בריאות OCD בתינוקות?

מצב
הנושא נעול.

טאלנטית

משתמש מקצוען
@ח. מימוני הבן שלי היה בדיוק כך, עברנו תהליכים טיפוליים רבים במהלך השנים ובסופו של דבר אובחן על הרצף בגיל 11. אין קשר דווקא בין המנעות מתקשורת לASD. ASD בתפקוד גבוה הוא שימוש לא נכון בתקשורת- לא המנעות ממנה. הבן שלי סופר תקשורתי, מוכן לפתח שיחה של שעתיים עם כל בן אדם זר...
יש חתכי זמן שבהם ניתר לאתר ולהתערב יותר בקלות ולכן עדיף ללכת עכשיו לאבחנה מבדלת ולא לחכות שנים ארוכות.
@ס' כבר נשתברו מקלדות על כל הבעיתיות שקיימת בגישות המטרתיות.
אני גם נגד הגישה המטרתית
אבל לגמרי מבינה מאיפה @ב.כ הגיעה להאמין בה, כי גם אני עברתי מסעות השפלה בדרך לאבחון שכללו טענות של חלק מהמאבחנים שהילד מגיב כמו מישהו שעבר פגיעה, ולכן המון אנרגיות הופנו לשם |(נשלל לגמרי) טענו שיש לו OCD בגיל שש... (אבחנה שסרבתי לקבל כי ראיתי שהיא שגויה וגם היא כמובן נשללה לגמרי) טענו שאנחנו מקור כל הבעיות (כי תמיד תלונותיו הופנו כלפי אחים/ אחיות/ הורים)
ב"ה ילד מהמן ומדהים ויש לנו פול נחת ממנו, אבל עברנו מסע ייסורים כי קשה מאד לאבחן ילדים על הרצף בתפקוד כזה (אני הלכתי לאבחון על דעת עצמי נגד דעה של כמה אנשי מקצוע שטיפלו בו באותה תקופה. שילמתי קרוב ל7 אל"ש פרטי ועשיתי לו אדוס, לאחר שקראתי ספרות מחקרית על ASD) הוא ענה לכל הפרמטרים של סעיף B בDSM ממנו מספיק שיהיו רק 2

אני משתפת לא כי אני חושבת שלילד שלך הפרטי יש ASD דווקא אלא בגלל חשיבות האבחון.
אני התחלתי ברור פסיכולוגי רק בגיל שש לאחר שעברתי את כלללל מנחות ההורים הנחמדות שנתנו לי תחושה מזעזעת של אמא שרק עוד שינוי אחד שתעשה הבן שלה ישתנה...
וגם אז לא עשיתי את הברור בצורה מותאמת כי לא היה מי שינחה אותי.
לכן יותר מממליצה על התפתחות הילד עכשיו, זו נקודת זמן קריטית שאפשר לאבחן ולהתערב, וגם אם לא יאבחנו כעת ASD טוב שתהיה כעת התערבות טיפולית הולמת (ולאאאא מנחות הורים, יועצים חינוכיים ומרפאות באמנות ושוב לאאאא יועצים חינוכיים)

ב.כ

משתמש מקצוען
@ח. מימוני הבן שלי היה בדיוק כך, עברנו תהליכים טיפוליים רבים במהלך השנים ובסופו של דבר אובחן על הרצף בגיל 11. אין קשר דווקא בין המנעות מתקשורת לASD. ASD בתפקוד גבוה הוא שימוש לא נכון בתקשורת- לא המנעות ממנה. הבן שלי סופר תקשורתי, מוכן לפתח שיחה של שעתיים עם כל בן אדם זר...
יש חתכי זמן שבהם ניתר לאתר ולהתערב יותר בקלות ולכן עדיף ללכת עכשיו לאבחנה מבדלת ולא לחכות שנים ארוכות.

אני גם נגד הגישה המטרתית
אבל לגמרי מבינה מאיפה @ב.כ הגיעה להאמין בה, כי גם אני עברתי מסעות השפלה בדרך לאבחון שכללו טענות של חלק מהמאבחנים שהילד מגיב כמו מישהו שעבר פגיעה, ולכן המון אנרגיות הופנו לשם |(נשלל לגמרי) טענו שיש לו OCD בגיל שש... (אבחנה שסרבתי לקבל כי ראיתי שהיא שגויה וגם היא כמובן נשללה לגמרי) טענו שאנחנו מקור כל הבעיות (כי תמיד תלונותיו הופנו כלפי אחים/ אחיות/ הורים)
ב"ה ילד מהמן ומדהים ויש לנו פול נחת ממנו, אבל עברנו מסע ייסורים כי קשה מאד לאבחן ילדים על הרצף בתפקוד כזה (אני הלכתי לאבחון על דעת עצמי נגד דעה של כמה אנשי מקצוע שטיפלו בו באותה תקופה. שילמתי קרוב ל7 אל"ש פרטי ועשיתי לו אדוס, לאחר שקראתי ספרות מחקרית על ASD) הוא ענה לכל הפרמטרים של סעיף B בDSM ממנו מספיק שיהיו רק 2

אני משתפת לא כי אני חושבת שלילד שלך הפרטי יש ASD דווקא אלא בגלל חשיבות האבחון.
אני התחלתי ברור פסיכולוגי רק בגיל שש לאחר שעברתי את כלללל מנחות ההורים הנחמדות שנתנו לי תחושה מזעזעת של אמא שרק עוד שינוי אחד שתעשה הבן שלה ישתנה...
וגם אז לא עשיתי את הברור בצורה מותאמת כי לא היה מי שינחה אותי.
לכן יותר מממליצה על התפתחות הילד עכשיו, זו נקודת זמן קריטית שאפשר לאבחן ולהתערב, וגם אם לא יאבחנו כעת ASD טוב שתהיה כעת התערבות טיפולית הולמת (ולאאאא מנחות הורים, יועצים חינוכיים ומרפאות באמנות ושוב לאאאא יועצים חינוכיים)
איפה ביצעת את האבחון של אדוס
גם לנו ברור שמדובר בASD בתפקוד גבוהה מאד
אני סובלת ממש הבית סובל והילד סובל יותר מכולם
הבעיה היא שממש קשה לאבחן את הילדים האלא
הציעו לי לעבוד עם אפשרי שהם יעזרו לנו

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לגמרי מבינה מאיפה @ב.כ הגיעה להאמין בה,
כבן אדם? וודאי אפשר להבין ולהזדהות.
ועדיין כשזה מוצע כפתרון לציבור אני אצא נגד השיטה (ולא נגד האדם)

וגם אני נתקלתי פעם עם "איש חינוך יועץ מדופלם מבין מאד עם תואר בייעוץ חינוכי" שממש היה משוכנע לפי קווים X וY שיש לילד כלשהו שזה בטוח פסים של OCD, ואפילו שלך את הילד לפסיכיאטר מיוחד מכפר סבא שיש לו גישה ייחודית מאד באבחון וטיפול תרופתי. תכל'ס אותו פסיכיאטר חתך את המינוך של הויואנס ל50% ממה שהיה. (כן, כן) ובא לציון גואל. (בשהיל כל הADHD לפעמים הדרך לאיזון עוברת בהפחתת מינון לא רק בהוספה...)

רק למפרע התברר להורי הילד כי הפסיכיאטר הנ"ל נוטה לאבחן OCD ואפילו הוא לא התחיל לראות את זה כOCD (ואותו יועץ מדופלם מאוהב באבחנה הנ"ל ומדביק אותה פחות או יותר לכל מי שעובר דרכו)

מה באתי לספר, שאכן הורים לא פעם עוברים דרך חתכתים עם הילדים, וצריכים הרבה כח כדי לשרוד, הם שומעים דברים קשים ואמירות קשות. וצריכים במקביל לקבל ביקורת שלא פעם יכולה להציל את ההורות. ומצד שני לקבל באמונה את המציאות אחרי ההשתדלות שלהם. ולא לחבק כל אמירה רעילה ושיפוטית.

ב.כ

משתמש מקצוען
אני נמצאת במקום שלי אחרי שחתפתי כבר משטרות ומה שלא תדמיני ואני באמת נלחמת על הילד הזה וחוטפת סטירות בלי הפסקה
כתוצאה מהמצב הגעתי למציאות שכבר לא מסוגלת להיות איתו לבד אני מתפרקת מהשטויות שלו מהכעסים וההתפרצוית ואז הבנתי שבשביל עצמי אני צריכה כוחות להתמודד עם המצב הנוכחי

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים

אבחונים מקצועיים ונחשבים אפשר לקבל בתל השומר ובאסף הרופא. זמן המתנה ארוך מאד.
לקבל אבחון מודפס שהשם של הילד שלך נשתל בו בפ"ש ותמורתו לשלם עשרות אלפים? זו טכניקה שכמה גופים שמפרסמים על סיוע בהשגת קצבאות נוקטים בה.

ותדעי שלבי איתך. קוראת אותך ודומעת. לא קל, לא פשוט.
שה' ירעיף עליך מחסדיו, שמקור הכוח ימלא אותך בכוח.

טאלנטית

משתמש מקצוען
איפה ביצעת את האבחון של אדוס
גם לנו ברור שמדובר בASD בתפקוד גבוהה מאד
אני סובלת ממש הבית סובל והילד סובל יותר מכולם
הבעיה היא שממש קשה לאבחן את הילדים האלא
נפש לנפש בבני ברק.
הוכרנו על ידי קופת חולים בקלות (כיום צריך לקבל אישור קופ:ח לפני אישור ביטוח לאומי) בגלל שבגילאים האלה אין להם מענה אבחוני להציע ויש תורות של יותר משנה לפסיכיאטר ילדים או לאבחונים בקופה.
הפסיכולוג שלהם ישב איתנו כארבע או חמש שעות לפני האבחון עצמו. היו אנושיים וקשובים.
בכל מקרה ממליצה להתייעץ עם מחלקת תקשורת בעזר מציון 073-3956740 שגם הם דחפו אותנו לכיוון אבחון תקשורת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה