבר את הפיקוח נפש.
במיוחד בשבתות כשהכבישים ריקים.
רק השבוע ראיתי מתחת לבית אופנוע שטס ככל הנראה להציל חיים ומרוב מהירות כנראה לא שם לב לרמפה וממש עף באוויר. חסד ה' שלא קרה לו כלום מלבד כמה שיפשופים.
למה כל פעם מחדש צריכים לחכות שיקרו אסונות ואז לעשות מעשה??(ואגב כבר קרו. :( )

זה שמותר להם לסוע מהר, וזה שהם שלוחי מצווה לא אומר שהם צריכים עד כדי כך להשים את עצמם על המוקד.

עריכה- אין באמור לעיל כוונה לשום ארגון ספציפי כזה או אחר, לצערנו כולם נגועים בדבר.
כל מילה!

ולצערנו גם אנשים אחרים נפגעים מכך, זוכר מקרה לאחרונה של כונן הצלה שדרס למוות ילדה במודיעין עילית במהלך נסיעת חירום ברכבו.
כונן חירום שהיה בדרכו לאירוע דרס למוות ילדה בת 9 במעבר חציה

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לפחות בערים החילוניות יש שבילים מיוחדים לאופניים וכ'ו,
אצלנו אין כלום, וזה סכנת נפשות ממש
גם במדרכה וגם בכביש.
אחד השכונות בירושלים לפני שנתיים עשו חידוש כבישים ומדרכות, בתכנית היה גם שביל אופניים, תו''כ עבודה כשהתברר לרבני השכונה הם התנגדו בתוקף מחשש שזה יגרום לאורחים מזדמנים שלא מתאימים לאופי השכונה, ועשו את כל התכניות מחדש.

לוי יצחק.

משתמש מקצוען
אחד השכונות בירושלים לפני שנתיים עשו חידוש כבישים ומדרכות, בתכנית היה גם שביל אופניים, תו''כ עבודה כשהתברר לרבני השכונה הם התנגדו בתוקף מחשש שזה יגרום לאורחים מזדמנים שלא מתאימים לאופי השכונה, ועשו את כל התכניות מחדש.
תכל'ס חייבים למצוא פתרון לזה
"ללא הגזמה" כמעט בכל יום מזדמן לי לראות בשכונה נס בהקשר לאופניים או קורקינט חשמלי.

jacobs

משתמש פעיל
רק לי זה נראה רלסים ?(ששמו עליהם בטון)

מכיון שאני שכנה בבנין הזה, חשוב לי להעמיד דברים על דיוקם.
לא היתה רשלנות כלל באסון הנורא הזה.
המרפסת הזו נבנתה עם כל האישורים, כחלק מפרויקט של כ20 מרפסות.
זה לא בטון. אלא המרפסת מגיעה מוכנה - ברזלים וחיפוי גבס דק.
חיפוי הגבס מיועד בשביל הגימור ונשבר די בקלות.
לאחר שמעלים את המרפסת עם מנוף, ומחברים היטב לבנין, מניחים כמה שכבות פלטות ואח"כ ריצוף.
המרפסת הנ"ל היתה בשלב שהיתה מחוברת, אך לפני שלב הריצוף.
היציאה למרפסת היתה חסומה כמובן.
מכיון שאף אחד לא היה בשטח, לא ידוע מה בדיוק גרם לאשה להתכופף מהחלון שפנה למרפסת, ולנחות דרכו למטה.
(משערים שניקתה את החלון)

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
זהירות למעשנים.PNG

חמצוץ

משתמש סופר מקצוען
רק לי זה נראה רלסים ?(ששמו עליהם בטון)
אוקיי חשוב לציין רלסים כאלו הם לרוב בטיחותיים מאד
משום שהם נכנסים בתוך הבית בעומק כפול מהמרפסת!
ולכן במקום שיש אישור מהנדס אין מקום לחשש
רוב המרפסות בגובה של כמה קומות שמתווספות לאחר הבניה הם מהסוג הזה
כך שעצם המרפסת לא הייתה מסוכנת
רק הכניסה לפני ייבוש הבטון

צ'ייסר

משתמש מקצוען
אוקיי חשוב לציין רלסים כאלו הם לרוב בטיחותיים מאד
משום שהם נכנסים בתוך הבית בעומק כפול מהמרפסת!
ולכן במקום שיש אישור מהנדס אין מקום לחשש
רוב המרפסות בגובה של כמה קומות שמתווספות לאחר הבניה הם מהסוג הזה
כך שעצם המרפסת לא הייתה מסוכנת
רק הכניסה לפני ייבוש הבטון
הרגעת אותנו!!!
אם רוב המרפסות על רלסים
בטיחותיות
אז ???? ..... ????

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
השיא היומי: אברך חסידי שבור-רגל, שדהר על 'קורקינט ברך' (כזה שמיועד למגובסים ברגלם), במורד רחוב מלכי ישראל הסואן. באמצע הכביש בין המכוניות והאוטובוסים.
לא עקבנו אחריו בהמשך - מקווים שהגיע לכיכר השבת עם הרגל השבורה המקורית, ולא יותר מזה.

חמצוץ

משתמש סופר מקצוען
ואם כבר עלה נושא הבטיחות, מחשבה שצפה לי זה זמן מאז אסון קרלין...
פארענצ'עס, במקרים רבים, ובפרט אלו הקבועות בחסידויות באופן קבוע (גם אם הם ניידות, בשונה מאלו של השכרה)
הם בטיחותיות מאד, גם תלוי אצל מי יוצרו, ישנם יצרני מתכת ופלדה שלא מוותרים על קוצו של יו"ד בתקן ואף מוסיפים יותר מהנדרש. עם כל זה, מי שהיה פעם בטיש של האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק, נניח, (אגב, אם לא הייתם, הגיע הזמן! חויה רוחנית ויז'ניצאית משולבת בניחוחת מאה שערים שאסור לפספס, חפשו בגוגל...;);)) כשהמון החסידים קיפצו ופיזזו בזמר "אוי וי אוי וי שאבעס קוידעש" (אני מתכוון לזה המהיר, כמובן...) הפראנצ'עס רעדו והשמיעו קולות חריקה ותזוזת ברזל, שאגב, רק מוסיפה לארומה של הטיש...
אבל, זה שהפרענצ'ע נדה מעט (לא תזוזה ממשית על הריצפה אלא הקומות נעות מילימטר מצד לצד) לא הופ]ך אותה ללא בטיחותית. זה בסך הכל תוצר ישיר של קפיצות של מאות מאות של חסידים, שלרוב גם מגיעים לטיש אחרי הסעודה, מה שאמור להכביד עוד יותר על הפרנצ'ע... ולגיטימי ואינו מהוה סימן לכשל בטיחותי. אין לכם מה לברוח.
בכוונה נקטתי בחריקות-תולדות-אברהם-יצחק-בליל-שבת ולא באיזו חתונה חסידית המונית, משום ששם מתחילה הבעיה: הפרנצ'עס הם מהשכרה וסטנדרטי הבטיחות שמספקים מרכיבי הפרנצ'ע בני-העשרה אינם מספקים, אם הם קיימים בכלל.
כמובן, שבחסידויות אחראיות רבות מביאים לפני החתונה מהנדס בטיחות, ובמקרה שבאירוע כזה אתם משתתפים, תנו ללב שלכם לשוב ולפעום כסדרו.
המידע שהבאתי כאן נאסף על ידי בתקופה האחרונה בין מבינים בעניין משלל הסוגים: מרכיבי פארענצ'עס, יצרני מוצרי מתכת, גבאי בתי המדרש החסידיים, וכמובן, גם המוני קופצי-פרנצ'עס בשלל הזדמנויות
מקווה שהועלתי

נערך לאחרונה ב:

חמצוץ

משתמש סופר מקצוען
הרגעת אותנו!!!
אם רוב המרפסות על רלסים
בטיחותיות
אז ???? ..... ????
רוב המרפסות- על רלסים
אלו שעל רלסים- בטיחותיות
מיעוט המרפסות- בשיטות חאפריות שונות, החל מעמודים וכלה בכבלים
באלו- אין לי מושג...

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מיעוט המרפסות- בשיטות חאפריות שונות, החל מעמודים וכלה בכבלים
באלו- אין לי מושג...
מרפסות בכבלים מאוד בטוחים, בדיוק כמו גשר המיתרים
כמובן וכמובן - אם עושים באישור מהנדס [כמו כל דבר]
אני וחבר שלי עשינו באישור מהנדס
לאחר זמן לחבר שלי פתחו תיק בעיריית ירושלים על פריצת חלון לא חוקי
בכדי להיכנס לסוכה שהוא עשה
ובדיון הוא הציג את אישורי המהנדס לדבר עצמו, וזה התקבל ולא דנו על זה כלל
רק על פתיחת החלון

חמצוץ

משתמש סופר מקצוען
מרפסות בכבלים מאוד בטוחים, בדיוק כמו גשר המיתרים
כמובן וכמובן - אם עושים באישור מהנדס [כמו כל דבר]
אני וחבר שלי עשינו באישור מהנדס
לאחר זמן לחבר שלי פתחו תיק בעיריית ירושלים על פריצת חלון לא חוקי
בכדי להיכנס לסוכה שהוא עשה
ובדיון הוא הציג את אישורי המהנדס לדבר עצמו, וזה התקבל ולא דנו על זה כלל
רק על פתיחת החלון
תיקון קטן...
המרפסות בטוחות, רק הכבלים בטוחים.
אנחנו הרי לא מחפשים את בטיחות הכבל, אלא שהכבל יבטח את המרפסת, הלא כן?

כל השמות תפוסים!!!

משתמש רשום
איור וציור מקצועי
המקרה הכי מסוכן זה חציית כבישים וזה גם המקרה הכי נפוץ
הורים רבים נותנים לילדים שלהם לחצות עוד בגיל קטן ממש ב"ליווי מבוגר" שבמקרה הטוב הוא ילד קטן ובמקרה הרע הוא בכלל לא קיים המלווה...
מפחיד לראות את הנתונים של אחוזי התמותה של ילדים מחציית כבישים...
וזה גם לא ממש קשה להסביר לילד שבשום פנים ואופן א"א לחצות בלי אדם מבוגר באמת ולשים על זה עין
יחסכו בע"ה מקרים רבים

reish

משתמש מקצוען
פארענצ'עס, במקרים רבים, ובפרט אלו הקבועות בחסידויות באופן קבוע (גם אם הם ניידות, בשונה מאלו של השכרה)
הם בטיחותיות מאד, גם תלוי אצל מי יוצרו, ישנם יצרני מתכת ופלדה שלא מוותרים על קוצו של יו"ד בתקן ואף מוסיפים יותר מהנדרש. עם כל זה, מי שהיה פעם בטיש של האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק, נניח, (אגב, אם לא הייתם, הגיע הזמן! חויה רוחנית ויז'ניצאית משולבת בניחוחת מאה שערים שאסור לפספס, חפשו בגוגל...;);)) כשהמון החסידים קיפצו ופיזזו בזמר "אוי וי אוי וי שאבעס קוידעש" (אני מתכוון לזה המהיר, כמובן...) הפראנצ'עס רעדו והשמיעו קולות חריקה ותזוזת ברזל, שאגב, רק מוסיפה לארומה של הטיש...
אבל, זה שהפרענצ'ע נדה מעט (לא תזוזה ממשית על הריצפה אלא הקומות נעות מילימטר מצד לצד) לא הופ]ך אותה ללא בטיחותית. זה בסך הכל תוצר ישיר של קפיצות של מאות מאות של חסידים, שלרוב גם מגיעים לטיש אחרי הסעודה, מה שאמור להכביד עוד יותר על הפרנצ'ע... ולגיטימי ואינו מהוה סימן לכשל בטיחותי. אין לכם מה לברוח.
בכוונה נקטתי בחריקות-תולדות-אברהם-יצחק-בליל-שבת ולא באיזו חתונה חסידית המונית, משום ששם מתחילה הבעיה: הפרנצ'עס הם מהשכרה וסטנדרטי הבטיחות שמספקים מרכיבי הפרנצ'ע בני-העשרה אינם מספקים, אם הם קיימים בכלל.
כמובן, שבחסידויות אחראיות רבות מביאים לפני החתונה מהנדס בטיחות, ובמקרה שבאירוע כזה אתם משתתפים, תנו ללב שלכם לשוב ולפעום כסדרו.
המידע שהבאתי כאן נאסף על ידי בתקופה האחרונה בין מבינים בעניין משלל הסוגים: מרכיבי פארענצ'עס, יצרני מוצרי מכת, גבאי בתי המדרש החסידיים, וכמובן, גם המוני קופצי-פרנצ'עס בשלל הזדמנויות
מקווה שהועלתי
ניסיתי להבין מאיפה המידע הזה, אחרי שקראתי כתבה על כך שאין בכלל תקן לפרנצעס ולא תמיד יש להם אישורי מהנדס, ולאחרונה בכמה מהחסידויות חלק מהפרנצעס נבדקו והוצאו מכלל שימוש.
ואז קראתי את השורות הנ"ל ונרגעתי מיידית
המידע שהבאתי כאן נאסף על ידי בתקופה האחרונה בין מבינים בעניין משלל הסוגים: מרכיבי פארענצ'עס, יצרני מוצרי מכת, גבאי בתי המדרש החסידיים, וכמובן, גם המוני קופצי-פרנצ'עס בשלל הזדמנויות
אם המרכיבים והקופצים מעידים על בטיחות - החשש סר לחלוטין.

חמצוץ

משתמש סופר מקצוען
ניסיתי להבין מאיפה המידע הזה, אחרי שקראתי כתבה על כך שאין בכלל תקן לפרנצעס ולא תמיד יש להם אישורי מהנדס, ולאחרונה בכמה מהחסידויות חלק מהפרנצעס נבדקו והוצאו מכלל שימוש.

רק אציין, שבעקבות האסון בקהילות רבות הביאו מהנדס בטיחות לפרנצ'עס, ולא ידוע לי על אף פרנצ'ע קבועה (גם אם היא מתקפלת וניידת, כוונתי לשלול פרנצ'עס המורכבות כלגו ממספר חלקים, מהסוג שהיה בקרלין, שגם הוא יכול להיות בטיחותי, רק שיש מספר תנאים שלא היו קיימים בקרלין) שנשלל לה רשיון הבטיחות.

חמצוץ

משתמש סופר מקצוען

ולעניין התקן, ישנו, וכפי ששמעתי ממהנדס בטיחות על כך, למשל, שעל פי התקן מותרים עמודים בפרנצ'ע מתפרקת עד גובה x מטר, בעוד בקרלין היה הרבה הרבה יותר מזה, בלי במה או "לייר", סוף ציטוט.

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מקווה שהועלתי

אין לי אלא להגיב שטויות בכמויות

איני נמנה על חסידי תוא"י
אבל הם עשו את הפארענצ'עס שלהם אצל אותו מפעל איפה שתו"א עשו את זה
זה בנוי עם מהנדס מאוד קפדני עם המון המון ברזל
זה נקרא הפארענצ'עס הכי חזקים בעיר
הרבה חסידיות רוצים כאלו
זה בנוי לקבל עליהם עשרות (!) טונות של בנ"א

חמצוץ

משתמש סופר מקצוען
אין לי אלא להגיב שטויות בכמויות

איני נמנה על חסידי תוא"י
אבל הם עשו את הפארענצ'עס שלהם אצל אותו מפעל איפה שתו"א עשו את זה
זה בנוי עם מהנדס מאוד קפדני עם המון המון ברזל
זה נקרא הפארענצ'עס הכי חזקים בעיר
הרבה חסידיות רוצים כאלו
זה בנוי לקבל עליהם עשרות (!) טונות של בנ"א
סליחה סליחה, אבל זה בדיוק! מה שכתבתי.
אתה מוזמן לעיין שוב בדברים ולהבין.
לא הוגן שאני מקבל התקפות מכל הכיוונים, משמאל ומימין, מליטאי ומחסיד.
תקראו טוב לפני שאתם מגיבים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה