תיסבוך!!! מה עושים?

מצב
הנושא נעול.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מיג, לגבי ייעוץ עם "יועץ" שאינו מקצועי, זה גרוע יותר מלא להתייעץ.
אני מכירה מישהי שסיפרה שהלכה ליועץ ש"כולם אומרים שהוא מצוין דמות תורנית וכו'..." ואמר להם : שמעי טוב , שכדי להתחיל טיפול זוגי על הזוג ל ה פ ר ד למשך שנה ואח"כ לחזור בהדרגה אט אט , תגידי מה השטויות האלה?
זה לא דעת תורה ולא דעת פסיכולוג!
זה דעת של מי שלא מבין בנפש אדם ועוד פחות מבין בזוגיות!

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יואוווו, שאני יתחיל לענות???
מה יהיה פה עם פסח בבית שלנו, אשכול כזה פותחים בעונת מלפפונים לא עכשיו, כשאני מתרוצצת בין הבית לעבודה לאשכול הזה. ..:eek:

סתם, האמת שלדעתי די מיציתי אפילו שיש לי מה להגיב על עוד כמה נקודות קטנות, והיצר הקטן והחמוד שלי אומר לי שזה יהיה הודעה קצרה אז שאני יכתוב, אבל אני רואה שזה לא בדיוק ככה, אז כשאמצא כמה דקות פנויות אשיב בעז"ה:)

רק עוד משהו קטן בענין ההסתובבות במעגלים, זה אומר שהתהליך פה תקין, בד"כ בטיפול/בתהליך שעוברים, עולים על הנקודה העיקרית לאחר שניים עד שלושה מפגשים (אצל אנשים מודעים אפילו פחות או שבאים עם זה מהבית), ואח"כ מתחילים להסתובב במעגלים, שרק מחדדים את הנקודה שעליה עובדים, ויוצאים לעבודה פנימית, אז כל אלה שמתעצבנים על המעגלים, תרגיעו, אנחנו בטיפול:)

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י bbr;970984:
מה יהיה פה עם פסח בבית שלנו, אשכול כזה פותחים בעונת מלפפונים לא עכשיו, כשאני מתרוצצת בין הבית לעבודה לאשכול הזה. ..:eek:

סתם, האמת שלדעתי די מיציתי אפילו שיש לי מה להגיב על עוד כמה נקודות קטנות, והיצר הקטן והחמוד שלי אומר לי שזה יהיה הודעה קצרה אז שאני יכתוב, אבל אני רואה שזה לא בדיוק ככה, אז כשאמצא כמה דקות פנויות אשיב בעז"ה:)

רק עוד משהו קטן בענין ההסתובבות במעגלים, זה אומר שהתהליך פה תקין, בד"כ בטיפול/בתהליך שעוברים, עולים על הנקודה העיקרית לאחר שניים עד שלושה מפגשים (אצל אנשים מודעים אפילו פחות או שבאים עם זה מהבית), ואח"כ מתחילים להסתובב במעגלים, שרק מחדדים את הנקודה שעליה עובדים, ויוצאים לעבודה פנימית, אז כל אלה שמתעצבנים על המעגלים, תרגיעו, אנחנו בטיפול:)

מה יהיה עם פסח שלי ? ובר מצוה באופק? אבל עצם העובדה שאת ואני בכ"א מרותקות לנושא זה אומר המון! שזה חשוב לנו לא פחות מפסח ואולי יותר.
אז תרגישי בנוח עם ההסתובבות במעגלים
ואגב בטיפול לפי הבנתי לא נראה לי שבתום 3 פגישות כבר עולים על הנקודה (הלואי) זה לא כזה אוטומטי .אני מכירה אחד שהולך כבר קרוב ל10 שנים...!ולא גמר.
לא נראה לי שגומרים עם זה פעם. אולי מתקדמים אבל תמיד יש עוד לאן להתקדם (עד שנגמר הכסף....)

bekki

משתמש מקצוען
הווווווווווווווווווווווווווו!!!
תם ונשלם, השבח לקל בורא עולם!:)

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י רותי12;970988:
מה יהיה עם פסח שלי ? ובר מצוה באופק? אבל עצם העובדה שאת ואני בכ"א מרותקות לנושא זה אומר המון! שזה חשוב לנו לא פחות מפסח ואולי יותר.
אז תרגישי בנוח עם ההסתובבות במעגלים
ואגב בטיפול לפי הבנתי לא נראה לי שבתום 3 פגישות כבר עולים על הנקודה (הלואי) זה לא כזה אוטומטי .אני מכירה אחד שהולך כבר קרוב ל10 שנים...!ולא גמר.
לא נראה לי שגומרים עם זה פעם. אולי מתקדמים אבל תמיד יש עוד לאן להתקדם (עד שנגמר הכסף....)

אני מרגישה לגמרי בנוח עם המעגלים רק הרגעתי את אלה שקטלגו את כל משתתפי האשכול כמתוסבכים...

האדם הזה גם לא יגיע לעולם לנקודה שלו, מי ש-10 שנים הולך לטיפול ולא יודע מה הטעות הבסיסית שלו, הבעיה המרכזית שלו זה שהוא לא מעונין לדעת אותה, או שהמטפל שלו לא מעונין שהוא ידע אותה.
כידוע, לכל אדם יש טעות בסיסית אחת, וכל הסיבוכים שלו יושבים על אותה טעות, אפילו שנראה לפעמים שיש למטופל הרבה מאוד בעיות, בעצם הכל יושב בד"כ על נקודה אחת, שכשעולים עליה צריך 'רק' להראות את הדרך הנכונה שמתאימה לביטוי של הטעות בכל בעיה בפני עצמה.
אה, רק שלא יובן מדבריי שאחרי 2 טיפולים גומרים עם הבעיה, עם הבעיה גומרים רק אחרי 120 כי מי שאין לו בעיה/התמודדות/נסיון הוא כנראה לא חי...
השאלה אם כל החיים רצים לטפל בה או שבונים סביבה תומכת, ומפתחים היטב את המודעות בשביל לדעת ששוב נתקלתי בטעות שלי, ורק צריך להשתמש בכלים שה' נתן לי בשביל עכשיו להתמודד איתה נקודתית.

bekki

משתמש מקצוען
נכתב ע"י bbr;970984:

סורי גדול.בשעת כתיבת השבח לקל,כמה מנשות החיל עסקו בהתנסחויות מעגליות.
bbr , לידיעתך כשאדם בא לטיפול הוא מתחיל עם נקודה x ומסיים בנקודתy או יותר נכון:אם את הולכת לטיפול בידיעה ברורה על מה את הולכת לדון...,עדיף שתשארי בבית.המפגשים עשויים להפתיע עד דמעות...

מקלפים ובוכים מקלפים ובוכים מקלפים ובוכים ומתבשלים...ק"ו הלא מודעים

bekki

משתמש מקצוען
נכתב ע"י bbr;971001:
אני מרגישה לגמרי בנוח עם המעגלים רק הרגעתי את אלה שקטלגו את כל משתתפי האשכול כמתוסבכים...

האדם הזה גם לא יגיע לעולם לנקודה שלו, מי ש-10 שנים הולך לטיפול ולא יודע מה הטעות הבסיסית שלו, הבעיה המרכזית שלו זה שהוא לא מעונין לדעת אותה, או שהמטפל שלו לא מעונין שהוא ידע אותה.
כידוע, לכל אדם יש טעות בסיסית אחת, וכל הסיבוכים שלו יושבים על אותה טעות, אפילו שנראה לפעמים שיש למטופל הרבה מאוד בעיות, בעצם הכל יושב בד"כ על נקודה אחת, שכשעולים עליה צריך 'רק' להראות את הדרך הנכונה שמתאימה לביטוי של הטעות בכל בעיה בפני עצמה.
אה, רק שלא יובן מדבריי שאחרי 2 טיפולים גומרים עם הבעיה, עם הבעיה גומרים רק אחרי 120 כי מי שאין לו בעיה/התמודדות/נסיון הוא כנראה לא חי...
השאלה אם כל החיים רצים לטפל בה או שבונים סביבה תומכת, ומפתחים היטב את המודעות בשביל לדעת ששוב נתקלתי בטעות שלי, ורק צריך להשתמש בכלים שה' נתן לי בשביל עכשיו להתמודד איתה נקודתית.
הצלחת לעניין אותי.
על בסיס איזה תאוריה את מסתמכת?

bekki

משתמש מקצוען
נכתב ע"י קקטוס;970874:
הדוגמה די טובה, אבל היא מלמדת על חוסר מסויים בהבנה
לא כל מי שמגיע למרפאת סוכרת מגיע בשל הזנחה, לגנטיקה יש צד חשוב בענין, לפעמים ההגעה היא בלתי נמנעת למרות ההשתדלות הסבירה, (עם זאת ייתכן שגם אדם עם הסתברות לסיבוך יכול למנוע את ההסתבכות ע"י שמירה קנאית של כללי אכילה נכונה.)
השליכי מכך לגבי פסיכולוגיה.

גם אני מקנא, באיזו חסידות מדובר?

ייתכן שאת פסיכולוגית טובה בפני עצמך, אבל אשת המקצוע כנראה מכירה ושמעה דבר או שנים על בעלה המדהים של האישה שהגברת בעצמה לא סיפרה לך..

הלוואי שזה היה קל, מניסיון זה הכי לא קל, בלשון המעטה.
זה כיף כי זה מביא לסיפוק ויכולות, זה לא קל להגיע ליכולות האלה בלי לעבור את התהליך הטיפולי, לכל אחד יש חלק אחר, החל מההיחשפות, עבור דרך קשיי הקבלה של הטיפול, וכלה ביישום. (יש עוד כמה חלקים שאין לי כוח לפרט, וגם לא מסודרים לי מספיק טוב בראש.)
קל זה לא.

אוח!
פנינים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י יונה כהן;970991:
איזה אשכול!!!!
העולם שלנו מתחלק לשתיים אלו שאוהבים פסיכולוגיה שאלו שלא מסוגלים לשמוע את המילה הזו אני משוגעת על פסיכולוגיה ולייקתי את האשכול!!!!!!!
תגידו לי עכשיו,איך יוצרים סביבה תומכת,תנו עצות ופטנטים.אהבתי את ההגדרה סביבה תומכת.

זה כמו לבקש תנו פטנטים איך לבנות בנין??
לא נראה לי שיש פה פטנטים, זה לא מסוג הדברים שמזמינים דרך האינטרנט משלמים באשראי וזה מגיע.
צריך מאוד לרצות ולרצות ולרצות ולא לוותר, אפילו שהחיים משכנעים לפעמים להכנע, אבל אם מתעקשים מצליחים.
אה, וכלל ברזל אחד בסביבה תומכת, זה שאם את בונה לעצמך סביבה תומכת, את חלק ממנה, ואת חייבת להיות תומכת באחרים וזה קשה, קשה, קשה. אי אפשר רק לקבל חייבים גם לתת והרבה, אבל בסוף זה שווה.
לפעמים אני מתקשרת לחברה טובה בשביל ללבן איזה ענין שאני לא מצליחה להגיע איתו בעצמי לנקודה הנכונה, וכולי עם בטן מלאה, והיא עכשיו שופכת את ליבה חצי שעה על נושא שממש לא מטריד אותי, אבל למדתי לפעמים לשים את הבעיה שלי בצד ולהקשיב לה ולאחר שהיא נרגעת עם שלה אני פותחת עם שלי.
עוד נקודה, יש הרבה אכזבות מכאלה שהיית בטוחה שהם מתאימים לך בול בשביל לשוחח איתם ופתאום את רואה שמכאן לא תבוא הישועה ואין בכלל כימיה והם לא מבינים אותך. לעומת כאלה שלא ציפית מהם בכלל והם מביאים אותך רחוק, לדוגמא: בעקבות האשכול כאן, ניסיתי לערוך לעצמי איזושהי רשימה וירטואלית מי נמצא בסביבה התומכת וצרפתי משהי לא צפויה לגמרי, יש לי חברותא במסגרת פרויקט חברותא של אילת השחר, בעצם, כלפי חוץ אם מישהו יקשיב לשיחות שלנו, יראה שזה קשר חד צדדי שאני הנותנת והיא המקבלת, אבל אני חייבת לומר שאני מקבלת ממנה כל כך הרבה בלי שהיא בעצם תתן כלום. עצם זה שהיא שואלת שאלות שמחייבות אותי למצוא תשובות, מקדם אותי מאוד, ועוד יותר מזה התמימות שבה היא מקבלת, מחייבת אותי להיות יסודית וגם מלמדת אותי, ללמוד לקבל דברים שכתוב במקורותינו בפשטות ובתמימות.
והכי חשוב זה לזכור שלא הכל זה סביבה תומכת, העיקר זה העבודה שאת עושה עם עצמך בעקבות מה שהסקת מהשיחות עם הסביבה התומכת.:)

bekki

משתמש מקצוען
bbr צל"ש.העלת נקודה מענינת מאד.
מבחינתי סביבה תומכת זה שני דברים.
א.אני כמרכז ואלו שסביבי הם התומכים.
ב.אני כסביבה תומכת לפרטים שבמרכז.
לעניין א'.קשה מאד להמציא פטנטים.הרבה לא תלוי בנו[לא מדויק,הרבה גם כן:)]
אנחנו במרכז התרחשות שלא נגמרת,קרי החיים בעצמם. כל אחד בסביבה שלנו הוא פרט שמביא עם עצמו מטען חיים משלו:בעל,הורים,חברים וכו' ,לכן זו משימה כבידה לגייס את כולם לצדנו.יתכנו הרבה התנגשויות - באידיאלים/בשאיפות/במודעות/בדעות והלאה.
מה שיכול לשפר זה תקשורת נכונה.קל לומר וקשה לומר...לדבר בפתיחות ובכנות אפ' שזה קשה מאד.
להשתדל לא להשתמש בסביבה הקרובה ביותר לכל תקרית קטנה כמו שלא לכל התעטשות מתאים ללחוץ על לחצן מצוקה. זה מעייף את הסביבה ולעתים גורם לה לא להגיב בעת הצורך האמיתי.
לעניין ב'-
להיות תומך זה לא קל בכלל!!!!!!!!
הקשיבו,הקשיבו הקשיבו.אל תרוצו לתת פתרונות. אנשים מחפשים הקשבה.
הראו נכונות לעזור והרעיפו מילים טובות."אני סומך עליך ש...."
"אני גאה בך ש...."
"אני בטוח שאתה...."
אף פעם אל תבטלו רגשות של מישהו.
שקפו !!!!!!!!
קבלה אין סופית ללא התנייה כולל חסרונות בונה סביבה תומכת.
טוב ,המיטה קורצת לי עמכם/ן הסליחה

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י bbr;971020:
זה כמו לבקש תנו פטנטים איך לבנות בנין??
לא נראה לי שיש פה פטנטים, זה לא מסוג הדברים שמזמינים דרך האינטרנט משלמים באשראי וזה מגיע.
צריך מאוד לרצות ולרצות ולרצות ולא לוותר, אפילו שהחיים משכנעים לפעמים להכנע, אבל אם מתעקשים מצליחים.
אה, וכלל ברזל אחד בסביבה תומכת, זה שאם את בונה לעצמך סביבה תומכת, את חלק ממנה, ואת חייבת להיות תומכת באחרים וזה קשה, קשה, קשה. אי אפשר רק לקבל חייבים גם לתת והרבה, אבל בסוף זה שווה.
לפעמים אני מתקשרת לחברה טובה בשביל ללבן איזה ענין שאני לא מצליחה להגיע איתו בעצמי לנקודה הנכונה, וכולי עם בטן מלאה, והיא עכשיו שופכת את ליבה חצי שעה על נושא שממש לא מטריד אותי, אבל למדתי לפעמים לשים את הבעיה שלי בצד ולהקשיב לה ולאחר שהיא נרגעת עם שלה אני פותחת עם שלי.
עוד נקודה, יש הרבה אכזבות מכאלה שהיית בטוחה שהם מתאימים לך בול בשביל לשוחח איתם ופתאום את רואה שמכאן לא תבוא הישועה ואין בכלל כימיה והם לא מבינים אותך. לעומת כאלה שלא ציפית מהם בכלל והם מביאים אותך רחוק, לדוגמא: בעקבות האשכול כאן, ניסיתי לערוך לעצמי איזושהי רשימה וירטואלית מי נמצא בסביבה התומכת וצרפתי משהי לא צפויה לגמרי, יש לי חברותא במסגרת פרויקט חברותא של אילת השחר, בעצם, כלפי חוץ אם מישהו יקשיב לשיחות שלנו, יראה שזה קשר חד צדדי שאני הנותנת והיא המקבלת, אבל אני חייבת לומר שאני מקבלת ממנה כל כך הרבה בלי שהיא בעצם תתן כלום. עצם זה שהיא שואלת שאלות שמחייבות אותי למצוא תשובות, מקדם אותי מאוד, ועוד יותר מזה התמימות שבה היא מקבלת, מחייבת אותי להיות יסודית וגם מלמדת אותי, ללמוד לקבל דברים שכתוב במקורותינו בפשטות ובתמימות.
והכי חשוב זה לזכור שלא הכל זה סביבה תומכת, העיקר זה העבודה שאת עושה עם עצמך בעקבות מה שהסקת מהשיחות עם הסביבה התומכת.:)
לא כ"כ הבנתי.
נראה לך באמת שסביבה תומכת זה משהו שבונים?
אולי אפשר לבנות ממני הקשבה לאחר ולתמוך באחר ודרך זה אגיע שגם הוא יתמוך בי כשאצטרך
אבל לדעתי ולפי הניסיוני בעניין סביבה תומכת זה או שאין או שיש.
או שיש לך הורים אחים אחיות תומכים או שאין.
או שיש לך בעל מקשיב עוזר ותומך או שלא
אשמח אם תחכימוני איך בונים סביבה תומכת?
אגב זה אחד המטרות של טיפול- סביבה תומכת (אמנם רק בתשלום :mad:) אבל זו המציאות. תמיכה לא מקבלים בחינם.:(
אבל אולי אני טועה...

imagine

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אשכול מרתק!!!
וסוף כל סוף איני מתאפקת (אפילו שכבר בירכנו חודש ניסן).
רק ההתאפקות שלי עד עכשיו תעלה לכם ביוקר בצורת דרשת שבת הגדול:D

יש לי משל שיכול להסביר את הענין של הצורך הבלתי נמנע (לעיתים) של טיפול קונצנציונלי:

נניח שיש לי מחשב משוכלל, תותח על (משהו עם המלצה של פופקו מהפורום)
במקביל – יש לי תוכנה מדהימה עם תוצאות מעולות
אני רוצה להפעיל את התוכנה על המחשב כדי להשיג את התוצאות.
אם המחשב לא מחובר לחשמל – לא משנה כמה רצון טוב יש לי, איזה דור המחשב, או כמה התוכנה הוכיחה את עצמה: זה לא יעבוד. נקודה.
כאשר המחשב יחובר לחשמל – מירב הסיכויים יש לתוכנה לעבוד, אלא אם כן יש באגים נוספים בדרך, שגם הם יוכלו לבוא על תיקונם רק כאשר אספקת החשמל למחשב תקינה.

ולנמשל:
יש אנשים עם נטיה גנטית לפתח איזושהי הפרעה נפשית (לא מדברת על מחלות נפש, יש הבדל!)
בדרך כלל, אדם יכול לחיות עם הנטיה הזו עד 120 בלי להיות מודע אליה בכלל.
אך הנטיה הזו תתפרץ בד"כ כאשר יש לכך טריגר רגשי.
כעת, בואו נבין שהתקשורת העצבית - מוחית עובדת בעצם עם פולסים חשמליים יש לנו נוירונים (תאים שקולטים את המידע) באמצעות הטרנסמיטרים (המוליכים העצביים)
כאשר ההפרעה הנפשית מתפרצת, באופן פיזי, הרמה של חומרים מסוימים במוח (למשל סירוטונין) יוצאת מאיזון (בד"כ נמוכה מדי).
במצב כזה שום שיטה או שיחה לא תעזור כי: אין חשמל!!!
וזה כולל גם את תורת החיים הנצחית (להבדיל מכל התורות השונות שאם הם עומדות בקנה אחד עם השקפת היהדות ניתן להשתמש בהם).
בן אדם, יכול לצטט לכם בעל פה את כל שער הבטחון, אבל זה לא מסוגל להשפיע עליו למעשה.
זכרו: הבן אדם לא אשם, הוא לא רע, הוא לא עושה את זה בכוונה, ויכול להיות שיש לו רצון עצום לשינוי: המחשב נהדר ושווה הרבה!
זכרו: מה שאתם מציעים לו לעשות זה להשתמש באיזושהי תוכנה, מומלצת מאד ואפילו בצורה מוכחת ביותר: להפעיל את התוכנה.
אך: אין לו כרגע את המשאבים להפעיל ולהחיל את זה באופן שיגרום לשינוי.
הוא חייב קודם להתחבר לחשמל (קרי: לאזן את רמת הסירוטונין במוח) ואז...

שימו לב:
הטיפול התרופתי שהוא לא יפתור את הגורם הרגשי שקבור מתחת לפני השטח! הוא רק ירפא, או יקל את התסמינים של הבעיה. (למשל – אם הבן אדם התקשה להרדם, איבד תאבון, סבל ממחשבות טורדניות, חווה התפרצויות בכי וכו'.. אז התרופה תטפל בתופעות אלו, וממילא – הוא יצליח להרדם, תיאבונו יחזור להיות רגיל, ושטף המחשבות הטורדניות יפסק)
בקיצור, הטיפול הקונבנציונלי מאפשר לבן אדם לחזור לתפקוד נורמלי ותקין (הוא יוכל לחזור לעבודה, להמשיך ללמוד, לתפקד בית וכו')
אך, ואת זה חשוב מאד להבין, אך השורש הרגשי עדיין לא פתור!!! הוא ממשיך לקנן על אש נמוכה מתחת לפני השטח.
ולכן אם הבן אדם רוצה לחיות באיכות חיים רגשית טובה, איכותית – חשוב מאד שהוא יעשה איזושהי עבודה עם עצמו בכל שיטה ודרך שיכולה לעזור לכך.
ולכן תמיד! ממליצים יחד עם טיפול תרופתי גם שיחות או כל שיטה אלטרנטיבית אחרת.

ולמשלנו:
גם אחרי שיש חשמל, יתכן שישנם עוד רכיבים במחשב שצריכים השבחה ותיקון, ובלעדי כך, לא נוכל להגיע לתוצאות מקסימליות. יתכנו גם באגים שיפילו כל הזמן את התוכנה, ובכלל up grade זה משהו שאף פעם לא יזיק. זה שיש חשמל עוד לא מבטיח אפשרות קלט, עוד לא מבטיח אפשרויות פלט טובות.

ובנמשל, עכשיו יש לבן אדם בחירה:
לחיות את החיים כמו שצריך – באיכות חיים רגשית מעולה ומיטיבה עם עצמו וזולתו. ואת זה הוא יוכל להשיג רק עם עבודה עצמית.
או לשרוד את החיים ולצוף איכשהו על פני המים, שאת זה הכדורים יאפשרו לו לעשות בכיף!

ועוד משהו שחשוב להבין ולהפנים,
בדיוק כפי שנקבל, ונכיל בן אדם חולה סכרת (נעורים...) שזוהי ה"חבילה" שנגזרה עליו משמים לסחוב אותה כאן, בעוה"ז. ולא נבוז לו על כך שהוא זקוק לזריקות אינסולין.
או בן אדם שיש לו נטיה ללחץ דם גבוה ולא נכעס עליו שהוא חי על תרופה מתאימה.
כך בדיוק חשוב שנבין, ונקבל, ונכיל בן אדם שסובל מהפרעה נפשית, שהנטיה הזו היא "חבילה" שהוא קיבל כדי לעבור את התיקון שלו פה. ולא נסתכל עליו בעין עקומה על כך שזקוק לתרופה xxxx.

עכשיו, בואו ניקח דוגמא של שתי שכנות:
שכנה א': סבלה מחרדות ברמה קלינית, היא הבינה שהיא מוכרחה לעזור לעצמה בטיפול תרופתי, לקחה, הועילה לעצמה. החליטה לעשות עבודת עומק יסודית כדי לרפא את השורש הרגשי שהביא את הנטיה הזו להתפרץ, ואכן עשתה זאת בהרבה אומץ ונכונות ובסיעתא דשמיא יגעת ומצאת. היא מצאה עולם מופלא, עולם של שלוות נפש, חירות אמיתית, כוח עצום של בחירה איך להגיב ולקבל נסיבות חיים והתנהגויות, תקשורת עצמית ובין אישית מעולים. בקיצור איכות חיים רגשית , הלוואי על כולנו.

שכנה ב': לה אין את הנטיה הנפשית הזו. אך ביום יום האיכות חיים הרגשית שלה ירודה, בדיוק כמו שהיתה לשכנה שלה: תקשורת גרועה, לחצים פנימיים, שבויה בנסיבות החיים, ומגיבה עליהם בדיוק כמו מכונה (או גרוע מכך, כמו בהמה..)
היא לא מוכנה להודות בחולשות האלו שלה, היא סבורה שהיא בסדר גמור, ושכל העולם אשמים... בקיצור, נשארת תקועה באותה משבצת בוצנית ועכורה.

עכשיו שפטו אתם: מי מביניהם חיה יותר טוב את החיים, עם מי יהיה נחמד לכם יותר לפטפט סביב שולחן בחתונה, מי עובדת את ה' כמו שהוא רוצה, בשמחה ובטוב לבב?
מי תעדיפו שתהיה השכנה שלכם?

ובסוד אגלה: שכנה א' יכולה להיות –
המחנכת של הבת שלכם, זאתי שהתפללתם שתקבל, ושהלוואי כל הבנות שלכם ילמדו אצלה.
הראש ישיבה המסור של הבן שלכם בישיבה, זה שאתם חייבים את כל העליה הרוחנית של בנכם לו.
אמא הנפלאה שלכם, שמה הייתם עושים בלעדיה.
מנהלת העסק המשגשג שבשכונתכם.
הסופרת של הסיפור בהמשכים שבשבילו שווה לקום כל יום חמישי בבוקר.
ראש הממשלה.
הפסיכולוגית המדהימה שלכם - בעצמה!

מנחה! מנחה!

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י 3012;971050:
אשכול מרתק!!!
וסוף כל סוף איני מתאפקת (אפילו שכבר בירכנו חודש ניסן).
רק ההתאפקות שלי עד עכשיו תעלה לכם ביוקר בצורת דרשת שבת הגדול:D

רגע רגע,
עוד לא הגענו לקטע של כדורים, רק טיפול...:):)

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י רותי12;970983:
מיג, לגבי ייעוץ עם "יועץ" שאינו מקצועי, זה גרוע יותר מלא להתייעץ.
אני מכירה מישהי שסיפרה שהלכה ליועץ ש"כולם אומרים שהוא מצוין דמות תורנית וכו'..." ואמר להם : שמעי טוב , שכדי להתחיל טיפול זוגי על הזוג ל ה פ ר ד למשך שנה ואח"כ לחזור בהדרגה אט אט , תגידי מה השטויות האלה?
זה לא דעת תורה ולא דעת פסיכולוג!
זה דעת של מי שלא מבין בנפש אדם ועוד פחות מבין בזוגיות!

את רואה,
הוא יועץ חכם!!
וזה המעלה שלו ע"פ פסיכולוגים שלטעמך היו נוהגים אחרת...

כנראה שכפי שהוא ראה את הזוג,
הבעיה לא היתה רק "הבעיה" אלא לאחר שהכל מתחיל להתגלגל כל דבר קטן הופך להיות מרכיב בפאזל, וטענה וסעיף למריבה חוזרת...
כשנפרדים, עוצרים את המעגל הזה ואט אט אפשר לבנות את האמון חזרה ולחזור להיות יחד.

אני מכירה זוג שלו היו נוהגים כך לא היות מתגרשים...
את העצה הזו נתן דווקא פסיכולוג ידוע,
מי שלא נתן לממש את העצה הזו זה יועצים בגרוש שבהחלט יכולים לזקוף את פרוק הבית הזה לזכותם.

כך שכנראה כל דבר תלוי.
כל נפש שונה מחברתה,
כל בית שונה והוא לעצמו,
לא כל כך שייך לערוך השוואות בין מקרים גם כשיש הרבה דברים דומים כי מספיק פרט קטן בשביל לשנות את כל התמונה.

ואי אפשר לשפוט את טיבו של יועץ לפי מקרה בודד כאשר לא כל מכלול הפרטים מובאים לידיעתינו, וכן גם אם זו אחותינו, החברה הכי טובה, השכנה או כל אחד שאנחנו בטוחים שאנחנו יודעים עליו כמעט הכל, חוץ ממה שלא...

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
דוקא הזוג הזה עכשיו בהליכי גרושין.. היועץ עזר להם להתגרש..
נכון אי אפשר לשפוט ע"פ דוגמאות. אבל היגיון אומר שאדם מקצועי אומר דברים מקצועיים יותר מאדם שאיננו כזה.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י רותי12;971084:
דוקא הזוג הזה עכשיו בהליכי גרושין.. היועץ עזר להם להתגרש..
נכון אי אפשר לשפוט ע"פ דוגמאות. אבל היגיון אומר שאדם מקצועי אומר דברים מקצועיים יותר מאדם שאיננו כזה.

הניסיון אומר, שמי שיש לו ניסיון עדיף על מי שיש לו תעודות,
ובעיני הסוף של הסיפור עדיין לא מצביע על טיב היועץ.

לא יודעת למה הזוג הזה פנה דווקא ליועץ הזה,
ואם הוא עזר להם להתגרש כי הוא ראה שהם סגורים על זה, זה גם טוב,
כי יש כאלו שסוחבים את שלב הביניים שנים... וזה יותר גרוע...
(ואם הוא הצליח שזה יהיה בהסכמה, בכלל מגיע לו צל"ש)

בלון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י mig;971089:
הניסיון אומר, שמי שיש לו ניסיון עדיף על מי שיש לו תעודות,
ובעיני הסוף של הסיפור עדיין לא מצביע על טיב היועץ.

לא יודעת למה הזוג הזה פנה דווקא ליועץ הזה,
ואם הוא עזר להם להתגרש כי הוא ראה שהם סגורים על זה, זה גם טוב,
כי יש כאלו שסוחבים את שלב הביניים שנים... וזה יותר גרוע...
(ואם הוא הצליח שזה יהיה בהסכמה, בכלל מגיע לו צל"ש)

בקיצור, מה שהוא יעשה זה טוב, אם הוא עזר להם לא להתגרש - מה טוב,
אם הוא עזר להם להתגרש - מצוין.
אבל אם את כל הדברים האלו היה עושה אדם פשוט וחכם, ללא 'חלוק לבן', הוא היה משחק בנפשות ובאש.

מעניין.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י 3012;971050:
ולנמשל:
יש אנשים עם נטיה גנטית לפתח איזושהי הפרעה נפשית (לא מדברת על מחלות נפש, יש הבדל!)
בדרך כלל, אדם יכול לחיות עם הנטיה הזו עד 120 בלי להיות מודע אליה בכלל.
אך הנטיה הזו תתפרץ בד"כ כאשר יש לכך טריגר רגשי.
כעת, בואו נבין שהתקשורת העצבית - מוחית עובדת בעצם עם פולסים חשמליים יש לנו נוירונים (תאים שקולטים את המידע) באמצעות הטרנסמיטרים (המוליכים העצביים)
כאשר ההפרעה הנפשית מתפרצת, באופן פיזי, הרמה של חומרים מסוימים במוח (למשל סירוטונין) יוצאת מאיזון (בד"כ נמוכה מדי).

לא מקבלת את כל ההתחלה.
נטיות גנטיות בעייתיות וכל מיני כאלו....
עזבו אתכם, אנשים נורמלים לגמרי (כמוכם בדיוק) הולכים לטיפול בלי לספר לכם.
למה? כי הם רוצים איכות חיים יותר טובה. כי הם טיפוסים שמודעים למה שקורה להם בפנים, ובשלב כלשהו התעורר להם הצורך לעשות שם סדר פנימי. זכותם.
תרגיעו, זה לא אומר שגם אתם חייבים ללכת, או שמי שלא הולך לא בסדר.
מי שמרגיש שזה טוב לו, שזה מקדם אותו, שיילך - ברכה והצלחה.
מי שלא רוצה - בחירה שלו.
לפעמים טובה יותר, ולפעמים פחות.
בלי משפטים מפוצצים על נטיות גנטיות, או שכן או שלא.
בטח לא על בעיות נפשיות (וואו :eek:) חבויות.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
3012
כתבת בטוב טעם, הפגנת בקיאות.
הן בחומר, והן בתורת הכתיבה....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה