דרוש מידע תרומת מח עצם.

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
לפי מה שהבנתי מרפרוף על האשכול, אתן מדברות על נתינת דגימה למאגר, בכלל לא נמצאה התאמה, ולא מדובר על תרומה בפועל, על מה כל הדיונים?
רוב מוחלט של האנשים בסביבתי נמצאים במאגר ואף אחד מהם עוד לא נקרא לתרום.
אם אם אם תמצא התאמה, אז תשאלו את כל השאלות, ותחליטו אם אתן יכולות לא לאכול או לא....
לא!
ממש לא
אם אני אהיה מתאימה אני לא אסרב בידיעה שמשהו אחר מחכה לי!
אז מראש לא הייתי נכנסת לזה
לכן אני בודקת את כל האפשרויות עכשיו כדי למנוע עוגמת נפש אחר כך..

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כי הסיכויים קלושים
אז חבל להיכנס לזה חזק
לא!
ממש לא
כמו ש- @sol key כתבה, אני מכינה את עצמי מראש לכל האפשרויות.
אוקי???
וחוץ מזה, מה מפריע לך ש'אכנס לזה חזק'?
כבר הספקתי לנחם את עצמי על כך שאולי אאלץ לגשת למבחן כלשהו במועד ב', כי אולי יקראו לי בסוף-סמסטר...

א. כהנא

משתמש מקצוען
וחוץ מזה, מה מפריע לך ש'אכנס לזה חזק'?
כבר הספקתי לנחם את עצמי על כך שאולי אאלץ לגשת למבחן כלשהו במועד ב', כי אולי יקראו לי בסוף-סמסטר...[/ISPOILER]
לא מפריע,
היה נראה לי קצת מצחיק,
כמו שאני אשב ואתכנן תכניות מה אעשה עם ה40 מיליון שאזכה בהם בפיס,
אבל אם זה נחמד לך, אז בכיף, שיערב...

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא מפריע,
היה נראה לי קצת מצחיק,
את במצב טוב.
אני כבר הספקתי להתעצבן שה-80 מיליון לא מספיקים לי.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
לכל אלו שמחפשים/ות לתרום,
כפי שכבר נכתב לתרומת מח עצם קשה מאוד להגיע.

אפשר לתרום דם כל שלושה חודשים
אפשר לתרום טרומבוציטים (נראה לי גם כל שלושה חודשים) - כמו מח עצם - כשעה - וללא זריקות מקדימות.
ויתכן שעוד חומרים.

זה תרומות שנכנסות למאגר ועושים בהם שימוש מציל חיים.
גם בחולי סרטן.
(כמות הדם וחלקיו שחולי סרטן מקבלים היא גבוהה)

בהצלחה.
(ג.נ. - תרמתי בעבר דם כמה פעמים והייתי שמח להמשיך גם לתרומות אחרות, אך לצערי כבר כמה שנים אני מנוע מלתרום מסיבות שונות).

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
לא מפריע,
היה נראה לי קצת מצחיק,
אין השוואה בכלל
ואני אפילו לא מתווכחת על זה
זה עניין של חיים ולא של משחק ילדים.
וכן חשוב לדעת מה הדרישות של זה לפני שעושים את זה!

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אפשר לתרום דם כל שלושה חודשים
תרומת דם - ניסיתי.
אחת מידי השתתקה לכשבוע, ולצערי ללא תועלת משום שלא הצליחו להוציא דם :(.
(בדיקת דם עושים לי בכף היד, בתרומת דם א"א.)

אפשר לתרום טרומבוציטים (נראה לי גם כל שלושה חודשים) - כמו מח עצם - כשעה - וללא זריקות מקדימות.
מה זה ואיך עושים את זה?

חני בנני;

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
קיבלתי עכשיו מייל עם ההודעה הבאה:
שלום וברכה

שמחים להודיעך שהצטרפת למאגר תורמי רכיבי הדם שלנו!
המאגר מאפשר לבתי החולים למצוא את התרומה הטובה ביותר לכל חולה, ובכך משפר את סיכויי ההחלמה של החולים בארץ.
השאלון שמילאת התקבל ונכנס למערכת.
במידה ונמצאת מתאים - אנו ניצור איתך קשר טלפוני ברגע שנזדקק לתרומה שלך.

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה על הרעיון!
אפשר כל חודש לתרום
עכשיו אני באמצע ה3 חודשים המתנה אחרי תרומת דם אבל זה רעיון שלא חשבתי עליו...
יישר כח!
קיבלתי עכשיו מייל עם ההודעה הבאה:
שלום וברכה

שמחים להודיעך שהצטרפת למאגר תורמי רכיבי הדם שלנו!
המאגר מאפשר לבתי החולים למצוא את התרומה הטובה ביותר לכל חולה, ובכך משפר את סיכויי ההחלמה של החולים בארץ.
השאלון שמילאת התקבל ונכנס למערכת.
במידה ונמצאת מתאים - אנו ניצור איתך קשר טלפוני ברגע שנזדקק לתרומה שלך.
איך עושים את זה?
מה זה?
מה זה דורש?
למה זה מועיל?

חני בנני;

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איך עושים את זה?
מה זה?
מה זה דורש?
למה זה מועיל?
למה לתרום טסיות?

תרומת טסיות דם, עוזרת לאנשים עם מחלות קשות כמו לוקמיה, סרטן ואנמיה אפלסטית, שהסובלים מהן סובלים גם מחוסר בטסיות דם שעלול להביא לדימומים קשים. עירוי טסיות דם לחולים אלה יכול לחרוץ את גורלם - לחיים או למוות.

מה זו תרומת טסיות?

הדם הוא תערובת של תאים אדומים, תאים לבנים, פלסמה וטסיות. מכל מנת דם ניתן לייצר מנת טסיות. חולה צריך לקבל עירוי של תרכיז אשר מכינים מ-6 מנות טסיות בכל פעם.

תהליך מיוחד שנקרא תרומת טסיות מתורם יחיד (באנגלית: טרומבופרזיס/Plateletpheresis) מאפשר לך לתרום רק מרכיב אחד מדמך (טסיות - טרומבוציטים), שהם חלקי תאים העוזרים בעצירת דימום ותהליך הקרישה.

באופן רגיל יש לנו מספיק טסיות בדם, ולכן אפשר לתרום אותן ללא כל חשש. החלק שנתרם נוצר מחדש תוך ימים ספורים.

בשיטה זו ("פרזיס"), בעזרת מכשור רפואי מתוחכם, ניתן לקבל טסיות בכמות שתספיק לעירוי מתורם אחד בלבד.

המכשיר, מפריד באופן אוטומטי את הטסיות מהדם שנתרם, ומחזיר את יתרת הדם לתורם. זהו תהליך פשוט ובטוח.

מי יכול לתרום טסיות דם?

כל אדם בריא, העומד בדרישות שירותי הדם לגבי תרומת דם רגילה מתאים להיות תורם "פרזיס".

מהו התהליך?

הדם הנשאב מהזרוע עובר למכשיר ההפרדה, במקום לזרום ישירות לשקית כפי שנעשה בתרומת דם רגילה. כאשר הדם נמצא בתוך המכשיר, הטסיות מופרדות ממנו, בעוד שאר המרכיבים - פלסמה, תאים אדומים ותאים לבנים - מוחזרים לתורם. כל התהליך נעשה דרך מחט אחת.

כמה זמן לוקחת תרומת טסיות?

בשונה מתרומת דם רגילה, שאורכת כחצי שעה, תרומת טסיות בשיטת ה"פרזיס", אורכת כשעתיים - זאת בגלל הזמן הדרוש להפרדת הטסיות ממרכיבי הדם האחרים במהלך התרומה.

מדוע חשוב לתרום טסיות דם באמצעות המערכת האוטומטית?

בשיטת ה"פרזיס", תרומת הטסיות שלך ניתנת לחולה הסובל ממחלת דם קשה ומיוחדת. היתרון החשוב הוא שהחולים נחשפים לפחות תורמים (לתורמים יחידים), משום שבאמצעות התהליך המיוחד ניתן לאסוף יותר מנות טסיות בצורה בטוחה.

באיזה תכיפות מותר לתרום טסיות דם?

הגוף, מסוגל לייצר טסיות ולמלא את החסר במהירות רבה. ככלל, מותר לתרום טסיות דם כל 48 שעות, אך לא אוספים מעל 12 ליטר בשנה, בהתאם לנוהלי משרד הבריאות.

האם זה כואב?

תרומת דם אינה מכאיבה, וכך גם תרומת טסיות. ההרגשה הלא נעימה היחידה, היא הדקירה הקלה כאשר המחט מוחדרת לזרוע.

האם קיימות תופעות לוואי?

בגלל שבתהליך זה נלקחות ממך רק טסיות דם ואילו שאר מרכיבי הדם מוחזרים לגופך, נמנעות רבות מתופעות הלוואי שאנשים חשים כאשר הם תורמים מנת דם מלא.

לעומת זאת, לפעמים חלק מהתורמים ירגישו תחושת דגדוג מסביב לשפתיים ולאף בזמן התרומה. זוהי תגובה קלה לחומר מונע קרישת דם שמשתמשים בו בתהליך ואפשר להפסיקה במהרה. יתכן שהתורם ירגיש תחושה קלה של קור.

אם כן - אנא אמור זאת למתרים והוא יכסה אותך בשמיכה ויגיש לך שתייה חמה.

במקרים נדירים, התורם עלול להרגיש סחרחורת או בחילה קלה, ותופעות הנגרמות גם בתרומת דם מלא. על התהליך מפקח אדם מקצועי ומיומן שיעזור לך וישיב על כל שאלותיך.

האם זה בטוח?

התהליך בטוח בהחלט, אנשים רבים נוטים לקשר תרומת דם עם פחד מהידבקות באיידס, אך אין כל קשר, ואין שום סיכון: הסטים של לקיחת הדם, הינם חד-פעמיים ובטוחים, והמתרימים מנוסים.

המערכת האוטומטית תוכננה כך שהדגש הוא על בטיחות. כל שלבי התהליך מבוקרים ע"י חיישנים ממוחשבים ומתוחכמים. הדם נכנס למערכת צינורות פלסטית-סטרילית, המוחלפת בכל תרומה.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לא!
ממש לא
לדעתי בדיקה כדי להיכנס למאגר זו פעולת התעניינות בלבד, ממש כמו להרים טלפון למזכירות שלהם.
הסיכוי שאי פעם תימצאו מתאימים למישהו מהמאגר הוא נמוך מאוד, אנשים סביבי כבר במאגר 15 שנה ולא יצרו איתם קשר.
ומצחיק לעשות היום את כל הבירורים בהיקף ובירידה לפרטי פרטים - שהרי קרוב לודאי שאם יצרו אתכם קשר בעוד 15 שנה לא תהיו בדיוק באותם שיקולים של היום.
ולגבי ''אני לא אסרב בידיעה שמישהו אחר מחכה לי'' - זה סתם מצפון מיותר, בכסף שיש לכם בעו''ש או בנכסים אתם יכולים לממן למישהו תרופה מצילת חיים לא פחות ואף יותר מתרומת המח עצם, ובכל זאת אתם מסרבים למרות שאין מי שיתן את זה (כן, הרבה חולים מתים בסוף) - למעשה אם וכאשר יגיע לפניכם מקרה (כאמור זה לא משהו שסטטיסטית אמור לקרוא בעשור הקרוב, אם בכלל) אז תעשו שיקול, ותשאלו רב

חיולה

משתמש מקצוען
רק אוסיף על @גלגל הצבעים שכיום יש במאגר של עזר מציון מעל מיליון איש ומתוכם התבצעו השתלות ל3,466 מי שיודע הסתברות מוזמן לחשב את הסיכוי..

וגם אם עוד 10 שנים אולי יפנו אליך (או יותר..) והכול כמובן מבוסס על אם..
לא בטוח שתהיי כשירה לתרום מסיבות משמחות בעז"ה

מה שנוגע לכאן ולעכשיו כמו תרומת דם או תרומת טסיות(שגם מצילה חיים בדיוק כמו תרומת מח עצם) הייתי מבררת וחוקרת לעומק

Chaya Lea

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
סיכוי אפסי ממש: ההתאמה הגנטית צריכה להיות מאד גבוהה, וזה ייתכן רק כאשר יש קרבת דם- אפילו הרבה דורות לאחור, מה שאומר שאין (כמעט) סיכוי להתאמה בין יהודי לגוי ׁ(עקרונית יכול להיות, במקרים של התבוללות, אך זה נדיר)
יכול להיות גם במקרים של גר במשפחה, עקרונית...

GBSA

משתמש סופר מקצוען
בשונה מתרומת דם רגילה, שאורכת כחצי שעה
סתם מלחיצים.

תרומת דם רגילה אצל אדם בריא.
החל מ 6 דקות (נדיר אבל קיים, 7-8 דקות יש הרבה) עד מקסימום 20 דק' - שזה נחשב המון זמן.

טרומבוציטים אפשר לתרום בבתי חולים שיש להם בנק דם. וככל הזכור לי היא בסביבות שעה אולי שעה וחצי.

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אתם יודעים שאתם מעצבנים???
בא ל- @sol key ולי לדוש בעניין!

אתם רוצים לעזור לנו בשאלותינו?
תודה :)

רוצים רק להגיש ש'בטח לא תתאמנה לאף אחד'?
תתאפקו ואל תגיבו.

תודה ושבת שלום!

חני בנני;

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סתם מלחיצים.

תרומת דם רגילה אצל אדם בריא.
החל מ 6 דקות (נדיר אבל קיים, 7-8 דקות יש הרבה) עד מקסימום 20 דק' - שזה נחשב המון זמן.

טרומבוציטים אפשר לתרום בבתי חולים שיש להם בנק דם. וככל הזכור לי היא בסביבות שעה אולי שעה וחצי.
הזמן שמחשבים הוא מתחילת התהליך - מילוי טופס וכו'
תרומת דם רגילה - כל התהליך כחצי שעה
תרומת טסיות - הוצאת דם כשעתיים

נערך לאחרונה ב:

חני בנני;

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג

תתאפקו ואל תגיבו.

תודה ושבת שלום!
ה' רואה את רצון כולם ובעזרת ה' תתאימו מיד עם הכניסה למאגר...
אני גם חולמת על זה...

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

תתאפקו ואל תגיבו.

תודה ושבת שלום!
אגב אין לי כזה מה לדוש בעניין אם אני אתאים אתאים ואם לא אז זה רצון ה'

אבל אני רוצה לדעת למה אני נכנסת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה