HDR שקיעתי

רבקה.

משתמש מקצוען
בעקבות ההודעה הזו, נזכרתי שדווקא צילמתי לאחרונה נופים.

זה מתוך סידרת צילומים ביישוב שלי כמתנה למשפחה שעוזבת את הישוב.
זה לא התחום החזק שלי, אבל אהבתי את התוצאה הסופית.
זה נעשה מ-10 צילומים שונים, משהו כזה, כי הטווח הדינאמי מול השמש הוא מטורף. לכן האפקט ה-HDRי אולי מעט מורגש מדי, אבל השתדלתי בהמרה לא לקבל את תופעות הלוואי המכוערות של HDR (הילות, אפרוריות...).

מה דעתכם?
(רק אל תעירו על הפלייר. זווית הצילום נבחרה בקפידה בשביל הפלייר הזה...)

קבצים מצורפים

• 5949And9more b.jpg
    KB 199.2 · צפיות: 6

יעקב1

משתמש פעיל
בס"ד

הפלייר מיותר לחלוטין. אם כבר השמש הייתה צריכה לבוא בפינה הימנית.
ובכלל היה עדיף האור המקסים על המדרכה, לחכות שאדם יעבור ואז יופי של צילום.

חבל. ובהצלחה.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י יעקב1;434818:
בס"ד

הפלייר מיותר לחלוטין. אם כבר השמש הייתה צריכה לבוא בפינה הימנית.
ובכלל היה עדיף האור המקסים על המדרכה, לחכות שאדם יעבור ואז יופי של צילום.

חבל. ובהצלחה.

הפלייר הוא כל התמונה. אם לא אהבת - לא אהבת את התמונה, וזה בסדר מצידי.
אני נורא אוהבת פליירים (אם הם עשויים נכון ומתאימים לקונספט) מאז שהתחלתי לראות צילומים של צלמים אמריקאים מובילים. צריך קצת לצאת מהקופסא ולגלות עולם של משחקי תאורה מטורפים.

מסכימה שבנאדם היה יכול לשדרג את הפריים (לא שזה אפשרי ב-HDR של 10 פריימים, אבל בסדר...), אבל למטרה לשמה נעשו הצילומים (תמונות נוף תיעודיות של היישוב) - זה לא התאים.

לגבי הקומפוזיציה - מסכימה. זה בדיוק החלק החלש שלי בצילומי נוף. הייתי צריכה להוריד את המצלמה. (להגנתי יאמר שלא ראיתי כלום, השמש היתה ממש מולי וגם ככה פחדתי להסתכל לעומק דרך העינית, כי זה בעצם הסתכלות בשמש וזה מסוכן.)

צבי קלאר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה אריאל;434823:
הפלייר הוא כל התמונה. אם לא אהבת - לא אהבת את התמונה, וזה בסדר מצידי.
אני נורא אוהבת פליירים (אם הם עשויים נכון ומתאימים לקונספט) מאז שהתחלתי לראות צילומים של צלמים אמריקאים מובילים. צריך קצת לצאת מהקופסא ולגלות עולם של משחקי תאורה מטורפים.

מסכימה שבנאדם היה יכול לשדרג את הפריים (לא שזה אפשרי ב-HDR של 10 פריימים, אבל בסדר...), אבל למטרה לשמה נעשו הצילומים (תמונות נוף תיעודיות של היישוב) - זה לא התאים.

לגבי הקומפוזיציה - מסכימה. זה בדיוק החלק החלש שלי בצילומי נוף. הייתי צריכה להוריד את המצלמה. (להגנתי יאמר שלא ראיתי כלום, השמש היתה ממש מולי וגם ככה פחדתי להסתכל לעומק דרך העינית, כי זה בעצם הסתכלות בשמש וזה מסוכן.)
שאני אבין,
פלייר הכוונה לסינוור הנוצר מהשמש?
דווקא אהבתי.
אגב,
לגבי הסינוור דרך העינית,
לכן יש היום לייב ויו...
:)

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י איציק'ל;434825:
שאני אבין,
פלייר הכוונה לסינוור הנוצר מהשמש?
דווקא אהבתי.
אגב,
לגבי הסינוור דרך העינית,
לכן יש היום לייב ויו...
:)

כן, ההבהק. במקרה הזה כל התמונה היא הבהק. יש את העיגול הירוק משמאל, הפסים הכתומים ועוד כתמים ירוקים וכתומים באמצע התמונה.

וואלה, דווקא יש ב-40D לייב-ויו, לא חשבתי על זה. מעולם לא השתמשתי בזה כי זה לא נוח לי.
טוב, בפעם הבאה...

צבי קלאר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה אריאל;434826:
כן, ההבהק. במקרה הזה כל התמונה היא הבהק. יש את העיגול הירוק משמאל, הפסים הכתומים ועוד כתמים ירוקים וכתומים באמצע התמונה.

וואלה, דווקא יש ב-40D לייב-ויו, לא חשבתי על זה. מעולם לא השתמשתי בזה כי זה לא נוח לי.
טוב, בפעם הבאה...
הירוק בשמאל הכי יפה!
(גם השאר)
אמנם הצלמים (חוץ מ... ;)) לא אוהבים להסתכל בלייב וויו,
אבל לדעתי בשמש ישירה, או במקומות חסרי גישה נורמאלית, זה ממש פינוק מועיל.

יעקב1

משתמש פעיל
בס"ד

פלייר יכול להיות טוב מאוד. וגם אני יכול לאהוב אותו.
במקרה דנן הוא לא טוב.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
תוצאה ציבעונית יפה,
אבל גם לדעתי הפלייר כאן מידי חזק שתלטן.

אמיש

משתמש צעיר
צילום מקצועי
רעיון חמוד, אבל הפלייר תובע מחיר גבוה מדי ומסתיר חלק גדול מדי של התמונה.
דווקא התמונה לא נראית כל כך HDRית. (למען הסר ספק - זו מחמאה).

ck770

משתמש צעיר
צילום מקצועי
דווקא בלי איזה מישהו שילך שם, דווקא עם הפלייר ה"שתלטן" כי זה באמת מה שעשה את התמונה...
אהבתי.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ck770;434902:
דווקא בלי איזה מישהו שילך שם, דווקא עם הפלייר ה"שתלטן" כי זה באמת מה שעשה את התמונה...
אהבתי.
שמחה שאהבת. :)

המביט

משתמש מקצוען
נראה לי שמחפשים כאן מה להעיר....

אומרת לכם צלמת שהיא רוצה לצלם את הפלייר, מה יש להעיר לה על זה? לא אהבתם? לכו לאשכול הבא. היא רצתה לצלם את זה...

אם יש למישהו רעיון לצילום עם שמש, שיבצע.

התמונה עצמה יפה, אך משעממת מעט.

P360

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י המביט;435093:

אומרת לכם צלמת שהיא רוצה לצלם את הפלייר, מה יש להעיר לה על זה? לא אהבתם? לכו לאשכול הבא. היא רצתה לצלם את זה...

איפה היית עד עכשיו ? ;)
עבודה טובה מאוד אבל בלי פואנטה..

צל99

משתמש פעיל
נכתב ע"י shmil15;435106:
איפה היית עד עכשיו ? ;)
עבודה טובה מאוד אבל בלי פואנטה..

למה בלי פואנטה?
כחלק מסדרה למי שמכיר את הישוב זה בהחלט בעל משמעות.

P360

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י צל99;435107:
למה בלי פואנטה?
כחלק מסדרה למי שמכיר את הישוב זה בהחלט בעל משמעות.

יכול להיות שכחלק מסדרה זה מעניין ...
בתור סינגל זה ...

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני מבין את הרעיון
הHDR בהחלט לא מורגש כאן

מה שכן בתור אחד שמהלך בדרך הזאת ביום יום
הייתי רוצה לראות משהו אחר...

כי הדרך הזאת מובילה לGPI
ואולי זה מה שחסר לי

לקחת פלייר בתור רעיון זה נחמד אבל זה לא מספיק (לטעמי)

אגב דווקא עכשיו כשהעצים מלאי עלים ניתן להוציא משם הרבה יותר

אמיש

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נכתב ע"י המביט;435093:

א. אני חושב שהיא התכוונה לכך שלא יהיו תגובות מהסוג של "היי, יש כאן פלייר!", אבל בהחלט אפשר לחוות דעת אם חושבים שהפלייר לא במקום.

ב. עולות כאן לעיתים תמונות עם הערות כמו "לא להתייחס לזה שהתמונה מטושטשת/חשוכה/סתם תיעוד מטיול ולא מעניינת אף אחד". האם גם את הבקשות האלו אנחנו צריכים לכבד?
לא שאני משווה בין המקרים. הבאתי בכוונה מקרה קיצוני כדי להראות כי העובדה שהצלם מודע למשהו עדיין לא מקנה לו את הזכות לחסום ביקורות בכיוון הזה.

dalit

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נכתב ע"י אמיש;435150:
א. אני חושב שהיא התכוונה לכך שלא יהיו תגובות מהסוג של "היי, יש כאן פלייר!", אבל בהחלט אפשר לחוות דעת אם חושבים שהפלייר לא במקום.

ב. עולות כאן לעיתים תמונות עם הערות כמו "לא להתייחס לזה שהתמונה מטושטשת/חשוכה/סתם תיעוד מטיול ולא מעניינת אף אחד". האם גם את הבקשות האלו אנחנו צריכים לכבד?
לא שאני משווה בין המקרים. הבאתי בכוונה מקרה קיצוני כדי להראות כי העובדה שהצלם מודע למשהו עדיין לא מקנה לו את הזכות לחסום ביקורות בכיוון הזה.

צודק, גם בעיניי התגובות לגיטימיות. במיוחד אם הפלייר הוא זה שעושה את התמונה - קשה להגיב עליה בלי להגיב עליו...

לי אישית מפריע קצת שהמדרכה ממורכזת. מעבר לזה תמונה יפה, הפלייר מוסיף (הקרניים, יותר מאשר העיגולים), אבל בפני עצמה היא לא כל כך מעניינת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה