בריאות OCD בתינוקות?

מצב
הנושא נעול.

ח. מימוני

משתמש צעיר
ילד בן פחות משנתיים שממש 'חוטף קריזה' אם משהו לא הולך בדיוק אבל בדיוק כמו שצריך
אם הניחו לו את הבקבוק על המגש של הכסא תינוק- הוא לוקח את הבקבוק בזעם ומניח בחור שמיועד לבקבוק
אם הוא רואה מישהו אוכל בעמידה/בלי מזלג הוא גוער בו ואם עדיין לא מקשיבים לגערה שלו- הוא ממש מתחיל לבכות (עד שהבנו שזה מה שמפריע לו.. 😂)
ועוד כל מיני כאלו דברים- סדר ההתארגנות לשינה, בבוקר וכו'

1. האם הדבר הזה מקובל בגיל קטן (שבו ידוע שהילדים מאד עקשניים) ויכול להיות שיעבור לבד?
2. האם יש מה לדאוג?
3. ואיך נכון לטפל?

אשמח לעצתכם ולעזרתכם
תודה רבה!!

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא מתחיל בגיל צעיר כ"כ ממש לא.
לא נשמע מדאיג בכלל
נשמע אופי קצת נוקשה (מרובע)
בסה"כ עקביות וסדר זה נותן הרבה יציבות לילדים קטנים
צריך לאט ובזהירות לעבוד על גמישות, (לדוג לשאול, מה אתה אומר אולי היום נשים את הבקבוק ב? איזה מצחיק הבקבוק נמצא ב... ולא.. איזה גיבור הצלחת לשנות, וככה בעוד דברים, לא בבת אחת ולא להכריח)
והוא עוד ממש קטן אם לא מבין את זה, לדעתי לחכות עוד קצת.
הצלחות

יראת גאולה

משתמש מקצוען
להתייעץ עם מישהו מקצועי, למשל בהתפתחות הילד, או עם רופא התפתחות.
לפעמים קיבעון הוא מאפיין של קשיים מסויימים, אבל צריך לראות את מכלול ההתנהגות.

דרך אגב, איך הוא בדיבור? הוא מצליח לתמלל את מה שמפריע לו? ואיך הוא מגיב אם אתם מסבירים לו שלא נורא, לפעמים הבקבוק כאן ולפעמים כאן?

ח. מימוני

משתמש צעיר
להתייעץ עם מישהו מקצועי, למשל בהתפתחות הילד, או עם רופא התפתחות.

דרך אגב, איך הוא בדיבור? הוא מצליח לתמלל את מה שמפריע לו? ואיך הוא מגיב אם אתם מסבירים לו שלא נורא, לפעמים הבקבוק כאן ולפעמים כאן?
הוא מדבר טוב לגילו ואפילו מעבר לנדרש, ילד חכם מאד

את הבקבוק הוא מעביר בעצמו אז אנחנו לא מתעקשים, אבל כשמישהו עומד ואוכל ואומר לו- 'עכשיו אני רוצה לאכול בעמידה' הוא ממש כועס- 'לא לא, אשבת'

הוא גם מאד הסטרי באמבטיה וגם מרעש של קידוחים (יש לידינו בניה), לכן זה מדאיג אותי יותר- כי אני יודעת שיש קשר לחרדות

נערך לאחרונה ב:

יראת גאולה

משתמש מקצוען
הוא גם מאד מפחד באמבטיה או מקולות קידוח (יש לידינו בניה)
וחרדה מתקשר עם אובססיה לכן אני מודאגת...

הוא מדבר טוב לגילו ואפילו מעבר לנדרש, ילד חכם מאד

את הבקבוק הוא מעביר בעצמו אז אנחנו לא מתעקשים, אבל כשמישהו עומד ואוכל ואומר לו- 'עכשיו אני רוצה לאכול בעמידה' הוא ממש כועס- 'לא לא, אשבת'

הוא גם מאד הסטרי באמבטיה וגם מרעש של קידוחים (יש לידינו בניה), לכן זה מדאיג אותי יותר- כי אני יודעת שיש קשר לחרדות
אין לי מושג אם מאבחנים חרדות בכזה גיל.
בכל מקרה נשמע שהכתובת היא בירור מקצועי, ככל הנראה בהתפתחות הילד. אני מקווה שבעל מקצוע ידע לענות מה תקין ומה לא והאם יש מה לעשות עם זה בכזה גיל או שזה יעבור לבד.

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מצטרפת להמלצה על פניה להתפתחות הילד.
צריך קודם למלא שאלון ואז מאשרים את האבחון הראשוני - תפני אליהם ויסבירו לך את הפרוצדורה.

איך הוא מבחינת קשר עין?
קשרים חברתיים? מצליח לשחק ולתקשר עם ילדים בני גילו בצורה המקובלת?
(בדגש על בני גילו, ולא מבוגרים / צעירים יותר)

123456

משתמש מקצוען
נגעל מלגעת / לאכול מרקמים מסויימים? (דשא,חול)
מפחד מדברים יותר מהנורמה? רעש חזק, מוזיקה בקול, מיקסר
נרראה לי תפני להתפתחות הילד לאבחון תחושתי אצל מרפה בעיסוק
היה לי גם ילד כזה…

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אם הניחו לו את הבקבוק על המגש של הכסא תינוק- הוא לוקח את הבקבוק בזעם ומניח בחור שמיועד לבקבוק
אם הוא רואה מישהו אוכל בעמידה/בלי מזלג הוא גוער בו ואם עדיין לא מקשיבים לגערה שלו- הוא ממש מתחיל לבכות (עד שהבנו שזה מה שמפריע לו.. 😂)

1. האם הדבר הזה מקובל בגיל קטן (שבו ידוע שהילדים מאד עקשניים) ויכול להיות שיעבור לבד?
2. האם יש מה לדאוג?
3. ואיך נכון לטפל?

אשמח לעצתכם ולעזרתכם
תודה רבה!!
נשמע אופי מאוד מרובע וקושי בהסתגלות לשינויים
תתווכו לו כמה שיותר ותנסו לתת עוד אופציות בהדרגה

זה אנוכי

משתמש פעיל
תקשורת הוא מעולה, אולי טיפה שולט אבל בגבול הנורמה

למה זה קשור?
זו התשובה:
זה נראה שאכן יש רגישות תחושתית שהתוצאה שלה, לרב , היא חרדה שההתבטאות שלה היא נוקשות.
אבל יש מקרים שזה מתלווה לקשיים נוספים וכדאי לבדוק.
ממליצה לפנות להתפתחות הילד.
ולא הייתי ממתינה שיעבור לו.
הרבה נחת.

ב.כ

משתמש מקצוען

2. האם יש מה לדאוג?
3. ואיך נכון לטפל?

אשמח לעצתכם ולעזרתכם
תודה רבה!!
לא כדאי לתת על ילד סטיגמה בגיל שכזה תנסי להתעלם לא לצחוק או להראות ששמת לב להתנהגות הזו מאמינה שאם הוא לא ירגיש שההתנהגות הנל צורמת למשהו בלב מעלה תהיות מחשבות דאגות ועוד שלל התקווצויות בטניות
הוא יבין שזו לא הדרך וינהג באופן הנכון

קנגה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג

2. האם יש מה לדאוג?
3. ואיך נכון לטפל?

אשמח לעצתכם ולעזרתכם
תודה רבה!!
לא נשמע לי מדאיג, אבל לא לוקחת אחריות..

ח. מימוני

משתמש צעיר
נגעל מלגעת / לאכול מרקמים מסויימים? (דשא,חול)
מפחד מדברים יותר מהנורמה? רעש חזק, מוזיקה בקול, מיקסר
נרראה לי תפני להתפתחות הילד לאבחון תחושתי אצל מרפה בעיסוק
היה לי גם ילד כזה…
מאד מציק לו כשידיים/ הפנים מלוכלכות או האף/הטיטול

אבל ביתר הדברים הוא כן נוגע

ב.כ

משתמש מקצוען
מאד מציק לו כשידיים/ הפנים מלוכלכות או האף/הטיטול

אבל ביתר הדברים הוא כן נוגע
עדין לא אומר כלום ממש
אני לא מנסה סתם לומר לך את זה אני מבינה אותך לחלוטין יש לי ילד שספק ADHD ספק ASD חוץ מזה ותק של 10 שנים בחנ"מ ואני אומרת לך נסי לבדוק קודם האם זה יושב על דבריםאחרים
בהתפתחות הילד ממהרים לסנן ולקטלג את הילדים ומשם הקטלוג לעתיד והמוסדות והכל נהיה מסובך יותר שיתכן שניתן לסייע לילד בדרכים אחרות
נכון שיש מצבים שזה התהליך אבל עדין מדובר בילד בן שנתיים שכל העולם מולו והוא מנסה לבדוק את העולם ולדעת מה הצורה שבה יקבל את מה שמחפש ועם ניתוב והדרכה נכונים ההתנהגות שלו יכולה להעלם
אם בהמשך תראי שזה מחמיר ומתווספים תסמינים נוספים יש מקום להתחלת בירור

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה