AI- יוצא לכם להשתמש במסגרת העבודה?

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
בפרויקט השתמשתי במודל מוכן מסוים כי התאים בדיוק לפורמט,
מאמינה שבפרויקטים הבאים אני אצטרך גם לייצר בעצמי מודלים מורכבים יותר...

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אין השוואה בכלל בין להכין מודל מאפס לבין להשתמש במודל קיים.
איך בדיוק תאמני את המודל החדש? יש לך דאטה מתאים בכמות כל כך גדולה בשביל ליצור מודל אמין?

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
אין השוואה בכלל בין להכין מודל מאפס לבין להשתמש במודל קיים.
יש מצב...
אבל בניגוד לכמה אנשים פה, לי אין בעיה לשבת שעות על AI כדי ללמוד את הנושא ולתקן את מה שיכתוב לי שוב ושוב ושוב.. ואז לבדוק את הקוד עם אנשים שמבינים באמת ואם צריך- למחוק את הקוד שוב ולעשות הכל שוב מתחילה 😁

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אני לומדת תכנות ויוצא לי להשתמש מלא עם GPT 4o ללמידה של שפות תכנות חדשות או פרויקטים לצרכים שונים.
מצד הלימודים כל הזמן אומרים שזה טיפשי להשתמש עם זה כי זה לא יעיל בעבודה,
למרות שכרגע אני רואה את עצמי מצליחה לכתוב קודים מושלמים ומסובכים ( כן, צריך להשקיע קצת מאמץ ואנרגיה כדי להבין איך לנסח לו את מה שאני צריכה...) לא מבינה למה שזה לא יהיה שימושי בעבודה.

יש לי שאלה-
האם יש פה מתכנתות/ים שלא משתמשים עם בוטים למיניהם ועדיין כותבים את כל הקוד בעצמם??
או שאני סתם נמצאת בסביבה שלא מבינה את היכולות ההזויות של הבינה המלאכותית?
בהחלט יש שמשתמשים בבינה בעבודה, בדיוק כמו שמשתמשים בגוגל.

דוב לבן

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
קופצת על האשכול,
אני בבדיקות תוכנה ורוב העבודה שלי היא על כלי פנימי של החברה.
יש במה להשתמש ב AI בשביל לא להשאר מאחור?

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
יש מצב...
אבל בניגוד לכמה אנשים פה, לי אין בעיה לשבת שעות על AI כדי ללמוד את הנושא ולתקן את מה שיכתוב לי שוב ושוב ושוב.. ואז לבדוק את הקוד עם אנשים שמבינים באמת ואם צריך- למחוק את הקוד שוב ולעשות הכל שוב מתחילה 😁
הבעיה שזה לא מספיק, בשביל ליצור מודל חדש צריך משאבים שבד"כ אין לאדם פרטי.

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
הבעיה שזה לא מספיק, בשביל ליצור מודל חדש צריך משאבים שבד"כ אין לאדם פרטי.
אז כבר סטינו מהנושא, כי מה שציינת לא יעזור גם למתכנת עם ניסיון של 20 שנה..
הלא כן?

ME_

משתמש פעיל
מזדהה עם השאלה של פותחת האשכול יש כ״כ הרבה הייפ סביב הבינה המלאכותית כשזה יצא היה תחושה שהיא כל יכול, חשבתי שזה יכתוב במקומי קוד ואני רק אקבל משכורת, אבל הסתבר שזה ממש ממש לא...
לעבוד עם ai דורש להתרגל לקונספט חדש, כמו שכשיצא וורד בהתחלה לקח יותר זמן להקליד מאשר לכתוב ידני

איך שאני רואה היום את הai זה כמו עוזר אישי ג׳וניור שהוצמד לי ומקבל ממני משימות, בהתחלה אני לא סומכת עליו והוא לא מכיר את המקצוע, אז הוא מקבל משימות מאוד פשוטות ועבודה שחורה שנחסכת ממני (למשל להפוך אובייקט נתון למערך)
עם הזמן הוא מתקדם ולומד עוד ואני מתרגלת לבקש ממנו דברים יותר מסובכים והתקשורת בינינו משתפרת:)

ממליצה מאוד על מודל claude-3-5 של אנטרופיק, מכל המודלים שניסיתי הוא עוקף את כולם, מהיר, מבין קונטקסט, נותן תשובות מעולות

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
לעבוד עם ai דורש להתרגל לקונספט חדש, כמו שכשיצא וורד בהתחלה לקח יותר זמן להקליד מאשר לכתוב ידני
זה בדיוק הסיבה שאני רוצה שיכניסו לתכנית הלימודים קורס שישפשף את השיטה של עבודה איתו, כי הרי נצטרך את זה להמשך, כי ברור שהעולם שואף למקום מתקדם יותר ממה שמלמדים אותנו (לפחות בחלק מהמקומות..)
ממליצה מאוד על מודל claude-3-5 של אנטרופיק, מכל המודלים שניסיתי הוא עוקף את כולם, מהיר, מבין קונטקסט, נותן תשובות מעולות
בהקשר לזה, קלוד הוא מאד מוצלח בניסוח והבנה, אבל בכתיבת קודים הוא יודע לחרטט בצורה מקצועית,
וזה מוביל למסקנה שאם נבין מה השימוש הכי טוב של כל כלי, נדע להשתמש עם כל אחד כדי לקדם הכי טוב את המטרות שלנו, והתוצרים יהיו בוודאות טובים יותר

ענבים טעימים

משתמש רשום
עשיתי קורס AI לפני כמה ימים , ודיברו רבות על הנושא,
כל העולם צועד לשם בצעדי ענק ובטח שעולם ההיטק,
התפקיד שלנו כמתכנתות הוא להבין איך אנחנו נשארות רלוונטיות בתוך כל זה ולכן כדאי להבין וללמוד בלי סוף את העולם הזה של AI- איך מתקשרים איתו איך מאמנים אותו , לקרוא מאמרים , להבין כלים חדשים וכו'...זה עולם ענק שרק הולך ומתפתח בקצב מסחרר.... , אני מבינה את הסמינרים שלא מעודדים בנות בשימוש בבינה משום שאת הבסיס חובה שיהיה לכן, בת שמעולם לא התעסקה בכוחות עצמה בקוד, ולא התנסתה והתייגעה בעולם הזה ממילא גם התקשורת עם AI תהיה לה הרבה יותר קשה ומסובכת,
ובסוף עדיין צריך את הראש שלךך ואת ההגיון שלך כי לפעמים המודלי שפה יצירתיים במיוחד וצריך להבין קוד ברמה גבוהה על מנת לדעת להתעסק איתו...
בהצלחחה!

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
זה בדיוק הסיבה שאני רוצה שיכניסו לתכנית הלימודים קורס שישפשף את השיטה של עבודה איתו, כי הרי נצטרך את זה להמשך, כי ברור שהעולם שואף למקום מתקדם יותר ממה שמלמדים אותנו (לפחות בחלק מהמקומות..)
אולי התשובה היא שהם לא יודעים איך ללמד את הנושא.....
וגם מה שילמדו היום לא רלוונטי לעוד חצי שנה

English Tech

משתמש פעיל
מן הסתם
כמו למשל שריאקט התחילו ללמד ממש בשנים האחרונות, למרות שהספרייה קיימת כבר מ 2013.

ME_

משתמש פעיל
אני מבינה את הסמינרים שלא מעודדים בנות בשימוש בבינה משום שאת הבסיס חובה שיהיה לכן, בת שמעולם לא התעסקה בכוחות עצמה בקוד, ולא התנסתה והתייגעה בעולם הזה ממילא גם התקשורת עם AI תהיה לה הרבה יותר קשה ומסובכת,
זה מוכח?
בזמני אמרו שחייבים ללמוד אסמבלר ובינארית כדי לדעת לתכנת
והיום אנשים עושים קורסים רק עם שפות עיליות ומתברגים יפה מאוד בהייטק

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
למשל הנושא של המצאת פונקציות וספריות לא קיימות זה לכאורה בעיה טכנית שתיפתר בעתיד
לכאורה אפשר לבנות כלי מהעל הAPI של claude שכל פונקציה שהוא מביא יפנה לAPI חיצוני שיביא לו את התיעוד של הפונקציה הזאת ואם זה יעבוד טוב הוא יפסיק להשתמש בפונקציות של ספריה חיצונית בצורה לא נכונה (וגם לא ימציא ספריות או פונקציות שלא קיימות)

English Tech

משתמש פעיל
זה מוכח?
בזמני אמרו שחייבים ללמוד אסמבלר ובינארית כדי לדעת לתכנת
והיום אנשים עושים קורסים רק עם שפות עיליות ומתברגים יפה מאוד בהייטק
עדיין במקומות רציניים לומדים גם אסמבלר ובינארית
ממה שאני מכירה לפחות

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
יש מצב שהסיבה הזו הגיונית, אבל איכשהו נראה לי שלא זה סיבה שהם לא מכניסים את זה, כי גם היום הם מלמדים דברים שנראים לי קצת לא רלוונטים... הם יודעים למשוך זמן.
את הבסיס אפשר ללמד גם אם זה יתקדם, כי כל שנה התכנות מתקדם בעוד תחום, ועדיין ממשיכים ללמד את זה,
אני רואה את קצב ההתקדמות שלי בהצלחות שלי איתו, וחבל לי על כל הבנות שיתחילו את התהליך שאני עשיתי רק אחרי שהם יגמרו את הלימודים, לא?

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אז כבר סטינו מהנושא, כי מה שציינת לא יעזור גם למתכנת עם ניסיון של 20 שנה..
הלא כן?
נכון, אבל אם בנית אתר אינטרנט עם פניה למודל מוכן, אז זה יפה מאוד לתלמידה, אבל עבור מתכנת מנוסה זה לא נחשב לרמה גבוהה.
ומתכנת עם נסיון של 20 שנה יכול לעבוד במקום שכן יש לו את המשאבים האלו.
מן הסתם
כמו למשל שריאקט התחילו ללמד ממש בשנים האחרונות, למרות שהספרייה קיימת כבר מ 2013.
נכון שהיא קיימת כבר מ2013, אבל לקח כמה שנים עד שהיא נהיתה פופולארית.
אין טעם ללמד ספריה שאף אחד לא יודע אם בעוד שנתיים מישהו יתכנת בה.

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
נכון, אבל אם בנית אתר אינטרנט עם פניה למודל מוכן, אז זה יפה מאוד לתלמידה, אבל עבור מתכנת מנוסה זה לא נחשב לרמה גבוהה.
ומתכנת עם נסיון של 20 שנה יכול לעבוד במקום שכן יש לו את המשאבים האלו.
נראה שלא הבהרתי מספיק את כוונתי.
כוונתי הייתה שבתאוריה אם ואולי היה לי מקום כלשהו שבו היה לי את האפשרות הטכנית לפתח מודל בעצמי- הייתי יכולה לעשות את זה עם GPT, בלי קשר ליכולת הטכנית שלי עכשיו לפתח דבר כזה...
עבור מתכנת מנוסה זה לא נחשב לרמה גבוהה.
אגב מעניין אותי, כמה זמן לוקח ליצור לבד כזה דבר בלי להסתייע בAI למיניהם?

נחליאלי(ת)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אגב מעניין אותי, כמה זמן לוקח ליצור לבד כזה דבר בלי להסתייע בAI למיניהם?
להשתמש בAPI חיצוני, של מודל קיים?
לקח לי חצי שעה מערכת מושלמת מקצה לקצה
בעבודה שלי רצו לתת קצת יותר מידע לprompt והחלק של הprompt engneering לקח שבוע בערך, אבל המערכת עבדה בפחות מיום (במערכות קיימות יש גם הגדרות אבטחה, והרשאות מערכת ועוד כל מיני דברים מורכבים)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה