דרוש מידע תרומת מח עצם.

חני בנני;

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ציטוט מהמכלול (ויקיפדיה של נטפרי)
כל יצור חי נושא מטען גנטי העובר מדור לדור. למטען הגנטי הטמון בכל יצור יש קשר למבנה גופו, ליכולתו הפיזיולוגית ולהתנהגותו, ואלה קשורים קשר הדוק לנוף שהוא חי בו.
קיימים 64 קודונים שונים בקוד הגנטי (ארבעה סוגי נוקלאוטידים בחזקת שלושה נוקלאוטידים המרכיבים כל קודון, שהם 64). 64 קודונים אלו מקודדים ל-21 "סימנים" (20 חומצות אמינו וסיום התרגום).

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
זהו, שאני ממש לא סובלת להיות מוגבלת.
ואני לא אתן להורים שלי להאכיל אותי...
(יואו, נכנסתי לזה ממש חזק! מתפללת שבאמת אזכה לתרום בקרוב!)
מקסימום קוראים משהו עד שעובר הזמן.
@חני בנני; לא הבנתי על מה הזעם!
גם כשהיה לי שבר ברגל, בשלב כלשהו העפתי את הקביים, לא מסוגלת להיות מוגבלת ונזקקת.
וחוץ מזה, מהמשפט הזה:
את אמורה להבין שזה לא יגרום לי לא לתרום.
(אודה ואתוודה, אם זה יהיה בהרדמה מלאה, לא בטוח שאהיה מסוגלת לתרום, אולי כן. לא יודעת)

רמזור

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בלת"ק
שלחתי פניה באתר
וזה מה שהחזירו לי
אהלן! אפשר לגשת בשמחה ולתת דגימת רוק ללא עלות בכתובת מאגר מח העצם שלנו:

רח' קפלן 40, בית אורנית, פתח תקווה.

בימים א-ה בין השעות 09:00-15:00.

להוציא ימים מיוחדים.

אין צורך בתיאום מראש.

ניתן לקבל דגימה עד הבית ללא עלות. מתקשרים למאגר ומבקשים את המשלוח:

03-9277777, שלוחה 1.

במידה ותימצא בהמשך התאמה בין הדגימה ובין חולה הזקוק להשתלה - יצרו איתך קשר מהמאגר.

תודה!!

חני בנני;

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג

חיולה

משתמש מקצוען
מויקפדיה-
בשנת 1996 נערך מבצע ראשון בארץ לאיסוף דגימות של מח עצם עבור חולה. במבצע גויסו 5,000 תורמים פוטנציאליים. שנתיים לאחר מכן, בשנת 1998, הקימו מוטי וד"ר ברכה זיסר יחד עם עמותת עזר מציון את מאגר מח העצם, במטרה להגדיל את מספר תורמי מח העצם הפוטנציאליים בישראל.

בשנת 2005 נחתם הסכם שיתוף פעולה בין עזר מציון לצה"ל, בשם "מתגייסים לחיים", במסגרתו כל מתגייס יכול להצטרף למאגר כחלק אינטגרלי משרשרת החיול בבקו"ם. עד היום (2020) הצטרפו למאגר הלאומי למח עצם דרך מיזם זה מעל 576,700 חיילים, ו-2,174 תרומות מצילות חיים הגיעו מקרב חיילי צה"ל.

בשנת 2009 נערך מבצע גיוס התורמים הגדול בעולם, כאשר ביום אחד צורפו למאגר 64,000 תורמים במבצע ממוקד עבור הילדה עמית קדוש.

בשנת 2018 התקיים מבצע גיוס ייחודי ורחב היקף בעדה האתיופית עבור חולה בת העדה. עוד באותה השנה, הוקם מרכז איסוף תאי אב של עזר מציון כחלק אינטגרלי מהמאגר.

בשנת 2019 נפתח מבנה של המאגר, על שם מוטי זיסר, בפתח תקווה.

בינואר 2020 נחצה רף מיליון הדגימות והביא את ישראל לשיא עולמי של דגימות ביחס לגודל האוכלוסייה. הדגימות הרבות הביאו ל-3,466 השתלות מח עצם שהתבצעו מאז הקמת המאגר[4].

ריקי שחור

משתמש מקצוען
זהו, שאני ממש לא סובלת להיות מוגבלת.
ואני לא אתן להורים שלי להאכיל אותי...
אפשר לאכול, פשוט מבקשים לשים את המחט של העירוי במקום נח, ולא בקיפול של היד, ואם לא- הזרימה תפסיק לכמה שניות- לא יקרה כלום, זה ימשיך ברגע שמיישרים את היד.
מדובר על 3 שעות, מקסימום 5 (ובמקרים בודדים פעמיים כאלו), ואין שום הגבלה מעבר לוריד פתוח בכל יד.

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

א. כהנא

משתמש מקצוען
גבירותי, אין לי בעיה לא לאכול במשך כל השעות האלו, אוקי???

לפי מה שהבנתי מרפרוף על האשכול, אתן מדברות על נתינת דגימה למאגר, בכלל לא נמצאה התאמה, ולא מדובר על תרומה בפועל, על מה כל הדיונים?
רוב מוחלט של האנשים בסביבתי נמצאים במאגר ואף אחד מהם עוד לא נקרא לתרום.
אם אם אם תמצא התאמה, אז תשאלו את כל השאלות, ותחליטו אם אתן יכולות לא לאכול או לא....

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לפי מה שהבנתי מרפרוף על האשכול, אתן מדברות על נתינת דגימה למאגר, בכלל לא נמצאה התאמה, ולא מדובר על תרומה בפועל, על מה כל הדיונים?
רוב מוחלט של האנשים בסביבתי נמצאים במאגר ואף אחד מהם עוד לא נקרא לתרום.
אם אם אם תמצא התאמה, אז תשאלו את כל השאלות, ותחליטו אם אתן יכולות לא לאכול או לא....
למען ה', למה צריכים להדגיש באשכול הזה כל דבר???

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה