50-100K להשקעה/גמ"ח לטווח קצר + יעוץ על הלוואה

• פותח הנושא 0520
  • פורסם בתאריך

0520

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
צהריים טובים,
יש לי 50-100K, שלא נצרכים לשנה הקרובה
(יש קרן השתלמות שיכולה להיפדות בעוד כשנה,
ולכן חושבת לקנות בה דירה נוספת כשתשתחרר, כך שבשנה+ הקרובה לא צריכה את הכסף)

מתלבטת בינתיים אם להשקיע את הסכום בגמ"ח או כל אפשרות אחרת
שתוכל לתת לי אפשרות להלוואה זולה בעוד כשנה

יש רעיונות?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מתלבטת בינתיים אם להשקיע את הסכום בגמ"ח או כל אפשרות אחרת
שתוכל לתת לי אפשרות להלוואה זולה בעוד כשנה
בגמ"ח הכי טוב לכם.
ואל תתנו את ההפקדה במתן הלוואה עתידי.
יש בזה חשש ריבית

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
הייתי שמחה שהסכום הזה יעזור לי לקבל הלוואה זולה בעוד כשנה,
אין אפשרות כזו?
יש אפשרות.
בגמ"חים נהוג לתת הלוואות טובות למפקידים בעבר.
רק אמרתי שאם אתם מתנים את ההפקדה בקבלת הלוואה עתידית
יש בזה חשש ריבית.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
(יש קרן השתלמות שיכולה להיפדות בעוד כשנה,
ולכן חושבת לקנות בה דירה נוספת כשתשתחרר, כך שבשנה+ הקרובה לא צריכה את הכסף)
ממליצה לחשוב על זה טוב טוב!!
לדעתי לקנות היום דירה להשקעה זה השקעה גרועה!!
הריביות שמשלמים היום על המשכנתא יותר גבוהה מאשר התשואה של השכירות...

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אם אתם מוכנים לקחת סיכון (להערכתי של לא יותר מ10 אחוז הפסד,וגם זה די בשופיי)
אז כדאי לכם לשים את הכסף בשוק ההון(פוטנציאל הרווח לתקופה זו יכול להגיע בקלות ל10-15 אחוז

כרגע זה נקודה די טובה להיכנס אליה מאחר והיו ירידות חזקות
ועכשיו העליות מתחילות להיות ניכרות

אומנם אין שום ביטוח והסיכון ישנו

אם אינכם מוכנים לקחת סיכון
תוכלו לשים את הכסף
א.גמח כנ"ל
ב.באגח ממשלתי צמוד מדד(לתקופה קצרה) כך לפחות שלא תאבדו את ערך הכסף הנוכחי(מבחינת בטיחון
זה הדבר הכי בטוח בעולם אפילו יותר מהבנקים מאחר שהממשלה היא זו שחייבת להחזיר ולא גוף פרטי גדול ככל שיהיה)

כח רצון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אם אתם מוכנים לקחת סיכון (להערכתי של לא יותר מ10 אחוז הפסד,וגם זה די בשופיי)
אז כדאי לכם לשים את הכסף בשוק ההון(פוטנציאל הרווח לתקופה זו יכול להגיע בקלות ל10-15 אחוז
אבל לפי טענת כל המומחים, השקעה בשוק ההון לטווח קצר עלול להיות סיכון משמעותי, לא?!
{אני אישית לא כ"כ מבין מדוע, הרי אם קיים סיכון בהשקעה לטווח קצר פן נקודת היציאה תיפול בדיוק על החודש הלא טוב, אז מה ההבדל אם אני משקיע אפי' ל- 20 שנה הרי גם אז עלול להיות שזה יהיה בזמן לא טוב, אז בקיצור מדוע השקעה לחצי שנה/שנה מסוכנת יותר מלטווח ארוך (מדוע היא פחות רווחית זה ברור}?)

• תודה
Reactions: /

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אבל לפי טענת כל המומחים, השקעה בשוק ההון לטווח קצר עלול להיות סיכון משמעותי, לא?!
{אני אישית לא כ"כ מבין מדוע, הרי אם קיים סיכון בהשקעה לטווח קצר פן נקודת היציאה תיפול בדיוק על החודש הלא טוב, אז מה ההבדל אם אני משקיע אפי' ל- 20 שנה הרי גם אז עלול להיות שזה יהיה בזמן לא טוב, אז בקיצור מדוע השקעה לחצי שנה/שנה מסוכנת יותר מלטווח ארוך (מדוע היא פחות רווחית זה ברור}?)
כל המומחים ככה טוענים והם צודקים!!

וההבדל בין טווח קצר לטווח ארוך
הוא פשוט
מאחר שמחיר המניה לא נקבע רק על פי השווי האמיתי שלה
אלא בין השאר על פי הפסיכולוגיה של האנשים בשווקים(אחרת איך תוכל להסביר את שינויי מחיר המניה כל שניה)
ומספיק שמשהו משדר שיש בעיה(גם אם זה לא בעיה אמיתית )
בשביל שיהיו ירידות חזקות

בטווח הארוך גם אם יש בעיה אמיתית היא בדרך כלל עוברת

ושוב 10 אחוז הפסד זה הרבה,לא?? ולאחר מחשבה הייתי אומר שצריך להתכונן אפילו ל15-20 ירידות
(רוב הסיכויים לדעתי שלא יקרה ,אבל מי יודע מה יקרה ....
אני באופן אישי מוכן לפעמים לקחת את הסיכון

אבל זה רק על כסף שאני לא חי ממנו

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
שאלה טובה!
הסיבה שבטווח ארוך של 15-20 שנה אפי' אם תעשו טעות ותמשכו בשיא המשבר אתם עדיין תצאו ברווח יפה מאד מחמת התשואות שצברתם במשך כל השנים, בכ"א כך זה לפי נתוני העבר מאז הקמת הבורסה.
כמובן שזה לא שייך בהשקעה לטווח קצר.

והשקעה לטווח קצר במניות היא מאד מסוכנת!!
ולא כדאי להקשיב ליועץ זה או אחר שאומר שבזמן קצר כזה או אחר יש סיכון מועט וכדו'.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
שאלה טובה!
הסיבה שבטווח ארוך של 15-20 שנה אפי' אם תעשו טעות ותמשכו בשיא המשבר אתם עדיין תצאו ברווח יפה מאד מחמת התשואות שצברתם במשך כל השנים, בכ"א כך זה לפי נתוני העבר מאז הקמת הבורסה.
כמובן שזה לא שייך בהשקעה לטווח קצר.

והשקעה לטווח קצר במניות היא מאד מסוכנת!!
ולא כדאי להקשיב ליועץ זה או אחר שאומר שבזמן קצר כזה או אחר יש סיכון מועט וכדו'.
נכון!
אם כי צריך להיות הוגן ולהסביר מה הסיכון בדיוק.

ממכם נשמע שכל מי ששם את הכסף לטווח הקצר עף עליו טיל וחיי חיים רעים וסובל מחרדות

אז זהו שלא!!

מי ששם לטווח הקצר בדרך כלל חשוף לסיכון גבוה של הפסדים(עד 20 אחוז ולפעמים גם 30 אחוז,כששם במדדים
אם כי בהיסטוריה היה גם 40 אחוז(אגב וגם חשוף לסיכון גבוה של רווחים באותה המידה)

ומי ששם סכומים לא גדולים מאוד לפעמים זה יכול(לאנשים מסוימים) להתאים

במצב הנתון גם את תודי שאם היית יכולה לבחור בין שני אופציות האם לעשות לונג או שורט
היית מסכימה ש90 אחוז שהשנה תסתתיים בנקודה יותר גבוהה ממה שהיא עכשיו

וגם רוב האנליסטים חושבים ככה
ועדיין למי ששואל צריך לענות (לדעתי)
את הסיכון ואת הסיכוי

הסיכון במקרה הגרוע הוא 20 אחוז הפסד(ובפרט אחרי הירידות שהיו כבר וכרגע השוק נראה הרבה יותר אופטימי בארצות הברית ויש לזה הרבה מאוד סימנים)
הסיכוי הוא גם בערך אותו דבר

אבל הסיכוי שיהיה עליה הוא הרבה יותר גבוה(לפי הערכות רוב רובם של האנליסטים,למרות שכידוע נבואה ניתנה ל....
אבל עדיין אפשר להתחשב בזה במידה מסויימת

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מי ששם לטווח הקצר בדרך כלל חשוף לסיכון גבוה של הפסדים(עד 20 אחוז ולפעמים גם 30 אחוז,כששם במדדים
אם כי בהיסטוריה היה גם 40 אחוז
גם היה בהיסטוריה 50% וגם היה יותר.

ממכם נשמע שכל מי ששם את הכסף לטווח הקצר עף עליו טיל וחיי חיים רעים וסובל מחרדות

אז זהו שלא!!
אני לא מתווכחת עם מה שהבנתם מדבריי, אלא שוב כשאני כותבת שההשקעה היא מסוכנת אז זה כפשוטו, שיש סיכון רב להפסד של חלק נכבד מההשקעה.
וזה לא אומר שמי שיעשה זאת לא ירוויח ייתכן בהחלט שבעוד חצי שנה כבר הוא יניב תשואה דו ספרית, ואז הוא ירוץ לדווח שלא צדקתי כי הנה הוא הרוויח.
אז זהו שזה לא המדד להחליט האם ההשקעה מסוכנת וכדאית או לא, יש מישהו שמהמר בקזינו וגם הצליח להרוויח הרבה כסף, אז לכן זה אומר שאין סיכון בהימורים ושהימורים זה דבר רווחי??

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
גם היה בהיסטוריה 50% וגם היה יותר.

אני לא מתווכחת עם מה שהבנתם מדבריי, אלא שוב כשאני כותבת שההשקעה היא מסוכנת אז זה כפשוטו, שיש סיכון רב להפסד של חלק נכבד מההשקעה.
וזה לא אומר שמי שיעשה זאת לא ירוויח ייתכן בהחלט שבעוד חצי שנה כבר הוא יניב תשואה דו ספרית, ואז הוא ירוץ לדווח שלא צדקתי כי הנה הוא הרוויח.
אז זהו שזה לא המדד להחליט האם ההשקעה מסוכנת וכדאית או לא, יש מישהו שמהמר בקזינו וגם הצליח להרוויח הרבה כסף, אז לכן זה אומר שאין סיכון בהימורים ושהימורים זה דבר רווחי??
אין שום השוואה בין קזינו לבורסה וגם לטווח הקצר

בקזינו מעצם הגעתך אתה עומד בנקודת הפסד של 30-70 לטובת הקזינו
בבורסה יש סטטיסטיקה שמראה שהסיכוי להרוויח ביום אחד הוא 56 אחוז סיכוי
בשנה יש 70 אחוז סיכוי(משהו כזה אני לא זוכר את המספר המדויק,אבל הרעיון הברור שזה נוטה לטובתך)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אין שום השוואה בין קזינו לבורסה וגם לטווח הקצר

בקזינו מעצם הגעתך אתה עומד בנקודת הפסד של 30-70 לטובת הקזינו
בבורסה יש סטטיסטיקה שמראה שהסיכוי להרוויח ביום אחד הוא 56 אחוז סיכוי
בשנה יש 70 אחוז סיכוי(משהו כזה אני לא זוכר את המספר המדויק,אבל הרעיון הברור שזה נוטה לטובתך)
לא התכוונתי להשוות לקזינו מבחינת אחוזי הסיכון המדויקים.
ואני חושבת שדבריי ברורים.

0520

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ב.באגח ממשלתי צמוד מדד(לתקופה קצרה) כך לפחות שלא תאבדו את ערך הכסף הנוכחי(מבחינת בטיחון
זה הדבר הכי בטוח בעולם אפילו יותר מהבנקים מאחר שהממשלה היא זו שחייבת להחזיר ולא גוף פרטי גדול ככל שיהיה)

יש לי כעצמאית קרנות השתלמות
הרוב אג"חים, בינתיים צבר ירידה מתחילת השנה (כמו כולם) של 11%

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
הסבר קצר לאגח
אגח זה הלוואה וטיב ההלוואה נגזרת מהריבית
כלומר אם יש ריבית גבוהה זה הלוואה טובה ריבית נמוכה זה הלוואה גרועה(לא מדוייק ,אבל למען ההסבר הראשוני )

ממילא מה יקרה לאגח עם ריבית של 3 אחוז
כשכל השוק פתאום מתמחר אגחים חדשים ב6 אחוז??

ניחשתם נכון

האגח הישן ירד ל97

כח רצון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
כל המומחים ככה טוענים והם צודקים!!

וההבדל בין טווח קצר לטווח ארוך
הוא פשוט
מאחר שמחיר המניה לא נקבע רק על פי השווי האמיתי שלה
אלא בין השאר על פי הפסיכולוגיה של האנשים בשווקים(אחרת איך תוכל להסביר את שינויי מחיר המניה כל שניה)
ומספיק שמשהו משדר שיש בעיה(גם אם זה לא בעיה אמיתית )
בשביל שיהיו ירידות חזקות

בטווח הארוך גם אם יש בעיה אמיתית היא בדרך כלל עוברת

ושוב 10 אחוז הפסד זה הרבה,לא?? ולאחר מחשבה הייתי אומר שצריך להתכונן אפילו ל15-20 ירידות
(רוב הסיכויים לדעתי שלא יקרה ,אבל מי יודע מה יקרה ....
אני באופן אישי מוכן לפעמים לקחת את הסיכון

אבל זה רק על כסף שאני לא חי ממנו
בעצם אם אני מבין נכון, הסיכון בטווח הקצר הוא לא בעצם הירידה שעלולה להיות לו בנקודת היציאה, כי א"כ תרחיש כזה עלול להיות גם בנקודת היציאה שבעוד 20 שנה, אלא ההבדל הוא שבטווח הרחוק כבר הספיק להרוויח ויש מרחב גדול יותר לשינויים, לעומת טווח קצר שלכאורה לא כ"כ הספיק להרוויח המון וכל ירידה חדה הוא חשוף להפסדים.
בשונה ממה שהבנתי ממך, שכתבת שבטווח הארוך גם אם יש ירידות זה מתייצב, זה לא משנה כי שוב הוא יכול למצוא את עצמו כשירצה לצאת בעוד 20 שנה עם ירידות אלא שההבדל הוא ברווח שהספיק לצבור ומגדר לו את הסיכון, לא כך?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
בעצם אם אני מבין נכון, הסיכון בטווח הקצר הוא לא בעצם הירידה שעלולה להיות לו בנקודת היציאה, כי א"כ תרחיש כזה עלול להיות גם בנקודת היציאה שבעוד 20 שנה, אלא ההבדל הוא שבטווח הרחוק כבר הספיק להרוויח ויש מרחב גדול יותר לשינויים, לעומת טווח קצר שלכאורה לא כ"כ הספיק להרוויח המון וכל ירידה חדה הוא חשוף להפסדים.
בשונה ממה שהבנתי ממך, שכתבת שבטווח הארוך גם אם יש ירידות זה מתייצב, זה לא משנה כי שוב הוא יכול למצוא את עצמו כשירצה לצאת בעוד 20 שנה עם ירידות אלא שההבדל הוא ברווח שהספיק לצבור ומגדר לו את הסיכון, לא כך?
חייב לומר שלא הבנתי את השתי שורות האחרונות(בדקות יותר את השורה וחצי)

אבל שלושת השורות הראשונות נכונות לחלוטין

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה