אוטיזם? אספרגר? איזו מילה מפחידה...

• פותח הנושא tovat
  • פורסם בתאריך

רטרו

משתמש צעיר
פרסום וקופי
אני לא קראתי ממש אחורה, אך אני שאלת, למה הולכים דרך הקופה??
יום אחד הילד יגדל, התבגר, יעזרו לו והוא יעלה על דרך המלך,
תמיד אבל תמיד יהיה לו כתם!!
יכול להיות שזה ממש זול, ואולי אפילו חינם,
ואם זאת ילדה, כל פעם שתגיע ללידה בעז"ה תמיד יהיה כתוב את העבר עליה? למה בעלה או אישתו אמורים לדעת מי היה/היתה הילד או הילדה, תשמרו להם עתיד לפחות, בפרטי זה לא מדווח לאף אחד!!
וביטוח לאומי, אחרי גיל 18 אמורים לחדש ואם לא מחדשים התיק נסגר, אך התיק שלו נשאר נקי!
שילמתי גם אני יקר ל2 בנות גם פסיכולוג וגם נוירולוג ביחד קרוב ל 5500X2 ש"ח שווה כל שקל!!
היום מאוד מאוד קשה להוציא מביטוח לאומי, יש להם רופאים אחד אחד שואלים שאלות, בד"כ הוועדה בביטוח לאומי זה ללא הילדים, אך זה לא מחייב, אני מכירה הרבה משפחות שזימנו אותם,
אני מכירה משפחה באופן אישי שעשו ל4 ילדים כמו לחמניות חמות
ביטוח לאומי עלה עליהם וביקש את כל הכסף חזרה מדובר בסכום של ... 750,000 ש"ח מחיר של דירה, רק אחורנית, הם גרים בשכירות, חושבים לברוח לחו"ל כי אין להם מאיפה לשלם!!
תעשו עם חברה אמינה ולא עם מימוש זכויות!! המבין יבין, שלא יהיה לשון הרע!
יש את שלכם מאוד טובים!
אל תעשו שטויות, אולי הם לוקחים הרבה אך זה שווה, יש הרבה שמתחילים בפרטי ובסוף עוברים לחברה, החברה יודעת מתי להגיש, מה לכתוב ולמי לכתוב, יש הרבה סניפים של ביטוח לאומי ודי למבין
מצטטת משפט נבחר, (וסליחה אם הבנתי לא נכון)

מה בעלה או אישתו אמורים לדעת מי היה/היתה הילד או הילדה, תשמרו להם עתיד לפחות, בפרטי זה לא מדווח לאף אחד!!
את באמת חושבת שאפשר לחתן ילד בלי ליידע את הצד השני על קיומה של אבחנת אוטיזם??????????????????????????????????????????????????????
אוטיזם - לא עובר, ולצערי הילד לא יעלה על דרך המלך!
יכול להיות שהוא יסגל לעצמו התנהוגיות נורמליות אבל בחיי נישואין הכל יתפרץ
מאיפה יש להורים את הזכות לאמלל בחורה צעירה בחיי נישואין עם אוטיסט?????

Iritm

משתמש חדש
מאיפה יש להורים את הזכות לאמלל בחורה צעירה בחיי נישואין עם אוטיסט?????
ואני אוסיף שאלה
מאיפה יש להורים את הזכות לאמלל בן או בת אוטיסטית שלהם בחיי נישואין עם בן זוג שמצפה מהם להציג התנהגות לא טבעית 24/7?
שיבקר אותם כשהם לא יצליחו?
שיראה בהם סוג ב'?

שושנה - בית שמש

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
א. אל תדון את חבריך עד שתגיע למקומו [מסתבר כל מי שכותב שחייבים ליידע אין כזה ילד]
ב. יש הלכות ברורות בחפץ חיים מתי חייבים ליידע ומתי לא [והרבנים עונים על הלכות אלו]

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
א. אל תדון את חבריך עד שתגיע למקומו [מסתבר כל מי שכותב שחייבים ליידע אין כזה ילד]
ב. יש הלכות ברורות בחפץ חיים מתי חייבים ליידע ומתי לא [והרבנים עונים על הלכות אלו]
יש לי שני ילדים כאלו. הם עוד לא בגיל שמתחילים לחשוב על נישואים, אצל אחת מהן זה לא כל כך רחוק.
ברור לי שחייבים ליידע. זה דבר גדול מדי בשביל להסתיר, אפילו מצד הסיכוי להורשה לדור הבא.
אבל אין ספק שזו דילמה רצינית. בניגוד לכל המזדעזעים פה מהרעיון "לחתן" אוטיסטים ולאמלל את אחד הצדדים או שניהם, אני חושבת שיש מקרים שבהם לאנשים עם אוטיזם יש סיכוי לא פחות טוב מלאחרים להצליח בנישואים. את זה אני מבססת לא רק על משאלת לב אלא על היכרות. מצד שני ברור שאין הרבה שירצו להיכנס לזוגיות שידוע מראש שהיא יותר מורכבת (גם אם היא לא באמת הרבה יותר מורכבת מאשר דברים אחרים שאין להם כותרת ולא מספרים עליהם מראש).
[מצד שלישי, אני שייכת לציבור שבו יש אפשרות להכיר בלי שידוך רשמי, וגם בשידוך רשמי יש יותר זמן להכיר לפני שחייבים לספר. תגידו מה שתגידו על השיטה בכללותה, לבעלי חריגויות למיניהן יש יותר סיכוי ככה]

שושנה - בית שמש

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
יש לי שני ילדים כאלו. הם עוד לא בגיל שמתחילים לחשוב על נישואים, אצל אחת מהן זה לא כל כך רחוק.
ברור לי שחייבים ליידע. זה דבר גדול מדי בשביל להסתיר, אפילו מצד הסיכוי להורשה לדור הבא.
אבל אין ספק שזו דילמה רצינית. בניגוד לכל המזדעזעים פה מהרעיון "לחתן" אוטיסטים ולאמלל את אחד הצדדים או שניהם, אני חושבת שיש מקרים שבהם לאנשים עם אוטיזם יש סיכוי לא פחות טוב מלאחרים להצליח בנישואים. את זה אני מבססת לא רק על משאלת לב אלא על היכרות. מצד שני ברור שאין הרבה שירצו להיכנס לזוגיות שידוע מראש שהיא יותר מורכבת (גם אם היא לא באמת הרבה יותר מורכבת מאשר דברים אחרים שאין להם כותרת ולא מספרים עליהם מראש).
[מצד שלישי, אני שייכת לציבור שבו יש אפשרות להכיר בלי שידוך רשמי, וגם בשידוך רשמי יש יותר זמן להכיר לפני שחייבים לספר. תגידו מה שתגידו על השיטה בכללותה, לבעלי חריגויות למיניהן יש יותר סיכוי ככה]
גם לי יש ילדה ומסכימה איתך שיכול להיות שיצליחו בזוגיות יותר טוב מאחרים [אחרי שלמדתי איך להתנהג מולה הרבה פעמים במצבי לחץ מסתדרת איתה יותר טוב משאר הילדים ]

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
גם לי יש ילדה ומסכימה איתך שיכול להיות שיצליחו בזוגיות יותר טוב מאחרים [אחרי שלמדתי איך להתנהג מולה הרבה פעמים במצבי לחץ מסתדרת איתה יותר טוב משאר הילדים ]
כנ"ל
יש ילדים שמאובחנים והסביבה אפילו לא תדע מזה.

רטרו

משתמש צעיר
פרסום וקופי
לכל המצהירים שאנשים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה יכולים לנהל מערכת נישואין נורמלית (ואפילו טוב מאחרים)
ממליצה מאד לקרוא את הספר המצוין
החצי השני של הקשת / ד"ר פנינה ארד
אח"כ ספרו לי אם שיניתם את דעתכם....
ואגב מובאים שם גם מקרים של נישואין שלא במסגרת שידוך... ובהם רוב התסמינים צפו או הוחמרו מאד רק אחרי הנישואים או הולדת הילדים (וזה בלי להיכנס לרכיב הגנטי החזק)

s.arcit

משתמש פעיל
א"א לדעת לעולם על בנ"א שמאובחן על הרצף איך יהיה בנישואין
זה בדר"כ מחמיר...
וזה עוול שאין כדוגמתו להסתיר כזה דבר בשידוך
גם אם נראה ככל האדם עם חברה
בזוגיות הכל שונה ...
ורוב הבעיה של אוטיזם זה ב-זוגיות
וזה מתברר מהר מאודדד אחרי נישואין ....

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
א"א לדעת לעולם על בנ"א שמאובחן על הרצף איך יהיה בנישואין
זה בדר"כ מחמיר...
וזה עוול שאין כדוגמתו להסתיר כזה דבר בשידוך
גם אם נראה ככל האדם עם חברה
בזוגיות הכל שונה ...
ורוב הבעיה של אוטיזם זה ב-זוגיות
וזה מתברר מהר מאודדד אחרי נישואין ....
אי אפשר לדעת גם על נוירוטיפיקלי איך יהיה בנישואין.
כל תכונות האופי והמגרעות מחמירות בנישואים. גם כאלו שהם אגואיסטים או כעסנים או בעלי יכולות ארגוניות גרועות או סתם כאלו שתקשורת זוגית לא באה להם בטבעיות, והרשימה ארוכה.
אני לא מצדיקה הסתרה, אבל בבקשה תפסיקו לדבר על אוטיסטים כאילו הם גזע אחר של יצורים. כאילו שנקודה אחת פחות או יותר במבחן אדוס זה מה שמבדיל בין בעל מושלם ל"עוול".
לפעמים זה שיש לו שתי נקודות מעל הרף אבל עבד קשה כל החיים כדי ללמוד לחיות עם הבעיה הוא בעל מסוגלות זוגית והורית הרבה יותר גבוהה מאחרים שלא התגברו על תכונות האופי ה"נורמליות" שלהם.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
לכל המצהירים שאנשים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה יכולים לנהל מערכת נישואין נורמלית (ואפילו טוב מאחרים)
ממליצה מאד לקרוא את הספר המצוין
החצי השני של הקשת / ד"ר פנינה ארד
אח"כ ספרו לי אם שיניתם את דעתכם....
ואגב מובאים שם גם מקרים של נישואין שלא במסגרת שידוך... ובהם רוב התסמינים צפו או הוחמרו מאד רק אחרי הנישואים או הולדת הילדים (וזה בלי להיכנס לרכיב הגנטי החזק)
רק לדייק לגבי "יותר טוב מאחרים", שלא ישתמע פה שחיים באיזו אוטופיה ולא מודעים לקשיים:
אוטיסטים *מסוימים* יכולים לנהל זוגיות יותר טוב מאנשים אחרים *מסוימים*.
ברור שבאופן כללי, זו כנראה זוגיות יותר מאתגרת מה"ממוצע". אבל לא חסרים מקרים אחרים של זוגיות יותר מאתגרת מהממוצע. זה לא כאילו בסקאלת בני הזוג הגרועים האוטיסטים מגיעים אחרי כל השאר.
אני מכירה זוגות שבהם די ברור שאחד מבני הזוג על הרצף, ורחמנות על השני. אני מכירה זוגות שבהם ידוע בוודאות שאחד מבני הזוג על הרצף והם משפחה לתפארת. יש אתגרים, ומתמודדים איתם. כמו שהרבה זוגות אחרים מתמודדים עם הרבה סוגים אחרים של אתגרים.
ללא כל אחד בנוי לאתגרים של זוגיות כזו, אבל זה נכון לכל זוגיות באשר היא. אף אחד לא מושלם, לכל אחד סט החסרונות שלו. אין סט חסרונות תקין וקביל או לא תקין ולא קביל, יש רק מתאים או לא מתאים.

s.arcit

משתמש פעיל
זה עוול באותה מידה גם לצד שנמצא על הרצף...
אם יש ידע מוקדם החיים לשני הצדדים יהיו קלים יותר
וא"א להשוות את זה לכל מידה כמו כעסן וכו
בדר"כ אוטיזם זה משהו שיותר קשה לשנות מאשר מידות שזה חלק מהחיים
זה לא משהו סטנדרטי ...
בכל מקרה כדאי לעשות שאלת רב
זה וודאי לא נתון לפסיקת אף אחד ...
אני מכירה מקרוב אנשים שהתגרשו בעקבות לקות של אחד הצדדים שנמצא על הרצף ולא טרחו להודיע ע"כ מראש....

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
זה עוול באותה מידה גם לצד שנמצא על הרצף...
אם יש ידע מוקדם החיים לשני הצדדים יהיו קלים יותר
וא"א להשוות את זה לכל מידה כמו כעסן וכו
בדר"כ אוטיזם זה משהו שיותר קשה לשנות מאשר מידות שזה חלק מהחיים
זה לא משהו סטנדרטי ...
בכל מקרה כדאי לעשות שאלת רב
זה וודאי לא נתון לפסיקת אף אחד ...
אני מכירה מקרוב אנשים שהתגרשו בעקבות לקות של אחד הצדדים שנמצא על הרצף ולא טרחו להודיע ע"כ מראש....
אפשר לשנות רמת תפקוד של אוטיזם.
אוטיסטים בתפקוד גבוה עם יכולות קוגניטיביות גבוהות מסוגלים ללמוד באופן שכלי את מה שהם לא קולטים באופן אינסטינקטיבי.
נכון, יש להם בדרך כלל חבילה די גדולה של קשיים. לא כולם יצליחו להגיע למצב שמאפשר זוגיות. אבל יש בהחלט כאלו שכן. היום, עם המודעות ההולכת וגוברת לאבחון של אוטיזם בתפקוד גבוה, הם גם לא כל כך מעטים מבין המאובחנים. אנשים שפעם היו מסתדרים איכשהו בלי האבחון, היום מאובחנים ומטופלים. זה הופך אותם ליותר מסוגלים לנהל זוגיות ממה שהם היו ללא האבחון, וזה פשוט עצוב אם בגלל התוית יפסלו אותם אוטומטית בעוד שבלי התוית ובמצב פחות טוב הם היו נחשבים שידוך לגיטימי. (הפסילה האוטומטית הזו גם מעודדת הסתרה, כולל באישור רבנים)
גם שליטה בכעסים זה לא משהו שכל כך קל ללמוד, וחיים עם בן זוג שלא שולט בכעסים הם לא קלים בכלל.

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
חושבת שיש מקרים שבהם לאנשים עם אוטיזם יש סיכוי לא פחות טוב מלאחרים להצליח בנישואים
מסכימה מאד.
ועוד יותר מסכימה שחובה ליידע, זה לא מחלה ולא מום כמובן- אבל זה משו שמשפיע על הזוגיות באופן מאד ישיר וברור שאמור להיות מדובר

לא יודעת אם כתבו את זה פה ניסיתי לחפש בחיפוש
בכל מקרה למקרה שלא כתבו:
יש ספר מיוחד של חוה רוזנברג על דבר כזה בדיוק
קוראים לו 4 ודמעה

קלילית

משתמש פעיל
זה יפה שאת מסתדרת איתה ובטח מקדם אותה מאד, אבל לא אומר שבמצבי לחץ חדשים ועוצמתיים כמו שחיי זוגיות ומשפחה עתידים לזמן לכל אחד, זה יהיה מוצלח לבן הזוג שלה...
יחסי אמא ובת הם יחסים לא הדדיים, את מסתדרת איתה
אבל בין בני זוג אמורה להיות הדדיות, לא הכלה והסתדרות חד סטרית.
כאמא לכמה מאובחנים, ברמה גבוהה מאד, אני כן מאמינה שיש בעייתיות לחתן אותם עם בן רגיל לחלוטין.
די ברור לי שיצטרכו ליווי ותמיכה. ומדובר בגבוהים מאד שלמתבונן מהצד לא יהיה מושג על האבחנה.

קלילית

משתמש פעיל
מסכימה מאד.
ועוד יותר מסכימה שחובה ליידע, זה לא מחלה ולא מום כמובן- אבל זה משו שמשפיע על הזוגיות באופן מאד ישיר וברור שאמור להיות מדובר

לא יודעת אם כתבו את זה פה ניסיתי לחפש בחיפוש
בכל מקרה למקרה שלא כתבו:
יש ספר מיוחד של חוה רוזנברג על דבר כזה בדיוק
קוראים לו 4 ודמעה
הספר הזה מאד לא משקף את המציאות.
הוא עורר הרבה מאד תסכול אצל לא מעט מתמודדים...

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הספר הזה מאד לא משקף את המציאות.
הוא עורר הרבה מאד תסכול אצל לא מעט מתמודדים...
מאמינה שזה משתנה
כי אני דווקא שמעתי לאישה שהיא גם רעיה וגם אמא שמאד נהנתה ממנו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה