בריאות תינוק מסכן :-(

rivkar

משתמש מקצוען
אני רואה שדר אורי טוקר נתן לי הפניה למשטח אף
ארדיקציית סטאף: משטח אף וטפול בהתאם בקטרובן נזאלי
יש למישהו מושג במה מדובר?? מה זה קשור לענין??
תודה

efrat1

משתמש סופר מקצוען
תודה
מטרת הבדיקה
הבדיקה נועדה לשמש ככלי באבחנת זיהומים של דרכי הנשימה העליונות ושל קרום המוח. לאחר זיהוי חיידק, לרוב תבוצע בדיקת רגישות לאנטיביוטיקה על מנת לסייע בקביעת הטיפול התרופתי הנדרש[2].
מחלות ומצבים בריאותיים שהבדיקה יכולה לזהות
הבדיקה יכולה לזהות זיהומים שונים של מערכת הנשימה, הכוללים את[3]:

נגיף השפעת – מהגורמים הנפוצים לדלקת של דרכי הנשימה העליונות והתחתונות, במיוחד בחודשי החורף.
נגיף הקורונה.
נגיף RSV – גורם נפוץ במיוחד ביילודים וילדים, ולרוב גורם לתסמינים קלים בלבד.
שעלת (הנגרמת מהחיידק B. pertussis) – הגורמת לשיעול יבש וקושי בנשימה, ועלולה להימשך מספר חודשים.
MRSA – חיידק החסין לסוגי אנטיביוטיקה רבים הדורש טיפול מיוחד ולעיתים אף בידוד ממגע.

התסמינים הנפוצים במחלות אלו כוללים[1]:

שיעול.
כאב גרון.
אף נוזל.
גודש באף.
כאב ראש.
חום.
תחושת לחץ באזור הפנים.
עיטוש.
חולשה.
כאבי שרירים.

הבדיקה יכולה לזהות גם גורמים של דלקת קרום המוח (Meningitis) הנגרמת כתוצאה מחדירה של חיידק או נגיף אל קרום המוח. מתאפיינת בחום, כאבי ראש, קשיון עורפי, בחילות והקאות[3].

אוכלוסיות בסיכון
מומלץ לבצע את הבדיקה בהוראת רופא.ה ובהופעת תסמינים המתאימים למחלות המוזכרות, במיוחד במקרים של דלקות חוזרות ודלקות שאינן מגיבות לטיפול. אין איסורים מיוחדים על ביצוע הבדיקה אך מומלץ תמיד להיוועץ ברופא.ה המטפל.ת[3].

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
עשית לו בדיקות דם מקיפות? (ברזל, B12, מדדי דלקת וכו')

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
לא כל ילד שמקיא פעם בשבוע ויש לו פריחה צריך להדאיג
יותר הייתי חוששת בגיל הזה לגבי מאכלים חדשים
תנסי להוריד לו את הדברים החדשים שהוספת בחודשיים האחרונים,
חלב נוזלי, דגים וכדו'
הכי סביר שזה מה שמפריע לו

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
תודה
חיידק סטאפילוקוקוס זה חיידק שאוהב מאד להתיישב על עור פצוע/ אטופי ולהחמיר את המצב.
אני מבינה שהרופא רוצה לדעת אם לשלב טיפול אנטיביוטי.

שני 1212

משתמש רשום
תינוק בן שנה מושלם וחינני עד לפני כחודש
אצל המטפלת אוכל רק אוכל בעיקר טחון בבית בעיקר יונק (אבל גם אוכל מהאוכל של כל המשפחה)
לא שותה בקבוק כלל!
לפני כחודש התחילה פריחה בעיקר בפנים בהתחלה התיחסתי כיובש
אח"כ הלכתי לרופאה נתנה משחה יותר חזקה
לא עזר
בשבועים האחרונים המטפלת מתלוננת שהוא מקיא כמעט כל יום אחרי הארוחה (בבית זה קורה פעם ב)
הלכתי לעוד רופאה (ילדים אבל נקראת מאד טובה) טענה שהוא מפתח אטופיק שאני ילך לרופא עור
לגבי ההקאות לא התרגשה או התיחסה רק להמשיך לעקוב
ואמרה שאין קשר לפריחה
להרגשתי יש קשר, משהו לא טוב לו בגוף
לא ידוע לי על שנוי משמעותי בתזונה או משהו בסגנון
מה הייתן עושות צעד הבא
רופא עור\ רופא אלרגיה \ מאבחנים מסוג הימליך או שטייף\ עוד רעיונות?! משהו מהקופה (מאוחדת) יש טוב או ללכת פרטי?
בקצור אני צריכה מישהו שיתיחס ברצינות ויבדוק אותו יסודי וימצא פתרון מהשורש (חוץ מכמובן משחות וכו)
ולגבי מה שצינתי בהתחלה עם האוכל - אם יתנו רשימת דברים להתנזר אני יתשדל עליו אבל לא מסוגלת גם עלי
אז מה עדיף להפסיק את ההנקה או להמשיך בכל זאת.. (אני מאד אוחזת מהנקה גם בגיל הזה)
אה - ושוב - אין תחליף! כי הרי אין בקבוקים..

ואגב - אולי זה לא הענין העיקרי בזה אבל אותי זה מאד מטריד.. המטפלת די עושה פרצופים כל יום שאני מביאה אותו ואני מבינה אותה מצד שני אין לו מחלה למה שאני ישאיר אותו בבית תקופה סתם כי הוא נודניק\ נראה לא משהו\ עלול להקיא..
בקצור - תודה למי שקרא\ה עד לפה אשמח לעצות..
לא קראתי הכל אבל אצלי התנוקת אובחנה עם אטופיק בגיל 3 חודשים ובגיל חצי שנה עם אסטמה
בגיל 8 חו' גילנו לה אלרגיה לחלב ומאז שלא צורכת חלב אין זכר לאטופיק ולאסטמה ב"ה

rivkar

משתמש מקצוען
עדכון:
הלכתי לד"ר שמרוט כתב לי טבעדרם עזר פלאים, כמעט חזר למראהו הראשוני ב"ה (לעומת אפלומיצין שלא העביר לגמרי)
ההקאות התגלו כ... דלקת אוזנים! אין לי מושג איך הרופאת ילדים הראשונה שהלכתי אליה לא ראתה, או שזה קרה אח"כ,
אבל הלכתי לרופא אחר והוא אומר לי דלקת אוזנים זה קלאסי עם הקאות.. אחרי כמה ימים אנטיביוטיקה ילד חדש ב"ה!
לפעמים לבעיות גדולות יש פתרונות פשוטים.. מקוה שהכל ישאר בסדר.. תודה לכולם!!

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
עדכון:
הלכתי לד"ר שמרוט כתב לי טבעדרם עזר פלאים, כמעט חזר למראהו הראשוני ב"ה (לעומת אפלומיצין שלא העביר לגמרי)
ההקאות התגלו כ... דלקת אוזנים! אין לי מושג איך הרופאת ילדים הראשונה שהלכתי אליה לא ראתה, או שזה קרה אח"כ,
אבל הלכתי לרופא אחר והוא אומר לי דלקת אוזנים זה קלאסי עם הקאות.. אחרי כמה ימים אנטיביוטיקה ילד חדש ב"ה!
לפעמים לבעיות גדולות יש פתרונות פשוטים.. מקוה שהכל ישאר בסדר.. תודה לכולם!!
טבעדרם זה לא לתקופה ממושכת ומאד מאד חשוב שתמשיכי למרוח קרם לחות (או קרמים טיפוליים אחרים מתאימים) גם לאחר תום הטיפול.

rivkar

משתמש מקצוען
טבעדרם זה לא לתקופה ממושכת ומאד מאד חשוב שתמשיכי למרוח קרם לחות (או קרמים טיפוליים אחרים מתאימים) גם לאחר תום הטיפול.
כן תודה הוא אמר לי רק לשבועים אני צריכה לחזור אליו
על איזה קרם לחות ממליצה

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
כן תודה הוא אמר לי רק לשבועים אני צריכה לחזור אליו
על איזה קרם לחות ממליצה
בשבוע השני תתחילי לעשות יום כן יום לא, בשביל לא להפסיק בבום.
יש המון קרמים אפשריים שמתאימים לאטופיק.
פשוט וטוב זה קרם צטומג.

progress

משתמש רשום
תינוק בן שנה מושלם וחינני עד לפני כחודש
אצל המטפלת אוכל רק אוכל בעיקר טחון בבית בעיקר יונק (אבל גם אוכל מהאוכל של כל המשפחה)
לא שותה בקבוק כלל!
לפני כחודש התחילה פריחה בעיקר בפנים בהתחלה התיחסתי כיובש
אח"כ הלכתי לרופאה נתנה משחה יותר חזקה
לא עזר
בשבועים האחרונים המטפלת מתלוננת שהוא מקיא כמעט כל יום אחרי הארוחה (בבית זה קורה פעם ב)
הלכתי לעוד רופאה (ילדים אבל נקראת מאד טובה) טענה שהוא מפתח אטופיק שאני ילך לרופא עור
לגבי ההקאות לא התרגשה או התיחסה רק להמשיך לעקוב
ואמרה שאין קשר לפריחה
להרגשתי יש קשר, משהו לא טוב לו בגוף
לא ידוע לי על שנוי משמעותי בתזונה או משהו בסגנון
מה הייתן עושות צעד הבא
רופא עור\ רופא אלרגיה \ מאבחנים מסוג הימליך או שטייף\ עוד רעיונות?! משהו מהקופה (מאוחדת) יש טוב או ללכת פרטי?
בקצור אני צריכה מישהו שיתיחס ברצינות ויבדוק אותו יסודי וימצא פתרון מהשורש (חוץ מכמובן משחות וכו)
ולגבי מה שצינתי בהתחלה עם האוכל - אם יתנו רשימת דברים להתנזר אני יתשדל עליו אבל לא מסוגלת גם עלי
אז מה עדיף להפסיק את ההנקה או להמשיך בכל זאת.. (אני מאד אוחזת מהנקה גם בגיל הזה)
אה - ושוב - אין תחליף! כי הרי אין בקבוקים..

ואגב - אולי זה לא הענין העיקרי בזה אבל אותי זה מאד מטריד.. המטפלת די עושה פרצופים כל יום שאני מביאה אותו ואני מבינה אותה מצד שני אין לו מחלה למה שאני ישאיר אותו בבית תקופה סתם כי הוא נודניק\ נראה לא משהו\ עלול להקיא..
בקצור - תודה למי שקרא\ה עד לפה אשמח לעצות..
דבר ראשון שאני שומע דברים כאלה אני מתחיל עם מה שעבד ללא מעט תינוקות ובוגרים.

להפסיק עם חלב ומוצריו! (גם לא במטרנה) לפחות לכמה חודשים. - יש אנשים שכבר בחודש הראשון אמרו לי שזה עזר.
אבל לפעמים צריך יותר מחודש.
ואם הוא יונק, זה כולל את המניקה.

זה הדבר הראשון שכדאי מאוד לשלול!

הדבר השני שאני יודע שיכול לגרום לבעיות בעור אלו מרככי כביסה. אני יודע על כאלה שהחליפו או הפסיקו להשתמש והבעיה נעלמה.

אבל הייתי מתחיל עם הפסקת מוצרי החלב!

וחבל באמת להפסיק הנקה בגלל זה, הנקה היא מאוד בריאה להתפתחות התינוק.
ואני חושב שכדאי לוותר על תזונה כדי שהתינוק יקבל את כל מה שהוא צריך על הצד הטוב ביותר.
ובנוסף לזה, זה חיבור שחבל לוותר עליו.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
להפסיק עם חלב ומוצריו! (גם לא במטרנה) לפחות לכמה חודשים. - יש אנשים שכבר בחודש הראשון אמרו לי שזה עזר.
אבל לפעמים צריך יותר מחודש.
ואם הוא יונק, זה כולל את המניקה.

זה הדבר הראשון שכדאי מאוד לשלול!
אני אחזור ואגיד מה שקרה לנו ולעוד אנשים:
הפסקה של חלב ומוצריו בגלל אלרגיה קלה יכולה לגרום לאלרגיה להתפתח ולהיות אלרגיה מסכנת חיים!!!!!!

זה אזהרה של כל הרופאים האלרגולוגים והם לא אומרים את זה סתם.

נערך לאחרונה ב:

rivkar

משתמש מקצוען
אני אחזור ואגיד מה שקרה לנו ולעוד אנשים:
הפסקה של חלב ומוצריו בגלל אלרגיה קלה יכולה לגרום לאלרגיה להתפתח ולהיות אלרגיה מסכנת חיים!!!!!!
באופן כללי נראה שיש לכם הרבה נסיון בתחום
תוכלו להנחות אותי אם יכולות להיות לי זכויות בענין?
כלומר בטוח לאומי וכדומה..
תודה!

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
באופן כללי נראה שיש לכם הרבה נסיון בתחום
תוכלו להנחות אותי אם יכולות להיות לי זכויות בענין?
כלומר בטוח לאומי וכדומה..
תודה!
אני לא מומחית בענייני ביטוח לאומי.
אני מומחית בטיפול בילדים עם אלרגיה ....

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אבל מניחה שאת יודעת אם יש לילדים אלרגיים \ ילדים עם אטופיק זכות לקצבה..
תודה
בגדול לאלרגיה מסכנת חיים יש קצבה.
לאטופיק אין בהגדרה ישירה, יש מי שיודע איך לבקש אפילו.
ושוב, את לא שואלת את האדם הנכון.

ללדת אחרת

משתמש פעיל
עובש יכול לגרום לאלרגיה בדיוק כמו חלבי/ ביצים/ סויה/ מונוסודיום/ צבע מאכל ועוד רשימה ארוכה....
בשביל זה צריך לבדוק אלרגיות
יותר הגיוני לחפש את הדברים האלרגנים שידוע שיש בסביבת הילד מאשר לחפש אם גם נחשף למה שעשה לילד אחר אלרגיה
אלרגיה למונסודיום?
זאת אלרגיה אמיתית שמוכחת מדעית?

@DvoraVidman@ @גלבוע@ ?​

chh

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אלרגיה למונסודיום?
זאת אלרגיה אמיתית שמוכחת מדעית?

@DvoraVidman@ @גלבוע@ ?​

אין בטסטים עוריים ובבדיקת ראסט דרך לזהות אלרגיה לזה, כנראה שזו שאלתכם
ולכאורה זה גם לא בגדר אלרגיה, רק רגישות
למרות זאת, האלרגולוג כן נתן לנו מכתב רשמי על כך, על סמך התגובות של הגוף בפועל (לא מסמך שתקף לביטוח לאומי וכו')

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אין בטסטים עוריים ובבדיקת ראסט דרך לזהות אלרגיה לזה, כנראה שזו שאלתכם
ולכאורה זה גם לא בגדר אלרגיה, רק רגישות
למרות זאת, האלרגולוג כן נתן לנו מכתב רשמי על כך, על סמך התגובות של הגוף בפועל (לא מסמך שתקף לביטוח לאומי וכו')
עקרונית, אם אתם בקשרים עם טכנולוג מזון, אתם יכולים להביא אתכם למרפאה קצת מונוסדיום גלוטומט נקי ולעשות איתו תבחין עורי, כמו שאפשר לעשות עם כל חומר אחר.
הרופא האלרגולוג שאני מכירה שעשוי לשת"פ עם הרעיון זה ד"ר קובי שדה.אולי יש נוספים, אבל רובם ממש לא יעופו על רעיונות כה מוזרים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה