קורונה 621 חולים חדשים ביממה האחרונה

מצב
הנושא נעול.

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
הכי אמיתי שיכול להיות.

זו היתה גם המסקנה של מנהלי מחלוקות הקורונה, בכנס שהתקיים לאחרונה.
לא בדיוק.

כולם מתראיינים בתקשורת ומסבירים בדיוק מה צריך לעשות, מאיזה מספר חולים אנחנו אמורים לדאוג וכו'.

לדעתי אם יש רק 4 חולים חדשים באלעד, אפשר לפתוח את הסגר, בעיקרון בני ברק היא הבאה בתור, יש שמה הרבה חולים חדשים.

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
אתמול הייתי בבדיקת דם במכבי "מחוץ לאיזור הסגר" אישה חרדית בשכונה חילונית מובהקת.
האחות היתה מאוד נחמדה והתענינה מאיפה אני
אמרתי לה "מהסגר"
היא פלטה "תדעי לך שזה עוול, יש אנשים שעושים מה שרוצים ובגללם אנשים סובלים"

לא הבנתי, אצל החילונים לא שולחים לגני הילדים ? שמה יושבים בלי מסכות.
עד כתה ד' יושבים בלי מסכות.

אז איך אפשר למנוע את ההדבקה ?

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא בדיוק.

כולם מתראיינים בתקשורת ומסבירים בדיוק מה צריך לעשות, מאיזה מספר חולים אנחנו אמורים לדאוג וכו'.

לדעתי אם יש רק 4 חולים חדשים באלעד, אפשר לפתוח את הסגר, בעיקרון בני ברק היא הבאה בתור, יש שמה הרבה חולים חדשים.

זה כן בדיוק כך.
זה מה שנאמר.
מעדות אדם ששהה בכנס.

חייבים להגיד, אז אומרים.
ומשנים מסקנות ממגזר למגזר,
וסותרים האחד את השני.
וכל אחד את עצמו.
הבילבול הוא הדבר הברור ביותר שקיים כאן.
אי אפשר להתבלבל בכך.

ולכן,
חשוב לקחת בערבון מוגבל, לעת עתה, כל מחקר או מסקנה.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לא הבנתי, אצל החילונים לא שולחים לגני הילדים ? שמה יושבים בלי מסכות.
עד כתה ד' יושבים בלי מסכות.

אז איך אפשר למנוע את ההדבקה ?

אחד הדברים שמפוצצים את בעלי.
אם יש ילד שאנחנו פשוט חייבים לשלוח, זה הילד המיוחד שלנו, הוא צריך התעסקות מיוחדת, בעצם כמו כל הילדים המיוחדים... :(

בכל מקרה, כל יום בדרך לגן של הילד הנ"ל הוא עובר דרך גנים מהציבור החילוני, הוא אמר לי שהיה המום לראות 0 שמירה על ההנחיות, הגננות הולכות ללא מסכות, אין מרחקים, הילדים מלקקים יחד קרטיבים, מתחבקים ומתנשקים.
ואצלנו יש קורונה....
וסוגרים מוסדות.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
זה כן בדיוק כך.
זה מה שנאמר.
מעדות אדם ששהה בכנס.

חייבים להגיד, אז אומרים.
ומשנים מסקנות ממגזר למגזר,
וסותרים האחד את השני.
וכל אחד את עצמו.
הבילבול הוא הדבר הברור ביותר שקיים כאן.
אי אפשר להתבלבל בכך.

ולכן,
חשוב לקחת בערבון מוגבל, לעת עתה, כל מחקר או מסקנה.
העיקר אתמול אדלשטיין תקף את העיתונות שאומרת שיש בילבול במשרד הבריאות.

מרחבית

משתמש מקצוען
כן, יש הרבה מאוד בלבול. ממשלת האחדות הזו קמה כממשלת חרום כדי לטפל במשבר הקורונה. נראה שאין מי שייקח שם את העניינים לידיים.
אולי כדי להביא אותנו עוד צעד לקב''ה; עוד צעד להכרה שאין עוד מלבדו.

kaduri

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בתור אחד שעובד במשרד חילוני וגר ביישוב חילוני:
מעטים החילונים שמקפידים על המסכות ועל ההרחקות...
ב"ה ביישוב שלנו כמעט אין חולים
אבל בסופו של דבר - המציאות מראה שכמה שאנחנו כחרדים מקפידים - ה' מביא את המחלה בעיקר עלינו.
כולנו רואים ושומעים מסביבנו איך הם מזלזלים ולא מקפידים אבל לא נדבקים...

צריך לפתוח את העיניים ולראות מאת ה' הייתה זאת...
כמובן שכל ההגבלות שהם מגבילים רק את הציבור שלנו ורק את הדברים החשובים לנו זה מרתיח
אבל לא לשכוח את הרמב"ם:

אבל אם לא יזעקו ולא יריעו אלא יאמרו דבר זה ממנהג העולם אירע לנו וצרה זו נקרה נקרית. הרי זו דרך אכזריות וגורמת להם להדבק במעשיהם הרעים. ותוסיף הצרה צרות אחרות. הוא שכתוב בתורה והלכתם עמי בקרי והלכתי גם אני עמכם בחמת קרי. כלומר כשאביא עליכם צרה כדי שתשובו אם תאמרו שהיא קרי אוסיף לכם חמת אותו קרי.

ולא המקום שלי להגיד במה להתחזק - אבל כל אחד ואחד יודע בדיוק איפה הוא נופל ואיפה הוא מפספס בעבודת ה' ומה אצלו נעשה כהיתר. ושכל אחד יתקן את עצמו

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה היה גם כשהם היו בקואליציה.

בזמנו כשחזרו לראשונה למנינים במרחב הפתוח, הוא עמד על כך שזה יהיה ל19 איש ולא רק לעשרה.
בשיחות שיש לי עם חברות חילוניות, הן אומרות בתמימות,
איזה טוב שיש חלוקה.
אגודה [יהדות התורה בלשון חילונית] דואגת לתקציבים לחרדים
ימינה דואגת ליהדות

ואני מתמלאת בושה וחרפה כל פעם מחדש, ומנסה להסביר שיש דרכי פעולה, אבל בתכלס אחרי הקורונה, אין ספק שהן צודקות, לראות ממשלה מלאה בשרים חרדים, כנסת מפוצצת חרדים, והחרדים מושפלים ויחד עימם הבתי כנסת

זה מקומם, בעיני, הרבה יותר מסגר על שכונות חרדיות. הלגיטימציה בפגיעה בערכים בסיסיים של הציבור החרדי צוברת תאוצה, ואין פוצה פה
נשמע שהם עסוקים בדברים אחרים, אולי בעזרת ה' לפחות דואגים לתקציב לעולם הישיבות.
אחד הדברים שמפוצצים את בעלי.
אם יש ילד שאנחנו פשוט חייבים לשלוח, זה הילד המיוחד שלנו, הוא צריך התעסקות מיוחדת, בעצם כמו כל הילדים המיוחדים... :(

בכל מקרה, כל יום בדרך לגן של הילד הנ"ל הוא עובר דרך גנים מהציבור החילוני, הוא אמר לי שהיה המום לראות 0 שמירה על ההנחיות, הגננות הולכות ללא מסכות, אין מרחקים, הילדים מלקקים יחד קרטיבים, מתחבקים ומתנשקים.
ואצלנו יש קורונה....
וסוגרים מוסדות.
זה מדהים באמת!
אני מסתובבת בתל אביב, אפס הרחקות, אפס שמירה, אפס פיקוח
כאילו אין קורונה.

הפעם הראשונה שלחצתי יד לחברה הייתה בעבודה, ואיזה חיבוק... שלא העזתי לתת לאף אחד 3 חודשים ועוד יומיים :(
ואם יש קצת חום ושיעול נשארים בבית, מי חושב על ללכת להבדק?

וסיפור אחרון מהבוקר -
אחת העובדות מספרת שהבן שלה עם 38.6 חום, היא רצה לרופא... יש קצת שיעול יבש, כמובן שהיא שואלת את הרופא אולי זו קורונה,
אומר לה הרופא - ומה יעזור לך לדעת שזה זה? תשארו בבית, תוך 3-4 ימים זה יעבור, עדיף לך מאשר להבדק.
אם תוך 4 ימים לא יעבור או יחמיר... תחזרי אליי :(

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
לא בדיוק.

נערך לאחרונה ב:

ayys

משתמש מקצוען
וסיפור אחרון מהבוקר -
אחת העובדות מספרת שהבן שלה עם 38.6 חום, היא רצה לרופא... יש קצת שיעול יבש, כמובן שהיא שואלת את הרופא אולי זו קורונה,
אומר לה הרופא - ומה יעזור לך לדעת שזה זה? תשארו בבית, תוך 3-4 ימים זה יעבור, עדיף לך מאשר להבדק.
בארה"ב זה ההוראות כפשוטם

מרחבית

משתמש מקצוען
בעניין ריבוי הבדיקות, נראה לי שהנתון המשמעותי אמור להיות אחוז החיוביים מתוך כלל הנבדקים. כך שריבוי או מיעוט בדיקות - לא אמור לשנות.

לא משנה אם נבדקו בעיר מסוימת 8000 בדיקות ויצאו 160 חיוביים, ובעיר אחרת בדקו 3,000 בדיקות, ויצאו 60 חיוביים.
מבחינת מצב התחלואה בכל עיר, נראה שהמצב זהה. בשתיהן יצאו 2 אחוז מהנבדקים חיוביים.
אם מישהו יאמר שבעיר השניה יש הרבה פחות תחלואה כי יצאו 60 חולים חדשים ולא 160 כמו בעיר הראשונה, הרי שהוא טועה מאוד.

(מובן שזה נכון רק במספרים גדולים מספיק, ולא במספרים קטנים, שאינם מייצגים את הכלל. כמו כן זה נכון רק אם האוכלוסיה הנבדקת בשתי הערים היא בעלת אותם קריטריונים).
מה אומרים?

נערך לאחרונה ב:

עוקר הרים

משתמש מקצוען
בעניין ריבוי הבדיקות, נראה לי שהנתון המשמעותי אמור להיות אחוז החיוביים מתוך כלל הנבדקים.
לא משנה אם נבדקו בעיר מסוימת 8000 בדיקות ויצאו 160 חיוביים, ובעיר אחרת בדקו 3,000 בדיקות, ויצאו 60 חיוביים. מבחינת מצב התחלואה בכל עיר, נראה שהמצב זהה. בשתיהן יצאו חיוביים 2 אחוז מהנבדקים.
אם מישהו יאמר שבעיר השניה יש הרבה פחות תחלואה כי יצאו 60 חולים חדשים ולא 160 כמו בעיר הראשונה, הרי שהוא טועה מאוד.
זה תלוי
אם הסיבה שבעיר אחת בדקו יותר כי למישהו היה אינטרס שיבדקו שם יותר אז בהחלט יש להסתכל רק על האחוזים ולא על המספרים
ואם הסיבה היא כתוצאה מביקוש של האזרחים אז למרות שבאחוזים אין הבדל בהחלט יש משקל גם למספר החולים כיון שתמיד על כל חולה יהיו כמה בריאים שנבדקים שהיו במגע עם חולים אך לא נדבקו וככל שיש יותר חולים יהיו יותר בריאים שיבדקו.
כמובן שגם אז יש להסתכל על האחוזים אבל אין ספק שגם על המספרים

מדגיש שאני לא כותב מידיעה אלא מהגיון

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
וסיפור אחרון מהבוקר -

גם אצלינו, שכונה חרדית, יש רופאים שנוקטים בשיטה זו.
מסתמן שזו צורת ההתנהלות, לאחרונה, בלא מעט מקומות.
מי שלא חש בטוב.
ההוראה היא לנוח מספר ימים בבית.
לא להסתובב בין אנשים.
וכשחשים בטוב, לחזור לשיגרה.

עיינו הוראתו החדשה, משבוע שעבר, של הגאון רבי שמואל אליעזר שטרן שליט"א
כי אין לעשות בדיקת קורונה בטרם התסמינים קיימים לכל הפחות 48 שעות ברציפות.

נערך לאחרונה ב:

נאמנת

משתמש מקצוען
מסתמן שזו צורת ההתנהלות, המתפשטת, בלא מעט מקומות.
מי שלא חש בטוב.
ההוראה היא לנח מספר ימים בבית.
אבל אם זו קורונה, אפשר להמשיך להפיץ אותה ולהדביק גם אחרי חלוף התסמינים.
אז מה עשינו בעצם?
שואלת כי אני בדילמה הזאת בדיוק.
זה לא קצת "אני את נפשי היצלתי"?

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אז מה עשינו בעצם?

שאלה טובה.
וכל אחד ישאל את רבו.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
מסתמן שזו צורת ההתנהלות, לאחרונה, בלא מעט מקומות.
מי שלא חש בטוב.
ההוראה היא לנוח מספר ימים בבית.
לא להסתובב בין אנשים.

עיינו הוראתו החדשה, משבוע שעבר, של הגאון רבי שמואל אליעזר שטרן שליט"א
כי אין לעשות בדיקת קורונה בטרם התסמינים קיימים לכל הפחות 48 שעות ברציפות.
מה הקשר בין הוראה להיבדק אחרי 48 שעות, לבין לא להיבדק כלל?
להפך, אולי חששו שביום הראשון של המחלה עדיין התשובה לא תהיה אמינה.

נערך לאחרונה ב:

ג'לי

משתמש פעיל
אז מה עשינו בעצם?
הרבה מאוד מומחים טוענים שבחלוף התסמינים החולה כבר לא מדבק הלאה
משום מה אצלנו משרד הבריאות מחמיר מאוד

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מה הקשר בין הוראה להיבדק אחי 48 שעות, לבין לא להיבדק כלל?
להפך, אולי חששו שביום הראשון של המחלה עדיין התשובה לא תהיה אמינה.

יש קשר.

פסק ההלכה יצא בעקבות הבהלה הגדולה סביב ההדבקה בנגיף,
כאשר רבים ממהרים ללכת ולערוך בדיקה, בגלל כל שיעול או מיחוש קל.

ג'לי

משתמש פעיל
אם כך, גם א סימפטומטיים לא מדבקים, כפועל יוצא.
זה אכן מה שנראה?
לא בטוח שזה כך
הרופאים כן מבדילים בין א סימפטומטיים לאלו שהיה להם תסמינים ונגמר
האמת שאף אחד לא יודע באמת זה הכל מחקרים..

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קג

א לְדָוִד בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְכָל קְרָבַי אֶת שֵׁם קָדְשׁוֹ:ב בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְאַל תִּשְׁכְּחִי כָּל גְּמוּלָיו:ג הַסֹּלֵחַ לְכָל עֲוֹנֵכִי הָרֹפֵא לְכָל תַּחֲלֻאָיְכִי:ד הַגּוֹאֵל מִשַּׁחַת חַיָּיְכִי הַמְעַטְּרֵכִי חֶסֶד וְרַחֲמִים:ה הַמַּשְׂבִּיַע בַּטּוֹב עֶדְיֵךְ תִּתְחַדֵּשׁ כַּנֶּשֶׁר נְעוּרָיְכִי:ו עֹשֵׂה צְדָקוֹת יי וּמִשְׁפָּטִים לְכָל עֲשׁוּקִים:ז יוֹדִיעַ דְּרָכָיו לְמֹשֶׁה לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל עֲלִילוֹתָיו:ח רַחוּם וְחַנּוּן יי אֶרֶךְ אַפַּיִם וְרַב חָסֶד:ט לֹא לָנֶצַח יָרִיב וְלֹא לְעוֹלָם יִטּוֹר:י לֹא כַחֲטָאֵינוּ עָשָׂה לָנוּ וְלֹא כַעֲוֹנֹתֵינוּ גָּמַל עָלֵינוּ:יא כִּי כִגְבֹהַּ שָׁמַיִם עַל הָאָרֶץ גָּבַר חַסְדּוֹ עַל יְרֵאָיו:יב כִּרְחֹק מִזְרָח מִמַּעֲרָב הִרְחִיק מִמֶּנּוּ אֶת פְּשָׁעֵינוּ:יג כְּרַחֵם אָב עַל בָּנִים רִחַם יי עַל יְרֵאָיו:יד כִּי הוּא יָדַע יִצְרֵנוּ זָכוּר כִּי עָפָר אֲנָחְנוּ:טו אֱנוֹשׁ כֶּחָצִיר יָמָיו כְּצִיץ הַשָּׂדֶה כֵּן יָצִיץ:טז כִּי רוּחַ עָבְרָה בּוֹ וְאֵינֶנּוּ וְלֹא יַכִּירֶנּוּ עוֹד מְקוֹמוֹ:יז וְחֶסֶד יי מֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם עַל יְרֵאָיו וְצִדְקָתוֹ לִבְנֵי בָנִים:יח לְשֹׁמְרֵי בְרִיתוֹ וּלְזֹכְרֵי פִקֻּדָיו לַעֲשׂוֹתָם:יט יי בַּשָּׁמַיִם הֵכִין כִּסְאוֹ וּמַלְכוּתוֹ בַּכֹּל מָשָׁלָה:כ בָּרְכוּ יי מַלְאָכָיו גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל דְּבָרוֹ:כא בָּרְכוּ יי כָּל צְבָאָיו מְשָׁרְתָיו עֹשֵׂי רְצוֹנוֹ:כב בָּרְכוּ יי כָּל מַעֲשָׂיו בְּכָל מְקֹמוֹת מֶמְשַׁלְתּוֹ בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

יוקרה בשולחן החג • פרס לזוכה • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה