HDR שקיעתי

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
הפריע לי הרדידות של האזורים הכהים...
כאילו השמש מסנוורת ולא מאפשרת לראות את האזור המוצלל משמאל.
זה התיקון שלי, מקווה שתאהבי אותו גם:
צפה בקובץ המצורף 68077

קבצים מצורפים

• rivka.jpg
    KB 408.7 · צפיות: 6

רבקה.

משתמש מקצוען
תגובות לכם:
אמיש, אני בהחלט חושבת שצלם לא יכול לחסום ביקורות בכיוון מסויים, אבל הדוגמאות שלך שונות מהותית מהמקרה הזה. אני ביקשתי לא להגיד לי "חבל שיש פה פלייר" על משהו שאני אישית יצרתי בכוונה והתמונה נוצרה לשמו. זה כמו להגיד על הצילומים של ריקי "אחלה שמיכת צמר צילמת, חבל שיש פה תינוק." ... :)
בקשות כמו "נא לא להעיר על הקומפוזיציה/חושך/רעש" וכדו' זה כמו להגיד "נא להסתכל על התמונה ולהתפעל, אני לא מעוניין בביקורת", שזה כמו להגיד "התבלבלתי בין פורום צילום לבין המשפחה שלי".
מבין את ההבדל? :)

תמיר - את ה-GPI באמת לא ניסיתי באותו היום. בהזדמנות. :)

דלית: מסכימה לגבי המרכוז של המדרכה. כמו שאמרתי, זה הצד החלש שלי. דווקא למרכוז שמתי לב עוד בזמן הצילום, אבל פשוט לא הצלחתי למצוא קומפוזיציה נכונה יותר. אני צריכה להמשיך להתאמן...

שעיה - עריכה חמודה. נדמה לי שמה שעשית זה להדגיש יותר את האוטו-לבלס, נכון? עשיתי אוטו-לבלס לתמונה, אבל זה היה נראה לי קונטרסטי מדי (וגם ביטל קצת יותר מדי את ההשפעה הכתומה של השמש), אז החלשתי את האפקט שלו מאוד (אפשר לעשות fade לצעד האחרון בפוטושופ עבור כלים מסויימים, למי שלא יודע. זה קונטרול+שיפט+F).

תודה לכל המגיבים, מעניין לקרוא.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה אריאל;435214:
תגובות לכם:
אמיש, אני בהחלט חושבת שצלם לא יכול לחסום ביקורות בכיוון מסויים, אבל הדוגמאות שלך שונות מהותית מהמקרה הזה. אני ביקשתי לא להגיד לי "חבל שיש פה פלייר" על משהו שאני אישית יצרתי בכוונה והתמונה נוצרה לשמו. זה כמו להגיד על הצילומים של ריקי "אחלה שמיכת צמר צילמת, חבל שיש פה תינוק." ... :)
בקשות כמו "נא לא להעיר על הקומפוזיציה/חושך/רעש" וכדו' זה כמו להגיד "נא להסתכל על התמונה ולהתפעל, אני לא מעוניין בביקורת", שזה כמו להגיד "התבלבלתי בין פורום צילום לבין המשפחה שלי".
מבין את ההבדל? :)

תמיר - את ה-GPI באמת לא ניסיתי באותו היום. בהזדמנות. :)

דלית: מסכימה לגבי המרכוז של המדרכה. כמו שאמרתי, זה הצד החלש שלי. דווקא למרכוז שמתי לב עוד בזמן הצילום, אבל פשוט לא הצלחתי למצוא קומפוזיציה נכונה יותר. אני צריכה להמשיך להתאמן...

שעיה - עריכה חמודה. נדמה לי שמה שעשית זה להדגיש יותר את האוטו-לבלס, נכון? עשיתי אוטו-לבלס לתמונה, אבל זה היה נראה לי קונטרסטי מדי (וגם ביטל קצת יותר מדי את ההשפעה הכתומה של השמש), אז החלשתי את האפקט שלו מאוד (אפשר לעשות fade לצעד האחרון בפוטושופ עבור כלים מסויימים, למי שלא יודע. זה קונטרול+שיפט+F).

תודה לכל המגיבים, מעניין לקרוא.

אגב
במקום לשחק עם HDR למיניהם
את יכולה לבוא לקחת את הNDG שלי...
השבוע הוא פנוי

yitzy

משתמש פעיל
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י tamiro;435219:
אגב
השבוע הוא פנוי

איך NDG יעזור כאן?

הטווח הדינמי גדול מאד בכל הפריים
לא רק בחלק אחד (שמיים לדוגמא)

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י yitzy;435225:
איך NDG יעזור כאן?

הטווח הדינמי גדול מאד בכל הפריים
לא רק בחלק אחד (שמיים לדוגמא)

בשעת צילום נכונה + ציוד נכון
יש לך אפשרות לנצל את מלוא הטווח של החיישן

ואפשר להרכיב עד שלושה פילטרים מדורגים לפי הצורך

yitzy

משתמש פעיל
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י tamiro;435243:
בשעת צילום נכונה + ציוד נכון
יש לך אפשרות לנצל את מלוא הטווח של החיישן
שעת הצילום כאן אינה ניתנת לשינוי (היא רצתה את השמש בדיוק שם)

ולמיטב הבחנתי בתמונה הזאת הטווח הדינמי יותר גדול מכל חיישן של DSLR כיום

ואיך פילטרים יעזרו בתמונה הזאת?
לא תצליח לשים פילטר רק על החלק הכתום בכביש (לדוגמא)...

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י tamiro;435219:
אגב
השבוע הוא פנוי

יכולתי לקחת את ה-NDG של מתן, לצורך העניין, אבל (כמו שאיציק כבר ענה) - רציתי את הפריים הספציפי הזה, ושוב NDG לא יצור פה טווח דינאמי רחב מספיק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה