מטבח תכנון מטבח קטן שצמוד לסלון

*מישהי*

משתמש חדש
אשמח לעזרה בתכנון מטבח.
זה התרשים שעשיתי עם תוכנת Sweet Home 3D:
1710285971051.png

המבנה של הדירה הוא שדרך המטבח נכנסים לסלון והכניסה למטבח היא ממסדרון ארוך שיש באמצעו חדר.
ככה זה נראה כיום:
1710286200947.jpeg

1710286226896.jpeg
1710286270265.jpeg
אנחנו רוצים בחלק התכנוני בעיקר להגדיל שטח אחסון + שיש.
עשינו הדמיה לכמה רעיונות שעלו לנו (הצבעים הם רק בשביל להבדיל בין החדש (צהוב) לישן (שחור)):
1710286603504.png

1710286713421.png

מדובר על תוספת ארונות בעומק 60 מעל הארונות הקיימים + ארון לכל הגובה מצד שמאל של השיש + הרחבת השיש בצורת ר ושינוי המיקום של הגז למתחת לחלון. ועוד תוספת של ארון מעל המקרר (אולי עם ארון שיסתיר את צד המקרר)
המטרות של הארון שמשמאל לשיש הן- עוד שטח אחסון + פרופורציה לקומה העליונה של הארונות שבולטת יותר מאשר הקומה התחתונה (שלא יראה כמו מדרגות הפוכות)
הבעיה בזה היא:
א. שהמטבח נראה מאוד צפוף עם כל הארונות למעלה.
ב. הפינה בשיש שליד השולחן לא מאוד שימושית.
ג. מקטין את השיש החלבי.
ד. זה מצופף את הנקודת מבט כשעוברים מהמסדרון לסלון כי הארון שמשמאל לשיש מגיע עד לתקרה בשונה מהמצב כיום שהשיש מגיע רק לאמצע הגובה:
1710287920537.png

אופציה ב:
1710287179082.png

קיצוץ הארונות שמעל החלון והשולחן וחיתוך הקיר שבין המטבח לסלון לאמצע הגובה כדי לחבר אותו עם הסלון. (אולי במקום השולחן אי נמוך בגובה שולחן שיושב על המקום של הקיר?)
הבעיות בזה:
א. הפסד שטח אחסון.
ב. השולחן של הסלון צמוד לשולחן מטבח וזה נראה כמו חנות שולחנות.

נשמח לרעיונות ופתרונות
תודה רבה!

קבצים מצורפים

• 1710286932724.png
    1710286932724.png
    KB 99 · צפיות: 38

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
א. הבית נראה מתוחזק למופת.
ב. לא רק שמשטח העבודה שם פחות שימושי כי הוא לא נגיש, גם הגישה לכיריים הופכת למוגבלת.

חני וולפא מעצבת פנים

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אופציה 1-
אמנם יותר אחסון וכו'
אבל מעמיס יותר מידי על החלל.

אופציה ב נראית הגיונית יותר
אבל לא הייתי מורידה את הקיר בין המטבח לסלון לגמרי
כי אז אין לשולחן בסלון קיר עליו יוכל לעמוד במשך השבוע-כמו שנראה שאתם עושים.
לכן
הייתי מנסה אופציה כזו
להשאיר חלק מהקיר ורק בהמשך לבטל אותו לטובת דלפק גבוה\נמוך
מצורף
(חסר לי מידות ולכן זה רק בערך)
1710335884221.png
שולחן אוכל

*מישהי*

משתמש חדש
ב. לא רק שמשטח העבודה שם פחות שימושי כי הוא לא נגיש, גם הגישה לכיריים הופכת למוגבלת.
א. תודה
ב. כיריים אלכסוניות בפינה ולדחוף קצת את השולחן כמו בהצעה של @חני וולפא מעצבת פנים זה יכול להיות אופציה?
אופציה 1-
אמנם יותר אחסון וכו'
אבל מעמיס יותר מידי על החלל.

אופציה ב נראית הגיונית יותר
אבל לא הייתי מורידה את הקיר בין המטבח לסלון לגמרי
כי אז אין לשולחן בסלון קיר עליו יוכל לעמוד במשך השבוע-כמו שנראה שאתם עושים.
לכן
הייתי מנסה אופציה כזו
מצורף
(חסר לי מידות ולכן זה רק בערך)
צפה בקובץ המצורף 1600365 שולחן אוכל

זה המידות:
1710356719350.png

בעיקרון אנחנו פתוחים לשנות גם את הסדר בסלון אם זה יעזור.
ודלפק/ שולחן שצמוד לשולחן בסלון לא עושה מראה של חנות רהיטים?

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
יש לך שרטוט של כל הבית?
העיצוב נראה כאן מעניין מאוד...

נערך לאחרונה ב:

יוסיK

משתמש פעיל
אולי על בסיס אופציה ב להשאיר חלק הקיר שבין המטבח לסלון מה שקרוב לכיריים, ולהמשיך את השיש כאי מעל המקום בו יש כיום את הקיר ככה גם יהיה קצת יותר גישה לפינה וגישה נוחה יותר לכיריים ותרויחו שיהיה אפשר לשבת גם מהצד של הסלון [לפעמים צריך במטבח יותר מ 3 מקומות]
זה גם לא יראה חנות שולחנות אם זה יהיה סגנון של אי.

מיכל לוי אדריכלית

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
הייתי אולי מוותרת על דלפק/ שולחן מטבח בבית כזה קטן. (ככה זה אצלי, משתמשים בשולחן אוכל). פותחת את כל החלל (מורידה את הקיר) ועושה מטבח ר'- רק ארונות נמוכים. צריך למצוא גם מקום למקרר... מעל הארונות הגבוהים אפשר להוסיף ארונות עד לתקרה.
בגדול כדאי לפנות למעצבת כי יש פה הרבה אתגרים (כולל האלכסון בקיר)

*מישהי*

משתמש חדש
הייתי אולי מוותרת על דלפק/ שולחן מטבח בבית כזה קטן. (ככה זה אצלי, משתמשים בשולחן אוכל).
חשבנו על זה גם, אבל השולחן והכיסאות אצלינו בסלון פחות מתאימים לשימוש יומיומי עם ילדים.
צריך למצוא גם מקום למקרר...
אנחנו לא סגורים על העיצוב הזה, אפשר באמת לחשוב על שינוי גדול יותר של המטבח הקיים,
כלומר - לשנות את המיקום של המקרר/ כיורים/ שלחן וכו'
הייתי מנסה אופציה כזו
@חני וולפא מעצבת פנים זה לא מקטין מדי את הכניסה לסלון?

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
זה המידות:
בעיקרון אנחנו פתוחים לשנות גם את הסדר בסלון אם זה יעזור.
ודלפק/ שולחן שצמוד לשולחן בסלון לא עושה מראה של חנות רהיטים?
סקיצה קצת בחשיבה אחרת -- מודה שיש בה יתרונות וחסרונות -- אבל מסודר ממש נחמד לדעתי

קבצים מצורפים

• מק.png
    מק.png
    KB 265.1 · צפיות: 57

*מישהי*

משתמש חדש
סקיצה קצת בחשיבה אחרת -- מודה שיש בה יתרונות וחסרונות -- אבל מסודר ממש נחמד לדעתי
כיוון מעניין שלא חשבנו עליו,
קצת בעייתי כי השטח של השיש הבשרי ממש יקטן (כבר עכשיו הוא קטן וחלק מהתכנית זה להגדיל אותו).
בקיר השמאלי במקום המקרר מה התכוונת שיהיה, זה ארון נוסף?

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
כיוון מעניין שלא חשבנו עליו,
קצת בעייתי כי השטח של השיש הבשרי ממש יקטן (כבר עכשיו הוא קטן וחלק מהתכנית זה להגדיל אותו).
בקיר השמאלי במקום המקרר מה התכוונת שיהיה, זה ארון נוסף?

לדעתי קצת בעיה שהמעבר לחדרים הוא בעצם מתוך המטבח --בסקיצה שצרפתי קצת מסדר את החלל ויוצר כעין מעבר שמנותק מהפעילות של המטבח
נכון שזה אכן מקטין את השיש -- זה החיסרון שהתכוונתי אליו
בקיר השמאלי הכוונה לעשות ארון --אמנם לא כל כך עמוק -- אבל גדול ושימושי

*מישהי*

משתמש חדש
התוכנית מדהימה! בפרט איך שהיא מוציאה שיש חלבי ובשרי גדולים יחסית לשטח וגם תנור ליד הבשרי. אבל היא לא מסתדרת עם זה שבפינה השמאלית למטה (מאחורי המיקום הנוכחי של המקרר) יש קיר שלא מאפשר מעבר לסלון:
1710714288266.png

היא גם דורשת הרמת ריצוף בשביל הכיור החלבי ואני לא בטוחה שיש לנו מאיפה להשיג ריצוף תואם. בקטע הזה אנחנו יכולים מקסימום להזיז את הכיורים אולי להעביר לקיר שליד החלון.
מאז שראינו את התוכנית אנחנו מנסים לחשוב בכיוון הזה אם זה ילך ככה יותר טוב. זה כיוון חדש לגמרי שלא חשבנו עליו.
לדעתי קצת בעיה שהמעבר לחדרים הוא בעצם מתוך המטבח --בסקיצה שצרפתי קצת מסדר את החלל ויוצר כעין מעבר שמנותק מהפעילות של המטבח
נכון שזה אכן מקטין את השיש -- זה החיסרון שהתכוונתי אליו
בקיר השמאלי הכוונה לעשות ארון --אמנם לא כל כך עמוק -- אבל גדול ושימושי
המעבר הוא מאיזור החדרים לסלון- הכניסה היא מתחילת המסדרון למטבח. הסלון נמצא בסוף הבית.

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
התוכנית הקודמת אינה תואמת מידות. הסתמכתי על מידות בתוכנית חתוכה שהעלה אחד המשתתפים, ולא כללה את כל המידות הנכונות. נראה שזה הגודל הנכון.:(
1710743347500.jpeg

יוסיK

משתמש פעיל
התוכנית הקודמת אינה תואמת מידות. הסתמכתי על מידות בתוכנית חתוכה שהעלה אחד המשתתפים, ולא כללה את כל המידות הנכונות. נראה שזה הגודל הנכון.:(
צפה בקובץ המצורף 1603583
זה משאיר משטחי עבודה של כ 70 ס"מ + פינות, שנוחות אולי לאכסון פחות לעבודה.

חובבת

משתמש חדש
יש כאן מקובעות שהשולחן מטבח צריך להישאר במקום שלו. אני הייתי עושה דלפק צר במקום המקרר עם כסאות שיכולים להיכנס תחתיו. ואז משחררת את הצד השני לתועלת משטח נוסף וכל סידור אחר עם המקרר. או שני צדדים או צורת ח' לארונות.

*מישהי*

משתמש חדש
צפה בקובץ המצורף 1603583
לקחנו את הרעיון בכיוון הזה בערך וזה נראה ככה:
בשיש הבשרי יש כמעט 1.20 מהשפיץ של הכיריים עד לכיור ברוחב 50 ובחלבי 85. לפי מידות של כיריים ברוחב 60 ועומק 51.
לפי הרעיון הזה גם נרוויח שלא נצטרך בהכרח לשבור את הקיר שבין המטבח לסלון.
1711494277789.png

כמה שאלות בנוגע לזה:
א. מכיון שאין לנו ריצוף חליפי, נצטרך להעביר את הצנרת של הכיור החלבי בתוך הקיר מאחורי הארונות. כמה שיפוע צריך לכזה מרחק והאם זה לא מתכון לסתימות?
ב. מתוך מחשבה על עוד כיוון להגדיל את השיש הבשרי, חשבנו גם לעשות תנור בילדאין כפול מתחת לשיש ואז לצמצם את הרוחב של הארון שליד הבשרי. השאלה היא אם יש אופציה כזאת נורמלית, משיטוט קצר כאן בפורום נראה שזה לא כל כך פשוט.
ג. במטבח הקיים, המדיחים (מסוג "על השיש") נמצאים מתחת לכיור. השאלה היא אם זה מסתדר בצד החלבי מבחינת לפתוח את המדיח. (יש לזה הרבה יתרונות כמו שלא מטפטף ועוד.)
ד. האם יהיה נכון יותר לקחת את הכיריים לכיוון השיש החלבי במקום הפינה האלכסונית ואז להשתמש בפינה לשיש הבשרי או שאין מה לעשות עם פינה כזאת?
ה. תוספת של עוד ארון מעל לכיור החלבי: האם זה נראה אסתטי?
1711494791116.png

ו. האם יש מקום לצמצם את העומק של השיש החלבי כדי להרוויח עוד מרחב במטבח ועוד כמה סנטימטרים בשיש הבשרי?
ז. נשמח לעוד הערות כלליות.

יש כאן מקובעות שהשולחן מטבח צריך להישאר במקום שלו. אני הייתי עושה דלפק צר במקום המקרר עם כסאות שיכולים להיכנס תחתיו. ואז משחררת את הצד השני לתועלת משטח נוסף וכל סידור אחר עם המקרר. או שני צדדים או צורת ח' לארונות.
יש לנו שתי בעיות בלמקם דלפק במיקום הנוכחי של המקרר- הוא מול הכניסה, ויש מולו ומצידו קיר. מי שישב שם לאכול ירגיש שהוא אוכל בתוך גומחה וכל פעם שהדלת כניסה נפתחת הדבר הראשון שיראו זה את הסעודה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  45  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה