קורונה 621 חולים חדשים ביממה האחרונה

מצב
הנושא נעול.

חחח

משתמש סופר מקצוען
א. מדינת תל אביב איננה מייצגת את כל הערים האחרות.
ב. אפשר לפעול לשינוי שיח. בהחלט אבל לראות בכל פעולה בימי קורונה אפליה איכשהו לא יעשה את העבודה.
שירה בירה, אני גם הייתי איתך בדעה עד לאחרונה שזהו גם אם אנחנו מאד רוצים להתעלם זה כבר לא שייך.
אני אשדודית באזור הסגר ואין לי בעיה איתו חושבת שהוא מוצדק. אבל לגבי העיר אלעד זה פשוט הזוייי לא הייתה שום סיבה לשים עליהם סגר!! אולי הייתה אבל קודם היה צריך להיות על בת ים (ואל תגידי שיש שם, כי סגר שהוחלט ע"י ראש העיר שונה מסגר שהקבינט מחליט עליו בקול תרועה והעיר מסומנת באדום חזק.)
לגבי האכיפה. אני עובדת בת"א נמצאת בה יום יום. אין אכיפה בת"א בכלללל!!!!! חצי מהאנשים עם מסיכות וחצי בלי אבל אכיפה פשוט לא קיימת שם. (והאנשים שם לא הולכים עם מסיכה על הסנטר אלא פשוט בלי. בכלל.)

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
כנראה שאת צודקת, רק שהשפעת לא כ"כ מדבקת, לכן קל לנו להשלים עם זה שבחורף בכל מקום אנו פוגשים חולי שפעת.
לעומת הקורונה שמדביקה בצורה הזויה ולכן אנו נחרדים מכל מפגש עם חולה, גם אם אין לו תסמינים.
שפעת עלולה להיות מדבקת מאד, אבל לשפעת יש חיסון, ואוכלוסיות בסיכון, ולא רק הן, מתחסנות.

כּוֹתָר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
התוודעתי לנתון מעודד, מעניין שלא מפרסמים אותו.
בבית חולים העמק טופלו 74 חולים שטופלו בשיטה טובה ואף אחד לא הוזקק להנשמה וכולם התרפאו.

בחיפוש בגוגל מצאתי אתר של רופאים ואנשי צוות רפואי, שהיה שם טיפול מיוחד, ו74- 77 התרפאו,
אבל אני לא יכול להיכנס לשם.

רפ

משתמש סופר מקצוען
התוודעתי לנתון מעודד, מעניין שלא מפרסמים אותו.
בבית חולים העמק טופלו 74 חולים שטופלו בשיטה טובה ואף אחד לא הוזקק להנשמה וכולם התרפאו.

בחיפוש בגוגל מצאתי אתר של רופאים ואנשי צוות רפואי, שהיה שם טיפול מיוחד, ו74- 77 התרפאו,
אבל אני לא יכול להיכנס לשם.
לטובת אלו שלא מצליחים להיכנס, אני מעתיקה את הכתבה מהקישור הנ"ל:

לצד הירידה בתחלואה ועם התחושה בציבור שהגל הראשון במגיפת הקורונה עומד להסתיים, החלו בתי החולים לפרסם את סיכומיהם על הטיפול בחולי הקורונה. המרכז הרפואי העמק בעפולה מסר אתמול (א') כי מתוך 74 חולים, בהם חולים קשים, אף חולה לא הידרדר לכדי הנשמה.

הערכת הרופאים ב"העמק": טיפול משולב בתרופה הידרוקסיכלורוקווין יחד עם נוגדי קרישה בשלב המוקדם של המחלה מנע את ההידרדרות ועשוי אולי להסביר את התוצאות הטובות.

מתוך 74 חולי הקורונה – במצב בינוני וקשה ובינוני שנותרו לקבלת טיפול בבית החולים, שכאמור אף לא אחד מהם נזקק להנשמה מלאכותית – 71 כבר החלימו ושלושה עדיין מאושפזים ומצבם קל.

מניתוח הנתונים שנעשו בישיבות הקליניות המשותפות לרופאים שהיו מעורבים בטיפול בחולים אלה – רופאי המחלקות הפנימיות, מחלקת הקורונה, מומחים למחלות זיהומיות ורופאי טיפול נמרץ והרדמה – מתחזקת ההערכה כי ההסבר לתוצאות הטובות כרוך בבחירת פרוטוקול טיפולי המשלב את התרופה הידרוקסיכלורוקווין, המשמשת בדרך כלל לטיפול במחלות מפרקים, יחד עם נוגדי קרישה כבר בשלב המוקדם של המחלה וכן טיפול בחמצן בזרימה גבוהה.

ד"ר ביביאנה חזן, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות במרכז הרפואי העמק, אמרה: "מצטברות עוד ועוד עדויות מהעולם לכך שטיפול מוקדם בהידרוקסיכלורוקווין קשור להישרדות של חולי קורונה. במקביל לכך, מתפרסם מידע שמראה קשר בין טיפול בנוגדי קרישה לבין הישרדותם של חולים אלה. אנחנו שילבנו את שתי התרופות הללו אצל חולי קורונה בשלב המוקדם של מחלתם".

ד"ר גיא דורי, מנהל מחלקה פנימית ה', שהוסבה למחלקת קורונה, אמר: "מוקדם להסיק מסקנות, הקורונה היא מחלה חדשה שעדיין נלמדת בארץ ובעולם ויש צורך בביצוע מחקר מבוקר אשר יאשש את הגישה הטיפולית שבה נקטנו. אך להערכתנו, היתה תרומה משמעותית לטיפול בחמצן בזרימה גבוהה במניעת הנשמה מלאכותית. לכן, הקפדנו לבצע הערכת מצב רפואי לחולים שלנו לעתים קרובות בשאלה האם עולה הצורך בהנשמה מלאכותית.

"אנחנו שבעי רצון מהתוצאות, ובהתבסס על הניסיון שלנו עד כה ועד אשר יפותחו חיסון או תרופה למחלה, אנחנו סבורים שזו הגישה הטיפולית הרצויה".

בסך הכל במרכז הרפואי העמק טופלו 77 חולי קורונה, מתוכם שלושה היו מבוגרים וסיעודיים שפונו לבית החולים במצב מדורדר שאיננו מאפשר התערבות פולשנית, והם נפטרו בתוך זמן קצר.

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
זה הקטע הנפיץ ביותר בכתבה:

ד"ר גיא דורי, מנהל מחלקה פנימית ה', שהוסבה למחלקת קורונה, אמר: "מוקדם להסיק מסקנות, הקורונה היא מחלה חדשה שעדיין נלמדת בארץ ובעולם ויש צורך בביצוע מחקר מבוקר אשר יאשש את הגישה הטיפולית שבה נקטנו. אך להערכתנו, היתה תרומה משמעותית לטיפול בחמצן בזרימה גבוהה במניעת הנשמה מלאכותית. לכן, הקפדנו לבצע הערכת מצב רפואי לחולים שלנו לעתים קרובות בשאלה האם עולה הצורך בהנשמה מלאכותית.

----------------------------------------------------------------------------------------------

ההנשמה האגרסיבית לרוב חולי הקורונה היתה מיותרת.

שאפו לרופאי בית חולים העמק שחשבו מחוץ לקופסה, ולא הלכו אחרי הבהלה והפניקה העולמית.

שמיט

משתמש מקצוען
בסדר סליחה,
עם זאת שיש כשלים חמורים בהתמודדות עם הנגיף עכשיו, עדיין צריך להיות זהירים ולא להכליל את כל הקורונה שהכל שקר. ובלחץ חיובי (זאת אומרת לא חרדות, אבל כן להיות זהירים כמו שכתבת)
בהחלט צריכים להיות זהירים ובלי פאניקה.
אמר לי מישהו:
אני נוקט 'למעשה' כמו הקהילות המחמירות בכל הזהירויות,
אבל 'במחשבה' אני מהקהילות המקילות, לא נכנס לפאניקה ולא היסטריה.

מי שתופס את הדברים ברצינות מצד אחד וברוגע מצד שני, עושה את זה מצויין.
החיים שלו ממשיכים והוא גם יותר מוגן מאחרים, גם בריאות הגוף וגם נפש.
לרוב ילדים לכאלו הורים גם יפתחו שלווה לצד שמירה על ההנחיות.

ראינו את זה גם בתקופת הטילים,
גם אז היו שני קטבים, מצד אחד החרדתיים, ומצד שני המזלזלים שאהבו להסתובב ברחוב ולהמתין לאזעקות.
כי הם פוחדים לפחד.

אבל היו כאלו שהשתדלו להעמיד את עצמם בדרך המלך: נזהרים כן - לחוצים לא.
לרוב ילדים להורים אלו שרדו ולא בכו מכל אזעקה וקול נפץ, למרות שזה היה מפחיד.

כּוֹתָר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
על הדרך הממוצעת ראיתי

שמישהו ציטט מדברי הנביא מהם משמע, ש"מזה ומזה אל תנח ידך". מצד אחד להירגע ולא להגזים בחרדה, ומצד שני להישמר כפי היכולת.

קהלת פרק ז:
יז) אַל תִּרְשַׁע הַרְבֵּה וְאַל תְּהִי סָכָל לָמָּה תָמוּת בְּלֹא עִתֶּךָ:
יח) טוֹב אֲשֶׁר תֶּאֱחֹז בָּזֶה וְגַם מִזֶּה אַל תַּנַּח אֶת יָדֶךָ כִּי יְרֵא אֱלֹהִים יֵצֵא אֶת כֻּלָּם:
מצודת דוד:
יז) אל תרשע הרבה. אם בא לך דבר המחריד, אל תחרד יותר מדאי ולא תבלבל דעתך : ואל תהי סכל. לבלי הרגיש כלום בדבר המחריד : למה תמות בלא עתך. למה תעשה כזאת אשר בעבורם תמות בעוד שלא נשלם ימיך, כי החרד ביותר הנה החרדה ממיתו, ומי שאינו מרגיש כלום אינו נשמר מדבר המחריד והמות נכון בידו :
יח) טוב וגו'. רוצה לומר להחריד מדבר המחריד : וגם מזה וגו'. רוצה לומר לאמן הלבב לבל ירגיש הרבה להטריד ביותר : כי ירא אלהים. מי שהוא ירא אלהים הוא יוצא ידי שניהם מעט להחריד ומעט לאמץ הלבב, כי החרד ביותר הוא כאלו מסיר בטחונו מה', ומי שאינו מרגיש כלום הוא כאלו אינו חושש על גזרת המקום אשר שלח עליו החרדה :

ציפס קידס

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
צילום מקצועי
זה הקטע הנפיץ ביותר בכתבה:
זה כמעט הכי נפיץ
מה שבאמת הכי נפיץ שם זה - שתודה לק-ל היה להם שכל לתת לחולים את ההידרוכלורוקווין בשלב מוקדם
ולהכניס את זה יחד עם תשלובת של נוגדי קרישה - לפרוטוקול הטיפול בחולי קורונה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה