קורונה 621 חולים חדשים ביממה האחרונה

מצב
הנושא נעול.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מנין לך שההגדרה 'מטופלים' לא כוללת מלוניות?

טוב,
אז באמת עניין אותי מה כוללת ההגדרה של 'מטופלים'

פניתי לפרופסור גבריאל איזביצקי, מנהל יחידה מכון הריאות - עורך המחקר.
בשאלה מי המטופלים שנבדקו.
וזו תשובתו:
--
שלום
חולים שהיו מאושפזים בבתי חולים בכל הארץ
כל טוב
גבריאל איזביצקי

--

כלומר,
המחקר נעשה על החולים שהיו זקוקים לאישפוז,
ושחלקם עברו הרדמה והנשמה, והלעטה בתרופות שונות.
ולכן, המסקנה היא שה50 אחוז המדוברים - הם אחוזים בודדים מכלל החולים.

מאמינה שגם מאושפזים עם דלקת ריאות או שפעת - בתקופה לאחר שיחרורם,
סובלים מספיחים שנותרו מהמחלה. לתקופה קצרה או אפילו לתמיד.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
זה מדהים באמת!
אני מסתובבת בתל אביב, אפס הרחקות, אפס שמירה, אפס פיקוח
כאילו אין קורונה.

דווקא הייתי אתמול בת"א וזה לא בדיוק ככה, כמו בכל מקום, ראיתי כאלו שבלי, וכמובן כאלו שעם.
כשנכנסתי לאיזשהו משרד, ישבה אישה מהממתינים (עם מסכה) שפשוט נעצה בי עיניים כאילו שאני איזו קורונה מהלכת
נעצתי בה בחזרה, שלפחות תבין שגם אם יש קורונה, טקט זה א' ב' בין בנ"א, לצערי היא הבינה אחרי שפניתי במסדרון, אבל הלכתי אחורה והמשכתי לנעוץ בה מבטים... :confused:
כן, אני בנ"א.

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
טוב, אז באמת עניין אותי מה כוללת ההגדרה של 'מטפלים'

פניתי לגבריאל איזביצקי, עורך המחקר.
בשאלה מי המטופלים שנבדקו.
וזו תשובתו:
--
שלום
חולים שהיו מאושפזים בבתי חולים בכל הארץ
כל טוב
גבריאל איזביצקי

--

כלומר,
המחקר נעשה על החולים שהיו זקוקים לאישפוז,
ושחלקם עברו הרדמה והנשמה, והלעטה בתרופות שונות.
ולכן, מדובר באחוזים בודדים מכלל החולים.

מאמינה שגם מאושפזים עם דלקת ריאות או שפעת - בתקופה לאחר שיחרורם,
סובלים מספיחים שנותרו מהמחלה. לתקופה קצרה או אפילו לתמיד.
איך שאלתם ?

יש לי הרבה דברים שאני לא מבין בנושא הקורונה, יש מישהו שמה למעלה, שאפשר לשאול.

קשה לי לחיות בבלבול כל הזמן.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית

קצרה

משתמש מקצוען
לקחו בדוח אחד את כל המשכורת...
ועוד בסוף חודש...
ו יש כאלו שאין אפילו מה לקחת להם

לא מתרגשת...
אנשים צריכים לקחת אחריות.

גם אם אתם חושבים שמסיכה היא מיותרת לדעתכם . גם אם היא מציקה לכם מאד-
הבהירו והזהירו שזה החוק ויהיה קנסות.
אז מי שיוצא לרחוב ללא מסיכה + 4 ילדים ללא מסיכה - שיקח בחשבון קנס של כל המשכורת.

מקביל למי שעולה לאוטובוס/רכבת קלה ללא תשלום ואיתרע מזלו ועלה פקח -
הימרת? ההימור נכשל? עכשיו תשלם...

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
באלעד הסגא היחיד הוא סגירה חלקית של הכניסה לעיר
ובאשדוד סגרו רק מוסדות לימוד ואכיפת מסכות מוגברת.
תגידי את איך הסגר הזה אמור למנוע הדבקה??
אם היו ממפים נכון את מקור ההדבקות,ונוקטים בצעדי מניעה לפחות היו עושים משהו אבל סתם לסגור בלי שום תוכנית הגיונית???
אם הסגר רק חלקי אז ממה נפשך ולמה מתלוננים על אפלית חרדים?

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בבת ים אין סגר.
למרות שהיא אדומה בכמה מהפרמטרים.
בערערה בנגב יש סגר חלקי על 2 שכונות ספציפיות.

כפר קאסם מאדימה והולכת ואין פוצה פה.
ירושלים אדומה גם היא וכלום לא קורה (כי ההתפרצות היא לא בדיוק בשכונות החרדיות...)
ואילו אלעד הירוקה עד צהובה, בסגר.
מה המשמעות של זה?
בריאות הציבור כמובן...
בבת ים יש הגבלות.
באלעד כפי שאמרו הסגר חלקי.
וגם בערערה.
אם יש עדיין כאלו שמתעקשים לראות בזה מזימה ציונית נגד החרדים ולראות בסגר אות קין יבושם להם.
יש כאלו שיעדיפו להתייחס בצורה קצת פחות קונספירטיבית ואמוציונלית וגם זה מותר. יבושם גם להם.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הענין הוא כזה -
לו המצב בכל הארץ באופן שווה היה זהה -
לא היה שום טעם לסגור איזור מסוים ולעשות עליו סגר - נכון??
כשנראה בעיניים שאיזור מסוים מלא בחולים יותר מבשאר המקומות - סוגרים אותו בסגר.

עכשיו - אם הנתונים לא מפולחים נכון (כמו שהודו במל"ל) ולא מתייחסים לנתון של אחוז החיוביים מכלל הבדיקות. לאחוז הא-סימפטומיים מכלל הנבדקים -
כי אז סוגרים איזור בעיוות - כי סביר להניח שבמקום שנבדקים פחות ומגלים אותו אחוז של חיוביים - זה מדגם לכך שמצבו זהה.

הופך להיות שבדיקה מדגמית באיזור מסוים היא לרעה מוחלטת של התושבים. אותו איזור יוסגר. התושבים ילקו כלכלית לטווח ארוך (מוכח) ויסבלו מהסגר יותר מהסיכון היחסי של הקורונה.

לכן זו המסקנה ההגיונית היחידה שיוצאת מסגר.
וחבל - היו אמורים "לתגמל" איזורים שנבדקים הרבה ולהניח דווקא שבאיזורים אלו בטוח יותר להסתובב שכן יותר נשאים בו ידועים ומתבודדים.

ועדיין.
מה שאת אומרת לכאורה יכול להסביר למה לא חייבים להתנדב לבדיקות סקר.
אבל מכאן ועד להסיק שאין להיבדק במקרה של חשש (כפי שהסבירו פה) הדרך רחוקה מאד. מאד.
במקרה של חשש חובה להיבדק. לא רואה איך אפשר אחרת. לא רואה איך אפשר שלא לחשוש על קבוצות הסיכון שבקרבנו.

קצרה

משתמש מקצוען
ועדיין.
מה שאת אומרת לכאורה יכול להסביר למה לא חייבים להתנדב לבדיקות סקר.
אבל מכאן ועד להסיק שאין להיבדק במקרה של חשש (כפי שהסבירו פה) הדרך רחוקה מאד. מאד.
במקרה של חשש חובה להיבדק. לא רואה איך אפשר אחרת. לא רואה איך אפשר שלא לחשוש על קבוצות הסיכון שבקרבנו.

אני לא ממליצה או מסיקה לא להבדק.
בדיקות סקר זה מעולה ודרך טובה לעצור מעגלי הדבקה.

אני רק מצרה על זה שההתנהגות הברוטלית וחסרת ההגיון של משרד הבריאות כלפי ה"ילדים הטובים" -
גרמה להסקת מסקנה שלא כדאי להבדק ...

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני לא ממליצה או מסיקה לא להבדק.
בדיקות סקר זה מעולה ודרך טובה לעצור מעגלי הדבקה.

אני רק מצרה על זה שההתנהגות הברוטלית וחסרת ההגיון של משרד הבריאות כלפי ה"ילדים הטובים" -
גרמה להסקת מסקנה שלא כדאי להבדק ...
אבל אני לא דברתי על בדיקות סקר.
אלא על תזה שהועלתה פה לפיה גם כאשר יש חשש וסימפטומים לא נבדקים כי מי שבודק זו המדינה ושלוחיה.
רק ה' יודע מה ההגיון מאחורי תזה כזו.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
בבת ים יש הגבלות.
איזה?
מי החליט עליהם?
כי עד כמה שידוע לי בבת ים רה"ע על דעת עצמו סגר את בתי הכנסת והפסיק את הלימודים מגיל מסוים.
באתר משרד הבריאות בכל אופן בת ים מופיעה כעיר ללא הגבלות.
בת ים.JPG

יש כאלו שיעדיפו להתייחס בצורה קצת פחות קונספירטיבית ואמוציונלית וגם זה מותר. יבושם גם להם.
יש כאלו שיעדיפו להודות על גשמי הברכה כשיורקים עליהם.
יבושם גם להם.

נערך לאחרונה ב:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יש רופאים שממליצים לילדים לא להיבדק, כי אם יאובחנו כחולי קורונה, זה יעשה להם
איזה?
מי הליט עליהם?
כי עד כמה שידוע לי בבת ים רה"ע על דעת עצמו סגר את בתי הכנסת והפסיק את הלימודים מגיל מסוים.
באתר משרד הבריאות בכל אופן בת ים מופיעה כעיר ללא הגבלות.
צפה בקובץ המצורף 677704

יש כאלו שיעדיפו להודות על גשמי הברכה כשיורקים עליהם.
יבושם גם להם.
דה פקטו יש סגר ואני לא חושבת שזה משנה מי יזם אותו.
ואם העיריה יזמה אני חושבת שיש מקום לשבח אותה על אחריות ויוזמה.

לגבי ההערה שבאה אחר כך- יש אנשים שלא מסתובבים בתחושת התקרבנות. זה טוב לבריאות ולעור הפנים. :D
ואחרי שהם יושבים במשרד ורואים את הסבל של כל אלו שנשבר מטה לחמם הם מעדיפים שלא להתעסק בזוטות ולחפש מתחת לפנס איפה אכלו ושתו להם.

א. איזראעל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
זה מדהים איך אנשים מסתובבים בעיניים קשורות וטוענים שהם רואים הכי טוב...

אף אחד לא דיבר על נתונים מעורפלים, דיברו עובדות!
דיברו על בתי כנסת שראשונים להיסגר, בעוד שמירב ההדבקות מתקיימות במוסדות חינוך ובחגיגות המוניות.
דיברו על 'ערים אדומות' וסגר באלעד, כשבבת ים הייתה עליה של 4% במספר הנבדקים ובמקביל באלעד הייתה עליה של 1.02% (מקור- באתר של מ. הבריאות ביום הסגר) בבת ים באותו זמן לא חלו הגבלות כלל. (מקור -כנ''ל)
רק אתמול סיפרה לי ידידה שמתגוררת באשדוד שראתה בעיניה איך שני שוטרים עצרו כמה אנשים בחזות חרדית ללא מסיכה וחילקו להם דוחות, וכמה דקות אח''כ עצרו שתי נשים בחזות שאינה חרדית ואותם שוטרים חילקו להן... מסיכות.
לא צריך להיות חד עין במיוחד כדי לראות את האיפה ואיפה באכיפה.
אם ישנה ירידה בכמות הבדיקות, אין לקברניטי המדינה להלין אלא על עצמם, הם במו ידיהם גרמו להתערערות אמון הציבור.
על החתום -
אחת שהייתה תמיד רחוקה מפלגים וקנאות, אבל כל התמימות שבה אבדה בחדשים האחרונים.

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
רק סגר חלקי????
פקקים הזויים בדרך וחזור מהעבודה!! סגירת מוסדות לימוד ללא חולים מאומתים!!
זה נשמע לך מקצועי? פותר את בעית ההדבקה?
חוץ מאנטשמיות שמגיעה לרמת השטח ומורגשת היטב היטב בציבור
לא יוצא מזה כלום!

עם כל הכבוד לממשלה שלנו אין לה שום אסטרטגית טיפול בקורונה. חוץ מלהטיל פטיש 20 קג מידי פעם על ריכוזים חרדיים כדי שיוכלו להגיד שעשו משהו
לא עושים כלום!

קצרה

משתמש מקצוען
אבל אני לא דברתי על בדיקות סקר.
אלא על תזה שהועלתה פה לפיה גם כאשר יש חשש וסימפטומים לא נבדקים כי מי שבודק זו המדינה ושלוחיה.
רק ה' יודע מה ההגיון מאחורי תזה כזו.

ואני גם דיברתי על התזה הזו.

עומד מאחוריה שמשרד הבריאות מתנהג בחוסר הגיון כלפי אנשים
ומי שנבדק ומתגלה חיובי "מחסל" את אנשי העיר שלו -
ולכן אנשים מסיקים את המסקנה שעדיף לא להבדק ופשוט להשמר שלא להדביק כאילו והם קיבלו תשובה חיובית ובלי ליידע את משרד הבריאות.

הנה אני לא ה' והבנתי בצורה ברורה את ההגיון מאחורי התזה.
זה לא כי זה "המדינה" . זה כי ההתנהלות כרגע פוגענית ואף אחד לא מעונין להקריב את עצמו ואת עירו .

עכשיו תורך להסביר-
מה באמת היתרון למי שנבדק כאשר יש לו חשש וסימפטומים ומשרד הבריאות יודע שהוא חיובי.
מה הוא או סביבתו מרוויחים מזה.
(כדי שלא תעני - מניעת הדבקה בלי עוד הסברים אני מבהירה : גם כשהחשוד לא נבדק הוא מסתגר עד חלוף שבוע מהסימפטומים ומגעיו הקרובים מתבודדים מעצמם. פשוט לא מיידעים את משרד הבריאות)

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
זה מדהים איך אנשים מסתובבים בעיניים קשורות וטוענים שהם רואים הכי טוב...

אף אחד לא דיבר על נתונים מעורפלים, דיברו עובדות!
דיברו על בתי כנסת שראשונים להיסגר, בעוד שמירב ההדבקות מתקיימות במוסדות חינוך ובחגיגות המוניות.
דיברו על 'ערים אדומות' וסגר באלעד, כשבבת ים הייתה עליה של 4% במספר הנבדקים ובמקביל באלעד הייתה עליה של 1.02% (מקור- באתר של מ. הבריאות ביום הסגר) בבת ים באותו זמן לא חלו הגבלות כלל. (מקור -כנ''ל)
רק אתמול סיפרה לי ידידה שמתגוררת באשדוד שראתה בעיניה איך שני שוטרים עצרו כמה אנשים בחזות חרדית ללא מסיכה וחילקו להם דוחות, וכמה דקות אח''כ עצרו שתי נשים בחזות שאינה חרדית ואותם שוטרים חילקו להן... מסיכות.
לא צריך להיות חד עין במיוחד כדי לראות את האיפה ואיפה באכיפה.
אם ישנה ירידה בכמות הבדיקות, אין לקברניטי המדינה להלין אלא על עצמם, הם במו ידיהם גרמו להתערערות אמון הציבור.
על החתום -
אחת שהייתה תמיד רחוקה מפלגים וקנאות, אבל כל התמימות שבה אבדה בחדשים האחרונים.
להזכירך גם מוסדות החינוך שלנו פתוחים. לא רק של החילונים.
מספר שיא של דוחות חולק אתמול בכל הארץ ולא רק בריכוזים חרדיים.
תלונות נקודתיות וצודקות על אפליה תמיד תהיינה.
זה עדיין לא גורם לי לחשוב שיש פה מזימה ציונית מרושעת.
לגבי העינים הקשורות, במחילה מכבודך אני מאלו שרואים כל יום לקוחות שבורי לב שמטה לחמם נשבר. חילונים וחרדים כאחד.
קצת פרופורציות.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עכשיו תורך להסביר-
מה באמת היתרון למי שנבדק כאשר יש לו חשש וסימפטומים ומשרד הבריאות יודע שהוא חיובי.
מה הוא או סביבתו מרוויחים מזה.
(כדי שלא תעני - מניעת הדבקה בלי עוד הסברים אני מבהירה : גם כשהחשוד לא נבדק הוא מסתגר עד חלוף שבוע מהסימפטומים ומגעיו הקרובים מתבודדים מעצמם. פשוט לא מיידעים את משרד הבריאות)
אני לא מקבלת את ההנחה המיתממת שהוא יישמר. לא כולם כאלו. לבני אדם יש נטיה לבדוק גבולות.
אחרת לשם מה לנו גורמי אכיפה בעולם?

קצרה

משתמש מקצוען
אני לא מקבלת את ההנחה המיתממת שהוא יישמר. לא כולם כאלו. לבני אדם יש נטיה לבדוק גבולות.
אחרת לשם מה לנו גורמי אכיפה בעולם?

מממממ...
לגלות לך סוד??
גם כשמשרד הבריאות יודע שהוא חיובי או זקוק לבידוד - הסיכוי שאם הוא יסתובב ברחובות ייתפסו אותו שואף לאפס...
לא ממש יש אכיפה על חולים ומבודדים..

אם הוא אדם שחסר אחריות ויש לו נטיה לבדוק גבולות הוא יעשה את זה ב-2 המקרים.
אהה - ואם הוא אחד כזה הוא לא יבדק ולא בשביל לא להטריד את תושבי העיר אלא כי יתחשק לו לחצות גבולות.

תני תשובה לשאלה ברמת האנשים הנורמליים והאחראיים..

שאף

משתמש מקצוען
זו גם התקרבנות?
בעוד בתל אביב מתקיימים אירועים המוניים תוך זלזול בוטה בהנחיות משרד הבריאות, משטרת ישראל פשטה היום באופן חסר תקדים על הריכוזים החרדים וחילקה דוחות לכל עבר על אי עטיית מסיכה, במקרים רבים בחוסר צדק ותוך חוסר התחשבות מוחלט לנוכח הנסיבות הקיימות
חדשות בארץ29.6.2020 | 17:48

bba7e293c996e33ce5ec.jpg

שוטרים אוכפים את הנחיות הקורונה צילום: פלאש 90

"שוטר אכזרי חסר לב הסתער כעת על אשתי שיצאה לשניה מהרכב כדי להרגיע את התינוקת שצרחה במושב האחורי, ורשם לה דו"ח. כך כתב היום (שני) העיתונאי מנחם קולדצקי בחשבון הטוויטר שלו.

"התינוקת המשיכה לצרוח אבל השוטר הרשע, לא התחשב ורשם את התשובה בדו"ח, הוא מספר, "לחילונים הוא חילק מסיכה, ולה דו"ח".

"היא בדיוק יצאה מהאוטו למושב האחורי כדי להרגיע את התינוקת שצרחה, מספר קולדצקי ל'בחדרי חרדים', "בשנייה הזאת הוא הסתער עליה ונתן לה את דו"ח. כל תחנוניה לא הועילו. לחילונים ליד הוא הציע מסיכה, ולה הוא נותן דו"ח. המשטרה מתנהגת אל החרדים באופן לא שוויוני!, הוא מוסיף.

תלונות רבות שהגיעו במהלך היום ל'בחדרי חרדים', מעידות על התנהלות שערורייתית של השוטרים, שמעניקים דו"חות, בעיקר לאזרחים חרדים, כאשר במקרים רבים הנקנסים טוענים כל הייתה כל הצדקה, שכן הם במהלך לבישת המסכה או בעת פעילות שמתירה את הורדת המסכה.

אלי הופמן, צעיר חרדי תושב אשדוד, שהגיע הבוקר (שני) במהלך העבודה לשטוף את רכבו ביישוב גבעון, סמוך לפסגת זאב, נקנס בסכום של 500 ש"ח על ידי שוטרים שהגיעו למקום, בטענה כי לא חבש מסכה. לטענת הופמן, למרות שמסביבו היום לא מעט אנשים ללא מסכה.

בסרטון שפרסם הופמן, הוא נשמע זועם על היחס המשטרתי כלפיו: "הייתי כעת בשטיפת רכב וקיבלתי דו"ח על סך 500 שקלים, על כך שהמסכה הייתה מתחת לסנטר ולא על הפנים. בואו תראו כמה אנשים ללא מסכה ולא קיבלו דוח". הופמן מוסיף: "אני היחיד שקיבלתי דו"ח כי אני חרדי. כולם עם המסכות 'ככה' (תחת הסנטר) או ללא מסכות כלל. אבל אני זה שיקבל דו"ח, כי אני חרדי. ואז יגידו שהמשטרה לא גזענית", מסיים הופמן.

הופמן שהיה נסער בעקבות המקרה, אומר בשיחה ל'בחדרי חרדים: מדובר באפלייה חמורה מצד השוטרים, שהתנכלו לי אך ורק בגלל החזות החרדית. היו שם מספר רב של אנשים, כמעט כולם היו ללא מסכות, אך השוטרים קנסו רק אותי. שוב ושוב המשטרה נמצאת כמי שמחפשת את האזרחי החרדי. ככה לא בונים אמון של של האזרחים במשטרה.

המשטרה הודפת את טענותיו של הופמן ומסרה ל'בחדרי חרדים': "צר לנו על עיוות מוחלט של המציאות תוך הפצת שקרים ע"י מצלם הסרטון. בניגוד מוחלט לנטען בסרטון, המסכה שנמצאת על פניו ניתנה לו ע"י השוטרים בעת שהבחינו בו במהלך סיור שגרתי, כשהוא ללא מסכה בכלל! וכל כן ניתן להבין כי מדובר בדברי שקר אודות האופן בו מציג את הדברים וכפי שנצפה ע"י השוטרים. עוד נציין, כי מצלם הסרטון טוען בשקר נוסף, כי קיבל דו"ח על סך 500 ש"ח, כאשר בפועל הדוח אותו קיבל עומד על סך 200 ש"ח כפי שקבוע בתקש"ח. אנו דוחים על הסף כל טענה לאכיפה בררנית, שכן משטרת ישראל אוכפת מדי יום בכלל הארץ את התקנות לשעת חירום, ללא הבדל דן, גזע ומין וללא משוא פנים".

מקרה נוסף שהגיע למערכת הוא של מוטי, תושב בני ברק שעובד לפרנסתו באלעד, והוא מספר לנו: "ירדתי מהתחנה, בדרך לעבודתי וכהרגלי, הזזתי את המסכה אל מתחת לסנטר בכדי להדליק סגריה, מיד ניגש אליי שוטר והודיע לי כי נותן לי דו"ח", מתאר מוטי. "האם בכל המסעדות הפתוחות גם מחולקים דוחות? מה ההבדל בין אכילה לעישון? זה נטו משנאת חרדים".

גם עמיתנו, העיתונאי משה ויסברג, נתקל היום בהתנהלות שרירותית של המשטרה. בעת שירד לרופא מתחת לביתו, שכח ויסברג את המסכה ומיהר לחייג לאשתו בבקשה כדי שתשלח לו אחת כזו.

ויסברג מספר, כי ביתו ירדה להגיש לו את המסכה. "תוך כדי שאני עוטה את המסכה על פניי, הם קפצו עלי ואמרו שנותנים לי דו"ח, מדובר בשלושה שוטרים על מדים שנוסעים ברכב בילוש ומחכים לטרף". "זו מדינת משטרה", זועם ויסברג ומוסיף: "מחפשים רק את החרדים במיוחד, הם ראו בחוש שאני עוטה את המסכה אך כל ההסברים לא הועילו, במשך למעלה מחצי שעה מאז שקפצו עלי, לקח להם לכתוב את הדו"ח בסך 200 שקלים אין גבול לאכזריות שראיתי בעיניים של השוטרים שמחפשים רק חרדים".

חרדית שעובדת בתל-אביב ונמצאת שם מידי יום מספרת ל'בחדרי חרדים': "כאן לא ראיתי פקח או שוטר אחד שנותן דו"ח לעוברים ושבים הרבים שמצפצפים על ההנחיות. נראה אותם באים לכאן"

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה